مخبر - 1398/01/19 - ویزیت روزانه 4000 گلستانی در بیمارستان های صحرایی ارتش

ویزیت روزانه 4000 گلستانی در بیمارستان های صحرایی ارتش
گرگان- رییس بهداشت و درمان نیروهای مسلح استان گلستان گفت: روزانه چهار هزار ویزیت توسط بیمارستان های صحرایی ارتش در مناطق سیل زده استان گلستان انجام می گیرد.
ویزیت روزانه 4000 گلستانی در بیمارستان های صحرایی ارتش

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی لشگر 30 گرگان، سرهنگ پزشک عبدالله حسین زاده اظهار کرد: بیمارستان های صحرایی شهید جودی ثانی نیروی زمینی و رسول اکرم(ص) نیروی دریایی در لحظات ابتدایی بحران به عنوان نخستین مراکز بهداشتی روزانه چهار هزار ویزیت را به مردم سیل زده شهرستان های آق قلا و گمیشان ارائه کردند.

وی ادامه داد: به محض وقوع سیل در استان گلستان و با توجه به شرایط سخت تردد خانواده ها بویژه در مناطقی که امکان دسترسی به مراکز بهداشتی و بیمارستان ها وجود نداشت، تیم های واکنش سریع و کنترل بهداشتی سیار نیروی زمینی به آن مناطق اعزام می شدند و با حضور در منازل ضمن ارائه خدمات پزشکی، آب و غذای مصرفی مردم منطقه را مورد آزمایش قرار داده و نتایج حاصله را برای کنترل به اداره آبفا و بهداشت منطقه گزارش می کردند.

رییس بهداشت و درمان استان گلستان از مراجعه کثیری از مردم به بیمارستان های صحرایی خبر داد و اظهار کرد: این بیمارستان ها بسیار مجهز و با پزشکان مجرب برپا شده و گویا یک بیمارستان واقعی در سطح شهر است.

حسین زاده درباره تجهیزات این بیمارستان سیار گفت: اورژانس، اتاق عمل، رادیولوژی، داروخانه های رایگان، چشم پزشکی، بیهوشی، دندانپزشکی، خدمات روانشناسی و مشاوره، تیم بهداشتی واکنش سریع برای تست سلامتی آب و غذا، پزشکان و تجهیزات لازم برای بیماری های عفونی، اطفال، فوق تخصص روماتولوژی، داخلی، قلب، جراح عمومی، همچنین تکنسین های اتاق عمل و متخصصان زنان و زایمان از بخش های مختلف بیمارستان های صحرایی است.

وی با بیان اینکه بحران درمانی را در منطقه پشت سر گذاشتیم، ادامه داد: فلسفه وجود بیمارستان های صحرایی این است که در زمان بحران احداث شود و تیم پزشکی ما دوران بحران درمان را پشت سر گذاشته و از این به بعد مردم باید به توصیه های بهداشتی مراکز بهداشتی منطقه توجه کنند.

وی از نکات حائز اهمیت در این بیمارستان ها، حضور داوطلبانه پزشکان و متخصصین معتبر منطقه دانست و گفت: باتوجه به شرایط بحرانی در برخی از استان های کشور و استفاده از کادر پزشکی در آن مناطق و کمبود پزشک متخصص، پزشکان، متخصصان و پرستاران شهرهای اطراف داوطلبانه در این بیمارستان ها به صورت تمام وقت و رایگان و حتی در روزهای تعطیل به خدمات دهی مشغول هستند تا سلامت مردم از نظر روحی و جسمی تامین شود.

حسین زاده در ادامه تصریح کرد: طرح مردم یاری بهداشت و درمان نیروی زمینی در آذر ماه سال گذشته در منطقه انبار الوم بسیار موثر بود و کادر پزشکی و بهداشتی ما را با تجربه و کارآمدتر کرد و شور و اشتیاق بیشتری را برای خدمات دهی و امدادرسانی این تیم به مردم این منطقه به شکل مطلوب تر و آسان تر بوجود آورد.

وی در پایان با اشاره به اینکه مردم به مدت دو هفته در آب بوده اند و بیماری های پوستی و گوارشی هر لحظه آنها را تهدید می کند، بیان کرد: سیستم آب آشامیدنی و فاضلاب شهر در سیل اخیر دچار مشکل شده و با توجه به اینکه مردم این منطقه اغلب از آب انبار استفاده می کنند.

حسین زاده تاکید کرد: توصیه می شود که برای جلوگیری و پیشگیری از بیماری های پوستی، گوارشی، اسهالی، وبا به هیچ عنوان از آب انبار و آب های نجوشیده استفاده نکنند و آب های مطمئن « آب معدنی و آب کُلرزده» استفاده کنند و از حمام های سیار «سامانه ها دوش سیار» استفاده کنند.

کد خبر 4585008

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.