بازگشت به زندگی 6 سال بعد از قتل

بازگشت به زندگی 6 سال بعد از قتل
پسر جوانی که در اعتراض به میهمانی گرفتن مستأجرشان در خانه با او درگیر و مرتکب قتل شده بود، با رضایت اولیای دم از قصاص نجات پیدا کرد و به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت.
بازگشت به زندگی 6 سال بعد از قتل

پسر جوانی که در اعتراض به میهمانی گرفتن مستأجرشان در خانه با او درگیر و مرتکب قتل شده بود، با رضایت اولیای دم از قصاص نجات پیدا کرد و به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت.

به گزارش شرق، این پرونده در سال 94 و در پی اعلام گزارش از طریق مأموران حراست بیمارستان به پلیس تشکیل شد. مأموران حراست به پلیس اعلام کردند جوانی که به دلیل درگیری و وارد آمدن ضربه چاقو بر بدنش زخمی شده بود، در بیمارستان جانش را از دست داده و جوان دیگری که زخمی بود، زنده مانده است. وقتی مأموران در محل حاضر شدند و تحقیقات را آغاز کردند متوجه شدند درگیری به خاطر یک میهمانی بوده است.

پسر صاحبخانه که ابتدا در را روی طرفین درگیری بسته و پلیس و اورژانس را مطلع کرده بود، مدعی شد ضارب از حاضران در خانه بوده است. او گفت: مدتی بود که پدر و مادرم طبقه دوم خانه را اجاره داده بودند. زوجی با پسرشان در خانه زندگی می کردند. من طبقه سوم بودم و پدر و مادر خودم هم در طبقه اول سکونت داشتند. روز حادثه به خاطر سروصدای زیادی که در طبقه دوم بود، بیرون آمدم و متوجه شدم خواهرم هم در حال جروبحث است.

وقتی جلو رفتم دیدم حاضران در خانه که دوستان سعید، پسر مستأجر بودند، با هم جروبحث و دعوا کرده اند که یکی از آنها به سعید حمله کرد و دعوایشان شد و سعید هم با چاقو او را زد. من هم در را قفل کردم و به پلیس زنگ زدم. در حالی که آرش، پسر جوان، سعی می کرد همه چیز را ناشی از درگیری دوستان سعید در خانه نشان دهد، سعید بعد از بهبودی نسبی در بیمارستان مورد پرسش قرار گرفت و گفت که عامل قتل آرش بوده است. او گفت: پدر و مادرم به مسافرت رفته بودند و من در خانه تنها بودم. دوستانم را به خانه دعوت کردم تا با هم گپ بزنیم و کمی شاد باشیم. صدای ما باعث شد تا صاحبخانه شاکی شود.

دختر صاحبخانه مقابل در خانه آمد و دعوا به راه انداخت. از آنجا که صدای ما بالا گرفت برادر دختر جوان آمد و با من درگیر شد. دوستم به حمایت از من جلو آمد. آرش چاقو کشید و سیاوش را با چاقو زد و من را هم زخمی کرد. بعد هم در را روی من بست. پلیس با توجه به این دو گفته متناقض دیگر شاهدان را مورد بازجویی قرار داد و آنها حرف های سعید را مورد تأیید قرار دادند. به این ترتیب آرش بازداشت شد؛ او مجبور شد به قتل اعتراف کند و گفت: من از کرده ام پشیمان هستم. با صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهم پای میز محاکمه رفت. در ابتدای جلسه رسیدگی کیفرخواست علیه متهم خوانده شد.

سپس اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند و درخواست صدور حکم قصاص کردند. هرچند قاضی توصیه کرد که آنها گذشت کنند اما این توصیه را قبول نکردند و خواستار صدور حکم قصاص شدند.

