مخبر - 1397/02/23 - نقش مهم پزشکی قانونی در صدور رای و احقاق حق/ لزوم کاربردی شدن دانشگاه های کشور

نقش مهم پزشکی قانونی در صدور رای و احقاق حق/ لزوم کاربردی شدن دانشگاه های کشور
معاون حقوقی قوه قضائیه با اشاره به اینکه با پزشکی قانونی بازوی توانمند دستگاه قضایی است گفت: نظرات پزشکی قانونی نقش مهمی در صدور رأی و احقاق رأی دارد.
نقش مهم پزشکی قانونی در صدور رای و احقاق حق/ لزوم کاربردی شدن دانشگاه های کشور

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، ذبیح الله خدائیان در مراسم رونمایی از دستاوردهای پژوهشی و محصولات دانش بنیان مرکز تحقیقات پزشکی قانونی اظهار داشت: پزشکی قانونی بازوی توانمند دستگاه قضایی است و در اکثر پرونده ها به خصوص جرائم علیه اشخاص نظرات پزشک قانونی نقش مهمی در صدور رأی و احقاق حق دارد.

وی افزود: علاوه بر پرونده هایی که جنبه کیفری دارند در بسیاری از پرونده های حقوقی نیز به نظرات پزشکی قانونی نیاز داریم و هر چه علم دوستان در این حوزه بیشتر باشد و از نظریات روز علمی بهره مند باشند در صدور رأی و اجرای عدالت موفق تر خواهیم بود.

معاون حقوقی قوه قضائیه ادامه داد: خوشبختانه امروزه به تشکیل یک اداره پزشکی قانونی استان ها اکتفا نشده و استفاده از نظرات صاحبنظران در دانشگاه های علوم پزشکی نیز اهمیت دارد چرا که پزشکان ما مجهز به برترین نظریات پزشکی در سطح جهان هستند.

خدائیان با بیان اینکه امسال سال حمایت از تولید داخلی است، گفت: متأسفانه برخی از دانشگاه ها دانشجو تربیت می کنند اما این دانشجو به دلیل اینکه کاربردی نشده قابلیت ارتباط با کارخانجات مهندسی، بیمارستان ها و حتی دادگستری ها را ندارند.

وی با تأکید بر ضرورت کاربردی شدن دانشگاه ها گفت: این مسئله سبب می شود تا فارغ التحصیلان آمادگی لازم برای کار را داشته باشند و دستمان به بیرون از مرزها دراز نباشد.

انتهای پیام/

منبع خبر : فارس

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.