مخبر - 1397/02/21 - آمریکا بازنده خروج از برجام است/ حمله اخیر سوریه به اسرائیل حمله ای دردناک بود

آمریکا بازنده خروج از برجام است/ حمله اخیر سوریه به اسرائیل حمله ای دردناک بود
به گزارش گروه بين الملل خبرگزاري فارس، روزنامه لبناني «البناء» در يادداشتي با عنوان « اين، هنوز همان انتقام پيش بيني شده ايران نبود» به تحليل پيامدهاي خروج آمريکا از برجام و درگيري هاي تازه بين سوريه و اسرائيل در مرز جولان پرداخت.
آمریکا بازنده خروج از برجام است/ حمله اخیر سوریه به اسرائیل حمله ای دردناک بود

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه لبنانی «البناء» در یادداشتی با عنوان « این، هنوز همان انتقام پیش بینی شده ایران نبود» به تحلیل پیامدهای خروج آمریکا از برجام و درگیری های تازه بین سوریه و اسرائیل در مرز جولان پرداخت.

نویسنده در ابتدای یادداشت، رئیس جمهور آمریکا را خطاب قرار داده و گفت: ترامپ جان دروغ بس است، تو و دست پرورده ات نتانیاهو، صاحب نمایش های هسته ای را به حال خود رها می کنیم، چون حمله سحرگاه دیروز (در مرز سوریه با فلسطین اشغالی) به نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ثبت نشد و ایران می داند چه زمانی چگونه و کجا پاسخ شما را بدهد.
وی افزود: بهتر است بفهمید که آن یک حمله دردناک از جانب سوریه بود و این پیام را رساند که زمان تعرض به حریم هوایی سوریه گذشته است.
البناء آورده است: اسرائیل هر چقدر بخواهی به دروغ حمله موشکی دیروز سوریه را به ایران ربط بدهی اما باید بدانی که این حمله جهشی کاملا منحصر به فرد در سطح موازنه های سیاسی و معادلات بازدارندگی میدانی توصیف می شود و بدین ترتیب هفت سال چاق سوریه آغاز شده و از این پس هیچ کسی نمی گوید سوریه هنوز در حالت دفاعی است.

این روزنامه افزود: سوریه به حالت تهاجمی انتقال یافته و آنچه پیش رو خواهیم داد در تکمیل حملات جبهه مقاومت از زمان آغاز نبرد آزادسازی حلب و نبرد پرچم های عراق و سوریه در مرزهای دیر الزور است.
نویسنده گفت: شما باید کودکان و جوانان غزه را دنبال کنید و ببینید چگونه مزارع صهیونیست ها را با هواپیماهای کاغذی خود به آتش می کشند و هواپیماهای شناسایی دشمن را سرنگون می کنند و تک تیراندازان مقاومت، خواب را از چشم های ژنرال های صهیونیست ربوده اند.

«شما مطمئنا عقل و حکمت مقاومت لبنان در مدیریت نبرد انتخاباتیشان را ناظر بودید و دیدید چگونه پیروزی تاریخی جدیدی را رقم زد».

«شما ملاحظه کردید چگونه سقوط معامله مشکوک قرن و امپراطوری دلارهای نفتی شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس ترامپ را شتابان به سوی اعلام جنگ رسانه ای اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران کشاند».

در ادامه یادداشت آمده است: در اینجا می گوییم فرقی برای ایران نمی کند ترامپ از توافق هسته ای خارج شده یا نشده باشد که اصلا بهتر است بگوییم نه او و نه قبل از او اوبامای منافق اصلا وارد برجام نشده بودند، ایران بر اصول خود باقی خواهد ماند و با هیچ کسی بر سر قدرت هسته ای و موشکی خود مذاکره نخواهد کرد و حمایت ایران از مقاومت عربی و اسلامی بیش از پیش خواهد شد چون این بخش لاینفکی از دین و سیاست رهبر انقلاب ایران است که تاکید می کند، سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست.

البناء افزود: بنابراین در توافقی که می خواهند مقدمه اسلو ایرانی باشد اصلاحیاتی در کار نخواهد بود آمریکا نمی تواند با تبصره زدن به برجام دست و پای ایران را ببندند چون چشم و دل ایرانی ها نسبت به آنچه بر سر منطقه آمده است همواره هوشیار است.

