مخبر - 1396/12/21 - حکومت سوریه کاملا حق دارد با خطر تروریست ها مقابله کند

حکومت سوریه کاملا حق دارد با خطر تروریست ها مقابله کند
نماينده دائم روسيه در سازمان ملل در نشست اضطراري شوراي امنيت براي بررسي اوضاع سوريه گفت: حکومت سوريه کاملا حق دارد خطر تروريست ها را از ميان بردارد. 
حکومت سوریه کاملا حق دارد با خطر تروریست ها مقابله کند

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما نشست اضطراري شوراي امنيت سازمان ملل براي بررسي اوضاع سوريه آغاز شد.

پيشنهاد گوترش براي برگزاري نشست مشترک گروههاي مسلح در غوطه شرقي با روسيه

گوترش دبيرکل سازمان ملل در نشست اضطراري شوراي امنيت براي بررسي اوضاع سوريه گفت: شوراي امنيت بايد مسئوليت اجراي آتش بس را در سوريه به عهده بگيرد. پس از قطعنامه شوراي امنيت بمباران غوطه افزايش يافته است.

دبير کل سازمان ملل گفت: پيشنهاد مي کنم سه گروه مسلح حاضر در غوطه شرقي نشست مشترکي با روسيه در ژنو برگزار کنند.
وي افزود: حمله به عفرين ادامه دارد و اين مسأله باعث آواره شدن بسياري از غيرنظاميان شده است.

درخواست آمريکا براي تصويب قطعنامه جديد آتش بس در غوطه شرقي

آمريکا در پيش نويس قطعنامه جديد خود از شوراي امنيت سازمان ملل خواست در منطقه غوطه شرقي دمشق آتش بس 30 روزه برقرار کند.

آمريکا در پيش نويس قطعنامه جديد تهيه شده از دبير کل سازمان ملل خواست فورا پيشنهادهايي براي نظارت بر اجراي توقف خشونت ها در غوطه شرقي دمشق تهيه کند.

نيکي هيلي نماينده دائم آمريکا در سازمان ملل مدعي شد: روسيه در حضور جهانيان با قطعنامه آتش بس موافقت کرد ولي به آن پايبند نبود.

نيکي هيلي گفت: وقتي شوراي امنيت نتواند درباره سوريه اقدام کند "زمان هايي هست که دولت ها وادار مي شوند خودشان دست به اقدام بزنند."وي خطاب به دولت سوريه گفت: "آمريکا کماکان آماده اقدام در صورت لزوم است."

حکومت سوريه کاملا حق دارد خطر تروريست ها را از ميان بردارد

واسيلي نبنزيا نماينده دائم روسيه در سازمان ملل در نشست اضطراري شوراي امنيت براي بررسي اوضاع سوريه گفت: در قطعنامه 2401 اشاره اي به برقراري فوري آتش بس نشده است. مقامات سوريه خواستار توقف فوري حملات تروريست ها به دمشق هستند.
وي افزود: تحولات غوطه تناقضي با قطعنامه آتش بس شوراي امنيت ندارد. حکومت سوريه کاملا حق دارد خطر تروريست ها را از ميان بردارد.

نماينده روسيه در سازمان ملل گفت: بايد براي محقق ساختن هدف خود که توقف درگيري ها در سوريه است، متحد شويم. حکومت سوريه موافقت خود را با قطعنامه 2401 اعلام کرد اما در عين حال خواهان توقف فوري حملات به دمشق است.
وي افزود: حومه دمشق نبايد به پايگاهي براي تروريست ها تبديل شود. پيام هاي ارتباطي گروه هاي تروريستي را براي گلوله باران گذرگاه هاي امن رصد کرده ايم. گذرگاه هاي امني را در اردوگاه الوافدين و منطقه جسرين ايجاد کرديم، اما افراد مسلح همچنان به گلوله باران دمشق و مناطق اطراف آن ادامه مي دهند. گروه هاي مسلح مواد غذايي و گوشي هاي تلفن همراه و آب را از غيرنظاميان مي گيرند و از آنها به عنوان سپر انساني استفاده مي کنند. ما از گروه فيلق الرحمن خواستيم از جبهه النصره جدا شود، اما اين گروه همچنان قصد دارد به عمليات نظامي خود ادامه دهد. تبليغات رسانه اي براي متهم کردن حکومت سوريه به استفاده از تسليحات شيميايي عليه مردم اين کشور به راه افتاده است.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.