مخبر - 1398/01/20 - حمایت از جریان معارض با انقلاب هدف ترامپ از تحریم سپاه

حمایت از جریان معارض با انقلاب هدف ترامپ از تحریم سپاه
یک عضو گروهک ملی- مذهبی و بازداشتی فتنه اذعان کرد تروریستی معرفی کردن سپاه، برای شوک به جامعه ایران و در حمایت از طیف غربگرای معارض انقلاب اسلامی است.
حمایت از جریان معارض با انقلاب هدف ترامپ از تحریم سپاه

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه های خود نوشت:

«احمد- ز» با اشاره به تصمیم اخیر دولت ترامپ می نویسد: هنوز روشن نیست که ایران چه جایگاه مشخصی در طرح خاورمیانه ای ترامپ و یا همان معامله قرن او دارد، اما مشخص است که دولت آمریکا، جمهوری اسلامی را بزرگترین حامی گروه های مسلحی می داند که با هر نوع طرح صلح مبتنی بر تثبیت و مشروعیت اسرائیل در منطقه سر ستیز دارند و قادر به خنثی کردن این نوع طرح ها هستند. از نگاه دولت ترامپ، سپاه پاسداران بخصوص شاخه برون مرزی آن، به عنوان بازوی نظام اسلامی در جهت کمک و تقویت و سازماندهی این گروه ها از جمله حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی فلسطین و تکثیر مشابه آنها در سوریه و عراق و یمن عمل می کند و از همین رو، بدون مهار و مقابله با آن، شانسی برای موفقیت معامله قرن نمی بیند.

بیشتر بخوانید:

اختلاف گسترده میان پنتاگون و کاخ سفید درباره سپاه عیارسنجی تصمیم ترامپ درباره سپاه
وی می افزاید: با این حال، موضوع ظاهراً به عملیات برون مرزی سپاه منحصر نمی شود زیرا اگر چنین بود، صرف وارد کردن نام سپاه قدس به فهرست گروه های تروریستی کفایت می کرد. از این رو، به نظرم دولت ترامپ در تصمیم خود برای گنجاندن کلیت سپاه در لیست سیاه خود، به نقش داخلی آن نیز نظر دارد.


ظاهراً از نگاه آمریکایی ها سپاه پاسداران و نیروهای تحت پوشش آن، در تحولات داخلی ایران به گونه ای نقش بازی می کنند که همواره بر سر بزنگاه های حساس، توازن قدرت سیاسی را به زیان «نیروهای میانه رو» به هم می زنند و عملاً سبب استمرار وضع موجود و حفظ و تقویت «ایدئولوژی انقلابی» نظام می شوند. در واقع، اظهارنظرهای برخی از فرماندهان سپاه و تبلیغات رسانه ای نیروهای نزدیک به آنها نیز که همواره بر «رسالت سیاسی» سپاه برای حفظ انقلاب اصرار می ورزند، تصویری کاملاً سیاسی از این نیروی نظامی خلق کرده و این خود سپاه را در چشم آمریکایی ها از یک «ارتش» به یک سازمان پیچیده سیاسی، نظامی، امنیتی، اقتصادی تبدیل کرده است.


به نظر می رسد که دولت آمریکا با تصمیم خود قصد دارد نقش بین المللی و داخلی این «سازمان پیچیده» را سخت پرهزینه و در نهایت خنثی کند، اما آیا این اقدام راه هر نوع تعامل احتمالی با جمهوری اسلامی را نمی بندد و سیاست «تغییر رفتار» ایران را به سیاست «تغییر رژیم» تبدیل نمی کند و نهایتاً به رویارویی نظامی نمی انجامد؟ پاسخ به این پرسش ها مجال دیگری می طلبد.

منبع خبر : مشرق نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.