مخبر - 1397/01/13 - برنامه وزارت علوم براي جذب دانشجوي خارجي/ ممنوعيت پذيرش دانشجوي دانشگاه علمي و کاربردي در مراکز دولتي

برنامه وزارت علوم براي جذب دانشجوي خارجي/ ممنوعيت پذيرش دانشجوي دانشگاه علمي و کاربردي در مراکز دولتي
حوزه آموزش عالي در بهمن ماه سال گذشته شاهد رويدادهايي بود که مهمترين آنها اشاره مي کنيم.
برنامه وزارت علوم براي جذب دانشجوي خارجي/ ممنوعيت پذيرش دانشجوي دانشگاه علمي و کاربردي در مراکز دولتي

برنامه وزارت علوم برای جذب دانشجوی خارجی/ممنوعیت پذیرش دانشجوی دانشگاه علمی و کاربردی در مراکز دولتی از سال 97به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سال 96 باهمه خوبی و بدی ها به پایان رسید، در سال گذشته شاهد اخبار و رویدادهایی بسیاری در حوزه های مختلف بودیم، در این میان حوزه آموزش عالی شاهد رخدادهایی بسیار زیادی بود که قصد داريم در این بسته خبری شما را با مهمترین اخبار آن در بهمن ماه آشنا کنیم.

برنامه وزارت علوم برای جذب دانشجوی خارجی منصورغلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:مجریان طرح ها از آن جهت که شروع کننده پروژه ها هستند از جایگاه و اعتبار ویژه ای برخوردارند و باید به نحو احسن از تجربیات شان استفاده شود تا با استمرار تلاش های دقیق علمی، مسیر بین المللی سازی دانشگاه ها گسترش یابد.

تصویب 17 طرح همکاری مشترک تحقیقاتی با اتریش محمدعلی سبحان اللهی رئیس دانشگاه خوارزمی گفت:پس از راه اندازی سایتی در دانشگاه خوارزمی و اعلان فراخوان برای انجام پروژه های مشترک، 78 طرح به منظور داوری در زمینه های فنی مهندسی، علوم طبیعی، پزشکی، فرهنگ و هنر، علوم زیستی، انرژی، علوم انسانی و اجتماعی و تعلیم و تربیت ارسال شد.

وی درخصوص فرآیند انتخاب پروژه های مشترک اظهار داشت: پس از داوری ها، در نهایت 17 پروژه مصوب شد، و در انتخاب پروژه ها سعی شد علاوه بر آنکه کلیه زمینه های تحقیقاتی را شامل شود، تنوع دانشگاهی نیز در آن رعایت شود.

تعمیر و تجهیز خوابگاه های دانشگاهی در تابستان 97 ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت:با توجه به تاکید وزیر علوم به خوابگاه های مناطق زلزله زده خوشبختانه در حال احصاء آن ها هستیم و تابستان سال آینده یک حمایت و برنامه ویژه ای برای این خوابگاه ها خواهیم داشت و با مشارکت دانشگاه های مناطق مذکور، خوابگاه های مناطق زلزله زده را مقاوم سازی خواهیم کرد تا آسیب پذیری آن کاهش یابد.

مشارکت گسترده عملی ایران با دانشگاه های خارجی حسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل گفت:وزارت علوم تنها در دو موضوع دخالت می کند که یکی دوره های تحصیلی مشترک است و منجر به مدرک تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا که توسط شورای گسترش وزارت علوم تأیید می شود، دیگری تأیید دانشجوی خارجی است که توسط وزارت علوم انجام خواهد شد.

شهریور 97 ارزیابی مدرسان دانشگاه علمی کاربردی محمدحسین امید رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت:پیش بینی ما این است که ارزیابی مدرسان مراکز دانشگاه علمی کاربردی تا پایان شهریورماه سال آینده به اتمام برسد.

امید یادآورشد:به زودی مدرسان فعلی دانشگاه جامع علمی کاربردی در مسیر هیئت اجرایی جذب قرار و مورد ارزیابی قرار می گیرند.

