مخبر - 1397/01/18 - راه درمان ویروس اچ پی وی، چیست؟

راه درمان ویروس اچ پی وی، چیست؟
عفونت با HPV (ويروس پاپيلوماي انساني) بسيار شايع است. در حدود 80 ميليون نفر در ايالات متحده مبتلا هستند و در حدود 40 نوع از 100 نوع ويروس HPV موجود، از راه جنسي منتقل مي شوند.
راه درمان ویروس اچ پی وی، چیست؟

عفونت با HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) بسیار شایع است. در حدود 80 میلیون نفر در ایالات متحده مبتلا هستند و در حدود 40 نوع از 100 نوع ویروس HPV موجود، از راه جنسی منتقل می شوند. این نوع از انتقال HPV می تواند باعث تغییرات سلولی غیر طبیعی در دهانه رحم و دیگر نواحی تناسلی که می تواند به سرطان منجر شود و یا زگیل تناسلی شود.
در حالی که HPV لاعلاج است و همیشه در بدن باقی می ماند، خبر خوب این است که عفونت اغلب خودش ناپدید می شود. اگر وقت آن را ندارید، و درمان مورد نیازتان است، گزینه های درمانی بسیاری برای HPV وجود دارد. به علاوه، اگر بیشتر مردان و زنان در برابر HPV واکسینه شوند، میزان عفونت ممکن است تا حد زیادی کاهش یابد. در حال حاضر سه واکسن موجود است: سرواریکس، گارداسیل (Gardasil)، و گارداسیل-9 (9-Gardasil).
هم اکنون، درمان HPV بر روی علائم عفونت متمرکز است. علائم این بیماری زگیل تناسلی در ارتباط با انواع HPV کم خطر (که به طور کلی به سرطان منجر نمی شود) و تغییرات پیش سرطانی که گاهی اوقات همراه با انواع پرخطر HPV است را شامل می شود.
HPVمثبت، بدون علائم
حقیقتاً آزمایش مثبت برای HPV ممکن است به این معنی نباشد که شما نیاز به درمان خواهید داشت، حداقل نه فوراً. پس از یک تست HPV مثبت، دکتر شما ممکن است تحت نظر بودن کامل و پی در پی را توصیه کند.
برای زنان، پزشکان ممکن است سلول های دهانه رحم را فقط به عنوان نمونه جمع آوری شده برای آزمایش پاپ اسمیر، بردارند و آنها را در یک آزمایشگاه آنالیز کنند. در این آنالیز مواد ژنتیکی، یا DNAی ویروس HPV را درون سلول های بدن جستجو می کنند. این روش می تواند انواع HPV پرخطر را شناسایی کند. هیچ آزمون اختصاصی برای شناسایی گونه های HPV که باعث ایجاد سرطان می شوند، برای مردان هم اکنون در دسترس نیست.
اگر یک زن با یک نوع از HPV که می تواند منجر به سرطان شده آلوده شود، پزشک ممکن است آزمایش پاپ اسمیر مکرر برای مشاهده نشانه های تغییرات سلولی غیر طبیعی در ناحیه تناسلی را توصیه کند. تغییرات سلولی غیر طبیعی در گردن رحم یک علامت هشدار دهنده از احتمال سرطان دهانه رحم هستند. پزشک همچنین ممکن است یک آزمایشی به نام کولپوسکوپی را انجام دهد، که در آن یک دستگاه مغناطیسی مخصوص برای از نزدیک دیدن گردن رحم، واژن و فرج استفاده می شود.
ویروس HPV به خودی خود نمی تواند درمان شود، اما اغلب بدن عفونت HPV را درون خود محو می کند. در بسیاری از زنان، عفونت HPV گردن رحم خودش در دو سال بعد از تشخیص محو می شود.
توجه: زنان باردار، و یا زنانی که قصد بارداری دارند، باید از نزدیک با دکتر خود قبل از شروع درمان مشورت کنند. درمان های HPV می تواند حاملگی را تحت تأثیر قرار دهند، بنابراین پزشکان ممکن است بخواهند که درمان را تا زمان پس از زایمان به تأخیر بیاندازند.
درمان های HPV برای تغییرات بافتی
اگر عفونت HPV، تغییرات سلولی غیرنرمال که می تواند منجر به سرطان گردن رحم شود را موجب شده است، چهار گزینه ی درمانی اصلی وجود دارد:
