مخبر - 1396/12/22 - چرا آمریکا و اسرائیل به شدت نگران عملیات بشار اسد در غوطه شرقی هستند؟

چرا آمریکا و اسرائیل به شدت نگران عملیات بشار اسد در غوطه شرقی هستند؟
آمريکا و اسرائيل مي خواهند از شکست مطلق تروريست ها در غوطه شرقي جلوگيري شود زيرا منطقه اي که به دمشق نزديک است و در کنترل گروه هاي تروريستي قرار دارد، پتانسيل اين را دارد که همواره دمشق را در معرض تهديد و ارعاب قرار دهد.
چرا آمریکا و اسرائیل به شدت نگران عملیات بشار اسد در غوطه شرقی هستند؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آناج، آمریکا و اسرائیل از فعال ترین بازیگران صادرکننده تروریست به سوریه هستند. در کنار این بازیگران اصلی، بعضی از کشورهای همسایه سوریه نقش به سزایی در اجرای این پروژه داشتند. شورای امنیت و حقوق بشر سازمان ملل با انتشار گزارش های جعلی و واهی از جمله استفاده از سلاح های شیمیایی توسط نیروهای بشار اسد و کشته شدن کودکان، به اجرای نقشه های آمریکا و اسرائیل در سوریه کمک کرده اند و رسانه ها و شبکه های بین المللی هم در انتشار اخبار جعلی از سوریه از یکدیگر سبقت گرفته اند.

کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس ده ها میلیارد دلار پول نفت مسلمانان را برای کشتن مردم سوریه و سرنگونی رژیم بشار اسد که به عنوان تنها رهبر یک کشور عربی در مقابل آمریکا و اسرائیل ایستاده است، خرج کرده اند. حمد بن جاسم وزیر امور خارجه سابق قطر به صراحت اعتراف کرده است که برای از بین بردن حکومت سوریه، 117 میلیارد دلار بابت سلاح، اعزام گروه های مسلح، تبلیغات و رشوه هزینه شده است.

در هفت سال گذشته غوطه شرقی در حومه شرقی دمشق به عنوان یکی از مراکز اصلی ایجاد بحران برای دمشق مطرح بوده است. عمده مناطق غوطه شرقی توسط گروه های تروریستی جیش الاسلام، جبهه النصره و فیلق الرحمن کنترل می شود. از آغاز جنگ سوریه، از این منطقه همواره برای حملات خمپاره ای کور و همچنین طرح ریزی عملیات تروریستی و بمب گذاری در دمشق استفاده شده است. پس از تشدید عملیات ارتش سوریه علیه تروریست ها در غوطه شرقی، تبلیغات رسانه ای زیادی علیه ارتش سوریه ایجاد شده است که هدف از آن محکوم کردن حملات ارتش سوریه و همچنین مظلوم نمایی از کشته شدن تروریست ها در غوطه شرقی است. رسانه های غربی مثل تمام دروغ های گذشته خود، اخبار جعلی مبنی بر کشته شدن غیرنظامیان در غوطه شرقی توسط نیروهای بشار اسد را به تیتر یک خود تبدیل کرده اند.

تجربه هفت سال گذشته عملکرد کشورهای غربی و عربی مخالف دولت بشار اسد در جنگ سوریه نشان داده است که هرگاه گروه های تروریستی مورد حمایت این کشورها در تنگنای شکست و اضمحلال قرار گرفته اند، امپراتوری رسانه ای و دیپلمات های این کشورها با روی آوردن به ترفند برقراری آتش بس برای امدادرسانی، به تکاپو برای ایجاد فضای تنفسی برای این گروه ها افتاده اند.

نگرانی آمریکا و اسرائیل از عملیات ارتش سوریه در غوطه شرقی و تلاش برای آتش بس و توقف این عملیات را می توان به دلایل زیر تحلیل کرد:

از شکست مطلق تروریست ها در غوطه شرقی جلوگیری شود. زیرا منطقه ای که به دمشق نزدیک است و در کنترل گروه های تروریستی قرار دارد، پتانسیل این را دارد که همواره دمشق را در معرض تهدید و ارعاب قرار دهد. از دست دادن غوطه شرقی به منزله از دست دادن مهم ترین منطقه برای بمباران دمشق است. در جنوب سوریه همواره جبهه جدیدی از درگیری بین ارتش سوریه و متحدانش با گروه های تروریستی وجود داشته باشد تا تمرکز آن ها از عفرین، ادلب و شرق فرات دور شود. با انتشار اخبار جعلی از جمله استفاده از بمب های شیمیایی و کشتن غیرنظامیان در عملیات ارتش سوریه و متحدانش در غوطه شرقی، بر پیروزی های آن ها سایه افکنده شود و ادامه عملیات آن ها کند شود و عمر عملیات و درگیری ها در آن منطقه افزایش پیدا کند. پاک سازی غوطه شرقی توسط ارتش سوریه، رؤیای امنیت اسرائیل را به کابوس تبدیل می کند. سرنگونی جنگنده اف-16 اسرائیل توسط پدافند هوایی ارتش سوریه، پیامی روشنی از طرف بشار اسد و متحدانش به تل آویو بود که دیگر در برابر تجاوز این رژیم سکوت نخواهند کرد. بنابراین تسلط ارتش سوریه بر غوطه شرقی به منزله شکست اسرائیل است و اسرائیل برای جلوگیری از این شکست، آمریکا را مجبور به هر کاری می کند تا از سقوط غوطه شرقی جلوگیری کند. شکست گروه های تروریستی در غوطه شرقی، امیدها و آرزوهای دیگر گروه های تروریستی را به باد خواهد داد. با پاک سازی غوطه شرقی، حکومت سوریه بر آسمان سوریه تسلط پیدا خواهدکرد و به راحتی امنیت هواپیماهای نظامی و غیرنظامی خود را تأمین خواهد کرد. با سقوط غوطه شرقی، امنیت نیروهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل در این منطقه با خطر جدی مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.