مخبر - 1398/01/21 - شناسایی 500 واحد مسکن در حریم رودخانه های مازندران

شناسایی 500 واحد مسکن در حریم رودخانه های مازندران
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: 500 واحد مسکن در حریم رودخانه شناسایی شدند که 320 واحد آن در حریم رودخانه ها ساخته شده بودند که باید ایمن سازی و یا جابه جایی انجام دهیم همچنین طرح آواربرداری از 70 واحد مسکونی در دستور کار است.
شناسایی 500 واحد مسکن در حریم رودخانه های مازندران

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، محمد خانی نوذری سه شنبه شب در نشست خبری بازسازی مناطق سیل زده مازندران اظهار کرد: استان مازندران از اولین استان هایی است که درگیر شد و بارندگی به حجم 197 الی 200 میلی متر داشت که خسارت هایی در چند حوزه ببار آورد که پس از وقوع سیل بنیاد مسکن در امر بازسازی ساختمان های خسارت دیده در شهر و روستا وارد عمل شد.

وی با بیان اینکه رودخانه ها در شهرستان های؛ رامسر، تنکابن، چالوس و نوشهر طغیان کردند و در حال حاضر ساماندهی شدند، افزود: 6 هزار و 501 منزل در استان آسیب دید و 800 واحد تخریب شد و 5 هزار و 800 واحد تعمیراتی داریم که 30 درصد از کار تعمیراتی شروع شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران خاطرنشان کرد: 500 واحد مسکن در حریم رودخانه شناسایی شدند که 320 واحد آن در حریم رودخانه ها ساخته شده بودند که باید ایمن سازی و یا جابه جایی انجام دهیم همچنین طرح آواربرداری از 70 واحد مسکونی در دستور کار است.

خانی در ادامه بیان کرد: کلنگ زنی برای ساخت و ساز از دیروز در شهرستان سیمرغ با گذشت ده روز پس از آوار برداری شروع شد، در شهرستان میاندرود هم کار شروع شده است که قصد داریم پس از مدت 6 ماه کار بازسازی را به اتمام برسانیم به همین منظور حضور پیمان کاران بومی و محلی لازم و ضروری است.

وی تصریح کرد: در مواردی که بنیاد مسکن متولی کار باشد بحث نظارت در دستمزد کار پیمانکار و پرداخت ها صورت می گیرد و طبق مصوبه دولت پروانه بازسازی رایگان صادر می شود، همچنین در تأمین وام معیشتی در بحث تعمیراتی در روستا و شهرها انجام می شود.

خانی درباره خدمات ارائه شده برای سیل زدگان، گفت: وام بلاعوض معیشتی از دو میلیون به پنج میلیون و وام ساخت و ساز از ده میلیون به 15 میلیون افزایش پیدا کرد و همچنین تا به امروز 361 مورد معرفی برای وام به بانک انجام شد و 6 بانک عامل برای پرداخت تسهیلات اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: 50 میلیون وام شهری با کارمزد پنج درصد و چهل میلیون وام روستایی با کارمزد چهار درصدی در بحث تعمیرات ارائه می شود، تأمین سیمان به صورت رایگان صورت گرفت که برای واحدهای تعمیراتی 25 پاکت و برای واحدهای احداثی 160 پاکت در اختیار مردم قرار می گیرد که تا به امروز حدود 300 تن رایگان در اختیار مردم قرار دادیم که مردم با دریافت حواله از عاملان فروش سیمان بلاعوض دریافت می کنند.

خانی گفت: هماهنگی های لازم با نهادهای کمیته امداد و بهزیستی صورت گرفته و هر کدام نمایندگانی برای پیگیری کار دارند و همچنین برای کمک به استان های هم جوار اعلام آمادگی کردیم و همکاران ما در امر بازسازی موفق بودند و با کادر مجرب با تمام سرعت و کیفیت در اختیار مردم هستند.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.