مخبر - 1397/01/05 - هفده اتوبوس با بیش از 980 سرنشین از غوطه خارج شدند

هفده اتوبوس با بیش از 980 سرنشین از غوطه خارج شدند
در تازه ترين تحولات سوريه هفده اتوبوس با 981 سرنشين از تروريست ها و اعضاي خانواده هايشان از غوطه به سمت ادلب خارج شدند.
هفده اتوبوس با بیش از 980 سرنشین از غوطه خارج شدند

به گزارش فانوس، شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد، هفده اتوبوس با 981 سرنشین از تروریست ها و اعضای خانواده هایشان، از زملکا، عربین، جوبر و باب توما به سمت ادلب خارج شده اند.
خروج 106 نظامی از غوطه شرقی

خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد، رئیس مرکز روسی برای برقراری آشتی و مصالحه میان طرف های درگیر در سوریه اعلام کرد از زمان اجرای آتش بس انسانی در منطقه غوطه شرقی در حومه دمشق بیش از 106 هزار نفر از مناطق تحت اشغال گروه های تروریستی خارج شدند.

سرلشکر یوری یوتوشنکو شنبه شب گفت: «از زمان اجرای آتش بس انسانی در غوطه شرقی بیش از 106 هزار نفر (106 هزار و 182 نفر) با کمک مرکز روسی ایجاد آشتی و مصالحه در سوریه از این منطقه خارج شدند.»

یوری یوتوشنکو تاکید کرد روز شنبه 1717 نفر تحت نظارت این مرکز و از طریق گذرگاه اردوگاه الوافدین تخلیه شدند.

یوتوشکنو افزود 4979 تن از عناصر مسلح وابسته به گروه احرار الشام به همراه اعضای خانواده خود از منطقه غوطه شرقی به استان ادلب در شمال سوریه منتقل شدند.

همزمان با ادامه خروج غیرنظامیان از غوطه شرقی خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) روز شنبه اعلام کرد یگان های ارتش سوریه توانستند 8 تن از گروگان ها را از اسارت گروه های تروریستی در شهرک عربین در غوطه شرقی آزاد کنند.

همچنین تعدادی از اتوبوس ها برای خارج کردن عناصر مسلح و خانواده های آنان روز شنبه به اطراف شهرک عربین رسیدند تا این افراد را از مناطق جوبر، زملکا، عین ترما و عربین به استان ادلب در شمال سوریه منتقل کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
منبع خبر : فانوس نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.