کاهش آمار خودکشی در دانشگاه های کشور ابوالحسن ریاضی معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت:امروزه ما با مشکلاتی نظیر مصرف مواد مخدر و خودکشی در میان دانشجویان روبرو هستیم و مسئله خودکشی به یکی از معضلات در قشر دانشجویان تبدیل شده است و طی آمار رسیده شاخصه های خودکشی در کشور از شاخصه جهانی پایین تر شده است.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم افزود: خوشبختانه نسبت خودکشی در دانشگاه ها به عدد پایینی رسیده است ولی این عدد هم می تواند نگران کننده باشد، متاسفانه در کشور ما معضلات در سطوح مختلف از فساد گرفته تا معضل بیکاری گریبانگیر دانشجویان است.

فعالیت بیش از 5 هزار شرکت دانش بنیان در دانشگاه های سراسر کشور حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت:امروز خوشبختانه استارت آپ ها عملکرد خوبی دارند به طوری که ما اکنون 5 هزار و 400 شرکت دانش بنیان و 41 پارک علم و فناوری فعال در سراسر کشور داریم.

وی ادامه داد: جوانان ما با تکیه بر دانش خود توانسته اند به پله های رفیع علم دست یابند اما این مورد از نظر ما ایده آل و رضایت بخش نیست و در این بعد قضیه باید بیشتر کار کنیم.

ممنوعیت پذیرش دانشجوی دانشگاه علمی و کاربردی در مراکز دولتی از سال 97 مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم گفت:وضع مراکز دولتی دانشگاه علمی کاربردی برای پذیرش دانشجو در واحدهای وابسته به نهادهای دولتی دانشگاه علمی کاربردی در مهر 97 ممنوع است.

وی ادامه داد: برای 300 واحد دانشگاه علمی وکاربردی که وابسته به دولت هستند واگذاری به بخش خصوصی شرط پذیرش دانشجوی جدید درنظر گرفته شده است.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به اینکه متقاضی در بخش خصوصی برای واگذاری این مراکز وجود دارد، گفت: بنابراین لزوما این مراکز نباید نگرانی از این دست داشته باشند و دقیقا به همین شکل موجود می توانند به کار خود ادامه دهند به شرطی که این مراکز به بخش خصوصی واگذار شوند و اگر به هر دلیلی این واگذاری انجام نشود از سال آینده مجاز به پذیرش دانشجو نخواهند بود.

برنامه ای برای تک جنسیتی کردن دانشگاه ها نداریم حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:در حال حاضر چنین برنامه ای در دانشگاه آزاد مطرح نیست البته برخی از واحدهای این دانشگاه از اول تک جنسیتی بودند ولی برنامه جدیدی در این رابطه اتخاذ نشده است.

وی یادآور شد: مسئله جدی گرفتن پوشش در حدی که مقبول فضای علمی و آموزشی دانشگاه باشد قطعا مورد توجه است و ان شاءالله در این باره برنامه هایی اتخاذ و به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

تحصیل مهارتی 30 درصد دانشجویان تا سال 99 ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی حرفه ای گفت:باید آموزش های مهارتی بی رویه رشد پیدا کنند و در این حوزه دچار کمی گرایی شویم، بر اساس گزارش بانک جهانی هنوز آموزش های ما یک برچسب درجه 2 را همراه خود دارند و برای حل این مشکل آموزش های مهارتی باید از شکل نظری خارج و در محیط واقعی به دانشجویان آموزش داده شود.

رئیس دانشگاه فنی حرفه ای یادآور شد: آموزش های مهارتی را باید بر اساس فناوری و تکنولوژی های روز پویا کنیم و این آموزش ها باید از انعطاف پذیری خوبی نسبت به بازار کار برخوردار باشند.

ضرورت تسریع در جذب فارغ التحصیلان بورسیه کی نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:روند جذب اعضای هیئت علمی از فراخوان تا جذب نباید بیشتر از 4 ماه و نیم باشد و هیئت های مرکزی جذب موظف هستند به این موضوع نظارت کنند.

وی افزود: هم اکنون حدود 2 هزار نفر روند جذب را اجرا و راهبری می کنند و این موجب شده تا روند جذب تسریع شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: اگر بعد از 20 روز، پاسخ استعلام نهادهای ذی ربط وصول نشد؛ هیئت اجرایی می تواند روند جذب را ادامه دهد.

