مخبر - 1397/01/15 - قیمت جهانی نفت سقوط کرد

قیمت جهانی نفت سقوط کرد
پس از اين که چين اعلام کرد بر تعداد زيادي از کالاهاي آمريکايي تعرفه وضع مي کند و احتمال جنگ تجاري بين اين دو کشور بر چشم انداز رشد جهاني سايه انداخت، قيمت نفت سقوط کرد.
قیمت جهانی نفت سقوط کرد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز چهارشنبه پس از این که چین اعلام کرد بر تعداد زیادی از کالاهای آمریکایی، شامل محصولات کشاورزی، تعرفه وضع می کند و چشم انداز جنگ تجاری بین این دو کشور رشد اقتصاد جهانی را به مخاطره می اندازد، پررنگ تر شد، قیمت نفت سقوط کرد.

چین که بزرگترین واردکننده مواد خام در جهان است در مقابل برنامه دولت ترامپ که در نظر دارد تعرفه هایی را بر 50 میلیارد دلار از واردات سالیانه چین وضع کند، تعرفه هایی را بر واردات آمریکا وضع کرد که دربرگیرنده واردات سویا، هواپیما، خودرو، مشروبات الکلی و مواد شیمیایی است.

بازارهای سهام و پیش خرید کالا به شدت افت کردند که این منعکس کننده رشد نگرانی ها در بین تاجران و سرمایه گذاران است.

قیمت نفت برنت که با آغاز این تنش ها از این هفته از اوج 70 دلاری خود به زیر کشیده شده است، تنها ظرف امروز و تا ساعت 16:21 به وقت تهران، 1.23 درصد سقوط کرد و به هر بشکه 66.89 دلار رسید. به این ترتیب این هفته سقوط قیمت نفت به نزدیک 5 درصد رسید.

قیمت هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی، تا این لحظه 1.18 درصد سقوط کرده است و به 62.33 دلار برای هر بشکه رسیده است.

قیمت های نفت امروز از جهت دیگری هم تحت فشار هستند. در اواخر روز چهارشنبه هر هفته سازمان اطلاعات انرژی آمریکا میزان ذخایر انبارهای نفت خام این کشور را اعلام می کند که انتظار می رود این هفته شاهد افزایش این ذخایر باشیم.

طبق نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان، انتظار می رود میزان ذخایر نفت خام انبارهای نفت تجاری آمریکا، این هفته برای دومین هفته متوالی افزایش یابد و 200000 بشکه به سطح آن افزوده شود.

دومنیک چریچلا، یکی از شرکای ارشد موسسه مدیریت انرژی نیویورک، می گوید: مهم ترین عامل خارجی موثر بر جهت گیری کوتاه مدت قیمت های نفت، در شرایط فعلی با پیش بینی وقوع جنگ تجاری و نوسانات شدید بعد از آن، بازار سهام است.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.