آخرین دفاع خواننده رپ | حمید. ص پس از محاکمه بازداشت شد

آخرین دفاع خواننده رپ | حمید. ص پس از محاکمه بازداشت شد
خواننده رپ که از 3 سال قبل به دنبال درگیری مرگبار با شوهرِ مادرش در مظان اتهام قتل عمدی قرار دارد، درحالی که تا دیروز با سپردن قرار وثیقه آزاد بود محاکمه شد، پس از جلسه دادگاه با تشدید قرارش از سوی هیأت قضایی، بازداشت و تا صدور حکم روانه زندان شد.
آخرین دفاع خواننده رپ | حمید. ص پس از محاکمه بازداشت شد

دادگاه به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه همشهری، نخستین برگ از پرونده حمید. ص، از روز 24 مرداد ماه سال 96 تکمیل شد. آن روز او که متوجه درگیری مادرش با شوهرش شده بود سراسیمه خود را به خانه آنها رساند و در دفاع از مادرش با شوهر او درگیر شد. مادر او از حدود 10 سال قبل، پس از جدایی از شوهر اولش، با هوشنگ که 66 سال داشت ازدواج کرده بود و حمید هم گاهی به خانه آنها می رفت. او آن روز وقتی فهمید هوشنگ مادرش را کتک زده، خودش را به خانه رساند و با او درگیر شد. هرچند این درگیری با کشمکش و بگومگو همراه بود و حمید یک گلدان را شکست اما هوشنگ که به تازگی قلبش را جراحی کرده بود و داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کرد حالش بد و به بیمارستان منتقل شد. با این که پزشکان تلاش زیادی برای مداوای او انجام دادند اما 3 روز بعد روی تحت بیمارستان جانش را از دست داد تا خانواده هوشنگ از حمید به اتهام قتل او شکایت کنند.

  • پرونده در دادسرای جنایی
شکایت اولیای دم هوشنگ که شامل دو پسر و یک دختر او هستند باعث دستگیری حمید شد. او که خواننده رپ بود و تا آن زمان چندان معروف نبود پس از دستگیری نامش سر زبان ها افتاد. او در دادسرا به درگیری با پدرخوانده اش اعتراف کرد، اما گفت قصد کشتن او را نداشته است. او گفت: روز حادثه با مقتول بحثم شد و یک گلدان برداشتم و به دیوار کوبیدم تا او را بترسانم. بعد به سمتش رفتم و ضربه ای به صورتش زدم. همسایه ها با شنیدن صدای دعوا مقابل خانه ما آمدند و دعوا خاتمه یافت. من و مادرم از خانه خارج شدیم، اما گویا 2 ساعت بعد ناپدری ام دچار حالت تهوع و به بیمارستان منتقل شد و پس از 3 روز جان باخت.

در جریان تحقیقات درباره این حادثه، ابتدا پزشکی قانونی علت فوت متوفی را اصابت جسم سخت به سرش و خونریزی اعلام کرد اما در ادامه با اعتراض متهم، پرونده به کمیسیون پزشکی رفت. چندین مرتبه کمیسیون پزشکی با حضور متخصصان تشکیل شد تا اینکه کمیسیون 9 نفره اعلام کرد که علت مرگ مقتول، ضربه به سر بوده، اما این ضربه نوعا کشنده نبوده و احتمالا داروهایی که قربانی به دلیل بیماری هایش مصرف می کرده نیز در مرگ او نقش داشته است. این نظریه باعث شد تا متهم بتواند با سپردن وثیقه از زندان آزاد شود. اما آزادی حمید پایان کار نبود چرا که اولیای دم به این حکم اعتراض کردند و پرونده به کمیسیون 11 نفره فرستاده شد. این بار اما اعضای کمیسیون اعلام کردند علاوه بر جراحات روز حادثه، بیماری های زمینه ای متوفی مانند فشار خون و بیماری قلبی نیز در مرگ او مؤثر بوده است. در این شرایط بود که پرونده حمید با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست با اتهام مباشرت در قتل عمدی به دادگاه فرستاده شد.

  • در دادگاه
اولین جلسه محاکمه حمید، صبح روز شنبه در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. در این جلسه محسن اختیاری، به نمایندگی دادستان به دفاع از کیفرخواست پرداخت و خواستار مجازات متهم شد. این جلسه به دفاع از کیفرخواست گذشت و با پایان وقت ادامه رسیدگی، به روز دوشنبه موکول شد.

