مخبر - 1397/02/15 - گرسنگی شدید مردم سودان جنوبی

گرسنگی شدید مردم سودان جنوبی
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما تازه ترين گزارش هاي ميداني از سودان جنوبي از گرسنگي ميليون ها نفر از مردم اين کشور خبر مي دهد.
گرسنگی شدید مردم سودان جنوبی

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما تازه ترین گزارش های میدانی از سودان جنوبی از گرسنگی میلیون ها نفر از مردم این کشور خبر می دهد.

وخامت اوضاع گرسنگان در سودان جنوبی به حدی است که برخی از این افراد می ترسند که از شدت گرسنگی جان خود را از دست بدهند.
گاتدین بول Gatdin Bol یکی از همین افراد گرسنه در سودان جنوبی است که در منطقه دور افتاده ای در این کشور واقع در شهر کانداک Kandak زندگی می کند. وی می گوید تنها روشی که برای زنده ماندن وی باقی مانده است تغذیه از میوه درختان است. او می گوید همیشه گرسنه است و غذایی برای خوردن ندارد.
وی می گوید سه ماه پیش زمانی که نیرو های دولتی به زادگاهش حمله کردند، همه دار و ندارش را سرقت کردند و حتی ذره ای هم مواد غذایی برای وی باقی نگذاشتند تا از آن ها تغذیه کند.
این آواره ساکن سودان جنوبی می گوید به همراه همسر و چهار فرزندش از محل سکونت خود گریخت تا اینکه آن ها به شهر کانداک رسیدند. اکنون وی می گوید با گرسنگی مداوم روبرو است.
هنوز فصل کشاورزی در این منطقه از سودان جنوبی آغاز نشده است و از آنجا که آن ها نتوانستند در فرصت مقرر در برنامه تغذیه سازمان ملل متحد ثبت نام کنند، واجد شرایط دریافت کمک محسوب نمی شوند.
پنج سال از جنگ داخلی در سودان جنوبی می گذرد در حالی که بیش از هفت میلیون نفر از مردم این کشور - بدون دریافت هیچ کمک غذایی - با گرسنگی شدید روبرو شده اند.
تحلیل های سازمان ملل متحد این آمار را ثابت می کند. امدادگران هشدار می دهند که افزایش اخیر درگیری ها در سودان جنوبی ممکن است بار دیگر مردم این کشور را گرفتار قحطی و گرسنگی بکند.
عدنان خان مدیر برنامه جهانی غذا در امور سودان جنوبی می گوید در صورت فقدان امنیت و ایمنی برای امدادگران برنامه جهانی غذا، مشکلات زیادی در ارائه کمک های غذایی به مردم سودان جنوبی پدید خواهد آمد.
تعداد شهر ها و مناطق بزرگ سودان جنوبی که مردم آن با مشکل گرسنگی شدید روبرو هستند به یازده شهر می رسد. با توجه به دور افتاده بودن این مناطق در سودان جنوبی و به علت نبود آب و مراقبت های بهداشتی درمانی، اکثریت مردم این مناطق نیازمند دریافت کمک های غذایی هستند.
مقامات شهر کانداک تخمین می زنند که نیمی از جمعیت این شهر یعنی حدود نه هزار نفر، جزو آوارگان باشند که از دیگر شهر ها وارد کانداک شدند.
از ماه مارس تا کنون حدود هزار و هشتصد نفر از مردم آواره وارد شهر کانداک شدند. ورود آوارگان باعث می شود تا منابع این شهر که هم اکنون نیز با کمبود مواجه است با کمبود های شدیدتری روبرو شود.
ساکنان شهر کانداک، دولت سودان جنوبی را در وخامت اوضاع زندگی خود مقصر می دانند.
به گفته گونی تات Gony Tut هماهنگ کننده امور بشردوستانه مخالفان دولت سودان جنوبی، اوضاع بدتر هم خواهد شد.
وی خاطر نشان می کند که به علت درگیری ها، پرورش محصولات کشاورزی با مشکل و اختلال روبرو شده است که در نتیجه مردم با کمبود مواد غذایی روبرو می شوند.
شاهدانی که در این شهر حضور دارند از اقدامات نظامیان در ماه مارس در حمله به مردم و سرقت اموال و دارایی های آن ها خبر می دهند.
در حالی که این مردم با گرسنگی شدید روبرو هستند، حزب حاکم در سودان جنوبی تلاش می کند سر و سامانی به خود بدهد. قرار است دور جدید گفتگو های صلح سودان جنوبی درباره جنگ داخلی این کشور با کمک کشور های مصر و اوگاندا آغاز شود.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.