مخبر - 1398/01/20 - ملت 80 میلیونی تروریست هستند؟- سید محمدصادق خرازی*

ملت 80 میلیونی تروریست هستند؟- سید محمدصادق خرازی*
خبرگزاری آریا - تهران- ایرنا- 39 سال پس از روزی که جیمی کارتر، رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا روابط سیاسی و بازرگانی خود را با ایران قطع کرد، خلف جمهوریخواه او سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه های به اصطلاح تروریستی قرار داد.
ملت 80 میلیونی تروریست هستند؟- سید محمدصادق خرازی*

ملت 80 ميليوني تروريست هستند؟- سيد محمدصادق خرازي* خبرگزاري آريا - تهران- ايرنا- 39 سال پس از روزي که جيمي کارتر، رئيس جمهوري ايالات متحده امريکا روابط سياسي و بازرگاني خود را با ايران قطع کرد، خلف جمهوريخواه او سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را در فهرست گروه هاي به اصطلاح تروريستي قرار داد.

کارتر در همان سال به دليل ناتواني در حل بحران گروگان هاي امريکايي در تهران در انتخابات شکست خورد و به دوره دوم رياست جمهوري نرسيد. همان کارتر ربع قرن بعد جزو طرفداران مذاکره بدون پيش شرط با ايران شد. علاوه بر آن او که ميزبان توافق کمپ ديويد بين اعراب و اسرائيل بود، ربع قرن بعد برخلاف سياست دولت وقت امريکا نه تنها با تروريستي خواندن گروه حماس مخالفت کرد که باني مذاکره با سران اين گروه مقاومت فلسطيني شد و اذعان کرد حذف حماس و سوريه از گفت وگوهاي صلح خاورميانه بي فايده است.
اين همان کارتري بود که در دوره گروگانگيري، ايران را کشوري تروريست خواند و حضرت امام خميني در گفت و گو با شبکه امريکايي «سي بي اس» خطاب به او فرمودند: «ملت سي و پنج ميليوني تروريست هستند؟!..تشخيص شما در مسائل سياسي هم همين طور است که ملت ما را تروريست بدانيد؟! شما مطمئن باشيد که ملت ما مسلم است و مسلم تروريست نيست و با اينها با کمال رأفت عمل مي کند.» (صحيفه امام خميني، جلد 11)
آنچه دونالد ترامپ، رئيس جمهوري فعلي امريکا با تصميم ديروز انجام داد تکرار ادعاهايي است که تمام جانشينان کارتر داشتند اما اين بار نيروي رسمي و مردمي يک کشور ديگر را در فهرست تروريستي خود قرار داده است. تکرار همان اشتباهي که امريکا سال 1997 درباره حزب الله لبنان انجام داد و نيروي مقاومت مردمي عليه اشغالگري صهيونيستي را تروريست خواند؛ همان نيرويي که امروز مورد اقبال قاطبه مردم لبنان و داراي کرسي در پارلمان اين کشور و جريان اثرگذار سياسي در تشکيل دولت است.
چطور مي شود حزب الله لبنان جزو گروه هاي تروريستي باشد اما سازمان هاي نظامي، اطلاعاتي و امنيتي اسرائيل که رسماً دست به ترور مبارزان فلسطيني مي زنند، در حملات خود مرتکب جنايات جنگي مي شوند و سابقه سياه بلندبالايي در کشتار غيرنظاميان بي دفاع دارند، در آن فهرست جايي نداشته باشند؟ اصولاً فهرست تروريستي امريکا داراي چه اعتباري است وقتي هم نام داعش در آن است و هم مهمترين نيروي مقابله کننده با داعش؛ يعني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران؟ اين چه ليست مضحکي است که در آن نام گروه هايي مانند القاعده، طالبان و داعش و...ديده مي شود که نشو و نضج و نشان آنها با حمايت هاي سياسي و نظامي خود امريکايي ها بوده و اگر نبود پشتيباني هاي لجستيکي پنتاگون، نه چنين گروه هايي شکل مي گرفتند و نه به اقدام تروريستي دست مي زدند؟ اين چه فهرست مفتضحي است که حاميان گروهک تروريستي منافقين که افتخار سخنراني در محافل آنها را دارند، برايش تصميم مي گيرند و اسم حذف و اضافه مي کنند؟ آيا اقبال روزافزون مردم لبنان و منطقه به حزب الله لبنان خود بهترين گواه بي اعتباري ليست تروريستي نيست؟ آيا همين که کارتر هم حماس را تروريست نمي داند نشانه بي اعتنايي جريانات امريکا به چنين بازي مزورانه اي با مفهوم «مبارزه با تروريسم» نيست؟
نهايت شناخت دولتمردان فعلي امريکايي از ايران اين است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را يک گروه نظامي مي داند؛ جرياني مردمي که همزاد انقلاب اسلامي است و همپاي ارتش جمهوري اسلامي در دفاع از آب و خاک و ناموس اين مردم در دوره جنگ تحميلي بود. جرياني که در طي دهه هاي اخير با حزب بعث صدام مورد حمايت امريکا و القاعده و داعش دست ساز امريکا جنگيد و هويت آن نه يک سازمان نظامي که داراي ماهيت مردمي است.
سردار قاسم سليماني امروز در تراز چند چهره نخست محبوب مردم ايران به گواه تمام نظرسنجي هاي علمي و حتي غيردولتي است. محبوبيتي که بارها مورد اذعان مقامات و رسانه هاي امريکايي نيز بوده است. مگر همين سپاه نبود که امريکايي ها با التماس درخواست کردند در بغداد کمربند سبز امنيتي ايجاد کند؟ همين سپاه نبود که بعد از 11 سپتامبر که فرماندهان امريکايي در افغانستان مي لرزيدند، به ياري نيروهاي اتحاد شمال رفت تا کابل را فتح کند؟ تاريخ دوباره تکرار شده است.
ارتش اجاره اي آل سعود و امارات پشت دروازه رياض و دوبي و ابوظبي در حال لرزيدن است و نيروي اقدام سريع صلح ايران حرف اول را در منطقه مي زند. اقدام ديروز کاخ سفيد روسياه، عليه سپاه نبود. تروريست خواندن کل ملت ايران بود و مي توان به تعبير امام راحل از دونالد ترامپ پرسيد: «ملت هشتاد ميليوني تروريست هستند؟!»
*تحليلگر مسائل سياست خارجي
منبع: روزنامه ايران، 20 فروردين 1398
پژوهشم**1197**
انتهاي پيام /*
لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.