در دومین جلسه که صبح دیروز به ریاست قاضی مجید متین راسخ و با حضور قاضی حسین زاده و ابراهیمی به عنوان مستشار برگزار شد، ابتدا رئیس دادگاه اولیای دم را به صلح و سازش و بخشیدن متهم دعوت کرد. سپس از یکی از فرزندان مقتول که در دادگاه حضور داشت خواست شکایتش را مطرح کند. پسر جوان که از خواهرش نیز وکالت دارد در چند جمله گفت: از حمید شکایت دارم و حاضر به گذشت نیستم. او پدرم را زده و باعث مرگش شده. این حادثه قتل عمد بوده است. حمید اطلاع داشت که پدرم دارو مصرف می کند. خواسته من و خواهرم قصاص است. پسر مقتول در شرایطی خواسته اش را بیان کرد که برادر او در دادگاه حاضر نبود.

سپس وکیل اولیای دم در جایگاه ایستاد و گفت: من به نمایندگی از موکلانم خواستار قصاص متهم هستم. از طرف دیگر با توجه به این که اتهام او قتل عمدی است خواستار تبدیل قرار وثیقه متهم به قرار بازداشت موقت هستم. وی ادامه داد: متهم 18 بار اقرار کرده که مقتول را زده و آغازگر درگیری بوده است. متهم از بیماری مقتول و داروهایی که او مصرف می کرد اطلاع داشته و با آگاهی از این موضوع با وی درگیر شده است.

  • قتل را قبول ندارم
در ادامه جلسه محاکمه، رئیس دادگاه با تفهیم اتهام مباشرت در قتل عمدی، از حمید خواست در جایگاه بایستد و از خودش دفاع کند. او ابتدا رو به فرزند مقتول کرد و گفت: به خاطر حادثه ای که اتفاق افتاده عذرخواهی می کنم و طلب بخشش دارم. با این حال من مرتکب قتل نشده ام و اتهامم را قبول ندارم.

در ادامه قاضی متین راسخ به تحقیق از متهم پرداخت و سؤالاتی از او پرسید.
**آیا قبول داری که در درگیری با متوفی با کف دست چندین ضربه به صورت و بینی او زده ای؟

مثل همه دعواها، درگیری ما هم با هل دادن یکدیگر شروع شد و من هم چند مرتبه او را هل دادم. در تحقیقات اولیه گفتم من او را نزده ام. گفتند اگر تو نزدی، مادرت زده است. به همین دلیل من هم گردن گرفتم که چند ضربه به او زده ام.
**درباره پرت کردن گلدان و شکلات خوری به سوی متهم صحبت کن.

من شکلات خوری را به سوی او پرتاب نکردم. فقط یک گلدان بود که به دیوار کوبیدم. آن موقع متوفی به سمت آشپزخانه رفت و من فکر کردم می خواهد چاقو بردارد. دستش را گرفتم. او یک لیوان برداشت که آن را هم از او گرفتم و لیوان افتاد و شکست. بعد هم دعوایمان تمام شد.
**آیا قبول داری با دست به صورت مقتول ضربه زدی؟

من ضربه زدن در حد هل دادن را قبول دارم.

در این هنگام قاضی از یکی از حاضران در دادگاه خواست در برابر متهم قرار گیرد تا او صحنه درگیری را بازسازی کند. متهم در این صحنه کف دستش را روی بینی و صورت فرد مقابل قرار داد و او را هل داد.
**آیا می دانستی که هوشنگ بیمار است و داروی ضدانعقاد خون مصرف می کند؟

می دانستم که بیماری قند (دیابت) دارد. یک مرتبه هم برایش از کیش انسولین تهیه کرده بودم. بیشتر از این نمی دانستم تا این که شب حادثه مادرم گفت حاجی به بیمارستان منتقل شده است. من اصلا نمی دانستم که انعقاد خون چیست.
**آیا می دانستی مقتول مدتی قبل عمل جراحی قلب داشته است؟

مدتی قبل از حادثه پرسیده بودم و گفته بودند که دکتر قلب می رود.
**مادرت و مقتول چه زمانی با یکدیگر ازدواج کردند و تو از چه زمانی با آنها زندگی می کردی؟

