مخبر - 1396/12/13 - یک پنجم «غوطه شرقی» دمشق تروریست زدایی شد

یک پنجم «غوطه شرقی» دمشق تروریست زدایی شد
به رغم تبليغات سنگين رواني و فشارهاي گسترده ديپلماتيک رسانه ها و دولت هاي غربي نيروهاي دولتي سوريه و متحدان شان موفق شدند يک پنجم غوطه شرقي واقع در حومه دمشق را به کنترل خود درآورند.
یک پنجم «غوطه شرقی» دمشق تروریست زدایی شد

به رغم تبلیغات سنگین روانی و فشارهای گسترده دیپلماتیک رسانه ها و دولت های غربی نیروهای دولتی سوریه و متحدان شان موفق شدند یک پنجم غوطه شرقی واقع در حومه دمشق را به کنترل خود درآورند. رسانه های سوری روز گذشته گزارش دادند نیروهای دولتی این کشور بخش قابل توجهی از مناطق تحت کنترل گروه های تروریستی در حومه پایتخت را آزاد کردند. چهار گروه «جبهه النصره»، «جیش الاسلام»، «فیلق الرحمن » و «احرار الشام » در غوطه شرقی دمشق حضور دارند و راه ارتباطی آنان به دمشق، از طریق جوبر در مرز شرقی شهر دمشق است. ارتش سوریه ابتدا نقاط و مواضع گروه تروریستی جبهه النصره، شاخه القاعده در سوریه و همچنین فیلق الرحمن، گروه مرتبط با آن را هدف گرفت سپس عملیات را از حداقل چهار محور علیه مناطق تحت اشغال غوطه آغاز کرد. گروه های تروریستی به طور روزانه، با خمپاره مناطق مختلف دمشق (پایتخت) را هدف می گرفتند و عمدتاً این حملات به جراحت و مرگ شهروندان سوریه منجر می شد. ارتش سوریه با زدن مواضع جبهه النصره که پیش تر از آن به «اداره المرکبات » حمله کرده بودند، سبب شد جیش الاسلام گروه های النصره و فیلق الرحمن را مسبب وضعیت بغرنج خود ببیند و بدین ترتیب اختلافات داخلی بار دیگر میان این گروه ها افزایش یافته است. ارتش سوریه تلاش کرد که النصره و فیلق الرحمن با سوار شدن بر اتوبوس های سبزرنگ معروف، به استان ادلب منتقل شوند اما این فشار ها کارگر نیفتاد و عملیات از چند محور آغاز شد. در همین حال، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، گروه تروریستی جبهه النصره قصد دارد، کاروان کمک های انسانی بین المللی دوما را بمباران کند و دولت سوریه را مقصر جلوه دهد. مدیر مرکز آشتی حمیمیم روسیه گفت، گروه های مسلح چهار بار آتش بس اعلام شده را نقض کردند و تک تیراندازهای آنها گذرگاه انسانی مخصوص خروج غیرنظامیان غوطه را هدف قرار دادند و منجر به زخمی شدن سه غیرنظامی شدند.
منبع خبر : جوان آنلاین

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.