مخبر - 1397/01/07 - تحولات میدانی سوریه| کشف شبکه بزرگ تونل ها در غوطه شرقی/مهلت چند ساعته دولت به تروریست های «دوما»

تحولات میدانی سوریه| کشف شبکه بزرگ تونل ها در غوطه شرقی/مهلت چند ساعته دولت به تروریست های «دوما»
منابع سوري از موفقيت نيروهاي ارتش سوريه در آزادسازي کامل شهرک «حزة» در غوطه شرقي و ادامه اخراج تروريست ها و اطرافيانشان از اين مناطق خبر دادند.
تحولات میدانی سوریه| کشف شبکه بزرگ تونل ها در غوطه شرقی/مهلت چند ساعته دولت به تروریست های «دوما»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، ارتش سوریه از آزادسازی کامل شهرک «حزة» در غوطه شرقی واقع در حومه دمشق پس از اخراج گروه های تروریستی از آن و حرکت آنها به سمت ادلب با اتوبوس هایی که برای آنها در نظر گرفته شد، خبر داد.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه همچنین یکی از مهمترین شبکه های تونلی را که گروه های تروریستی در این شهرک ایجاد کرده بودند و چندین شهر و شهرک داخل غوطه را در زیر زمین به هم وصل می کرد، کشف کرد، یکی از این تونل ها، تونلی بود که مخصوص تردد خودرو بوده است، این تونل ها سبب ارتباط تروریست ها در شهرک های «حزة، عربین، زملکا وجوبر» می شد و به برق مجهز بوده است، همچنین ماشین آلات پیشرفته حفاری هم در این منطقه کشف شده است، این تونل ها از بزرگترین تونل های غوطه عنوان شده که شاهراه اصلی ارتبابطی گروه های تروریستی با یکدیگر بوده است

نیروهای ارتش همچنین انبارهای بزرگ موشکی گروه های تروریستی را کشف کردند که از این موشک ها در حمله به دمشق و حومه آن استفاده می کردند.

همچنین امروز تعداد دیگری اتوبوس برای خارج کردن گروه جدیدی از افراد مسلح و اطرافیانشان از جوبر، زملکا، عربین و عین ترما در غوطه شرقی وارد شدند تا آنها را به ادلب منتقل کنند، این چهارمین مرحله از خروج افراد مسلح است، تا کنون بیش از 13 هزار فرد مسلح و اطرافیانشان طی سه روز از گذرگاه عربین به ادلب منتقل شده اند.

همچنین 26 غیرنظامی و نظامی که در بازداشتگاه تروریست های فیلق الرحمن در غوطه اسیر بودند، ازاد شدند.

در دوما هم یک منبع میدانی گفت ارتش سوریه به تروریست های جیش الاسلام تا فردا مهلت داده است تا تصمیم خود را درباره طرحی که دولت سوریه با نظارت روسیه ارائه کرده، نهایی کنند، همچنان توافقی که شامل شهر دوما خواهد شد، جزئیات آن مشخص نیست. وضعیت دوما متفاوت از دیگر مناطق غوطه شرقی است چرا که از بزرگترین شهرهای حومه دمشق به شمار می رود و تنها شهری است که تحت اشغال گروه های مسلح باقی مانده و باندهای جیش الاسلام بر آن مسلط هستند و شمار زیادی اسیر نظامی و غیرنظامی را هم در اختیار دارند، همچنین بیشتر تعداد تروریست ها در این مناطق مستقر هستند که 12 تا 15 هزار نفر برآورد شده اند.

به گفته منبع سوری، دولت سوریه مصمم است پرونده دوما را ببندد و به حضور افراد مسلح در این شهر به طور کامل پایان دهد.

این در حالی است که روند خروج غیرنظامیان از شهر دوما و اطراف آن از طریق گذرگاه امنی که دولت سوریه مشخص کرده، ادامه دارد.

در شمال سوریه هم درگیری ها میان تروریست های تحریرالشام(جبهه النصره) و جبهه تحریرسوریه در حومه ادلب و حلب برای چهارمین روز پیاپی ادامه دارد، تا کنون در این درگیری ها بیش از 1000 نفر از تروریست های دو طرف کشته و صدها نفر دیگر زخمی شده اند.

ابوالولید الحمصی فرمانده نظامی و یکی از موسسان باند تروریستی نورالدین الزنکی از جمله تروریست هایی است که در درگیری های داخلی گروه های تروریستی در حومه غربی حلب به هلاکت رسیده است.

منبع: تسنیم

لینک اصل خبر


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.