آنها حدود 10 سال قبل ازدواج کردند. من چند سال با پدرم زندگی می کردم و بعد با مادرم و متوفی زندگی کردم. حدود 3 سال با آنها بودم و بعد از مدتی که دفتر کار گرفتم خودم تنها زندگی می کردم و گاهی به مادرم سر می زدم.
**چقدر درس خوانده ای؟

من دیپلم نقشه کشی دارم.
**چه ورزشی می کردی؟

قبل از این که این اتفاق بیفتد بدنسازی می رفتم و فوتبال بازی می کردم. اتفاقا گاهی متوفی هم با من فوتبال می آمد و وضعیت قندش هم با فوتبال بهتر شده بود. بعد از این که از زندان هم آزاد شدم با امیر علی اکبری بوکس کار می کنم.
**آیا می دانستی افرادی که چنین داروهایی مصرف می کنند ممکن است با ضربه ای کوچک دچار سکته شوند؟

نه نمی دانستم.

  • گزارش خلاف واقع پزشکی قانونی
با پایان سؤالات رئیس دادگاه، نوبت به نورالله عزیزمحمدی، یکی از وکلای مدافع متهم رسید تا از متهم دفاع کند. او حرف هایش را این طور آغاز کرد: گزارش اولیه پزشکی قانونی خلاف واقع بود و باعث شد روند این پرونده منحرف شود. در این گزارش آمده بود که علت مرگ متوفی اصابت جسم سخت و خونریزی مغزی است. درحالی که روی سر متوفی اثری از اصابت جسم سخت وجود نداشت. همین گزارش باعث شد که خانواده متوفی نسبت به موکلم بدبین شوند و کار به اینجا کشیده شود. درصورتی که ما به این گزارش اعتراض کردیم و در گزارش بعدی پزشکی قانونی این نکته اصلاح شد.

وکیل متهم که سال ها قاضی دادگاه بود و به پرونده های قتل رسیدگی می کرد ادامه داد: با اعتراض ما پرونده به هیأت های 3، 5، 7، 9 و 11 نفره ارجاع شد. در نظریه هیأت 5 نفره آمده بود که 67 درصد بیماری متوفی باعث مرگش شده و 33 درصد متهم مقصر است. این درصد در کمیسیون 7 نفره به 50، 50 رسید اما در ادامه کمیسیون های 9 و 11 نفره درصدی اعلام نکردند اما اشاره کردند که بیماری متوفی نیز در مرگش مؤثر بوده است. بررسی ها نشان می دهد که عمل موکلم باعث خونریزی نبوده اما آن را تشدید کرده است. چطور ممکن است در پرونده ای که پزشکی قانونی اعلام کرده 50 درصد علت مرگ متوفی بیماری او بوده موضوع قتل عمد مطرح شود. حکم قتل عمد قصاص است و اگر یک درصد هم در قاتل بودن متهم شبهه وجود داشته باشد باید احتیاط کرد. من زمانی که قاضی بودم در پرونده هایی که 5 درصد شبهه وجود داشت هم حکم قصاص نمی دادم. در این پرونده هم موکلم قاتل نیست.

  • متهم باید بازداشت شود
در ادامه این جلسه نوبت به اختیاری، نماینده دادستان رسید. او در چند جمله به ابهامات مطرح شده از سوی وکیل مدافع متهم پاسخ داد و در ادامه گفت: با توجه به حق نماینده دادستان درخصوص تشدید قرار و با عنایت به این که همه شواهد و مدارک علیه متهم است خواستار تشدید قرار متهم و تبدیل آن به قرار بازداشت موقت هستم.

  • بازگشت به زندان
در پایان این جلسه محاکمه که حدود 3 ساعت طول کشید. قاضی از حمید خواست در جایگاه قرار بگیرد تا برای آخرین مرتبه از خود دفاع کند. قاضی بار دیگر اتهام مباشرت در قتل عمدی را به متهم تفهیم کرد و او در دفاع از خود گفت: من از دادگاه طلب عفو و بخشش دارم. متوفی مثل پدرم بود. ما رابطه دوستانه ای با یکدیگر داشتیم. فکرش را هم نمی کردم که روزی چنین اتفاقی بیفتد. چند روز قبل از حادثه تولد من بود و او برایم هدیه گرفت. چند روز قبل تر هم با یکدیگر به خرید رفته بودیم. با این حال باور کنید من اطلاع نداشتم که او بیمار است و دارو مصرف می کند. از دادگاه درخواست کمک دارم و از اولیای دم می خواهم که من را ببخشند.

