مخبر - 1397/02/12 - زندگی نامه شهید منصور امراهی

زندگی نامه شهید منصور امراهی
گوشه ای از زندگی نامه شهید منصور امراهی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.
زندگی نامه شهید منصور امراهی

به گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس ترین و با ارزش ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی نظیر ایران اسلامی است.
شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، انتخاب آزادانه و آگاهانه است؛ خلوت عاشق و معشوق است.
شما می توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید منصور امراهی یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید؛

شهید منصور امراهی در تاریخ 1343 در یك خانواده آگاه و مذهبی و كشاورز در روستای قلعه جوق از توابع شهرستان نقده دیده به دنیا آمد.

تحصیلات ابتدائی را در همان روستا آغاز نموده و پس از سپری شدن دوران تحصیل ابتدائی برای ادامه تحصیل دوره راهنمائی و متوسطه به نقده رفت و آمد می نمود و تحصیلات خود را در مدرسه امام خمینی(ره) نقده به اتمام رسانید و در مدت تحصیل خود شاگردی سر به زیر و كوشا بود و در ضمن تحصیل در كشت محصولات كشاورزی یار و همكار پدر خویش نیز بود و به او كمك می رساند تا اینكه در سال 1356 به همراه خانواده خود جهت سكونت به نقده مسافرت كردند.

ازشروع پیروزی انقلاب اسلامی ایران آن شهید والامقام دوشادوش سایر اقشار ملت در پیروزی و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و بعد از پیروزی همیشه یار صدیق انقلاب بود و در سال 1361 موفق به اتمام تحصیلات متوسطه می شود و بعد از تحصیلات یك سال به دلیل كمی سن بیكار بوده و بعد با آغوش باز و لبیك به ندای رهبر انقلاب به استقبال خدمت سربازی شتافته و در پادگان آموزشی شاهرود آموزش را اتمام و بنا به درخواست قلبی خویش در رسته بهداری به منطقه جنوب اعزام می گردد.

از جمله كارهای همیشگی او كمك به هموطنان خود در جبهه های نبرد حق علیه باطل بود و به مدت هشت ماه به درمان رزمندگان جان بر كف منطقه اهواز می پرداخت تا اینكه دو بار در آن منطقه توسط دشمن زبون بعثی زخمی شده و بستری می شود و یك بار آن درست قبل از پیروزی شكوهمند عملیات بدر بود كه به هنگام راز و نیاز با معبود خویش (به هنگام وضو گرفتن) مورد اصابت تركش واقع می شود.

پس از بهبودی نسبی دوباره جهت مداوای مجروحان به خط مقدم می رود كه برای بار سوم در مورخه 1364/1/30 رأس ساعت 2/5 شب مورد اصابت تركش توپ قرار گرفته و به بیمارستان منتقل شده و در آنجا به علت شدت جراحات وارده جان به جان آفرین تسلیم نموده و شربت نوشین شهادت را با سرافرازی و قلبی مطمئن سر می كشد. از خصوصیات بارز این شهید گرانقدر همانا عشق به امام و انقلاب اسلامی ایران و ایمان مذهبی ایشان بود كه یك لحظه ایشان خود را سرگرم امورات مادی نمی كرد و هر لحظه به فكر آخرت و معنویت بود و همیشه لبخندی معصوم و متین بر لب داشت و همیشه به پدر و مادر و دیگر اعضا و دوستان و آشنایان با دیده احترام می نگریست.

انتهای پیام/

بیوگرافی شهید منصور امراهی
منبع خبر : باشگاه خبرنگاران

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.