«اقدام سخیف و مضحک ترامپ پیامدهای منطقه ای و بین المللی وسیعی را به همراه خواهد داشت اما پیش از ورود به شرح جزئیات مرحله پساخروج باید مقدمه ای کوچک از واقعیت برخورد آمریکا با ایران از زمان محمد رضا شاه پهلوی تا به امروز را ذکر کنیم تا آنهایی را که ایران را به دشمنی با آمریکا به صرف خصومت طلبی متهم می کنند، آگاه کنیم».

«پس از اخراج انگلیس از ایران در اواخر جنگ جهانی دوم واشنگتن با قدرت به عرصه ایران ورود کرد، نامه نگاری های بین سفارت آمریکا در تهران و وزارت خارجه آمریکا شدت تحقیر محمد رضا شده توسط آمریکایی ها را نشان می داد».

«همسر شاه معدوم ایران در کتاب خاطرات خود اینگونه می نویسد که یک روز محمد رضا شاه خشمگین وارد اتاق شد و گفت که آمریکایی ها بدون اطلاع وی با ژنرال های ایران رابطه داشته و هواپیماهای نظامی ایران را بدون اطلاع وی در جنگ ویتنام به کار می گیرند».

«دخالت های آمریکا در ایران به همین مسائل خلاصه نشد بلکه اسناد وزارت خارجه آمریکا که مجله فارین پالیسی آمریکا پس از گذشت 64 سال فاش کرد دخالت آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا در شورش سال 1953 ایران را نشان داد که به سقوط دولت محمد مصدق، نخست وزیر منتخب وقت ایران منجر شد».
البناء تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی در رابطه بین آمریکا و ایران بود به رغم اینکه آمریکا شاه را برای سرکوب انقلاب و کشتار مردم با فرستادن کارشناسانی نظامی نظیر ژنرال «رابرت هایزر» کمک کرد اما امام خمینی (ره) بر آمادگی ایران برای ادامه فروش نفت به آمریکا اما طبق شروطی درست تاکید کرد و به واشنگتن درباره فریبکاری های مجدد آن هشدار داد اما پس از حادثه حمله به سفارت آمریکا و خروج اسناد آن دخالت آمریکا در ترور چهره های انقلاب و ارتباط سفارت با شخصیت های متعدد ایرانی برای تکرار تجربه انقلاب 1953 روشن شد.
آمریکا در ایجاد انقلابی جدید شکست خورد از همین رو به مرحله جنگ نظامی غیر مستقیم با ایران منتقل شد آن هم با حمایت سیاسی و نظامی نامحدود از صدام حسین و جنگ اقتصادی مستقیمی که هنوز ادامه دارد.
«صرف نظر از اینکه برجام در واقع امر به دلیل اینکه یک توافق بین المللی چند جانبه است، باقی بماند و با خروج آمریکا از آن لغو نشود باید به چند نکته اشاره کرد:

نخست اینکه بی تردید آمریکا یکی از مهم ترین بازنده های خروج از برجام است که پایبند نبودن خود به توافقنامه های بین المللی را نزد افکار عمومی بیش از پیش ثابت کرد در حالی که ایران طبق ده ها گزارش آژانس انرژی اتمی پایبندی خود به توافق را کاملا نشان داد.

این در حالی است که حسن روحانی، رئیس جمهور ایران بر ضرورت امادگی سازمان انرژی اتمی ایران بر غنی سازی نامحدود اورانیوم تاکید کرد و به دنبال آن ما شاهد بازگشت فوری ایران به مرحله هسته ای مسالمت آمیز خواهیم بود.
دوم اینکه اعتبار و اقتدار آمریکا با رسیدن ترامپ به کاخ سفید متزلزل شده امروز با جسارت اخیر وی برای خروج از برجام آمریکا ضربه شدیدی متحمل شده و مطمئنا این امر پیامدهایی روی پرونده کره شمالی خواهد داشت که با توجه به سابقه مشهور آمریکا عواقب پیش بینی نشده ای دارد.
سوم اینکه از لحاظ قانونی قضیه برای نظام آمریکا به طور کل بدتر می شود چون ایران به او اجازه ورود به هیچ جزئیاتی به منظور متهم کردن آن به نقض برجام را نمی ‍دهد بنابراین معلوم می شود که تصمیم واشنگتن ارتباطی با مساله هسته ای ایران نداشت بلکه آمریکا به دنبال تسویه حساب های سیاسی با تهران بود همان گونه که وزارت خارجه روسیه هم همین را گفت و از همین روست که ما شاهد انتقاد جمهوری خواهان و دموکرات های آمریکا از تصمیم ترامپ در این خصوص بودیم.
چهارم اینکه ضرر و زیان ایران از برجام در به تعویق افتادن برنامه هسته ای آن خلاصه می شود علاوه بر تعطیلی برخی تاسیسات هسته ای آن همچون نیروگاه اراک اما علم هسته ای نزد ایران هنوز وجود دارد و رویکرد شفاف ایران برای جبران این خسارت جهشی بی نظیر به موازات جهش علمی جمهوری اسلامی ایران است.
پنجم اینکه ترامپ به شایستگی چهره نیرنگ آمریکایی ها را در اذهان نسل کنونی جوانان ایرانی که از آن شنیده یا در کتاب های درسی خود خوانده بودند مجسم کرد و در ازای فروشکستن اقتدار آمریکایی اقتدار ایران در سطح منطقه ای و بین المللی بالا رفت و همین امر هم از مهم ترین دلایل فیلم بازی کردن های نتانیاهوست که اسرائیلی ها خودشان او را شبیه جیمز باند می خوانند.