دلیلی ندارد همه شهرهای کشور دانشگاه دولتی داشته باشند احمدی عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز گفت:لزومی ندارد که همه شهرهای کشور دانشگاه دولتی داشته باشند، وجود دانشگاه در شهرهای بدون امکانات فایده ای دارد.
احمدی عنوان کرد: راه اندازی دانشگاه دولتی در هر شهری بدون امکانات علمی مناسب سبب کاهش کیفیت آموزش عالی می شود و در اکثر کشورهای دنیا دانشگاه دولتی در همه شهرها وجود ندارد.

بودجه 7 هزار میلیاردی کفاف مراکز آموزش عالی را نمی دهد صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی حرفه ای گفت:حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه ها با توجه به اخذ مدارک علمی عالی کم است و معتقدم اعضای هیأت علمی با حقوق زیر 4 میلیون نمی توانند نیازهای اولیه و شخصی خود را تأمین کنند.

وی ادامه داد: عضو هیئت علمی باید فکرش آزاد باشد تا بتواند به تحقیق و کارآفرینی و نوآوری بپردازد زیرا اعضا باید برای 4 نفر کارآفرینی کنند.

صالحی عمران با بیان اینکه ما باید به نخبگان توجه ویژه ای داشته باشیم تا احتمال فرار مغزها کاهش یابد، افزود: خوشبختانه در کارهای تحقیقی و پژوهشی سرآمد هستیم اما برای ورود به مرحله جدید رشد باید در این حوزه سرمایه گذاری کنیم.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری   مدرک تحصیلی   علوم انسانی   استارت آپ   تعلیم و تربیت   سازمان امور دانشجویان   معضل بیکاری   خوابگاه   دانشگاهیان   مقاوم سازی   تحصیلی   مصرف مواد مخدر   آسیب دیدگان   علوم   مصوب   ریاضی   همکاری مشترک   کاربردی   هیئت اجرایی   کارشناسی ارشد   مدرسان دانشگاه   علمی کاربردی   معضلات   وزیر علوم   مجریان   آموزش عالی   خودکشی   جامع علمی کاربردی   بهمن ماه   باشگاه   دانشگاه  
اخبار مرتبط
هیچ واحد دانشگاهی تعطیل نمی شود/ ساماندهی 900 عضو هیئت علمی در دانشگاه پیام نور طی یک سال
خبرگزاری دانشجو
وزارت علوم با دانشکده های توسعه دهنده رشته های مهارتی رفتار مناسبی ندارد
باشگاه خبرنگاران
وزیر علوم : برخی واحدهای علمی کاربردی که به کارمندان دولت مدرک می دادند بسته شد
انتخاب
بیکاری 17 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها
شعار سال
17 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند/ بیکاری یکی از علل مهاجرت دانش آموختگان
فارس
دانشگاه های علمی کاربردی در آستانه ورشکستگی
شعار سال
وزیر علوم: باید مزایای رشته های کاردانی و مهارتی را برای جوانان تبیین کنیم
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
باید مزایای رشته های کاردانی و مهارتی را برای جوانان تبیین کنیم
برنا نیوز
تعطیلی مراکز دولتی آسیبی به نظام آموزش علمی کاربردی نمی زند/افزایش کیفیت با کاهش مراکز
فارس
از ساخت 200 خوابگاه دانشجويي در سال 97 تا تعيين تکليف «سهميه ايثارگران»
باشگاه خبرنگاران
اعطاي بورسيه به دانشجويان خارجي در مقطع تحصيلات تکميلي
باشگاه خبرنگاران
اعلام آمادگي وزير علوم براي انتقال تجربيات آموزش عالي به افغانستان
آنا نیوز
از مشخص شدن نرخ ارز دانشجويي تا توضيحات آقاي وزير درباره تعليق اساتيد دانشگاه آزاد
باشگاه خبرنگاران
درخواست های نمایندگان شوراهای صنفی از وزیر علوم چه بود؟
