مخبر - 1398/01/20 - بیانیه حزب اعتماد ملی درپی اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران

بیانیه حزب اعتماد ملی درپی اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران
درپی اقدام خصمانه ایالت متحده آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حزب اعتمادملی با صدور بیانیه ای این اقدام را محکوم کرده و نکاتی را متذکر شد.
بیانیه حزب اعتماد ملی درپی اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران

به گزارش ایلنا، در پی اقدام ایالات متحده آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی، حزب اعتماد ملی با صدور بیانیه ای این اقدام را محکوم کرد.

متن کامل بیانیه این حزب به شرح زیر است:

بسمه تعالی

سرانجام بعد از مدتی فعالیت تبلیغاتی و زمینه سازی، مقامات آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه های تروریستی خودساخته خود قرار دادند. دولت آمریکا پیش از این نیز سپاه قدس و برخی از مسئولان آن را تحریم کرده بود اما این اولین بار است که بخشی از نیروهای مسلح یک کشور مستقل را در فهرست گروه های تروریستی خودساخته قرار می دهد؛ فهرستی که بسیاری از نیروهای انقلابی و مبارز مانند حماس و حزب الله و مبارزان حوثی را در کنار تروریست های واقعی دسته بندی کرده است تا مخالفان سیاست های استعماری و مداخله جویانه واشنگتن را با این شیوه، تحت فشار قرار دهد. از آنجا که این اقدام آمریکا در حد اعلای دشمنی با ملت ایران به حساب می آید، ضروری است در سطح ملی برای مقابله با آن تصمیم گرفته شود. حزب اعتماد ملی در این شرایط، نکاتی را خطاب به مسئولان و نیروهای سیاسی و اعضای حزب متذکر می شود به این امید که راهگشا باشد.

1- دولت ترامپ بیش از همه دولت های آمریکا سیاست خصومت با جمهوری اسلامی را در پیش گرفته است. این کشور از توافق بین المللی برجام به صورت یکجانبه خارج شده و تحریم های وسیعی را با استفاده از همه توان خود علیه ایران اعمال کرده است. پیشتر بخشهایی از سپاه از جمله سپاه قدس را تحریم کرده و مقامات متعدد سیاسی و نظامی و شرکتهای اقتصادی فراوانی را در فهرست تحریم خود قرار داده بود. گروههای تروریستی مانند منافقین را از فهرست مذکور خارج کرد تا بتواند از آنان علیه جمهوری اسلامی استفاده کند. اکنون هم در اقدامی بی سابقه، نیروی نظامی یک کشور را تروریست قلمداد می کند تا بیشترین همراهی را با اسرائیل از خود نشان داده باشد. همه تلاش آمریکا در این مقطع تثبیت مواضع اسرائیل در منطقه و حاکم کردن این کشور بر همسایگان عرب و مسلمان است. به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس و اخیرا به رسمیت شناختن الحاق جولان به اسرائیل از دیگر اقداماتی است که در همین راستا به وسیله دولت ترامپ انجام شده است. جسارت نتانیاهو و مقامات اسرائیل در الحاق بخش های دیگری از خاک فلسطین به اسرائیل و تهدید حماس به اشغال دائمی غزه و تاکید بر این که هرگز اجازه تشکیل دولت فلسطین را نخواهند داد، نتیجه همین حمایت های آمریکا از اسرائیل است.


