مخبر - 1396/11/28 - اخراج 4 خلبان ارتش رژیم صهیونیستی

اخراج 4 خلبان ارتش رژیم صهیونیستی
رسانه هاي رژيم صهيونيستي اعلام کردند ارتش اين رژيم چهار خلبان ارتش را اخراج کرد. اين اقدام پس از تحقيقات درباره سرنگون شدن جنگنده اف ــ16 توسط پدافند هوايي سوريه رخ داده است.
اخراج 4 خلبان ارتش رژیم صهیونیستی

خبرگزاری تسنیم: پیامد های سرنگون شدن یک جنگنده اسرائیلی در سوریه همچنان ادامه دارد و ارتش این رژیم به تازگی 4 خلبان را اخراج کرده است.به گزارش رأی الیوم؛ رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند ارتش این رژیم چهار خلبان ارتش را اخراج کرد. این اقدام پس از تحقیقات درباره سرنگون شدن جنگنده اف ــ16 توسط پدافند هوایی سوریه رخ داده است.به گفته رسانه های صهیونیستی دو تن از این افراد، خلبانان جنگنده اف ــ 15 بودند که ترکش موشک های پدافند هوایی سوریه به هواپیمای آن ها اصابت کرده بود. این خلبان ها موفق شدند جنگنده اف ــ 15 را در داخل یک پایگاه نظامی در الجلیل بر زمین بنشانند. این دو خلبان متهم شدند که از سامانه اختلال الکترونیکی استفاده نکرده و مانور های لازم را برای فرار از موشک انجام نداده اند.در همین حال تحقیقات صورت گرفته در ارتش اسرائیل بخشی از علل سرنگون شدن جنگنده اف ــ16 را در سوریه نشان می دهد. بر اساس نتایج تحقیقات، جنگنده اف ــ 16 دچار نقص فنی شده است، زیرا این نوع جنگنده نباید توسط موشک های قدیمی سوریه هدف قرار بگیرند، این در حالی است که مقامات اسرائیلی توضیحی در مورد نقص فنی جنگنده اعلام نکرده اند.به گفته مقامات اسرائیلی، جنگنده سرنگون شده یکی از هشت جنگنده اف ــ 16 بوده است که در حمله هوایی به پایگاه T-4 سپاه قدس ایران در سوریه شرکت داشتند. در حالی که همه جنگنده ها در ارتفاع بالا پرواز کرده و از راه دور مواضع مورد نظر را هدف قرار داده اند، این جنگنده (جنگنده سرنگون شده) برای اطمینان از اصابت موشک ها به هدف، در ارتفاع پایین پرواز کرده است. پدافند هوایی سوریه برای هدف قرار دادن جنگنده های اسرائیلی بیست موشک میان برد SA-17 و دوربرد SA-5 شلیک کرده بود.قرار است نتایج کامل این تحقیقات، روز سه شنبه آینده به دست فرمانده نیروی هوایی ارتش اسرائیل برسد.
منبع خبر : فردا نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.