آنا نیوز
تامین رفاه دانشجویان، اولویت وزارت علوم در حوزه دانشجویی است
رویداد 24
تامین رفاه دانشجویان، اولویت وزارت علوم در حوزه دانشجویی/ ضرورت ایجاد انجمن های دانش آموختگان در دانشگاه ها
باشگاه خبرنگاران
تخصیص حدود 85 میلیارد تومان وام به دانشجویان دکتری/جذب 800 عضو هیئت علمی جدید در دانشگاه ها
نسیم
تخصیص حدود 85 میلیارد تومان وام به دانشجویان دکتری/جذب 800 عضو هیئت علمی جدید در دانشگاه ها
باشگاه خبرنگاران
آيين نامه ممنوعيت ايجاد دوره هاي جديد دکتري در سال 97 ابلاغ شد
سیمرغ
در97 دانشجوي دکتري پذيرفته نميشود!
ناطقان نیوز
ايجاد دوره هاي جديد دکتري در سال 97 ممنوع شد
ایسنا
معاون وزير علوم: بيشترين مجوز بي رويه دکتري در دانشگاه آزاد صادر شده است
همشهری آنلاین
پروژهاي بين المللي مشترک وزارت علوم در سال 97 مشخص شد
باشگاه خبرنگاران
تاکيد وزير علوم برلزوم نقش آفريني اعضاي هيئت علمي در پشتيباني فکري از برنامه هاي پيش روي وزارت علوم
برنا نیوز
تخليه برخي مراکز آموزشي به دليل افت جمعيت داوطلبان
پانا
برنامه وزارت علوم براي جذب دانشجوي خارجي/ ممنوعيت پذيرش دانشجوي دانشگاه علمي و کاربردي در مراکز دولتي
نسیم
برنامه وزارت علوم براي جذب دانشجوي خارجي
از اعلام آمادگي دانشگاه پيام نور براي راه اندازي واحدهاي جديد در عراق تا انباشت 3.2 ميليون بيکار در کشور
نسیم
از اعلام آمادگي دانشگاه پيام نور براي راه اندازي واحدهاي جديد در عراق تا انباشت 3.2 ميليون بيکار در کشور
باشگاه خبرنگاران
پيوستن وزير علوم و رئيس کميسيون آموزش مجلس به کمپين «حمايت از کالاي ايراني»
نسیم
دانشگاهيان حمايت از کالاي ايراني را آغاز کردند
آنا نیوز
وزير علوم به کمپين «حمايت از کالاي ايراني» پيوست
باشگاه خبرنگاران
پيوستن وزير علوم و رئيس کميسيون آموزش مجلس به کمپين «حمايت از کالاي ايراني»
فارس
سرپرست دانشگاه صنعتي سيرجان منصوب شد
نسیم
3 انتصاب جديد وزير علوم
آفتاب
جبارعلي ذاکري سرپرست جديد دانشگاه علم و صنعت
باشگاه خبرنگاران
جبارعلي ذاکري سرپرست جديد دانشگاه علم و صنعت
باشگاه خبرنگاران
بودجه کم جوابگوي تامين تجهيزات کارگاه هاي دانشگاه ها نيست/مشارکت گسترده عملي ايران با دانشگاه هاي خارجي
نسیم
بودجه کم جوابگوي تامين تجهيزات کارگاه هاي دانشگاه ها نيست/مشارکت گسترده عملي ايران با دانشگاه هاي خارجي
باشگاه خبرنگاران
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری دانشجو : هیچ واحد دانشگاهی تعطیل نمی شود/ ساماندهی 900 عضو هیئت علمی در دانشگاه پیام نور طی یک سال
bltباشگاه خبرنگاران : وزارت علوم با دانشکده های توسعه دهنده رشته های مهارتی رفتار مناسبی ندارد
bltانتخاب : وزیر علوم : برخی واحدهای علمی کاربردی که به کارمندان دولت مدرک می دادند بسته شد
bltشعار سال : بیکاری 17 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها
bltفارس : 17 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند/ بیکاری یکی از علل مهاجرت دانش آموختگان
bltشعار سال : دانشگاه های علمی کاربردی در آستانه ورشکستگی
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : وزیر علوم: باید مزایای رشته های کاردانی و مهارتی را برای جوانان تبیین کنیم
