مخبر - 1397/01/25 - انتقاد روحانی از حمله به سوریه؛ آمریکا از گذشته درس نگرفته است؟

انتقاد روحانی از حمله به سوریه؛ آمریکا از گذشته درس نگرفته است؟
رئیس جمهور با اشاره به اینکه "با بهره گیری از سیره و اخلاق پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) و با وحدت و یکپارچگی هیچ خطری کشور را تهدید نکرده و در سایه هدایت های رهبر معظم انقلاب از مشکلات عبور خواهیم کرد"، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران بیش از هر زمان دیگر در زمینه های اقتصادی، سیاسی، دیپلماسی و فعالیت ...
انتقاد روحانی از حمله به سوریه؛ آمریکا از گذشته درس نگرفته است؟

به گزارش خبرآنلابن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در مراسم دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر معظم انقلاب به مناسبت عید سعید مبعث، ضمن تبریک این عید به حضار، ملت شریف ایران و رهبر معظم انقلاب، گفت: بعثت پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) درخشش نور ایمان و هدایت، جوشش سرچشمه های فضایل اخلاقی، علم و حکمت است.

روحانی با بیان اینکه قرآن همواره بر وحدت دنیای اسلام و قدرت حکومت اسلامی تأکید دارد، گفت: براساس آیات قرآن، سخن نرم و اخلاق پیامبر(ص) باعث جذب مردم به اسلام شد.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت پیامبر(ص) بر مشورت با مردم، خاطر نشان کرد: پیامبر اسلام(ص) اینکه مردم بتوانند نظر خود را بگویند و پاسخ آن را بشنوند و در محضر او سوال کنند را حق مردم می دانست و هنگامی که حتی گاهی سخن ها بلند و ناروا بود، پیامبر(ص) آنها را تحمل می کرد. پیامبر(ص) حتی تهمت، افترا و استهزاء را تحمل می کرد، اما با روی گشاده با مردم سخن می گفت و با آنها مشورت می کرد.

روحانی با بیان اینکه پیامبر(ص) با وجود آنکه از درون افراد آگاهی داشت، اما اسرار مردم را حفظ می کرد، افزود: پیامبر(ص)، ورود به اسلام را آنقدر سهل کرده بود که هر کس با گفتن کلمه «لا اله الا الله» مسلمان می شد و با وجود آنکه نسبت به برخی از افراد می دانست که در آینده چه اقداماتی نسبت به او و خاندان و اهل بیت پیامبر(ص) انجام می دهند، اما قصاص قبل از جنایت نکرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) با اخلاق توانست جامعه و امت اسلامی را بسازد، تأکید کرد: اگر در جمهوری اسلامی ایران بتوانیم همه اهداف استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و احکام خدا را پیاده کنیم، اما خدای ناکرده دل های ما نسبت به هم مهربان نبوده، برادری از جامعه رخت بسته و کلام ما نسبت به هم همراه با تحقیر دیگران باشد به هدف جامعه اسلامی دست نخواهیم یافت؛ و در این راستا همه باید تلاش کنیم.

روحانی با بیان اینکه جهان امروز و منطقه از نبود اخلاق در رنج است، گفت: همه بحران های سیاسی و نظامی در جهان ریشه در مسأله اخلاق دارد و گرنه چگونه همه اصول بین المللی زیرپا گذاشته می شود و بدون مصوبه سازمان ملل متحد و زمانی که گروهی از سوی این سازمان مأمور می شوند تا موضوع بکار بردن سلاح شیمیایی در سوریه را بررسی کنند، عده ای به بهانه های واهی به کشوری مستقل که دارای حکومت و مردمی آزاد است، حمله می کنند.

رئیس جمهور با طرح این سوال که آیا آمریکا، رژیم صهیونیستی و حامیان آنها بویژه انگلیس و فرانسه از حوادث 17 سال گذشته در منطقه درس نگرفتند، گفت: تجاوزهای آمریکا در منطقه ثمری جز نابودی و ویرانی به دنبال نخواهد داشت و آنها می خواهند با این تجاوز ها حضورشان در منطقه را توجیه کنند.

روحانی تأکید کرد: آنها امروز از اینکه تروریست های تحت حمایت شان در غوطه شرقی شکست خورده اند، عصبانی هستند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم سوریه سال ها در برابر تجاوز بیگانگان ایستاده و باز هم مقاومت خواهند کرد، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره حامی ملت های مظلوم منطقه و جهان بوده و خواهد بود و به درخواست کمک دولت های منطقه برای مبارزه با تروریسم، پاسخ مثبت داده و حمایت خود را دنبال می کند.

روحانی با بیان اینکه توطئه های دشمنان علیه ملت ایران همواره با ایستادگی و هوشیاری مردم خنثی شده است، افزود: اینبار دشمنان قصد داشتند تا با توطئه اقتصادی در کشور اخلال ایجاد کنند، اما نتوانستند به اهداف خود برسند و بنده از وحدت و یگانگی همه قوا، نهادها و رسانه ها در مقابله با توطئه اخیر و تلاش در راستای ساماندهی اقتصاد کشور تشکر می کنم.

رئیس جمهور اظهار داشت: بی شک حمایت های رهبر معظم انقلاب و هدایت ها و ارشادات ایشان مددکار دولت بوده و خواهد بود.

روحانی با اشاره به اینکه دشمنان چشم طمع به برهم زدن اوضاع اقتصادی در کشور داشتند و ما در بهترین شرایط دست به اقدامی زدیم تا دشمنان را مأیوس کنیم، گفت: امروز نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران بیش از هر زمان دیگر در زمینه اقتصادی، سیاسی، دیپلماسی و فعالیت های هسته ای آماده تر بوده و هر توطئه دشمن را در نطفه خفه خواهد کرد.

29216


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.