مخبر - 1397/02/22 -  300 واحد فناور در مرکز رشد واحد اصفهان فعالیت می کنند

 300 واحد فناور در مرکز رشد واحد اصفهان فعالیت می کنند
مدیر مرکز رشد واحد اصفهان گفت: 300 واحد فناور در مرکز رشد واحد اصفهان با اشتغالزایی 250 نفری فعالیت می کنند.
 300 واحد فناور در مرکز رشد واحد اصفهان فعالیت می کنند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علی انصاری، مدیر مرکز رشد واحد های کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) گفت: شبکه های جدید وابسته به دانشگاه ها در حال رشد هستند و دانشگاه ها با توجه به ظرفیت هایی که بعنوان نهاد تولید و توزیع کننده دانش دارند، به صورت دانشگاه های کارآفرین نقش اساسی را در نوآوری صنعتی و توسعه فناوری و درنتیجه اشتغال زایی و رفاه ایفا می کنند. انصاری افزود: عصر حاضر شاهد تحولات عظیمی در نظام های دانشگاهی به منظور هم سویی هرچه بیشتر آنها، با فرایند توسعه اقتصادی بومی، منطقه ای و بین المللی بوده، لذا رویکرد حاکم بر فعالیت های آموزشی و پژوهشی، رویکردی نیازگرا در تعامل با سازمان های پیرامونی دانشگاه است. مدیر مرکز رشد واحد های کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) در پاسخ به اینکه ارتباط مؤثر دانشگاه با صنعت و جامعه چه نتایجی در بر دارد، عنوان کرد: نتایج مشخص تعامل و کنش متقابل محیط های دانشگاهی با بنگاه های اقتصادی و سازمان های بیرونی، چنانچه سازمان یافته و با ساز و کار های اثر بخش همراه باشد، حاصلی جز اشتغال زایی و بهره وری بیشتر از منابع انسانی و غیر انسانی و رفاه به دنبال نخواهد داشت. وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) با شعار تربیت دانشجوی استخدام کننده به جای استخدام شونده و در راستای ایجاد دانشگاه کارآفرین در سال 1384 به عنوان نخستین واحد دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به راه اندازی مرکز رشد فناوری کرد تا بتواند در تبدیل ایده های نو و فناورانه دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید دانشگاهی گام موثری در ایجاد شرکت های فناور، دانش بنیان و در نهایت توسعه اشتغال زایی کشور برداشته باشد.
انصاری تصریح کرد: سال 1388 دومین مرکز رشد واحد اصفهان (خوراسگان) با عنوان مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی مجوز فعالیت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گرفت و در مجموع این سال ها حدود 300 هسته و واحد فناور در مراکز رشد واحد اصفهان پذیرش و مورد حمایت مادی و معنوی قرار گرفته اند. وی ادامه داد: اکنون بیش از 50 هسته، واحد فناور و شرکت دانش بنیان در مراکز رشد این واحد دانشگاهی مستقر بوده که 30 واحد آن شخصیت حقوقی داشته و تبدیل به شرکت های فناور و دانش بنیان شده که برای بیش از 250 نفر اشتغال ایجاد کرده اند و توانسته نمونه ای موفق از یک دانشگاه کارآفرین را به کشور معرفی کند. انصاری اظهار کرد: از نمونه طرح های موفق پذیرش شده در این مراکز می توان طرح تولید بذر هیبرید در صیفی های مهم ایران، ساخت و استانداردسازی مواد و دستگاه های آزمایشگاهی (CRM)، سامانه LED بیوفوتونیکی، تولید آنتی ژن ویروس هرپس سیمپلکس تایپ 1، تثبیت ریزگرد ها با استفاده از مالچ رسی، طراحی و تولید دستگاه های آزمایشگاهی و بیوتکنولوژی (PCR)، تولید و توزیع محصولات سالم و ارگانیک، تولید بیوکمپوست از بازیافت زائدات کارخانجات قند، تولید دستگاه نبولایزر التراسونیک خانگی، سامانه جامع و هوشمند مدیریت آزمون (ساها)، آموزش جامع (تثبیت و گسترش، ایده پروری و اثربخشی) گرمادرمانی و رهایش دارو، فناوری های هوشمندسازی ساختمان، گلخانه و شهر، سامانه جامع مدیریت و تنظیم بازار گلخانه داران (محصولات تولیدی)، تولید نگهدارنده طبیعی و گیاهی مقاوم به حرارت، تولید شیرینیجات فراسودمند (پروتئینه و بدون شکر) غنی شده با گیاهان دارویی، مکمل گیاهی جایگزین آنتی بیوتیک ها و تقویت سیستم ایمنی طیور، تولید کیت استخراج RNA از انواع گیاهان دارویی، دمنوش گیاهی کنترل و درمان کننده قند خون، تولید کرم مرطوب کننده بر پایه روغن نارگیل، تولید لارو استریل مگس لوسیلیا، تولید مواد شوینده و ضدعفونی کننده دهان و دندان با بهره گیری از عصاره های گیاهان دارویی، تولید آفتکش زیستی (گیاهی) و ... را نام برد. مدیر مرکز رشد واحد های کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) افزود: بیش از 110 اختراع داخلی در این سال ها از محصولات تولید شده توسط هسته ها و شرکت های فناور و دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) در اداره کل مالکیت های فکری کشور به ثبت رسیده است.
منبع خبر : خبرگزاری دانشجو

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.