آخرین نفس های ائتلاف سعودی در مارب

آخرین نفس های ائتلاف سعودی در مارب
مردم نیوز: جنگ در مأرب به نقطه کانونی تحولات یمن در این روزها تبدیل شده که تمرکز تمامی نگاه ها به سرنوشت این استان معطوف شده است. در آخرین گزارش ها از تحولات میدانی نبرد میان ارتش و کمیته های مردمی یمن با عناصر مزدور وابسته به منصور هادی و ائتلاف سعودی، نیروهای یمنی توانسته اند حلقه محاصره شهر ...
آخرین نفس های ائتلاف سعودی در مارب

آخرین نفس های ائتلاف سعودی در مأرب
مردم نيوز: جنگ در مأرب به نقطه کانونی تحولات یمن در این روزها تبدیل شده که تمرکز تمامی نگاه ها به سرنوشت این استان معطوف شده است.
در آخرین گزارش ها از تحولات میدانی نبرد میان ارتش و کمیته های مردمی یمن با عناصر مزدور وابسته به منصور هادی و ائتلاف سعودی، نیروهای یمنی توانسته اند حلقه محاصره شهر مأرب را تنگتر و عملیات های گسترده طرف مقابل برای بازپسگیری مواضع از دست رفته روزهای اخیر را دفع کنند.
به گفته رسانه های یمنی ، نبردهای شدید در اطراف طلعه الحمرا در غرب مارب ادامه دارد. همچنین منابع میدانی از تسلط بر مواضع مهم در زنجیره ارتفاعات مشرف به شهر مأرب از مناطق الراک و الزور واقع در کرانه غربی سد مأرب تا محیط منطقه الطلعه الحمراء و مناطق العطیف و ایدات الراء در شمال خبر می دهند.
در همین راستا سرلشکرخلبان عبدالله حسن الجفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اضافه کرد: سراسر استان مأرب در سیطره ارتش و کمیته های مردمی است و تنها شهر مأرب در اشغال مزدوران ائتلاف سعودی و گروه های تروریستی است که تا آزادسازی آن چیزی نمانده است.

وی با تشریح آخرین وضعیت جبهه های نبرد در استان مأرب گفت: ارتش و کمیته های مردمی پیشروی خوبی از چهار محور به سمت این شهر داشته اند و مناطق النجدالاسود، الزور، شعب الحمار، الحفاه، وادی اراک، قاع المنجوره، وادی ذنبه، صنفة و الطلعة الحمراء در آخرین پیشروی ها آزاد شده است. الجفری افزود: همه این مناطق پنج تا هفت کیلومتر با شهر فاصله دارند و از همه طرف شهر در محاصره قرار گرفته است.
الجفری اضافه کرد: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با پیشروی در منطقه الجفینه و جبل الخشب به فاصله سه کیلومتری این دو پادگان رسیده اند که آخرین خط دفاعی شهر مارب به شمار می روند.
وی گفت: پادگان نظامی صحن الجن که از همه طرف توسط کوه محاصره شده است، بزرگترین انبار مهمات و سلاح مزدوران در این منطقه است.
اما علاوه بر پیشروی های میدانی شبکه خبری المیادین روز پنجشنبه از شلیک یک موشک بالستیک یمنی و اصابت آن به مقر تجمع فرماندهان و نظامیان خارجی (عربستانی و انگلیسی) در شهر مأرب خبر داد.
به گفته المیادین به نقل از منابع نظامی «انفجاری که شهر ماریب را لرزاند از منطقه سوم نظامی در شرق یمن بود».
این منابع گفتند که " حمله موشکی نشست نظامی رهبران و افسران ائتلاف سعودی در مارب را هدف قرار داد."
این منابع همچنین خاطرنشان کردند که "حمله موشکی دقیق بوده و در میان رهبران نیروهای ائتلاف سعودی کشته و زخمی برجای گذاشته است."

ائتلاف سعودی دست به دامان داعش و القاعده
پیشروی های ارتش یمن در استان مارب در حالی ادامه دارد که ائتلاف سعودی برای فرار از شکست در برابر مقاومت مردمی یمن و از دست دادن استان استراتژیک مأرب دست به دامان گروه تروریستی داعش شده و مشغول به ارسال عنصر داعش و القاعده به سمن مأرب است. در این رابطه اخیرا داعش با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در جنگ مارب در کنار ائتلاف متجاوز سعودی قرار گرفته است.
روزنامه الاخبار در این خصوص نوشت: «ریاض برای جلوگیری از آزادی مأرب، هزاران عنصر افراطی را از استان های شبوه، ابین، حضرموت، عدن، لحج، تعز و ساحل غربی جذب کرده است تا از آخرین مقر قیمومیت خود در شمال یمن دفاع کند.»
به نظر می رسد که عربستان سعودی تلاش می کند تا جنگ مأرب را به سمت فرقه ای شدن سوق دهد تا از این طریق عناصر تکفیری بیشتری برای مقابله با انصارالله و ارتش یمن بسیج کند.

