مخبر - 1396/12/26 - آزادسازی بیش از 70 درصد غوطه شرقی/ شکست نفوذ تروریست های النصره به کفریا-فوعه

آزادسازی بیش از 70 درصد غوطه شرقی/ شکست نفوذ تروریست های النصره به کفریا-فوعه
منابع سوري از ادامه عمليات گسترده ارتش در عمق غوطه شرقي و آزادسازي بيش از 70 درصد اين مناطق از اشغال گروه هاي تروريستي خبر دادند.
آزادسازی بیش از 70 درصد غوطه شرقی/ شکست نفوذ تروریست های النصره به کفریا-فوعه

به گزارش قدس آنلاین، ارتش سوریه به عملیات نظامی خود در عمق غوطه شرقی در حومه دمشق ادامه می دهد به طوری که بیش از 70 درصد غوطه شرقی پس از پاکسازی شهرک های الریحان و جسرین آزاد شده است.

شهرک الریحان چسبیده به شهر دوما مهمترین دژ گروه تروریستی جیش الاسلام است، الریحان آخرین خط دفاعی گروه های تروریستی از دوما قلمداد می شد، شهری که به طور کامل از دیگر مناطق غوطه جدا شده است.

از سوی دیگر خروج خانواده های ساکن غوطه شرقی از طریق گذرگاه های امنی که دولت سوریه برای آنها اختصاص داده، به سمت مراکز اقامتی موقت ادامه دارد به طوری که تا کنون حدود 40 هزار نفر از تمام شهرک های غوطه توانسته اند از چنگال تروریست ها بگریزند و به سمت مناطق امنی که ارتش سوریه در نظر گرفته، منتقل شوند، پیش بینی می شود در سایه ادامه عملیات نظامی در غوطه تعداد بیشتری از غیرنظامیان خارج شود.

این عملیات تا کنون به هلاکت شمار زیادی از تروریست های تکفیری منجر شده و خسارت های زیادی به آنها وارد کرده است، باند تروریستی فیلق الرحمن هم در یک بیانیه رسمی هلاکت ابوعلی ضیاء الشاغوری فرمانده عملیات نظامی این باند تروریستی در درگیری با نیروهای ارتش سوریه تایید کرد.

این در حالی است که گروه های تروریستی فیلق الرحمن، احرارالشام و جیش الاسلام در بیانیه ای از آمادگی خود برای انجام مذاکرات مستقیم با روسیه در ژنو خبر داده اند.

در شمال سوریه هم ارتش ترکیه همچنان به حملات گسترده خود به شهر عفرین ادامه می دهد، ارتش ترکیه روز گذشته بیمارستان عفرین را بمباران کرد که به کشته شدن ده ها غیرنظامی منجر شده است.

از شهرک های تحت محاصره کفریا و فوعه در حومه شمالی ادلب هم خبر می رسد کمیته های مردمی مدافع این شهرک ها، عملیات نفوذی چند تروریست جبهه النصره را خنثی کردند که شماری از مهاجمان کشته و یا زخمی شدند.در این نبرد یکی از نیروهای مدافع به شهادت رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
منبع خبر : قدس آنلاین

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.