ششم اینکه نبرد بعدی با تهران نبردی صرفا اقتصادی است چون هر گونه تحرک نظامی آمریکا در منطقه برای آن عواقب فاجعه باری خواهد داشت و آمریکا به تحمیل تحریم های بیشتر بر ملت ایران و ملت هایی که با ایران همکاری کرده و به تصمیمات آمریکا متعهد نمی شوند روی می آورد، بنابراین ملت های منطقه باید پیامدهای شکست سیاسی ترامپ را متحمل شوند اما ایرانی که تحریم های 40 ساله آن را از پیشرفت و توسعه بازنداشته و بلکه آن را پیشگام در منطقه کرده حتی به دنباله روهای اروپایی آمریکا هم که خیری در آنها نیست اتکا نخواهد کرد.
البناء در در پایان گفت: ترامپ با رفتار احمقانه خود خدمت بزرگی به ایران در دراز مدت (اگر نگوییم در کوتاه مدت) کرده است بی شک پاسخ بزرگتر ایران که همچون صاعقه ای برق آسا خواهد بود در راه است و خدای راسپاس می گوییم که دشمنانمان را احمق قرار داد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   مقام معظم رهبری   واشنگتن   آمریکا   سوریه   رییس جمهور آمریکا   نتانیاهو   جبهه مقاومت   قدرت هسته ای   نامه نگاری   کاغذی   تیر اندازی   حاشیه خلیج فارس   مرز سوریه   منافق   مقاومت لبنان   البناء   تهاجم ارتش   دیر الزور   وزارت خارجه آمریکا   تبصره   هفت سال   جنگ جهانی   توافق هسته ای   رضا شاه   بازدارندگی   آزادسازی حلب   شیخ نشین   روزنامه   نوار غزه   سپاه پاسداران انقلاب اسلامی   بین الملل   خروج از برجام   رژیم صهیونیستی   دونالد ترامپ  
اخبار مرتبط
سکوت اروپا در برابر اقدام آمریکا علیه سپاه
آفتاب
سکوت اروپا در برابر اقدام آمریکا علیه سپاه
دنیای اقتصاد
هدف های تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به «مصیاف» سوریه
فارس
تحلیل روزنامه نگار مصری از اقدام آمریکا علیه سپاه
نامه نیوز
گویا آمریکا یادش رفته که ایجاد تنش با ایران پیامدهای فاجعه باری خواهد داشت
ایران خبر
گویا آمریکا یادش رفته که ایجاد تنش با ایران پیامدهای فاجعه باری خواهد داشت
ایسنا
ترامپ و نتانیاهو منطقه را به سمت یک سرنوشت نامعلوم و خطرناک هدایت می کنند
شعار سال
دلیل تصمیم ایران در تروریست نامیدن نیروهای امریکایی مستقر در منطقه چیست؟
العالم
شبکه عراقی: اقدام ترامپ هدیه جدید انتخاباتی به نتانیاهو بود
آریا
شبکه عراقی: اقدام ترامپ هدیه جدید انتخاباتی به نتانیاهو بود
ایرنا
آمریکا باید قدردان نقش سپاه در مبارزه با تروریسم باشد
ایرنا
آمریکا ایجاد هرج و مرج در خاورمیانه را به دست گرفته است
پارس نیوز
تکرار ادعاهای نخ نمای نتانیاهو علیه ایران
هم اندیشی
گفت وگوی نتانیاهو و مرکل درباره خروج آمریکا از برجام
وانا نیوز
تکرار ادعاهای نخ نمای نتانیاهو علیه ایران در گفتگو با مرکل
نامه نیوز
گفت وگوی نتانیاهو و مرکل درباره خروج آمریکا از برجام
ایسنا
ترامپ سیاست مشخصی در قبال ایران ندارد
پایداری ملی
ترامپ سیاست مشخصی در قبال ایران ندارد
باشگاه خبرنگاران
ترامپ سیاست مشخصی در قبال ایران ندارد
باشگاه خبرنگاران
