مخبر - 1397/02/26 - تجهیز زمین های فوتبال چمن مصنوعی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور

تجهیز زمین های فوتبال چمن مصنوعی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور
خبرگزاری آریا - مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به بحران کمبود آب در کشور، تجهیز زمین های فوتبال چمن مصنوعی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور یکی از اقدامات مدنظر است.
تجهیز زمین های فوتبال چمن مصنوعی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور

تجهيز زمين هاي فوتبال چمن مصنوعي در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي کشور خبرگزاري آريا - مجتبي صديقي، رئيس سازمان امور دانشجويان گفت: با توجه به بحران کمبود آب در کشور، تجهيز زمين هاي فوتبال چمن مصنوعي در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي کشور يکي از اقدامات مدنظر است.
به گزارش خبرگزاري فارس، اداره کل روابط عمومي وزارت علوم، صديقي در اين مجمع که امروز چهارشنبه با حضور اعضاي هيئت رئيسه و رؤساي هيئت هاي استاني فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي در محل اين وزارتخانه برگزار شد، با بيان اينکه در عرصه ورزشي در چندسال اخير مسير صعودي داشته ايم، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش هاي فدراسيون ملي ورزش دانشگاهي و تلاش هيئت رئيسه اين فدراسيون، موفقيت هاي قابل توجهي در زمينه ورزش دانشجويي کسب کرده ايم و براي رسيدن به وضعيت ايده آل و کسب موفقيت هاي مطلوب، بايد تلاش بيشتري صورت گيرد.
وي با بيان اينکه در حوزه اعتبارات نيز علي رغم محدوديت ها، سال مالي گذشته را بدون بدهي به پايان رسانديم تصريح کرد: در سال گذشته اواخر بهمن ماه موفق شديم پاداش قهرمانان يونيورسياد را پرداخت کنيم و شاهد احساس رضايت در مجموعه ورزشکاران و دانشجويان باشيم.
رئيس سازمان امور دانشجويان با اشاره به اينکه قرار گرفتن برنامه تربيت بدني در قانون بودجه ذيل اعتبارات دانشگاه ها کار سترگي بود که انجام گرفت، افزود: همچنين به هيئت هاي امنا ابلاغ شد که نه تنها اين اعتبارات کم نشود بلکه تلاش شود از ساير بخش ها نيز به اين اعتبارات کمک شود و دانشگاه هايي که در اين زمينه تلاش کرده و هزينه کنند و از بخش هاي ديگر به حوزه تربيت بدني کمک کنند مورد حمايت قرار خواهند گرفت.
به گفته وي، فرهيخته ترين و مهم ترين بخش جوانان کشور، دانشجوياني هستند که مشغول تحصيل هستند و طبيعتاً حق دارند از اعتبارات ورزشي بهره مند شوند.
دکتر صديقي افزود: همواره بر ورزش همگاني به عنوان رکن اصلي در ورزش دانشجويي تأکيد داريم و تلاش هاي مطلوبي از جمله ايجاد اتاق هاي تندرستي و مراکز مشاوره تندرستي در دانشگاه ها و خوابگاه ها انجام شده که مي تواند به ورزش همگاني کمک شاياني کند.
رئيس سازمان امور دانشجويان با بيان اينکه افزايش سرانه فضاهاي ورزشي دانشگاه ها از اولويت هاست، خاطرنشان کرد: هم اکنون سرانه مجموعه فضاهاي سربسته و روباز در دانشگاه ها به بيش از 2 متر مربع رسيده که نشان دهنده وضعيت نسبتاً مطلوبي است.
دکتر صديقي با اشاره به اينکه المپياد ورزشي دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي کشور در دو بخش دختران و پسران امسال در دانشگاه شيراز برگزار مي شود، افزود: با توجه به مشکلات راه، مسافت و حمل و نقل، خواهشم اين است که همگي در اعزام سالم و سلامت دانشجويان به المپياد ورزشي دقت کافي داشته باشيد.
وي هيئت هاي استاني ورزشي فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي را بازوان اين فدراسيون دانست و تصريح کرد: هيئت هاي استاني بايد تلاش کنند فدراسيون اهدافش را مطلوب تر به پيش برد. در سال گذشته مبالغ اندکي به هيئت ها کمک شد، ولي اميدوارم علي رغم محدوديت هاي مالي در سال جاري بتوانيم اين حمايت ‎ها را افزايش دهيم.
دکتر صديقي بر استفاده بهينه از عنصر تبليغات تأکيد کرد و افزود: بايد موفقيت دانشجويان را در سه سطح دانشگاهي، ملي و بين المللي به اطلاع مردم و ساير دانشجويان برسانيم؛ اين امر باعث ايجاد انگيزه بيشتر براي دانشجويان جهت ورود به عرصه ورزش و همچنين مسئولان به منظور حمايت بيشتر خواهد شد.
در اين نشست دکتر دهخدا رئيس فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي، دبير، حسابرس و خزانه دار فدراسيون نيز گزارش هاي خود را به اعضاي مجمع ارائه کردند.
در ادامه بودجه و تقويم فعاليت هاي فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي سال 1397، اساسنامه شوراي عالي تربيت بدني و ورزش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي، پيش نويس برنامه راهبردي فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي، چارت تشکيلاتي فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي، آئين نامه هيأت هاي ورزشي استاني مراکز آموزش عالي کشور و دستورالعمل پرداخت حق الزحمه کادر فني و اجرايي جشنواره ها و مسابقات ورزشي دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي کشور مورد تصويب اعضا قرار گرفت.
در پايان اين مجمع، از رؤساي هيئت ورزش هاي دانشگاهي استان هاي کرمانشاه، زنجان، سمنان، فارس، گلستان و گيلان به عنوان هيئت برتر قدرداني شد.
انتهاي پيام/ک لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.