مخبر - 1396/12/05 - روسیه: گروه های مسلح در غوطه شرقی مانع از خروج غیرنظامیان می شوند

روسیه: گروه های مسلح در غوطه شرقی مانع از خروج غیرنظامیان می شوند
خبرگزاري آريا - مرکز وابسته به وزارت دفاع روسيه در سوريه تأکيد کرد که گروه هاي مسلح مستقر در غوطه شرقي دمشق مانع از خروج غيرنظاميان از اين منطقه مي شوند.
روسیه: گروه های مسلح در غوطه شرقی مانع از خروج غیرنظامیان می شوند

روسيه: گروه هاي مسلح در غوطه شرقي مانع از خروج غيرنظاميان مي شوند خبرگزاري آريا - مرکز وابسته به وزارت دفاع روسيه در سوريه تأکيد کرد که گروه هاي مسلح مستقر در غوطه شرقي دمشق مانع از خروج غيرنظاميان از اين منطقه مي شوند.
العالم _ سوريه
وزارت دفاع روسيه روز جمعه اعلام کرد، تروريست ها در غوطه شرقي سوريه به مانع تراشي براي خروج غيرنظاميان از مناطق تحت کنترل خود ادامه مي دهند.
بنا بر گزارش خبرگزاري «اسپوتنيک»، مرکز روسي نظارت بر آتش بس سوريه وابسته به وزارت دفاع روسيه با انتشار بيانيه اي تأکيد کرد: «اوضاع در غوطه شرقي روز به روز وخيم تر مي شود. تشکيلات مسلح غيرقانوني در اين منطقه حق خروج آزادانه از اين مناطق را از غيرنظاميان سلب کرده اند. اکثر غيرنظاميان شديدا به کمک هاي پزشکي فوري نيازمندند.»
طبق تأييد وزارت دفاع روسيه، دمشق پايتخت سوريه و مناطق حومه اين شهر مدام مورد حملات خمپاره اي تروريست ها و گروه هاي مسلح قرار مي گيرد.
در بيانيه وزارت دفاع آمده است: «پايتخت سوريه هدف تحريکات خمپاره اي مداوم است. طي 24 ساعت گذشته، تروريست هاي مستقر در غوطه شرقي 33 مرتبه به سمت اين شهر خمپاره پرتاب کرده اند...که در اين حملات تلفات و خسارات غيرنظامي گزارش شده است».
ارتش روسيه پيشتر گزارش کرده بود که بحران انساني وخيمي در غوطه شرقي وجود دارد و به همين دليل از گروه هاي مسلح غيرقانوني خواسته بود تا دست از مقاومت برداشته و سلاح هاي خود را به نيروهاي ارتش سوريه تسليم کنند اما گروه هاي مسلح مستقر در اين نواحي اين درخواست را رد کرده اند.
هيأت ديپلماتيک سوئد و کويت در سازمان ملل، پيش نويس قطعنامه اي را در خصوص اعلام آتش بس 30 روزه در سوريه به منظور انتقال کمک هاي بشردوستانه و تخليه پزشکي در اين منطقه معرفي کرده اند.
قرار بود در جلسه روز پنجشنبه هفته گذشته شوراي امنيت، طرح مشترک کويت و سوئد به رأي گذاشته شود اما اين موضوع که به به روز جمعه (ديروز) موکول شد و نهايتاً تا امروز به تعويق افتاده است.
روز پنجشنبه هفته گذشته در جلسه اضطراري شوراي امنيت سازمان ملل در نيويورک، «واسيلي نبنزيا» نماينده دائم روسيه در سازمان ملل به متن اين طرح پيشنهادي به عنوان يک طرح «غيرعملي و خيالي» انتقاد کرد.
پيش از اين، «سرگئي لاوروف» وزير امور خارجه روسيه روز پنج شنبه گفت که مسکو آماده بررسي طرح آتش بس يک ماهه در سوريه است البته به شرطي که جبهه النصره (شاخه القاعده در سوريه) از اين آتش بس مستثني شود (جزئيات بيشتر).
با شروع تحرکات ارتش سوريه براي عمليات در منطقه غوطه شرقي، دمشق به منظور فصيله دادن به حضور تروريست ها در اين منطقه حساس نزديک به دمشق، حاميان غربي تروريست ها و معارضان دست به کار شده و از اجراي اين عمليات ابراز نگراني کرده اند.
فارس
لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.