تماشا کنید و صبر کنید. گاهی اوقات تغییرات سلولی- به نام دیس پلازی گردن رحم، تغییرات سلولی پیش سرطانی یا نئوپلازی درون اپیتلیالی گردن رحم- خود به خود بهبود می یابند.
کرایوتراپی (سرما درمانی). این روش انجماد سلول های غیرطبیعی با نیتروژن مایع را شامل می شود.
کانیزاسیون (Conization). این روش، همچنین به عنوان یک بیوپسی مخروطی، با حذف نواحی غیرطبیعی شناخته می شود.
لیزر درمانی با استفاده از نور برای سوزاندن سلول های غیر طبیعی.
روش برش الکتروسرجیکال حلقه ای (LEEP). سلول های غیر طبیعی با یک جریان الکتریکی برداشته می شوند.
هدف این است که تمام سلول های غیر طبیعی را برداریم و در نتیجه بیشتر یا همه سلول های حاوی HPV را حذف کنیم.
درمان های HPV برای زگیل های تناسلی
زگیل های تناسلی در ارتباط با عفونت HPV می توانند مسطح یا برجسته باشند. آنها می توانند کوچک یا بزرگ و با رنگ های متفاوت، از جمله صورتی و یا به رنگ گوشت باشند. زگیل های تناسلی می توانند بر روی گردن رحم، کیسه بیضه، کشاله ران، ران، مقعد، یا آلت تناسلی مردانه ظاهر شوند.
درمان کردن زگیل ها به شدت بلافاصله بعد از این که آنها ظاهر شدند انجام گرفته و آنها ضعیف می شوند. آنها باز هم می توانند ظاهر شوند. در این صورت اگر بعداً مورد نیاز باشد، درمان باید تکرار شود.
انواع HPV 6 و11، که با زگیل ناحیه تناسلی در ارتباط اند، تمایل دارند که در حدود شش ماه رشد کنند، سپس تثبیت شوند. گاهی اوقات، زگیل های تناسلی قابل مشاهده بدون درمان برطرف می شوند.
وقتی که درمان تجویز شده است، بیماران می توانند یک کرم را با توصیه پزشک خود برای استعمال در خانه دریافت کنند. دو گزینه وجود دارد:
Podofilox یا Condylox
Imiquimod و یا Aldara
پزشک می تواند به شما نشان دهد که چگونه این درمان ها به کار برده می شوند. Podofilox برای حدود چهار هفته استفاده می شود که با از بین بردن بافت زگیل عمل می کند. تحقیقات نشان می دهد که در حدود 45% تا 90% زگیل ها محو می شوند، اما در 30% تا 60% از موارد، زگیل می تواند دوباره بازگردد.
Imiquimod سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، بنابراین از پس مقابله با ویروس برمی آید. میزان پاکسازی در محدوده 70% تا 85% است، اما در 5% تا 20% از موارد زگیل ها بازمی گردند.
علاوه بر این، پزشک می تواند انواع دیگری از درمان رفع زگیل را ارائه دهد. از جمله گزینه های:
کرایوتراپی، انجماد زگیل با نیتروژن مایع
اسید تری کلرواستیک، یک ماده شیمیایی استعمال شده برای سطح زگیل
عمل جراحی، برش سلول ها با یک چاقوی کوچک جراحی
الکتروکوتر، سوزاندن زگیل ها با استفاده از جریان الکتریکی
لیزر، تبخیر و یا برش زگیل ها
برداشتن زگیل با عمل جراحی ممکن است مشکل را با یک بار انجام شدن درمان کند. میزان موفقیت برای روش های دیگر در حدود 80% تا 90% است.
به طور کلی، زگیل های کوچکتر نسبت به آنهایی که بزرگترند، پاسخ بهتری به درمان می دهند. زگیل ها در سطوح مرطوب نسبت به سطوح خشک تر پاسخ مثبت بیشتری به درمانهای موضعی دارند. اگر یک درمان خاص توسط پزشک پس از سه ماه درمان عمل نمی کند، و یا اگر زگیل ها پس از شش ماه درمان تجویز شده توسط پزشک رفع نمی شوند، با توجه به نظرات کالج آمریکایی زنان و زایمان، مشکل باید دوباره ارزیابی شود. منبع: نسخه

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.