مخبر - 1398/01/19 - همیاری شهرداری کلانشهرها در کمک به مناطق سیل زده کشور

همیاری شهرداری کلانشهرها در کمک به مناطق سیل زده کشور
خبرگزاری آریا- دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران از همبستگی شهرداری های کلانشهرها برای همیاری و اعزام کاروان های امداد رسانی و پشتیبانی و کمک به آسیب دیدگان ناشی از بارندگی های اخیر کشور خبر داد.
همیاری شهرداری کلانشهرها در کمک به مناطق سیل زده کشور

همياري شهرداري کلانشهرها در کمک به مناطق سيل زده کشور خبرگزاري آريا- دبيرکل مجمع شهرداران کلانشهرهاي ايران از همبستگي شهرداري هاي کلانشهرها براي همياري و اعزام کاروان هاي امداد رساني و پشتيباني و کمک به آسيب ديدگان ناشي از بارندگي هاي اخير کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل اين مجمع، کمال مرادي گفت : پس از وقوع بحران سيلاب طي ايام نوروز امسال در برخي از مناطق کشورمان، کميسيون خدمات شهري و محيط زيست مجمع کلانشهرها به رياست مجتبي يزداني معاون خدمات شهري و محيط زيست شهرداري تهران و دبير اين کميسيون تشکيل و کميته هاي تخصصي آن از جمله مديريت بحران ،آتش نشاني و... فعاليت ويژه خود را آغاز کرد تا ضمن همدردي با مردم سيل زده استان هاي گلستان ، فارس، لرستان و خوزستان مهياي خدمات رساني به آسيب ديدگان اين حوادث در مهار سيل ،کاهش مخاطرات ناشي از سيل و بازگشت مردم به زندگي عادي به شهروندان شوند.
وي با اشاره به همبستگي شهرداريهاي عضو مجمع کلانشهرها با تدبير ،نظارت و حمايت ويژه حناچي شهردار تهران و رئيس اين مجمع و حضور تعدادي از شهرداران کلانشهرها در استان هاي سيل زده براي امدادرساني به هموطنان آسيب ديده اظهار داشت : تيم هاي امداي و نجات و نيروهاي متخصص از جمله آتش نشاني ، غواصي ، فني و مهندسي ، ماشين آلات سنگين و سبک آتش نشاني ، ماشين آلات سنگين راهسازي از قبيل بيل مکانيکي، بولدوزر، لودر، کاميون کمپرسي، تانکرهاي آب ، موتورهاي کف کش سنگين و سبک و پمپ آبکشي به مناطق حادثه ديده اعزام شدند و با هماهنگي کامل با نهادهاي دولتي ارائه خدمات کردند.
مرادي ارسال کاروان هاي حامل چادر هاي امدادي ، کنسرو ، آب معدني ، اقلام بهداشتي ،پوشاک، پتو ، نان و توزيع غذاي گرم و همچنين راه اندازي ايستگاههاي سيار پخت نان و سرويس هاي بهداشتي را از ديگر خدمات شهرداري هاي کلانشهرها در مناطق سيل زده عنوان کرد که همزمان با وقوع سيلاب در فروردين ماه سال جاري آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
وي با بيان اينکه کلانشهرهاي شيراز و اهواز نيز از جمله مناطق درگير سيلاب بودند افزود: شهرداري شيراز بيشترين تلاش خود را براي پاکسازي و لايروبي آثار گل و لاي شهر و بهسازي معابر و اماکن آسيب ديده از سيل و حمايت از آسيب ديدگان در اين شهر به کار بسته است ضمن اينکه در حد توان نيروها و تجهيزات خود را نيز به مناطق سيل زده استان لرستان اعزام کرده است.
وي همچنين افزود: در کلانشهر اهواز نيز به منظور مقابله با پيشروي رودخانه کارون کليه امکانات شهر بسيج شده اند و از روزهاي نخست عوامل شهرداري اهواز با استفاده از کليه ظرفيت هاي خود با کمک ارگان هاي ديگر تلاش کرده اند تا اين سيلاب را مهار کنند ولي متاسفانه حجم آب ورودي به خوزستان لحظه به لحظه افزايش يافته و اين استان الان درگير بحران عظيمي است .
مرادي با اشاره به شرايط جغرافيايي و آسيب پذيري بالاي کشور و وقوع حوادث طبيعي و غير طبيعي که معمولاًبا تلفات جاني و خسارات مالي همراه است افزود : از آنجا که حوادث منجر به بروز بحرانهاي ملي، منطقه اي و استاني باعث کاهش منابع، امکانات و ظرفيت هاي استان حادثه ديده مي شود و ممکن است مديريت بحران با تکيه بر توان استان مذکور امکان پذير نباشد، لذا هميشه ضمن تاکيد بر تجهيز شدن مناطق مختلف به سيستم هاي هشدار و تکنولوژي روز دنيا ، نيازمند بهره گيري از امکانات و توانمنديهاي ساير استانها خواهد بود که در اين راستا بهره مندي از توانمنديها و ظرفيتهاي استانهاي معين و جانشين در مراحل آمادگي و مقابله ضروري است .
دبير کل مجمع شهرداران کلانشهرها در ادامه خاطر نشان کرد : سيلاب هاي اخير در استان هاي مختلف کشور اگرچه تلفات و خسارات مالي و معنوي زيادي به پيکر کشور وارد کرد اما در اين ميان حس همدلي ،همبستگي ، مهرباني و محبت و کمک به يکديگر هم در مواقع بحراني نشان داد که جامعه ايران در سخت ترين شرايط و حوادث، يکديگر را تنها نمي گذارد. لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.