2- اقدام آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های تروریستی، گشودن فصل تازه ای از خصومت و دشمنی علیه جمهوری اسلامی است و نوعی اعلام جنگ نظامی به حساب می آید. این اقدام، فضای جنگ و کشمکش نظامی در منطقه را تشدید می کند و کشورهای منطقه را در آستانه یک بحران جهانی و دست کم منطقه ای قرار می دهد. آمریکا می داند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اصلی ترین نیروی مبارزه با تروریسم داعش در عراق و سوریه بوده و جمهوری اسلامی بیش از همه مدعیان، با تروریسم مبارزه کرده است. در عین حال این کشور نمی خواهد جمهوری اسلامی بر عمق نفوذ سیاسی و اجتماعی و فرهنگی خود در منطقه بیفزاید و بنابراین با طرح تروریست خواندن سپاه پاسداران، در صدد جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه است. اقدام آمریکا طبعا بدون جواب نمی ماند و شاهد بودیم که شورای امنیت ملی ایران در اقدامی متقابل، ارتش آمریکا در خاورمیانه و ستاد فرماندهی این کشور را تروریست قلمداد کرد. این وضعیت نشانگر این واقعیت است که منطقه خاورمیانه اکنون بیش از گذشته ناامن شده است و احتمال بروز جنگ در منطقه افزایش یافته است که بدون تردید مسئول آن دولت ترامپ است.


3- اقدام دولت آمریکا علیه منافع و حاکمیت ملی ایران و برخلاف حقوق بین الملل محسوب می شود و نباید بی پاسخ گذاشته شود. مقامات ایران در نخستین واکنش، به حق دست به اقدام متقابل زدند و این کمترین کاری است که انتظار انجام آن را داشتیم. در عین حال باید متوجه باشیم که در دام جنگ-طلبان حاکم بر آمریکا و اسرائیل نیفتیم و بهانه رویارویی نظامی را برای آنان فراهم نکنیم. پیگیری حقوقی و حتی طرح دعوی و شکایت، افشاگری سیاسی و استفاده از دیپلماسی برای زیرسئوال بردن تصمیم کاخ سفید در سطح سازمانهای جهانی، استفاده از توان نیروهای طرفدار صلح در غرب و حتی در درون آمریکا علیه اقدامات جنگ طلبانه ترامپ، بهره گیری از فضای مجازی و دیپلماسی عمومی برای نشان دادن ماهیت هیات حاکمه آمریکا و اقداماتی از این دست را باید در کنار اقدامات متقابل در دستور کار قرار داد


4- هیچ ایرانی و هیچ جریان و نیروی سیاسی مردمی در ایران نیست که کمترین تعلق خاطری به این سرزمین و مردم و کشور داشته باشد اما با این سیاست خصمانه آمریکا علیه ایران همراهی کند. اکنون فرصتی است تا دوستان و دشمنان مردم را از یکدیگر تمیز دهیم و خائنان به کشور و مردم را بشناسیم. اختلافاتی که در درون نیروهای سیاسی درباره کارکرد سپاه پاسداران در برخی از حوزه ها وجود دارد، یک اختلاف درونی در خانواده انقلاب است که هیچکس حاضر نیست آن را به بیگانگان بکشاند. ما از نیروهای نظامی کشور از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان بخشی از توان و قدرت ملی و نهاد قانونی کشور دفاع می کنیم و اجازه نخواهیم داد از این اختلافات درون خانواده ، دشمنان سؤاستفاده کنند.


5- آمریکا کشوری است که ماهیت تجاوزکارانه و امپریالیستی دارد و درصدد ایجاد یک نظام تک قطبی در دنیا است و برای رسیدن به هدف خود، به سلطه بر خاورمیانه نیاز دارد. این کشور منافع ملی خود را در درون همه کشورهای منطقه و حتی نوع نظام سیاسی این کشورها تعریف کرده است و به همین دلیل با جمهوری اسلامی ایران منافع مشترک و مشابهی احساس نمی کند. اکنون جمهوری اسلامی و متحدان منطقه ای آن در کنار انزجار مردم مسلمان از آمریکا، مانع جدی ایجاد این نظم تک قطبی است و به همین دلیل، آمریکا با استفاده از بهانه هایی مانند تهدید قدرت هسته ای ایران، مبارزه با تروریسم، تهدید موشک های دوربرد ایران، نقض حقوق بشر، در صدد مهار ایران است تا به اهداف خود برسد. این کشور ثابت کرده است که در راستای تامین منافع ملی و رسیدن به اهدافش، نه به اخلاق پایبند است و نه به حقوق بین الملل و نه به عدالت و نه حتی به صلح و پیمان های مشترک. بنابراین در مقابل این زیاده خواهی آمریکا چاره ای جز مقاومت نداریم و هیچکس حق ندارد در این سیاست تردید کند.