پس از آخرین دفاعیات متهم، هیأت قضایی قرار متهم را از قرار وثیقه 600 میلیون تومانی به قرار بازداشت موقت تبدیل کردند و در میان بهت و حیرت متهم، مأموران به او دستبند زدند و وی را به بازداشتگاه منتقل کردند. همچنین رئیس دادگاه اعلام کرد پس از شور با مستشاران، به زودی حکم پرونده صادر خواهد شد.

کد خبر 589618 برچسب ها

کلیدواژه های این خبر
فشار خون   دادسرا   کشتن   پزشکی قانونی   مقتول   جراح   روزنامه همشهری   گلدان   حالت تهوع   وکالت   متخصصان   علت مرگ   ناپدری   متوفی   دادرسی   خونریزی   جان باخت   پدر خوانده   مادرش   متین   قرار وثیقه   کشمکش   وثیقه   خانه ما   متهم پرونده   هوشنگ   اولیا دم   ضد انعقاد خون   حادثه   بیمارستان   آنلاین   پزشکان   بیماری های قلبی   پسر جوان   دادگاه کیفری   دادسرای جنایی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «همشهری آنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
سرنوشت مبهم مردی که همسرش را کشت
روزنامه شرق
زن همسرکش: هفت سال است در زندان پوسیده ام
سیتنا
زن همسرکش: خانواده کتایون نه برای قصاص می آیند نه رضایت می دهند/7سال است در زندان پوسیده ام
خبرآنلاین
بلاتکلیفی قاتل مادربزرگ در زندان
عصر ایران
نوه خطاکار: شب ها کابوس مرگ می بینم
جوان آنلاین
آخرین تلاش برای نجات دانشجوی اندیمشکی از اعدام
رکنا نت
5 سال بعد از قتل مادر در نارمک تهران / زندگی با جنازه پدر !
رکنا نت
پرونده ماموران پلیس سبزوار دوباره بررسی می شود
جوان آنلاین
آزار جنسی دختر 17 ماهه توسط پدر جنایتکار
سیمرغ
شکنجه و قتل دختر 17 ماهه توسط پدرش
عصر ایران
آزار و قتل فجیع نوزاد 17 ماهه توسط پدرش / مادر مقتول، برای شوهرش درخواست اشد مجازات کرد
انتخاب
درخواست اشد مجازات برای پدر به اتهام قتل نوزاد 17 ماهه
روزنامه شرق
قاتل: شب ها کابوس مرگ می دیدم
جوان آنلاین
چرا حکم حمید صفت قصاص شد؟ + دلایل و جزییات
رکنا نت
واکنش جنجالی حمید صفت به حکم اعدامش !+تصاویر دیده نشده
مثلث
حمید صفت درباره اعدام بیانیه داد + عکس
رکنا نت
طناب دار در انتظار آقای خواننده
جام جم آنلاین
صدور حکم قصاص برای خواننده رپ
ایران آنلاین
حمید صفت به قصاص محکوم شد
اعتدال
بازخوانی پرونده حمید صفت
رکنا نت
حکم قصاص برای خواننده رپ
برنا نیوز
حمید صفت به مرگ محکوم شد
جوان آنلاین
رپر معروف به قصاص محکوم شد
روزنامه شرق
خواننده معروف رپ به اعدام محکوم شد+ جزییات دادگاه
خرداد نیوز
حکم اعدام حمید صفت صادر شد
خبر خودرو
حکم اعدام خواننده سرشناس رپ صادر شد
نواندیش
خواننده رپ به قصاص محکوم شد؟
خبر داغ
خواننده رپ به قصاص محکوم شد
عصر ایران
حمید صفت، خواننده رپ به قصاص محکوم شد
هفت صبح
صدور حکم قصاص برای رپر معروف
آنا نیوز
حکم قصاص «حمید صفت» صادر و ابلاغ شد
ساعت 24
حکم دادگاه خواننده رپ مشخص شد؟
ساعت 24
حمید صفت قصاص می شود / حکم صادر شد
رکنا نت
قمارباز به مرگ محکوم شد
جوان آنلاین
رفیق کشی برای دفاع
جام جم آنلاین
آخرین دفاع خواننده رپ
شفا آنلاین
آخرین دفاع خواننده رپ/ حمید صفت: قتل را قبول ندارم
خرداد نیوز