در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت؛ او یک بار دیگر آنچه را اتفاق افتاده بود، توضیح داد و گفت: پدر و مادر و خواهرم در طبقه اول ساختمان ساکن هستند و من در طبقه سوم زندگی می کنم. پدرم به تازگی طبقه دوم را به پدر و مادر سعید اجاره داده بود. آن روز در خانه بودم که متوجه سروصدای زیادی از طبقه دوم شدم. تصمیم گرفتم به طبقه دوم بروم و به آنها تذکر بدهم. اما در راه پله ها خواهرم را مقابل خانه آنها دیدم. سعید داشت سر خواهرم داد می کشید و حرف های نامربوطی می زد من در حمایت از خواهرم جلو رفتم و با سعید درگیر شدم. در این میان دوستش هم وارد درگیری شد و به سمت من حمله کرد. من هم خیلی ترسیم و برای اینکه از خودم دفاع کنم سعید را با چاقو زدم و بعد هم وقتی دوستش به من حمله کرد او را هم زدم، من اصلا فکر نمی کردم با این ضربه چاقو کسی فوت کند. در را بستم به پلیس زنگ زدم و خودم به اورژانس خبر دادم. سعید و دوستش را به بیمارستان بردند و بعد از چند روز هم خبر رسید که دوست سعید فوت کرده است.

متهم درباره اینکه چرا دروغ گفته بود، به دادگاه گفت: من ترسیده بودم، فکر کردم اگر حقیقت را کتمان کنم، کسی متوجه نمی شود و چون آنها درگیری را آغاز کرده بودند، من تبرئه می شوم. من خیلی ترسیده بودم و دروغی که گفتم هم از ترس بود.

بعد از گفته های این جوان و وکیل مدافعش هیئت قضات برای تصمیم گیری وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند. رأی صادره مورد تأیید قرار گرفت و متهم تا پای چوبه دار رفت. اما در نهایت با وساطت بزرگان و قضات اجرای احکام اولیای دم بعد از قصاص گذشت کردند.

با گذشت اولیای دم پرونده برای رسیدگی مجدد به دادگاه کیفری استان تهران برگردانده شد تا این بار متهم به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق قتل محاکمه و به جنبه عمومی جرم نیز رسیدگی شود.

بنابراین متهم یک بار دیگر پای میز محاکمه رفت. او گفت: من اتهام قتل را قبول دارم و به خاطر دروغی که در ابتدا گفتم هم خیلی معذرت می خواهم. وقتی دیدم واقعیت برملا شده ،سرنوشتم را قبول کردم و واقعیت را گفتم. وقتی دیدم سعید به خواهرم حمله کرد و با فحاشی و با حرف های رکیک او را تحقیر کرد، عصبانی شدم و وارد درگیری شدم اما سعید به من حمله کرد و دوستش هم چاقو داشت که به من حمله کرد؛ به همین خاطر آنها را زدم.

متهم گفت: من 6 سال است که در زندان به سر می برم. هر یک ساعت زندان به اندازه یک سال برای من سپری می شود. روزهای خیلی سختی دارم. در تمام این روزها با کابوس اعدام از خواب بیدار شدم. خانواده ام برای اینکه رضایت بگیرند و من را به زندگی باز گردانند، هر کاری کردند و پدرم همه دارایی اش را از دست داد. این فقط من نبودم که عذاب کشیدم و تنبیه شدم همه اعضای خانواده ام به اندازه من تنبیه شدند و عذاب کشیدند. آنها شب و روز نداشتند و با این خیال که من قصاص می شوم، شب و روز گذراندند. من درخواست دارم با توجه به همه آنچه گفتم، از من بگذرید. تاوان بسیار سنگینی پرداخت کردم و درخواست دارم به خاطر جوانی ام و به خاطر خانواده ام من را ببخشید. آنچه در این مدت بر من گذشت، فقط کابوس اعدام نبود بلکه من به دلیل عذاب وجدانی که داشتم، روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشتم و هنوز هم این عذاب وجدان از بین نرفته است.

بعد از گفته های متهم و اخذ آخرین دفاع هیئت قضات برای تصمیم گیری وارد شور شدند. مطابق قانون متهم به 3 تا 10 سال حبس با احتساب ایام بازداشت محکوم خواهد شد.


