مخبر - 1398/01/20 - ویزیت روزانه 4000 در بیمارستان های صحرایی ارتش در مناطق سیل زده گلستان

ویزیت روزانه 4000 در بیمارستان های صحرایی ارتش در مناطق سیل زده گلستان
رییس بهداشت و درمان نیروهای مسلح استان گلستان گفت: روزانه 4000 ویزیت توسط بیمارستان های صحرایی ارتش در مناطق سیل زده استان گلستان انجام گرفت.
ویزیت روزانه 4000 در بیمارستان های صحرایی ارتش در مناطق سیل زده گلستان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ عبدالله حسین زاده ظهر امروز در محل بیمارستان صحرایی نیروی زمینی گفت: بیمارستان های صحرایی شهید جودی ثانی نیروی زمینی و رسول اکرم(ص) نیروی دریایی در لحظات ابتدایی بحران به عنوان نخستین مراکز بهداشتی روزانه 4000 ویزیت را به مردم سیل زده ی شهرستان های آق قلا و گمیشان ارائه کردند.

وی ادامه داد: به محض وقوع سیل در استان گلستان و با توجه به شرایط سخت تردد خانواده ها بویژه در مناطقی که امکان دسترسی به مراکز بهداشتی و بیمارستان ها وجود نداشت، تیم های واکنش سریع و کنترل بهداشتی سیار نیروی زمینی به آن مناطق اعزام می شدند و با حضور در منازل ضمن ارائه خدمات پزشکی، آب و غذای مصرفی مردم منطقه را مورد آزمایش قرار داده و نتایج حاصله را برای کنترل به اداره آبفا و بهداشت منطقه گزارش می کردند.

Artesh 1

رییس بهداشت و درمان استان گلستان از مراجعه کثیری از مردم به بیمارستان های صحرایی گفت و اظهار داشت: این بیمارستان ها بسیار مجهز و با پزشکان مجرب برپا شده و گویا یک بیمارستان واقعی در سطح شهر است؛ اورژانس، اتاق عمل، رادیولوژی، داروخانه های رایگان،چشم پزشکی، بیهوشی، دندانپزشکی، خدمات روانشناسی و مشاوره، تیم بهداشتی واکنش سریع برای تست سلامتی آب و غذا، پزشکان و تجهیزات لازم برای بیماری های عفونی، اطفال، فوق تخصص روماتولوژی، داخلی، قلب، جراح عمومی، همچنین تکنسین های اتاق عمل و متخصصین زنان و زایمان بخش های مختلف بیمارستان های صحرایی است.

Artesh 1

سرهنگ حسین زاده با بیان اینکه بحران درمانی را در منطقه پشت سر گذاشتیم ادامه داد: فلسفه وجود بیمارستان های صحرایی اینست که در زمان بحران احداث شود و به حمدالله تیم پزشکی ما دوران بحران درمان را پشت سر گذاشته و از این به بعد مردم باید به توصیه های بهداشتی مراکز بهداشتی منطقه توجه نمایند.

وی از نکات حائز اهمیت در این بیمارستان ها، حضور داوطلبانه پزشکان و متخصصین معتبر منطقه دانست و گفت: باتوجه به شرایط بحرانی در برخی از استانهای کشور و استفاده از کادر پزشکی در آن مناطق و کمبود پزشک متخصص، پزشکان، متخصصان و پرستاران شهرهای اطراف داوطلبانه در این بیمارستان ها بصورت تمام وقت و رایگان و حتی در روزهای تعطیل به خدمات دهی مشغول هستند تا سلامت مردم از نظر روحی و جسمی تامین شود.

Artesh 1

وی در ادامه گفت: طرح مردم یاری بهداشت و درمان نیروی زمینی در آذر ماه سال گذشته در منطقه انبار الوم بسیار موثر بود و کادر پزشکی و بهداشتی ما را با تجربه و کارآمدتر کرد و شور و اشتیاق بیشتری را برای خدمات دهی و امدادرسانی این تیم به مردم این منطقه به شکل مطلوب تر و آسان تر بوجود آورد.

وی در پایان با اشاره به اینکه مردم به مدت دو هفته در آب بوده اند و بیماری های پوستی و گوارشی هر لحظه آنها را تهدید می کند عنوان کرد: سیستم آب آشامیدنی و فاضلاب شهر در سیل اخیر دچار مشکل شده و باتوجه به اینکه مردم این منطقه اغلب از آب انبار استفاده می کنند توصیه می شود که برای جلوگیری و پیشگیری از بیماری های پوستی گوارشی اسهالی و وبا به هیچ عنوان از آب انبار و آب های نجوشیده استفاده نکنند و آب های مطمئن( آب معدنی و آب کُلرزده) استفاده کنند و از حمام های سیار ( سامانه ها دوش سیار) استفاده نمایند.

Artesh 1

Artesh 1

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.