مخبر - 1396/12/15 - خودروی خودران و پیشرفته فولکس واگن به بازار می آید (+عکس)

خودروی خودران و پیشرفته فولکس واگن به بازار می آید (+عکس)
خودرو حتي به قابليت تشخيص چهره سرنشينان نيز مجهز شده و باتوجه به چهره تنظيمات داخلي براي سرنشينان را تغيير مي دهد.
خودروی خودران و پیشرفته فولکس واگن به بازار می آید (+عکس)

به تور مجازی فولکس واگن "ویژن" به عنوان خودرویی برای آینده خوش آمدید. خودرویی که قرار است تمام و کمال در آینده ای نه چندان دور به عینیت برسد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "تاپ گیر"، فولکس واگن قرار است از سال 2020 طیف وسیع "I.D" های الکتریکی اش را به جهان ارائه کند. تاکنون سه مدل از این خودروها به عنوان با نام های "کراس"، "باز" و "I.D" قدیمی در قالب مدل های مفهومی معرفی شده اند و اینک در نمایشگاه خودرویی ژنو شاهد چهارمین مدل آن هستیم.

این کانسپت "ویژن" نام دارد و ظاهر آن بیشتر شبیه یک سدان برجسته پیشرو است که بیشتر عملکردهای خودرانی را از خود ارائه می دهد.

الکتریکی و خودرانی سطح 5 در ویژن فولکس واگن

فولکس واگن در این مدل مفهومی برای ساخت یک فرمان به زحمت نیفتاده است چرا که ویژن قرار است خودرویی برای سطح 5 خودرانی یعنی بالاترین سطح باشد. سطحی که دیگر نیازی به ناظر و کنترلگر انسانی حتی در موارد بحرانی و اضطراری ندارد. فولکس واگن بر این باور است این قشر از محصولاتش می توانند تا سال 2025 به عینیت درآیند و واقعی شوند.

الکتریکی و خودرانی سطح 5 در ویژن فولکس واگن

الکتریکی و خودرانی سطح 5 در ویژن فولکس واگن

اما فکر می کنیم تعامل واقعی مردم با این خودرو به سال 2030 مربوط خواهد شد. خودرو از طریق یک واقعیت افزوده عملیاتی می شود و آن استفاده سرنشینان از فناوری های صوتی و حرکتی برای اعمال دستورات و عملکردهاست که از طریق یک "واسط مجازی" شکل می گیرد که توسط عینک های هولولنز مایکروسافت قابل مشاهده است.

الکتریکی و خودرانی سطح 5 در ویژن فولکس واگن

قدرت خودرو از باتری های لیتیوم- یون 111 کیلووات ساعتی گرفته می شوند که در کف خودرو قرار گرفته است. در محورهای عقب و جلوی خودرو نیز شاهر یک موترو الکتریکی هستیم که در کنار یکدیگر 225 کیلووات یا چیزی معادل 301 اسب بخار توان تولید می کنند. فولکس واگن ادعا می کند این مدل می تواند با هر بار شارژ حدود 643 کیلومتر جابه جا شود. با توجه به آمار و ارقام خودرو برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 6.3 ثانیه زمان نیاز دارد و می تواند با بیشینه سرعت 180 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه دهد. نباید از چرخ های 24 اینچی این کانسپت نیز غافل شد که 24 اینچی ارائه شده اند.

الکتریکی و خودرانی سطح 5 در ویژن فولکس واگن

خودرو 5.163 متر طول و 1.94 متر عرض دارد و ارتفاعش به 1.50 متر می رسد بنابراین شکی در این خصوص وجود ندارد که ما با خودروی بزرگی روبه رو هستیم که سزاوار چنین چرخ های بزرگی است. این ابعاد "ویژن" را بزرگتر از بنتلی بنتایگا کرده و البته عرض برابر با بنتایگا برایش رقم می زند. از انجا که خودرو فرمان، پدال و داشبورد معمولی نیز ندارد طبیعی است که فضای درونی سخاوتمندانه بزرگ شود.

الکتریکی و خودرانی سطح 5 در ویژن فولکس واگن

الکتریکی و خودرانی سطح 5 در ویژن فولکس واگن

دستیار شخصی تان در این خودرو نیز علاوه بر انتخاب حالات مختلف سفر را انتخاب کرده و روشنایی محیطی راتنظیم کرده برنامه های اطلاعات و سرگرمی را با توجه به درخواست شما تغییر می دهد. خودرو حتی به قابلیت تشخیص چهره سرنشینان نیز مجهز شده و باتوجه به چهره تنظیمات داخلی برای سرنشینان را تغییر می دهد.

الکتریکی و خودرانی سطح 5 در ویژن فولکس واگن

لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.