مخبر - 1396/12/12 - پشت پرده هیاهوی رسانه ای غرب درباره شرق دمشق

پشت پرده هیاهوی رسانه ای غرب درباره شرق دمشق
هياهوي رسانه اي غرب و آمريکا در خصوص تحولات غوطه شرقي دمشق، نيت واشنگتن براي ايجاد يک پايگاه نظامي براي نيرو هاي اين کشور در اين منطقه را مخفي مي کند؛ پايگاهي که قرار است همه راه هاي امدادرساني به جريان مقاومت را رصد کند.
پشت پرده هیاهوی رسانه ای غرب درباره شرق دمشق

خبرگزاری فارس: از زمانی که عملیات ارتش سوریه و نیرو های مقاومت برای پاکسازی غوطه شرقی آغاز شد آمریکا و محور ضد مقاومت دست به اتهامات واهی و تبلیغات گسترده ای زدند که در واقع حکایت از اهمیت این منطقه برای واشنگتن و همپیمانانش داشت.
وبگاه خبری «العهد» در یادداشتی به قلم «محمد عید» گزارش داد، برای اینکه نیرو های آمریکایی حضور خود را در غوطه دائمی کنند، باید گروه های تکفیری در آن حضور داشته باشند؛ حال تحت هر عنوان و نامی. در واقع این مسئله نشان می دهد که چرا آمریکایی ها تا این میزان، همه تلاش خود را به کار بسته اند تا عملیات ارتش سوریه در غوطه را متوقف کنند.
آمریکایی ها برای نیل به این هدف، برگه ای بهتر از افراد غیر نظامی پیدا نکردند؛ زیرا گذرگاه امنی که روسیه پس از طرح آتش بس انسانی برای خروج افراد غیر نظمی ایجاد کرد، تا کنون مورد استفاده قرار نگرفته و هیچ غیر نظامی از آن خارج نشده است؛ علیرغم بوق های تبلیغاتی غرب وآمریکا که مدعی حمایت از افراد غیر نظامی سوری هستند، روز گذشته مشخص بود که این محور به تروریست ها دستور داده است که به غیر نظامیان اجازه خروج ندهند. این مسئله به حدی رسید که تروریست ها اطراف این گذرگاه را بمباران کردند و پیام بازدارنده ای به افراد غیر نظامی دادند که جان خود را به خطر نیاندازند.
در واقع محور غربی با چنین اقداماتی در تلاش است که همیشه حالت ترس و تشویش را در دمشق حفظ کند تا سوریه نتواند هر گونه تصمیم راهبردی را اتخاذ کند.
یک منبع نظامی سوری به وبگاه العهد گفت که دمشق به خوبی این پیام را درک کرده و پس از مقدمه های منطقی آن مانند تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی به اراضی خود به ویژه در دمشق و اطراف آن، به مضمون آن پی برده است.
به گفته این منبع، دمشق می داند که چرا آمریکا بی وقفه تلاش میکند که حمله ارتش سوریه به غوطه را متوقف کند؛ زیرا که آزادسازی غوطه، رؤیای آمریکا در ایجاد یک پایگاه نظامی در اطراف دمشق را بر باد خواهد داد. پشت پرده هیاهوی رسانه ای غرب درباره شرق دمشق وی تأکید کرد، هدف آمریکا از ایجاد این پایگاه، فقط تهدید دمشق نیست، بلکه می تواند محلی برای رصد تحرکات نیرو های مقاومت و راه های امدارسانی به آنان از طریق مرز های سوریه و مناطق داخلی آن به ویژه جاده های قلمون شرقی باشد. در واقع واشنگتن نتوانست از طریق مرز های عراق، تماس تهران-دمشق را قطع کند و به همین دلیل، دست به طراحی این نقشه زده است.
جزئیات نقشه آمریکا
این منبع در ادامه اعلام کرد، همزمان با حمله رژیم صهیونیستی به پایگاه های ارتش سوریه در قلمون شرقی و دمشق، ارتش سوریه مراکز تجمع تروریست های جیش الاسلام را در «النشابیة، الشیفونیة و أوتایا» رصد کرد و به این نتیجه رسید که هدف صهیونیستها، حمایت هوایی از جیش الاسلام بود تا این گروه بتواند از النشابیه و شهرک های مذکور، گذرگاهی به سمت قلمون شرقی ایجاد کند.
در موازات این اقدام تروریستها، نیرو های آمریکایی نیز در حال ایجاد گذرگاه از التنف به قلمون شرقی بودند. در واقع برای نیل به این هدف، بمباران پیاپی و شدید صورت میگرفت که با کمک آن، نیرو های آمریکایی می توانستد از طریق گذرگاهی که جیش الاسلام ایجاد کرده بود، از آنجا عبور کنند.
به گفته این منبع، قرار بود پایگاه نظامی آمریکا در هنگ حمل و نقل در الشیفونیه احداث شود، ولی آمریکا، اسرائیل و تروریست ها فکر نمی کردند که ارتش سوریه بتواند جنگنده رژیم صهیونیستی را سرنگون، و پدافند هوایی سوریه جنگنده های صهیونیستی را بر فراز لبنان و اردن دنبال، و به عمق رژیم صهیونیستی چند موشک شلیک کند. موفقیت ارتش سوریه در ناکام گذاشتن این طرح، سبب شد که عملیات نظامی در غوطه زودتر آغاز شود.
یک منبع دولتی سوریه نیز اعلام کرد که سوریه و روسیه توانستند از طریق قطعنامه اخیر شورای امنیت، هر گونه اقدام نظامی سوری در غوطه را قانونی کنند.
«حسام طالب» پژوهشگر و نویسنده جهان عرب میگوید که حمله تروریست های جبهه النصره و فیلق الرحمن به اداره حمل و نقل و مواضع ارتش سوریه در «حرستا» موجب تقویت ائتلاف های میان گروه های تروریستی شد.
طالب در ادامه اظهار داشت، بیشترین حمایتی که از النصره صورت میگرفت، با سلاح سنگینی بود که جیش الاسلام آن را در اختیار این گروه قرار می داد. ولی قطعنامه شورای امنیت، النصره و همپیماناش را از آتش بس در غوطه مستثنی کرد. همین مسئله سبب شد که گروه های تروریستی حاضر در غوطه با انتشار بیانیه موافقت خود را با خروج النصره از این منطقه اعلام کنند. ولی این موافقت با دستکاری در تعداد تروریست های النصره همراه بود. به گونه ای که ارتش سوریه تعداد این تروریست ها را دو هزار عنصر برآورد کرد، ولی جیش الاسلام و فیلق الرحمن فقط 300 عنصر النصره را بیرون کردند.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.