از محکومیت اقدامات ایران از سوی انگلیس و آمریکا تا شکرگذاری یهودیان اسراییل برای خروج آمریکا از برجام+تصاویر
باشگاه خبرنگاران
ترامپ با ترک برجام و اتخاذ سیاست مقابله با ایران موجب تقویت داعش می شود/ توافق هسته ای آزمایشی برای امتحان آمادگی آمریکا برای بهبود روابط با ایران بود
روز نو
ترامپ با ترک برجام و اتخاذ سیاست مقابله با ایران موجب تقویت داعش می شود/ توافق هسته ای آزمایشی برای امتحان آمادگی آمریکا برای بهبود روابط با ایران بود
رویداد 24
موسویان: ترامپ با ترک برجام و مقابله با ایران موجب تقویت داعش می شود
سایت جماران
موسویان: ترامپ با ترک برجام و اتخاذ سیاست مقابله با ایران موجب تقویت داعش می شود/ توافق هسته ای آزمایشی برای امتحان آمادگی آمریکا برای بهبود روابط با ایران بود/ایران با لغو برجام، به سمت روسیه و چین می رود
ساعت 24
ترامپ با ترک برجام و اتخاذ سیاست مقابله با ایران موجب تقویت داعش می شود/ توافق هسته ای آزمایشی برای امتحان آمادگی آمریکا برای بهبود روابط با ایران بود
مثلث
ترامپ با ترک برجام و اتخاذ سیاست مقابله با ایران موجب تقویت داعش می شود/ توافق هسته ای آزمایشی برای امتحان آمادگی آمریکا برای بهبود روابط با ایران بود
خبرگزاری ایلنا
روزنامه لبنانی: آمریکا بازنده خروج از برجام است
برترین ها
آمریکا بازنده خروج از برجام است/ حمله اخیر سوریه به اسرائیل حمله ای دردناک بود
فانوس نیوز
آمریکا بازنده خروج از برجام است/ حمله اخیر سوریه به اسرائیل حمله ای دردناک بود
فارس
ترامپ جان دروغ بس است!
فرتاک نیوز
دنیا با ایران علیه آمریکا درباره برجام همصدا ماند
صدای ایران
جهان در دفاع از برجام با ایران همصدا شد
مردم سالاری
جهان در دفاع از برجام با ایران همصدا شد
فرتاک نیوز
همگرایی جهانی در دفاع از برجام
ایرنا
رسانه های عربی از اجماع جهانی علیه تصمیم ترامپ گزارش می دهند
اقتصاد نیوز
واکنش های بین المللی به خروج آمریکا از برجام
پارسینه
واکنش های بین المللی به خروج آمریکا از برجام
اقتصاد آنلاین
ترامپ از توافق هسته ای خارج نمی شود
آفتاب
«البناء»: ترامپ هرگز از توافق هسته ای با ایران خارج نمی شود
فارس
اخبار مرتبط
bltآفتاب : سکوت اروپا در برابر اقدام آمریکا علیه سپاه
bltدنیای اقتصاد : سکوت اروپا در برابر اقدام آمریکا علیه سپاه
bltفارس : هدف های تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به «مصیاف» سوریه
bltنامه نیوز : تحلیل روزنامه نگار مصری از اقدام آمریکا علیه سپاه
bltایران خبر : گویا آمریکا یادش رفته که ایجاد تنش با ایران پیامدهای فاجعه باری خواهد داشت
bltایسنا : گویا آمریکا یادش رفته که ایجاد تنش با ایران پیامدهای فاجعه باری خواهد داشت
bltشعار سال : ترامپ و نتانیاهو منطقه را به سمت یک سرنوشت نامعلوم و خطرناک هدایت می کنند
bltالعالم : دلیل تصمیم ایران در تروریست نامیدن نیروهای امریکایی مستقر در منطقه چیست؟
bltآریا : شبکه عراقی: اقدام ترامپ هدیه جدید انتخاباتی به نتانیاهو بود
bltایرنا : شبکه عراقی: اقدام ترامپ هدیه جدید انتخاباتی به نتانیاهو بود