بازداشت حمیدصفت در دادگاه
جام جم آنلاین
حمید صفت پس از محاکمه بازداشت شد
اعتدال
آخرین دفاع خواننده رپ/ یکی از فرزندان مقتول: درخواست قصاص دارم؛ حاضرم سهم دیه دیگر برادرم را هم که در ایران نیست، بپردازم / حمید صفت: روز حادثه فکر کردم هوشنگ می خواهد چاقو بردارد / ضربه ای به او نزدم
انتخاب
اخبار مرتبط
bltروزنامه شرق : سرنوشت مبهم مردی که همسرش را کشت
bltسیتنا : زن همسرکش: هفت سال است در زندان پوسیده ام
bltخبرآنلاین : زن همسرکش: خانواده کتایون نه برای قصاص می آیند نه رضایت می دهند/7سال است در زندان پوسیده ام
bltعصر ایران : بلاتکلیفی قاتل مادربزرگ در زندان
bltجوان آنلاین : نوه خطاکار: شب ها کابوس مرگ می بینم
bltرکنا نت : آخرین تلاش برای نجات دانشجوی اندیمشکی از اعدام
bltرکنا نت : 5 سال بعد از قتل مادر در نارمک تهران / زندگی با جنازه پدر !
bltجوان آنلاین : پرونده ماموران پلیس سبزوار دوباره بررسی می شود
bltسیمرغ : آزار جنسی دختر 17 ماهه توسط پدر جنایتکار
bltعصر ایران : شکنجه و قتل دختر 17 ماهه توسط پدرش
bltانتخاب : آزار و قتل فجیع نوزاد 17 ماهه توسط پدرش / مادر مقتول، برای شوهرش درخواست اشد مجازات کرد
bltروزنامه شرق : درخواست اشد مجازات برای پدر به اتهام قتل نوزاد 17 ماهه
bltجوان آنلاین : قاتل: شب ها کابوس مرگ می دیدم
bltرکنا نت : چرا حکم حمید صفت قصاص شد؟ + دلایل و جزییات
bltمثلث : واکنش جنجالی حمید صفت به حکم اعدامش !+تصاویر دیده نشده
bltرکنا نت : حمید صفت درباره اعدام بیانیه داد + عکس
bltجام جم آنلاین : طناب دار در انتظار آقای خواننده
bltایران آنلاین : صدور حکم قصاص برای خواننده رپ
bltاعتدال : حمید صفت به قصاص محکوم شد
bltرکنا نت : بازخوانی پرونده حمید صفت
bltبرنا نیوز : حکم قصاص برای خواننده رپ
bltجوان آنلاین : حمید صفت به مرگ محکوم شد
bltروزنامه شرق : رپر معروف به قصاص محکوم شد
bltخرداد نیوز : خواننده معروف رپ به اعدام محکوم شد+ جزییات دادگاه
bltخبر خودرو : حکم اعدام حمید صفت صادر شد
bltنواندیش : حکم اعدام خواننده سرشناس رپ صادر شد
bltخبر داغ : خواننده رپ به قصاص محکوم شد؟
bltعصر ایران : خواننده رپ به قصاص محکوم شد
bltهفت صبح : حمید صفت، خواننده رپ به قصاص محکوم شد
bltآنا نیوز : صدور حکم قصاص برای رپر معروف
bltساعت 24 : حکم قصاص «حمید صفت» صادر و ابلاغ شد
bltساعت 24 : حکم دادگاه خواننده رپ مشخص شد؟
bltرکنا نت : حمید صفت قصاص می شود / حکم صادر شد
bltجوان آنلاین : قمارباز به مرگ محکوم شد
bltجام جم آنلاین : رفیق کشی برای دفاع
bltشفا آنلاین : آخرین دفاع خواننده رپ
bltخرداد نیوز : آخرین دفاع خواننده رپ/ حمید صفت: قتل را قبول ندارم
bltجام جم آنلاین : بازداشت حمیدصفت در دادگاه
bltاعتدال : حمید صفت پس از محاکمه بازداشت شد
bltانتخاب : آخرین دفاع خواننده رپ/ یکی از فرزندان مقتول: درخواست قصاص دارم؛ حاضرم سهم دیه دیگر برادرم را هم که در ایران نیست، بپردازم / حمید صفت: روز حادثه فکر کردم هوشنگ می خواهد چاقو بردارد / ضربه ای به او نزدم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.