حزب اعتماد ملی در این شرایط حساس، ضمن دفاع از سیاست مسئولان کشور برای انجام اقدامات متقابل، از همه نیروهای سیاسی مردمی انتظار دارد که وحدت خود را در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا به نمایش بگذارند و با افشاگری علیه ترامپ و متحدان منطقه ای این کشور، مانع تحقق خواسته های ظالمانه آمریکا بشوند. مرزبندی با کسانی که در کنار آمریکا قرار گرفته و از این گونه اقدامات ضدملی دفاع می کنند، یکی از مواضعی است که باید از سوی همه احزاب سیاسی ملی اتخاذ شود.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   نظامی   آمریکا   سوریه   سفارت   حماس   نیروهای مسلح   الحاق   کشورهای منطقه   نیروی نظامی   ستاد فرماندهی   نتانیاهو   ملت ایران   حزب اعتماد ملی   اعتماد ملی   نیروی قدس سپاه   نفوذ ایران   حوثی   بیت المقدس   منافقین   مداخله جویانه   اقدامات آمریکا   نفوذ سیاسی   مبارز   کشمکش   خاور میانه   نیروهای انقلابی   نوار غزه   سپاه پاسداران انقلاب اسلامی   تروریست   حزب الله   رژیم صهیونیستی   دونالد ترامپ  
اخبار مرتبط
قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی برای فشار حداکثری به جمهوری اسلامی ایران
شوشان
اقدام آمریکا علیه سپاه با پاسخ قاطع دولت وملت خنثی شد
آریا
اقدام آمریکا علیه سپاه با پاسخ قاطع دولت وملت خنثی شد
ایرنا
ترامپ به دنبال معامله با ایران / انتخابات رژیم صهیونیستی چه تأثیری بر تحریم سپاه داشت؟
برنا نیوز
آمریکا دنبال برخورد نظامی با ایران است؟
نامه نیوز
قرار گرفتن نام سپاه در لیست تروریستی، چه تاثیری بر روی «اف ای تی اف» دارد؟
ساعت 24
قرار گرفتن نام سپاه در لیست تروریستی، چه تاثیری بر روی «اف ای تی اف» دارد؟/آیا آمریکا به دنبال برخورد نظامی است؟
خبرآنلاین
مخاطرات تروریستی خواندن سپاه پاسداران ایران
دنیای اقتصاد
دیاکو حسینی: اگر با آمریکا مقابله نکنیم با پیامدهای بزرگتری مواجه خواهیم بود
شعار سال
اگر با آمریکا مقابله نکنیم، نهادهای دیگر هم در گروه های تروریستی قرار می گیرد/ این بار گزینه جنگ، روی میز ایران است؟
تیک نیوز
گزینه جنگ، این بار روی میز ایران است؟
خبرآنلاین
اقدام نابخردانه آمریکا موجب اتحاد بیشتر در ایران اسلامی شد
آریا
نگاه انتقادی رسانه های آلمانی به اقدام ترامپ
عصر امروز
نیروهای آمریکایی با خون خود بهای تصمیم ترامپ را می دهند/ آتش ترامپ، اسراییل و همپیمانان عربش را می سوزاند
برنا نیوز
دلیل تصمیم ایران در تروریست نامیدن نیروهای امریکایی مستقر در منطقه چیست؟
العالم
واکنش "کارگزاران" به اقدام خصمانه آمریکا علیه ایران
افکار نیوز
اقدام آمریکا علیه سپاه خوی امپریالیستی آنان را برجسته ساخت
اخبار اقتصاد ایران
حزب کارگزاران: باید از موضع قدرت تبلیغات آمریکا را خنثی کنیم
الف
موضع کارگزاران در برابر اقدام آمریکا علیه سپاه؛ باید دست حریف را بخوانیم