کلیدواژه های این خبر
قصاص   اورژانس   سکونت   صاحبخانه   قتل پسر   اولیا دم   حادثه   بیمارستان   جرم   پدر و مادر   دختر جوان   پسر جوان   دادگاه کیفری  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «فرارو» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
قاتل پسر کفاش از چوبه دار نجات یافت
تابناک
مرد همسرکش در یک قدمی چوبه دار
تابناک
آن دختر را به برادرزنم معرفی کردم،اما بعدا خودم عاشقش شدم و برای رسیدن به او همسرم را کشتم
خبرآنلاین
چوبه دار در انتظار مرد همسرکش
روزنامه شرق
زنم را به خاطر ازدواج با سحر کشتم ! / با نامزد برادر زنم دوست شدم !
رکنا نت
مرد خائن به زنش قرص برنج خوراند! / مریم بی گناه کشته شد + عکس
رکنا نت
قاتل تبر زن 13 سال در کابوس شبانه طناب دار! / اعدامم کنید + عکس
رکنا نت
آخرین تلاش برای نجات دانشجوی اندیمشکی از اعدام
رکنا نت
رهایی از کابوس 15 ساله چوبه دار
ایران آنلاین
پایان 15 سال کابوس قصاص
الف
پایان 15سال کابوس قصاص
همشهری آنلاین
قتل در پاتوق مجردی پسر تهرانی
رکنا نت
گذشت از قصاص به حرمت ماه رمضان
ایران آنلاین
دردسر وحشتناک توهین مهمانان شب نشینی به دختر صاحبخانه / رضا بازداشت شد
رکنا نت
داستان هولناک قتل مستاجر در میهمانی شبانه
برنا نیوز
بازگشت به زندگی، 6 سال بعد از قتل
خبر خودرو
قتل مستاجر در میهمانی شبانه
شفا آنلاین
ماجرای قتل مستاجر در میهمانی شبانه
ایران آنلاین
قتل مهمان مستاجر به دست صاحبخانه
مردم نیوز
قتل در میهمانی شبانه
پانا
قتل مستاجر در اعتراض به میهمانی شبانه
خبرگزاری ایلنا
بازگشت به زندگی 6 سال بعد از قتل
روزنامه شرق
قاتل: شب ها کابوس مرگ می دیدم
جوان آنلاین
دختر تهرانی جلوی در خانه پسرهمسایه چه می کرد؟! / قتل همزمان با جشن ! + عکس
رکنا نت
چرا حکم حمید صفت قصاص شد؟ + دلایل و جزییات
رکنا نت
معمای بیهوشی در صحنه قتل مهمان تهرانی!
تیک نیوز
افشای راز قتل مرجان زن مطلقه تهرانی
مثلث
قتل مرجان زن مطلقه تهرانی
رکنا نت
اعدام در پرونده پاسور بازی + جزئیات
رکنا نت
به خاطر دخترانم مرا ببخشید
ایران آنلاین
اعتراف به قتل میترا زن مطلقه تهرانی به خاطر یک پالتو + عکس
رکنا نت
قتل فهیمه 35 ساله که زن دوم کارشناس دادگستری شده بود / در دادگاه تهران چه گذشت؟ + عکس
رکنا نت
کارشناس دادگستری به دیه و زندان محکوم شد
جوان آنلاین
رفیق کشی برای دفاع
جام جم آنلاین
آخرین دفاع خواننده رپ/ حمید صفت: قتل را قبول ندارم
خرداد نیوز
آخرین دفاع خواننده رپ/ یکی از فرزندان مقتول: درخواست قصاص دارم؛ حاضرم سهم دیه دیگر برادرم را هم که در ایران نیست، بپردازم / حمید صفت: روز حادثه فکر کردم هوشنگ می خواهد چاقو بردارد / ضربه ای به او نزدم
خبر داغ
حمید صفت پس از محاکمه بازداشت شد
اعتدال
محاکمه دوباره قاتل آرمان / این پسر قبلا تبرئه شده بود
رکنا نت
مرد معتاد به قصاص محکوم شد
جوان آنلاین
آرمان در یک قدمی اجرای قصاص
جام جم آنلاین
