مخبر - 1396/12/26 - بررسی دستمزد کارگران در جلسه آتی هیات دولت

بررسی دستمزد کارگران در جلسه آتی هیات دولت
وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: براي اعلام دستمزد کارگران ظرف يکي دو روز آينده نتيجه گيري و در جلسه يکشنبه هيات دولت مطرح شود.
بررسی دستمزد کارگران در جلسه آتی هیات دولت

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، محمد شریعتمداری، وزیرصنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه تعیین دستمزد سال 97 گفت: تاکنون 9 جلسه سه جانبه بین نمایندگان کارگران، شبکه کارفرمایی و دولت برگزار و تلاش شده آرای دو بخش کارفرمایی و کارگری به هم نزدیک شود.
او افزود: افزایش قیمت تمام شده تولید برای واحد های تولیدی موضوع مهمی است و در صورتی که قیمت تمام شده به صورت غیرقابل قبولی رشد کند، بازار برای محصولات محدود می شود و به طور طبیعی امکان به کارگیری و اشتغال بیشتر و توسعه طرح های تولیدی محدودتر می شود که کارگران هم به این موضوع علاقه مند نیستند. از سوی دیگر کارفرمایان نیز علاقه مند نیستند که معیشت کارگران با مشکل مواجه شود.
شریعتمداری اضافه کرد: طبیعتاً علاقه مندی کارگران به کار و انگیزه شان برای تولید بهتر موجب می شود که نشان های تجاری معروف تر شوند و بتوانند در بازار های خارجی و داخلی عرض اندام کنند. بنابر این طبیعی است که دو طرف با این انگیزه های مشترک به هم نزدیک خواهند شد، اما هنوز به نتیجه قطعی برای تصمیم گیری نرسیده ایم.
او درباره زمان اعلام نتیجه نیز گفت: تا 29 اسفند ماه فرصت داریم، اما فکر می کنم ظرف یکی دو روز آینده نتیجه گیری و در جلسه یکشنبه هیئت دولت مطرح شود و در صورت نهایی شدن نتیجه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام قطعی خواهد کرد.
منبع خبر : خبرگزاری دانشجو

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.