مخبر - 1397/01/06 - جبهه النصره و فیلق الرحمن در آستانه خروج از حومه شرقی دمشق/ تروریست ها تمامی اسناد و انبارهای سلاح را در حومه غوطه شرقی به آتش کشیدند + تصاویر و نقشه میدانی

جبهه النصره و فیلق الرحمن در آستانه خروج از حومه شرقی دمشق/ تروریست ها تمامی اسناد و انبارهای سلاح را در حومه غوطه شرقی به آتش کشیدند + تصاویر و نقشه میدانی
نيروهاي ويژه عملياتي براي کشف آخرين هسته هاي خاموش عناصر تروريستي وارد شهرک حرستا شده اند؛ گروهي از يگان هاي مهندسي هم براي پاکسازي مناطق از تله هاي انفجاري وارد شهرک شده اند.
جبهه النصره و فیلق الرحمن در آستانه خروج از حومه شرقی دمشق/ تروریست ها تمامی اسناد و انبارهای سلاح را در حومه غوطه شرقی به آتش کشیدند + تصاویر و نقشه میدانی

به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از غوطه شرقی دمشق حاکیست، با خروج عناصر تروریستی از شهرک « حرستا»، تروریست های جبهه النصره و فیلق الرحمن در شهرک های دیگر، آمادگی خود را برای انتقال به استان ادلب اعلام کردند.

**خروج شهروندان از چنگال تروریست ها در غوطه شرقی دمشق** براساس توافق به دست آمده، عناصر تروریستی جبهه النصره و فیلق الرحمن باید با تحویل سلاح های سنگین، شهرک های « حزه، زملکا، عربین و جوبر» را تخلیه کنند و به سمت استان ادلب در شمال سوریه حرکت کنند.

از صبح روز گذشته ( یک شنبه)، دولت سوریه دهها اتوبوس را برای انتقال عناصر تروریستی به استان ادلب، به ورودی شهرک عربین ارسال کرده است؛ در مرحله نخست 889 تن از تروریست ها به همراه اعضای خانواده خود برای انتقال به ادلب در شهرک عربین مستقر شدند.

**برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید**

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد:

در مرحله دوم هم 33 اتوبوس شامل 2 هزار و 301 تروریست های جبهه النصره و فیلق الرحمن به همراه خانواده هایشان در شهرک عربین برای انتقال به استان ادلب ساماندهی شده اند.

براساس اطلاعات به دست آمده، با ادامه توافق میان دولت سوریه و عناصر تروریستی، 112 اتوبوس شامل 7 هزار 545 تن از تروریست ها به همراه خانواده های خود در شهرک عربین در انتظار خروج از غوطه شرقی هستند.

به گزارش مشرق، برخی از عناصر تروریستی که همچنان در شهرک ها حضور دارند در حال آتش زدن اسناد همکاری های خود با دولت های خارجی هستند؛ گروه دیگری از تروریست ها هم در حال آتش زدن انبارهای سلاح و مراکز فرماندهی خود هستند.

**خروج شهروندان از چنگال تروریست ها در غوطه شرقی دمشق** با خروج عناصر تروریستی از شهرک های « حزه، زملکا، عربین و جوبر» مساحتی در حدود 9 کیلومتر مربع دیگر هم به طور کامل به کنترل نیروهای ارتش سوریه در می آید تا فقط شهرک دوما در غوطه شرقی در اشغال تروریست ها باقی بماند.

از سویی دیگر، نیروهای ویژه عملیاتی برای کشف آخرین هسته های خاموش عناصر تروریستی وارد شهرک حرستا شده اند؛ گروهی از یگان های مهندسی هم برای پاکسازی مناطق از تله های انفجاری وارد شهرک شده اند.

**برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید**

به گفته منابع میدانی، عناصر تروریستی بخش های وسیعی از شهرک « حزه» را تخلیه کرده اند و این شهرک تا حدود زیادی از وجود تروریست ها خالی شده است؛ در صورت ادامه توافق شهرک « حزه» تا ساعاتی دیگر به طور کامل پاکسازی می شود.

همزمان با آخرین اقدامات برای خروج تروریست ها از غوطه شرقی دمشق، حدود 500 تن از ساکنان شهرک دوما (محل اصلی تجمع تروریست ها) توانستند خود را به اردوگاه « الوافدین» برسانند.

در حال حاضر، حدود 106 هزار و 682 نفر از ساکنان شهرک های « دوما، حموریه، الریحان، جوبر، حرستا، عین ترما، کفربطنا» موفق شده اند از چنگال تروریست ها رهایی یابند و خود را به اردوگاه الوافدین و جنوب شهرک جسرین برسانند.

منبع خبر : مشرق نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.