مخبر - 1398/01/20 - آمریکا باید قدردان نقش سپاه در مبارزه با تروریسم باشد

آمریکا باید قدردان نقش سپاه در مبارزه با تروریسم باشد
لندن – ایرنا – سفیر اسبق انگلیس در سوریه گفت : سپاه پاسداران نقش شجاعانه و سازنده ای را برای شکست گروه های تروریستی در سوریه و عراق ایفا کرد و ما در غرب بایستی قدردان تلاش ها و بهایی باشیم که ایران و به ویژه سپاه در این زمینه پرداخت کرده است .
آمریکا باید قدردان نقش سپاه در مبارزه با تروریسم باشد

«پیتر فورد» که در سال های 2003 تا 2006 سفیر انگلیس در سوریه بوده است، روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، تصمیم دولت ترامپ درباره قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های تروریستی آمریکا را اقدامی «هوس بازانه» و از روی توهم توصیف کرد و گفت: آمریکا یا فهم خود را از واقعیت ها ازدست داده یا اهداف سیاسی نامعلومی را دنبال می کند.
وی افزود: متأسفانه دولت ترامپ به هیچ کس پاسخگو نیست و قانون خودش را می راند. آن ها قائل به محدودیت های کنگره و افکار عمومی نیستند؛ هر طور مایل هستند عمل می کنند و تابع قانون جنگل هستند.
این دیپلمات اسبق انگلیسی در همین ارتباط به تصمیم کاخ سفید درباره واگذاری بلندی های اشغالی جولان به رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی اشاره کرد و افزود: آمریکا، برای رسیدن به آنچه می خواهند دست به هر کاری می زند، حتی اگر خلاف قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد باشد.
فورد ، تروریستی نامیدن سپاه توسط آمریکا را مصادف با انتخابات رژیم صهیونیستی و هدیه ای به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی توصیف کرد تا به پیروزی او در انتخابات کمک کند.
سفیر پیشین انگلیس ، خرسند کردن میلیاردرها و قماربازان آمریکایی را که به کارزارهای انتخاباتی ترامپ و نتانیاهو کمک می کنند، از دیگر اهداف کاخ سفید عنوان کرد و افزود: اگر آمریکا راهبرد عمیق تری را دنبال می کند می توان به افزایش فشارهای اقتصادی علیه ایران اشاره کرد تا به اصطلاح این کشور را به زانو دربیاورد.
وی در پاسخ به سؤالی درباره آرایش جدید منطقه از نگاه آمریکا، پس ازاین کشور خروج از برجام و فروش سلاح و فناوری هسته ای به عربستان گفت: سیاست آمریکا در حال حاضر فاقد ثبات و پیوستگی است. به طور آشکار خودخواهانه و یکجانبه است و هیچ اثری از ارزیابی صحیح درباره نحوه تروریستی خواندن سازمان ها توسط کاخ سفید وجود ندارد. به طور مثال ماجرای جمال خاشقچی روزنامه نگار مخالف سعودی که در کنسولگری عربستان در ترکیه به قتل رسید و حمایت ریاض از سازمان های تروریستی در عراق و سوریه، نمونه های آشکاری است که باوجودآن، دولت آمریکا از تروریست خواندن عربستان خودداری می کند. بنابراین نمی تواند در آمریکا به دنبال ثبات سیاسی گشت.
وی اقدامات آمریکا را نماد زورگویی، قلدری و گردن کلفتی در جهان خواند و افزود: آمریکا کشور قدرتمند و تابع قوانین جنگل است که قوای نظامی و اقتصادی حرف اول و آخر را در این کشور می زند.
فورد در پاسخ به سؤالی درباره اهمیت نقش سپاه در منطقه گفت: سپاه نقش مهمی را در شکست گروه های تروریستی و آزادسازی سرزمین های تحت تصرف داعش به دولت سوریه ایفا کرد.
وی آموزش ارتش سوریه و ایجاد جبهه مقاومت در برابر گروه های تروریستی را ازجمله ویژگی های حضور مؤثر، حیاتی و سازنده سپاه در سوریه توصیف کرد.
سفیر پیشین انگلیس در ادامه ، تأثیر تصمیم آمریکا درباره سپاه بر جریان مبارزه با تروریسم را 'صفر' ارزیابی کرد و گفت: تنها چیزی که این تصمیم روی آن تأثیر می گذارد هدفی است که برای آن طراحی شده است. یعنی ایران را متقاعد کند تا سیاست های خود را تغییر دهد.
وی افزود: این تصور که چنین توهینی ایران را مطیع آمریکا خواهد کرد ، احمقانه است . این اتفاق هرگز نخواهد افتاد و هدفی که آمریکا درباره چنین تصمیمی عنوان کرده دروغ است. هدف این است که آمریکا به منافع کوتاه مدت خود دست پیدا کند و ترامپ و دوستش نتانیاهو وجهه خود را در داخل تقویت کنند.
این دیپلمات اسبق انگلیسی در پاسخ به سؤال دیگری درباره احتمال اقدام مشابه لندن در تروریستی نامیدن سپاه گفت: بعید می دانم؛ البته دولت انگلیس قائل به انجام هر کاری است اما در حال حاضر به شدت درگیر بحران برگزیت است و فرصت تمرکز روی این موضوع را ندارد. لذا بعید می دانم که انگلیس بخواهد از سیاست های اروپا در قبال ایران فاصله بگیرد و اتحادیه اروپا هم از تصمیم آمریکا پیروی نخواهد کرد.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می دهد.
در پی این تصمیم آمریکا، جمهوری اسلامی ایران هم در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام را به عنوان گروه های تروریستی شناسایی کرد.
این اقدام نابخردانه دولت آمریکا با واکنش ها و انتقادهای زیادی درمیان چهره های سیاسی آمریکا رو به رو شده است.
اروپام ** هـ ن ** 1546

انتهای پیام /*

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.