مخبر - 1398/01/21 - نخستین کاروان عملیاتی-امدادی شهرداری تهران به دشت آزادگان و سوسنگرد اعزام شد

نخستین کاروان عملیاتی-امدادی شهرداری تهران به دشت آزادگان و سوسنگرد اعزام شد
معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: اولین کاروان عملیاتی-امدادی شهرداری تهران صبح امروز به دشت آزادگان و سوسنگرد (واقع در استان خوزستان) اعزام شد.
نخستین کاروان عملیاتی-امدادی شهرداری تهران به دشت آزادگان و سوسنگرد اعزام شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان: «مجتبی یزدانی» در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت با بیان اینکه این کاروان با هماهنگی شاپور رستمی، نماینده شهردار تهران در مناطق سیل زده، به دشت آزادگان و سوسنگرد اعزام شد، گفت: بخشی از کمک ها در قالب 10 دستگاه کامیون از سوی سازمان مدیریت پسماند ارسال شد که شامل 2 دستگاه كشنده ، 2 دستگاه لودر، 4 دستگاه خودروی حمل زباله فان و 120 دست لباس كار خدمات شهرى است.

معاون شهردار تهران درباره كمك هاى معاونت فنى و عمران نیز اظهار کرد: از سوی این معاونت نیز 3 دستگاه كمر شكن، 2 دستگاه کامیون، یک دستگاه لودر و یک دستگاه وانت به دشت آزادگان و سوسنگرد اعزام شد. منطقه ١١ نیز 10 دستگاه كاميون، 2 دستگاه لودر و 2 دستگاه كمرشكن به مناطق سیل زده این استان ارسال کرد.

به گفته یزدانی، سازمان بسيج شهردارى تهران نیز پخت روزانه 8 هزار پرس غذا و شهرداری منطقه 21 ، 4 هزار پرس غذا را برعهده گرفته است.

معاون شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به کمک های سازمان آتش نشانی به مناطق سیل زده استان خوزستان پرداخت و گفت: 33 نفر از پرسنل آتش نشانی به همراه 9 دستگاه خودروی سبک و سنگین امدادی، یک دستگاه جرثقیل20 تن، یک دستگاه جرثقیل 15 تن، یک دستگاه جرثقیل 3 تن، یک دستگاه کامیون نجات سنگین(AF)، یک دستگاه خاور حمل تجهیزات، یک دستگاه خودروی نورافشان، یک دستگاه خودروی کاپرا، یک دستگاه خودروی پیکاپ و 2 دستگاه خودروی سمند در مناطق سیل زده در حال امدادرسانی هستند.

یزدانی تصریح کرد: علاوه بر این، 2 دستگاه پمپ سنگین ابرا با دبی 5500 لیتر در دقیقه، 2 دستگاه پمپ دیزلی سنگین کاترپیلار با دبی 5000 لیتر در دقیقه، 4 دستگاه پمپ فوکس با دبی 1600 لیتر در دقیقه، 35 دستگاه پمپ های کف کش و لجن کش با دبی 1000 لیتر در دقیقه، 2 دستگاه نورافشان با ژنراتور مربوطه 2 دستگاه، 15 دستگاه موتور برق پرتابل، 50 تخته چادر بحران، 2 دستگاه تلفن ماهواره ای و 4 دستگاه بی سیم دستی (واکی تاکی) راهی مناطق سیل زده دشت آزادگان و سوسنگرد شدند.

وی در پایان گفت: احتمال دارد در روزهای آینده بنابر نیاز مناطق سیل زده، چندین کاروان اعزام شوند.

پایان پیام/55

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.