bltایرنا : آمریکا باید قدردان نقش سپاه در مبارزه با تروریسم باشد
bltپارس نیوز : آمریکا ایجاد هرج و مرج در خاورمیانه را به دست گرفته است
bltهم اندیشی : تکرار ادعاهای نخ نمای نتانیاهو علیه ایران
bltوانا نیوز : گفت وگوی نتانیاهو و مرکل درباره خروج آمریکا از برجام
bltنامه نیوز : تکرار ادعاهای نخ نمای نتانیاهو علیه ایران در گفتگو با مرکل
bltایسنا : گفت وگوی نتانیاهو و مرکل درباره خروج آمریکا از برجام
bltپایداری ملی : ترامپ سیاست مشخصی در قبال ایران ندارد
bltباشگاه خبرنگاران : ترامپ سیاست مشخصی در قبال ایران ندارد
bltباشگاه خبرنگاران : ترامپ سیاست مشخصی در قبال ایران ندارد
bltباشگاه خبرنگاران : از محکومیت اقدامات ایران از سوی انگلیس و آمریکا تا شکرگذاری یهودیان اسراییل برای خروج آمریکا از برجام+تصاویر
bltروز نو : ترامپ با ترک برجام و اتخاذ سیاست مقابله با ایران موجب تقویت داعش می شود/ توافق هسته ای آزمایشی برای امتحان آمادگی آمریکا برای بهبود روابط با ایران بود
bltرویداد 24 : ترامپ با ترک برجام و اتخاذ سیاست مقابله با ایران موجب تقویت داعش می شود/ توافق هسته ای آزمایشی برای امتحان آمادگی آمریکا برای بهبود روابط با ایران بود
bltسایت جماران : موسویان: ترامپ با ترک برجام و مقابله با ایران موجب تقویت داعش می شود
bltساعت 24 : موسویان: ترامپ با ترک برجام و اتخاذ سیاست مقابله با ایران موجب تقویت داعش می شود/ توافق هسته ای آزمایشی برای امتحان آمادگی آمریکا برای بهبود روابط با ایران بود/ایران با لغو برجام، به سمت روسیه و چین می رود
bltمثلث : ترامپ با ترک برجام و اتخاذ سیاست مقابله با ایران موجب تقویت داعش می شود/ توافق هسته ای آزمایشی برای امتحان آمادگی آمریکا برای بهبود روابط با ایران بود
bltخبرگزاری ایلنا : ترامپ با ترک برجام و اتخاذ سیاست مقابله با ایران موجب تقویت داعش می شود/ توافق هسته ای آزمایشی برای امتحان آمادگی آمریکا برای بهبود روابط با ایران بود
bltبرترین ها : روزنامه لبنانی: آمریکا بازنده خروج از برجام است
bltفانوس نیوز : آمریکا بازنده خروج از برجام است/ حمله اخیر سوریه به اسرائیل حمله ای دردناک بود
bltفارس : آمریکا بازنده خروج از برجام است/ حمله اخیر سوریه به اسرائیل حمله ای دردناک بود
bltفرتاک نیوز : ترامپ جان دروغ بس است!
bltصدای ایران : دنیا با ایران علیه آمریکا درباره برجام همصدا ماند
bltمردم سالاری : جهان در دفاع از برجام با ایران همصدا شد
bltفرتاک نیوز : جهان در دفاع از برجام با ایران همصدا شد
bltایرنا : همگرایی جهانی در دفاع از برجام
bltاقتصاد نیوز : رسانه های عربی از اجماع جهانی علیه تصمیم ترامپ گزارش می دهند
bltپارسینه : واکنش های بین المللی به خروج آمریکا از برجام
bltاقتصاد آنلاین : واکنش های بین المللی به خروج آمریکا از برجام
bltآفتاب : ترامپ از توافق هسته ای خارج نمی شود
bltفارس : «البناء»: ترامپ هرگز از توافق هسته ای با ایران خارج نمی شود
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.