اخبار مرتبط
bltتابناک : قاتل پسر کفاش از چوبه دار نجات یافت
bltتابناک : مرد همسرکش در یک قدمی چوبه دار
bltخبرآنلاین : آن دختر را به برادرزنم معرفی کردم،اما بعدا خودم عاشقش شدم و برای رسیدن به او همسرم را کشتم
bltروزنامه شرق : چوبه دار در انتظار مرد همسرکش
bltرکنا نت : زنم را به خاطر ازدواج با سحر کشتم ! / با نامزد برادر زنم دوست شدم !
bltرکنا نت : مرد خائن به زنش قرص برنج خوراند! / مریم بی گناه کشته شد + عکس
bltرکنا نت : قاتل تبر زن 13 سال در کابوس شبانه طناب دار! / اعدامم کنید + عکس
bltرکنا نت : آخرین تلاش برای نجات دانشجوی اندیمشکی از اعدام
bltایران آنلاین : رهایی از کابوس 15 ساله چوبه دار
bltالف : پایان 15 سال کابوس قصاص
bltهمشهری آنلاین : پایان 15سال کابوس قصاص
bltرکنا نت : قتل در پاتوق مجردی پسر تهرانی
bltایران آنلاین : گذشت از قصاص به حرمت ماه رمضان
bltرکنا نت : دردسر وحشتناک توهین مهمانان شب نشینی به دختر صاحبخانه / رضا بازداشت شد
bltبرنا نیوز : داستان هولناک قتل مستاجر در میهمانی شبانه
bltخبر خودرو : بازگشت به زندگی، 6 سال بعد از قتل
bltشفا آنلاین : قتل مستاجر در میهمانی شبانه
bltایران آنلاین : ماجرای قتل مستاجر در میهمانی شبانه
bltمردم نیوز : قتل مهمان مستاجر به دست صاحبخانه
bltپانا : قتل در میهمانی شبانه
bltخبرگزاری ایلنا : قتل مستاجر در اعتراض به میهمانی شبانه
bltروزنامه شرق : بازگشت به زندگی 6 سال بعد از قتل
bltجوان آنلاین : قاتل: شب ها کابوس مرگ می دیدم
bltرکنا نت : دختر تهرانی جلوی در خانه پسرهمسایه چه می کرد؟! / قتل همزمان با جشن ! + عکس
bltرکنا نت : چرا حکم حمید صفت قصاص شد؟ + دلایل و جزییات
bltتیک نیوز : معمای بیهوشی در صحنه قتل مهمان تهرانی!
bltمثلث : افشای راز قتل مرجان زن مطلقه تهرانی
bltرکنا نت : قتل مرجان زن مطلقه تهرانی
bltرکنا نت : اعدام در پرونده پاسور بازی + جزئیات
bltایران آنلاین : به خاطر دخترانم مرا ببخشید
bltرکنا نت : اعتراف به قتل میترا زن مطلقه تهرانی به خاطر یک پالتو + عکس
bltرکنا نت : قتل فهیمه 35 ساله که زن دوم کارشناس دادگستری شده بود / در دادگاه تهران چه گذشت؟ + عکس
bltجوان آنلاین : کارشناس دادگستری به دیه و زندان محکوم شد
bltجام جم آنلاین : رفیق کشی برای دفاع
bltخرداد نیوز : آخرین دفاع خواننده رپ/ حمید صفت: قتل را قبول ندارم
bltخبر داغ : آخرین دفاع خواننده رپ/ یکی از فرزندان مقتول: درخواست قصاص دارم؛ حاضرم سهم دیه دیگر برادرم را هم که در ایران نیست، بپردازم / حمید صفت: روز حادثه فکر کردم هوشنگ می خواهد چاقو بردارد / ضربه ای به او نزدم
bltاعتدال : حمید صفت پس از محاکمه بازداشت شد
bltرکنا نت : محاکمه دوباره قاتل آرمان / این پسر قبلا تبرئه شده بود
bltجوان آنلاین : مرد معتاد به قصاص محکوم شد
bltجام جم آنلاین : آرمان در یک قدمی اجرای قصاص
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.