bltبرنا نیوز : باید مزایای رشته های کاردانی و مهارتی را برای جوانان تبیین کنیم
bltفارس : تعطیلی مراکز دولتی آسیبی به نظام آموزش علمی کاربردی نمی زند/افزایش کیفیت با کاهش مراکز
bltباشگاه خبرنگاران : از ساخت 200 خوابگاه دانشجويي در سال 97 تا تعيين تکليف «سهميه ايثارگران»
bltباشگاه خبرنگاران : اعطاي بورسيه به دانشجويان خارجي در مقطع تحصيلات تکميلي
bltآنا نیوز : اعلام آمادگي وزير علوم براي انتقال تجربيات آموزش عالي به افغانستان
bltباشگاه خبرنگاران : از مشخص شدن نرخ ارز دانشجويي تا توضيحات آقاي وزير درباره تعليق اساتيد دانشگاه آزاد
bltآنا نیوز : درخواست های نمایندگان شوراهای صنفی از وزیر علوم چه بود؟
bltرویداد 24 : تامین رفاه دانشجویان، اولویت وزارت علوم در حوزه دانشجویی است
bltباشگاه خبرنگاران : تامین رفاه دانشجویان، اولویت وزارت علوم در حوزه دانشجویی/ ضرورت ایجاد انجمن های دانش آموختگان در دانشگاه ها
bltنسیم : تخصیص حدود 85 میلیارد تومان وام به دانشجویان دکتری/جذب 800 عضو هیئت علمی جدید در دانشگاه ها
bltباشگاه خبرنگاران : تخصیص حدود 85 میلیارد تومان وام به دانشجویان دکتری/جذب 800 عضو هیئت علمی جدید در دانشگاه ها
bltسیمرغ : آيين نامه ممنوعيت ايجاد دوره هاي جديد دکتري در سال 97 ابلاغ شد
bltناطقان نیوز : در97 دانشجوي دکتري پذيرفته نميشود!
bltایسنا : ايجاد دوره هاي جديد دکتري در سال 97 ممنوع شد
bltهمشهری آنلاین : معاون وزير علوم: بيشترين مجوز بي رويه دکتري در دانشگاه آزاد صادر شده است
bltباشگاه خبرنگاران : پروژهاي بين المللي مشترک وزارت علوم در سال 97 مشخص شد
bltبرنا نیوز : تاکيد وزير علوم برلزوم نقش آفريني اعضاي هيئت علمي در پشتيباني فکري از برنامه هاي پيش روي وزارت علوم
bltپانا : تخليه برخي مراکز آموزشي به دليل افت جمعيت داوطلبان
bltنسیم : برنامه وزارت علوم براي جذب دانشجوي خارجي/ ممنوعيت پذيرش دانشجوي دانشگاه علمي و کاربردي در مراکز دولتي
blt : برنامه وزارت علوم براي جذب دانشجوي خارجي
bltنسیم : از اعلام آمادگي دانشگاه پيام نور براي راه اندازي واحدهاي جديد در عراق تا انباشت 3.2 ميليون بيکار در کشور
bltباشگاه خبرنگاران : از اعلام آمادگي دانشگاه پيام نور براي راه اندازي واحدهاي جديد در عراق تا انباشت 3.2 ميليون بيکار در کشور
bltنسیم : پيوستن وزير علوم و رئيس کميسيون آموزش مجلس به کمپين «حمايت از کالاي ايراني»
bltآنا نیوز : دانشگاهيان حمايت از کالاي ايراني را آغاز کردند
bltباشگاه خبرنگاران : وزير علوم به کمپين «حمايت از کالاي ايراني» پيوست
bltفارس : پيوستن وزير علوم و رئيس کميسيون آموزش مجلس به کمپين «حمايت از کالاي ايراني»
bltنسیم : سرپرست دانشگاه صنعتي سيرجان منصوب شد
bltآفتاب : 3 انتصاب جديد وزير علوم
bltباشگاه خبرنگاران : جبارعلي ذاکري سرپرست جديد دانشگاه علم و صنعت
bltباشگاه خبرنگاران : جبارعلي ذاکري سرپرست جديد دانشگاه علم و صنعت
bltنسیم : بودجه کم جوابگوي تامين تجهيزات کارگاه هاي دانشگاه ها نيست/مشارکت گسترده عملي ايران با دانشگاه هاي خارجي
bltباشگاه خبرنگاران : بودجه کم جوابگوي تامين تجهيزات کارگاه هاي دانشگاه ها نيست/مشارکت گسترده عملي ايران با دانشگاه هاي خارجي
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.