نامه نیوز
اقدام آمریکا علیه سپاه خوی امپریالیستی آنان را برجسته ساخت
مهر نیوز
اقدام آمریکا علیه سپاه خوی امپریالیستی آنان را برجسته ساخت
مهر نیوز
حزب کارگزاران: باید دست حریف را بخوانیم و از موضع قدرت تبلیغات آمریکا را خنثی کنیم
خبرآنلاین
حزب کارگزاران:باید دست حریف را بخوانیم و از موضع قدرت تبلیغات آمریکا را خنثی کنیم
خبرآنلاین
اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خوی امپریالیستی آنان را برجسته ساخت
فارس
واکنش رسانه های فرانسوی به اقدام غیرقانونی ترامپ علیه سپاه پاسداران
جبهه جهاني مستضعفين
واکنش های جهانی به تروریستی خواندن سپاه از سوی آمریکا
مرور نیوز
فازی خطرناک تر در تقابل با ایران؛ ائتلاف های ایران خارچشم ترامپ شد
خبرآنلاین
فازی خطرناک تر در تقابل با ایران؛ ائتلاف های تهران خارچشم ترامپ شد
خبرآنلاین
فازی خطرناک تر در تقابل با ایران؛ ائتلاف های تهران خارچشم ترامپ شد
خبرآنلاین
خوش خدمتی ترامپ به نتانیاهو
فارس
بازتاب اقدام غیرقانونی ترامپ علیه سپاه پاسداران در رسانه های فرانسه
ایرنا
هذیان گویی های آمریکایی؛ این بار از نوع پمپئو
موج رسا
هذیان گویی های آمریکایی؛ این بار از نوع پمپئو
جامعه مهندسین
هذیان گویی های آمریکایی؛ این بار از نوع پمپئو
باشگاه خبرنگاران
پمپئو: مسئولان ایرانی دیگر نمی توانند به واسطه برجام، ثروت ایجاد کنند
بورس نیوز
برجام امنیت آمریکا را تضمین نمی کرد/ دیگر شاهد نفوذ ایران در منطقه نخواهیم بود/ فشار بی سابقه مالی به ایران وارد کنیم/ترامپ اعلام کرد که آماده ایم مذاکره جدیدی با ایران انجام دهیم
خرداد نیوز
محکم ترین تحریم ها علیه جمهوری اسلامی آغاز خواهد شد
قدس آنلاین
نتانياهو: در واکنش به تهديدات ايران آماده مقابله هستيم
الف
نتانياهو: آماده مقابله با ايران هستيم
رویداد 24
اخبار مرتبط
bltشوشان : قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی برای فشار حداکثری به جمهوری اسلامی ایران
bltآریا : اقدام آمریکا علیه سپاه با پاسخ قاطع دولت وملت خنثی شد
bltایرنا : اقدام آمریکا علیه سپاه با پاسخ قاطع دولت وملت خنثی شد
bltبرنا نیوز : ترامپ به دنبال معامله با ایران / انتخابات رژیم صهیونیستی چه تأثیری بر تحریم سپاه داشت؟
bltنامه نیوز : آمریکا دنبال برخورد نظامی با ایران است؟
bltساعت 24 : قرار گرفتن نام سپاه در لیست تروریستی، چه تاثیری بر روی «اف ای تی اف» دارد؟
bltخبرآنلاین : قرار گرفتن نام سپاه در لیست تروریستی، چه تاثیری بر روی «اف ای تی اف» دارد؟/آیا آمریکا به دنبال برخورد نظامی است؟
bltدنیای اقتصاد : مخاطرات تروریستی خواندن سپاه پاسداران ایران
bltشعار سال : دیاکو حسینی: اگر با آمریکا مقابله نکنیم با پیامدهای بزرگتری مواجه خواهیم بود
bltتیک نیوز : اگر با آمریکا مقابله نکنیم، نهادهای دیگر هم در گروه های تروریستی قرار می گیرد/ این بار گزینه جنگ، روی میز ایران است؟
