مخبر - 1396/12/07 - برخی نهادها اطلاعات پولی و مالی را به سازمان امور مالیاتی نداده اند

برخی نهادها اطلاعات پولی و مالی را به سازمان امور مالیاتی نداده اند
مديرکل حقوقي سازمان امور مالياتي گفت: در اجراي ماده 169 قانون ماليات هاي مستقيم، هنوز در بعضي از نهادها، زمينه ارائه اطلاعات مالي، پولي، اقتصادي و غيره مورد نياز به سازمان امور مالياتي فراهم نشده است.
برخی نهادها اطلاعات پولی و مالی را به سازمان امور مالیاتی نداده اند

به گزارش فارس به نقل از سازمان مالیاتی،  تاجمیر ریاحی در مراسم آغاز به کار کارگروه های چهارگانه مالیاتی که جهت بررسی اجلاس منطقه 3 کشوری در ارومیه برگزار شد، به اهمیت درآمدهای مالیاتی در کشور و لزوم مقابله با عوامل مخل این درآمدها از جمله فراریان مالیاتی اشاره کرد. وی همچنین با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص «جرم بودن فرار مالیاتی »، صدور این پیام از جایگاه یک مرجع تقلید و رهبر معظم انقلاب و در پی آن، تصویب ماده 274 قانون مالیات های مستقیم در خصوص جرم انگاری مالیاتی در اصلاحیه 94/4/31 را نشان دهنده موضوع اهمیت مالیات برای کشور در دوره جنگ اقتصادی استکبار علیه نظام جمهوری اسلامی دانست. مدیرکل حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در سال های اخیر، فرهنگ پرداخت مالیات و اعتقاد مردم به مشارکت در توسعه کشور، بیش از پیش نهادینه شده است، اظهار داشت: مردم مشکلی با پرداخت مالیات ندارند، بلکه آن چیزی که مردم را آزار می دهد، تبعیض مالیاتی است. تاجمیر ریاحی، سوء استفاده از کارت های بازرگانی را یک دغدغه مهم برای نظام مالیاتی عنوان کرد و افزود: موضوع جرم انگاری سوءاستفاده از کارت های بازرگانی به قبل از سال 1395 برمی گردد و بیش از یک سال است که این موضوع را با مراجع قضایی مطرح کرده ایم و قوه قضائیه نیز این مسئله را پذیرفته است و در بسیاری از استان ها، دعاوی مربوط به کارت های بازرگانی قبل از سال 95 هم در محاکم قضایی شکل گرفته است. وی ادامه داد: پیش از این اعتقاد بر این بود که جرم انگاری مربوط به کارت های بازرگانی مطابق بند 7 ماده 274 قانون مالیات های مستقیم مصوب 31. 4.  1394از سال 1395 قابلیت اجرایی دارد اما واقعیت این است که قانون گذار خیلی زودتر از این، علیه سوءاستفاده از کارت های بازرگانی در ماده 2 قانون تشدید مجازات مرتکبان ارتشا، اختلاس و کلاه برداری که در سال 1367 به تصویب رسید، اعلام جرم کرده است. تاجمیر ریاحی در ادامه با تأکید بر اینکه باید حمایت از تولید، سرمایه گذاری و اشتغال را بیش از پیش مدنظر قرار دهیم، گفت: با تمرکز بر موضوع مقابله با فرارهای مالیاتی تا حدود زیادی می توان از فشار مالیاتی بر تولید، سرمایه گذاری و اشتغال کاست. ریاحی افزود: در اجرای ماده 169 قانون مالیات های مستقیم، هنوز در بعضی از نهادها، زمینه ارائه اطلاعات مالی، پولی، اقتصادی و غیره موردنیاز به سازمان امور مالیاتی فراهم نشده است که به زودی این اتفاق می افتد و باید تمام اطلاعات در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد. وی خاطرنشان کرد: از این به بعد اخبار بسیار خوبی در زمینه برخورد با موارد سوءاستفاده از کارت های بازرگانی می شنوید و مبارزه با فرار مالیاتی را به یک عزم ملی در کشور تبدیل می کنیم.

انتهای پیام/ب

منبع خبر : فارس

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.