مخبر - 1397/01/12 - تحولات سوریه:استقرار گسترده نیرو و تجهیزات در دروازه های «دوما»/ اخراج تروریست ها از غوطه شرقی ادامه دارد

تحولات سوریه:استقرار گسترده نیرو و تجهیزات در دروازه های «دوما»/ اخراج تروریست ها از غوطه شرقی ادامه دارد
منابع سوري از آخرين مهلت ارتش به تروريست هاي جيش الاسلام براي پذيرش شروط دولت و خروج بدون درگيري از دوما و آماده شدن نيروهاي ارتش براي عمليات گسترده در صورت مخالفت جيش الاسلام با اين شروط خبر دادند.
تحولات سوریه:استقرار گسترده نیرو و تجهیزات در دروازه های «دوما»/ اخراج تروریست ها از غوطه شرقی ادامه دارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، یک منبع نظامی تصریح کرد ارتش سوریه تنها 48 ساعت دیگر به باند مسلح جیش الاسلام مهلت داده است تا شروط دولت سوریه برای عقب نشینی از شهر «دوما» را بپذیرد.

این منبع که با تسنیم گفت وگو می کرد، افزود نیروهای ارتش برای انجام عملیات به سمت شهر دوما آماده شده اند و نیرو و تجهیزات زیادی در دروازه های آن مستقر شده اند و همزمان هواپیماهای شناسایی ارتش به پرواز بر فراز دوما زده است.

نیروهای ارتش در انتظار تصمیم نهایی افراد مسلح مستقر در دوما هستند و در صورت مخالفت آنها با خروج بدون درگیری و رفتن به ادلب، گزینه نظامی قریب الوقوع کار این تروریست های تکفیری را یکسره خواهد کرد.

خاطر نشان می شود دوما دژ و قلعه اصلی باند تروریستی جیش الاسلام قلمداد می شود و برخی منابع آن را ارتش عربستان نامیده اند، بیش از هشت هزار تروریست در این شهر حضور دارند، همچنین بیش از چهار هزار نفر از افراد ربوده شده اعم از غیرنظامی و نظامی در اسارت تروریست های جیش الاسلام در داخل زندانی موسوم به زندان التوبه هستند.

خبر دیگر اینکه هفتمین مرحله از خروج تروریست ها از شهرک های «جوبر،زملکا،عربین وعین ترما» در غوطه شرقی انجام شد و طی آن صدها تروریست فیلق الرحمن و جبهه النصره به همراه اطرافیانشان به سمت ادلب در شمال سوریه منتقل شدند، عملیات اخراج تروریست ها تا پایان یافتن کامل وجود تروریسم در غوطه همچنان ادامه دارد و انتظار می رود تمام اتوبوس های حامل تروریست ها طی امشب یا فردا خارج شوند.

این در حالی است که گروه های تروریستی تعدادی از تونل هایی را که در محله جوبر حفر کرده بودند، پس از عقب نشینی خود منفجر کردند.

به گفته منبع میدانی، بیش از 150 هزار غیرنظامی تا امروز از مناطق تحت اشغال تروریست ها در غوطه شرقی خارج شده و به مناطق امن و تحت کنترل دولت سوریه منتقل شده اند.

همچنین هشت سرباز ارتش سوریه که در اسارت تروریست های فیلق الرحمن در غوطه شرقی بودند، امروز آزاد شدند.

از سوی دیگر مذاکرات میان دولت سوریه و نمایندگان گروه های مسلح با نظارت روسیه در مناطق جنوب دمشق برای خروج این گروه ها از مناطق «ببیلا، بیت سحم، سیدی مقداد، یلدا» به سمت شمال آغاز شده است و انتظار می رود طی ساعات آینده توافقی در این زمینه به دست آید.

در شمال سوریه هم چهار نظامی ارتش ترکیه در عملیات یگان های کردی در محور شهرک بلبل در شمال عفرین کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر جنگنده های سوری مواضع تروریست ها را در شهرک های اللطامنة وکفرزیتا در حومه حماه هدف قرار دادند.

خبر دیگر اینکه درگیری ها میان باندهای تروریستی موسوم به جبهه تحریر سوریه و هیئه تحریرالشام در محور شهر دارعزه در حومه غربی حلب منجر به هلاکت شماری از تروریست های دو طرف شده است.

منبع: تسنیم

منبع خبر : نسیم


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.