bltخبرآنلاین : گزینه جنگ، این بار روی میز ایران است؟
bltآریا : اقدام نابخردانه آمریکا موجب اتحاد بیشتر در ایران اسلامی شد
bltعصر امروز : نگاه انتقادی رسانه های آلمانی به اقدام ترامپ
bltبرنا نیوز : نیروهای آمریکایی با خون خود بهای تصمیم ترامپ را می دهند/ آتش ترامپ، اسراییل و همپیمانان عربش را می سوزاند
bltالعالم : دلیل تصمیم ایران در تروریست نامیدن نیروهای امریکایی مستقر در منطقه چیست؟
bltافکار نیوز : واکنش "کارگزاران" به اقدام خصمانه آمریکا علیه ایران
bltاخبار اقتصاد ایران : اقدام آمریکا علیه سپاه خوی امپریالیستی آنان را برجسته ساخت
bltالف : حزب کارگزاران: باید از موضع قدرت تبلیغات آمریکا را خنثی کنیم
bltنامه نیوز : موضع کارگزاران در برابر اقدام آمریکا علیه سپاه؛ باید دست حریف را بخوانیم
bltمهر نیوز : اقدام آمریکا علیه سپاه خوی امپریالیستی آنان را برجسته ساخت
bltمهر نیوز : اقدام آمریکا علیه سپاه خوی امپریالیستی آنان را برجسته ساخت
bltخبرآنلاین : حزب کارگزاران: باید دست حریف را بخوانیم و از موضع قدرت تبلیغات آمریکا را خنثی کنیم
bltخبرآنلاین : حزب کارگزاران:باید دست حریف را بخوانیم و از موضع قدرت تبلیغات آمریکا را خنثی کنیم
bltفارس : اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خوی امپریالیستی آنان را برجسته ساخت
bltجبهه جهاني مستضعفين : واکنش رسانه های فرانسوی به اقدام غیرقانونی ترامپ علیه سپاه پاسداران
bltمرور نیوز : واکنش های جهانی به تروریستی خواندن سپاه از سوی آمریکا
bltخبرآنلاین : فازی خطرناک تر در تقابل با ایران؛ ائتلاف های ایران خارچشم ترامپ شد
bltخبرآنلاین : فازی خطرناک تر در تقابل با ایران؛ ائتلاف های تهران خارچشم ترامپ شد
bltخبرآنلاین : فازی خطرناک تر در تقابل با ایران؛ ائتلاف های تهران خارچشم ترامپ شد
bltفارس : خوش خدمتی ترامپ به نتانیاهو
bltایرنا : بازتاب اقدام غیرقانونی ترامپ علیه سپاه پاسداران در رسانه های فرانسه
bltموج رسا : هذیان گویی های آمریکایی؛ این بار از نوع پمپئو
bltجامعه مهندسین : هذیان گویی های آمریکایی؛ این بار از نوع پمپئو
bltباشگاه خبرنگاران : هذیان گویی های آمریکایی؛ این بار از نوع پمپئو
bltبورس نیوز : پمپئو: مسئولان ایرانی دیگر نمی توانند به واسطه برجام، ثروت ایجاد کنند
bltخرداد نیوز : برجام امنیت آمریکا را تضمین نمی کرد/ دیگر شاهد نفوذ ایران در منطقه نخواهیم بود/ فشار بی سابقه مالی به ایران وارد کنیم/ترامپ اعلام کرد که آماده ایم مذاکره جدیدی با ایران انجام دهیم
bltقدس آنلاین : محکم ترین تحریم ها علیه جمهوری اسلامی آغاز خواهد شد
bltالف : نتانياهو: در واکنش به تهديدات ايران آماده مقابله هستيم
bltرویداد 24 : نتانياهو: آماده مقابله با ايران هستيم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.