مخبر - 1396/12/05 - روسیه: گروه های مسلح در غوطه شرقی مانع از خروج غیرنظامیان می شوند

روسیه: گروه های مسلح در غوطه شرقی مانع از خروج غیرنظامیان می شوند
به گزارش گروه بين الملل خبرگزاري فارس، وزارت دفاع روسيه روز جمعه اعلام کرد، تروريست ها در غوطه شرقي سوريه به مانع تراشي براي خروج غيرنظاميان از مناطق تحت کنترل خود ادامه مي دهند.
روسیه: گروه های مسلح در غوطه شرقی مانع از خروج غیرنظامیان می شوند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد، تروریست ها در غوطه شرقی سوریه به مانع تراشی برای خروج غیرنظامیان از مناطق تحت کنترل خود ادامه می دهند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، مرکز روسی نظارت بر آتش بس سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه ای تأکید کرد: «اوضاع در غوطه شرقی روز به روز وخیم تر می شود. تشکیلات مسلح غیرقانونی در این منطقه حق خروج آزادانه از این مناطق را از غیرنظامیان سلب کرده اند. اکثر غیرنظامیان شدیدا به کمک های پزشکی فوری نیازمندند.»

طبق تأیید وزارت دفاع روسیه، دمشق پایتخت سوریه و مناطق حومه این شهر مدام مورد حملات خمپاره ای تروریست ها و گروه های مسلح قرار می گیرد.

در بیانیه وزارت دفاع آمده است: «پایتخت سوریه هدف تحریکات خمپاره ای مداوم است. طی 24 ساعت گذشته، تروریست های مستقر در غوطه شرقی 33 مرتبه به سمت این شهر خمپاره پرتاب کرده اند...که در این حملات تلفات و خسارات غیرنظامی گزارش شده است».

ارتش روسیه پیشتر گزارش کرده بود که بحران انسانی وخیمی در غوطه شرقی وجود دارد و به همین دلیل از گروه های مسلح غیرقانونی خواسته بود تا دست از مقاومت برداشته و سلاح های خود را به نیروهای ارتش سوریه تسلیم کنند اما گروه های مسلح مستقر در این نواحی این درخواست را رد کرده اند.

هیأت دیپلماتیک سوئد و کویت در سازمان ملل، پیش نویس قطعنامه ای را در خصوص اعلام آتش بس 30 روزه در سوریه به منظور انتقال کمک های بشردوستانه و تخلیه پزشکی در این منطقه معرفی کرده اند.

قرار بود در جلسه روز پنجشنبه هفته گذشته شورای امنیت، طرح مشترک کویت و سوئد به رأی گذاشته شود اما این موضوع که به به روز جمعه (دیروز) موکول شد و نهایتاً تا امروز به تعویق افتاده است.

روز پنجشنبه هفته گذشته در جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در نیویورک، «واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل به متن این طرح پیشنهادی به عنوان یک طرح «غیرعملی و خیالی» انتقاد کرد.

پیش از این، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز پنج شنبه گفت که مسکو آماده بررسی طرح آتش بس یک ماهه در سوریه است البته به شرطی که جبهه النصره (شاخه القاعده در سوریه) از این آتش بس مستثنی شود (جزئیات بیشتر).

با شروع تحرکات ارتش سوریه برای عملیات در منطقه غوطه شرقی، دمشق به منظور فصیله دادن به حضور تروریست ها در این منطقه حساس نزدیک به دمشق، حامیان غربی تروریست ها و معارضان دست به کار شده و از اجرای این عملیات ابراز نگرانی کرده اند.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین الملل و سیاست خارجی فارس


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.