بازی منافقانه آمریکا
افزایش احتمال فتح شهر مأرب توسط رزمندگان مقاومت یمنی مقامات کاخ سفید را به تکاپو برای مقابله با پیشروی های یمنی ها کرده است تا مشخص شود اعلام سیاست قطع حمایت از تجاوز سعودیها به یمن تنها لفاظی سیاسی بوده و همچنان واشنگتن از ریاض در برابر پیشروی های صنعا حمایت می کند. در روزهای گذشته تیموتی لندركینگ نماینده ویژه آمریكا در یمن با احمد عواد بن مبارک ، وزیر خارجه دولت مستعفی و فراری منصور هادی دیدار کرد که در این دیدار بن مبارک از نماینده ویژه آمریکا تداوم فشارها علیه صنعا را خواست.
بر همین اساس روز چهارشنبه محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن و رئیس هیئت مذاکره کننده یمن گفت: موضع گیری های جدید آمریکا در حد حرف بوده و تا الان هیچ پیشرفت و گام عملی برای برداشتن تحریم و توقف جنگ را شاهد نبوده ایم، موضع گیری آمریکا تا به این لحظه متغیر بوده است.
او اضافه کرد: محاصره تحمیلی با امکانات آمریکایی است و نمی توان فریب صحبت های جذاب که واقعیت ندارند را خورد.
عبدالسلام ادامه داد: جنگ علیه کشور ما با اقدامات عملی در میدان و نه تنها حرف زدن متوقف می شود. از نظر ما گروه های متخاصم (ائتلاف سعودی) به لحاظ سیاسی، نظامی و انسانی شکست خورده اند.
او افزود: راهکار نظامی بر ما تحمیل شده است و هر زمانی که ما خواستار راهکارهای مسالمت آمیز بودیم با اعلام این جنگ از سوی واشنگتن غافلگیر شدیم.
محمد عبدالسلام با اشاره به اینکه «متجاوزان گزینه های مسالمت آمیز را نمی پذیرند»، ادامه داد: «حتی سازمان ملل جرئت نمی کند محاصره علیه ملت یمن را محکوم کند، اما ما ساکت نخواهیم نشست. گزینه مسالمت آمیز واقعی، توقف تجاوز است نه ادامه و طولانی کردن آن. طرف مقابل خواهان ادامه جنگ است نه توقف آن.»

اهمیت مأرب در سرنوشت جنگ و آینده سیاسی یمن
جنگ آزادسازی مأرب، بسیار سرنوشت ساز است، نه فقط در این تجاوز چند ساله، بلکه در سراسر تاریخ معاصر یمن؛ زیرا این استان، چندین دهه تحت قیمومیت عربستان سعودی قرار داشته است. مأرب استانی نفت خیر و از قطب های اقتصادی یمن است و کنترل آن می تواند صنعا را در حل بخش مهمی از مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها یاری رساند.
از طرف دیگر مأرب آخرین سنگر دولت مستعفی منصور هادی در مناطق شمالی یمن خواهد بود و با تصرف این استان، انصارالله دیوار حائل میان استانهای الجوف ، صعده ، عمران و صنعا را برخواهد داشت. همچنین تصرف مأرب تهدیدی مستقیم برای استانهای نفتی همسایه در شرق (حضرموت و شبوه) است که با آن هم مرز هستند. لذا پبشبینی می شود انصارلله پس از رسیدن به شهر مأرب ، به دنبال پیشروی به سمت شرق و میدان های نفتی Safer خواهد بود.
در واقع با تصرف مأرب موازنه قدرت در جنگ به سود صنعا تغییری جدی خواهد یافت زیرا بدین ترتیب انصارالله تمام مناطق شمالی را که قبل از عملیات طوفان قاطع در مارس 2015 در کنترل داشتند مجدداً ، به دست می آورند، که به معنای شکست سیاسی و نظامی بزرگی برای کارزار جنگی ائتلاف سعودی است.
از طرف دیگر سقوط مأرب برای امارات و شورای انتقالی جنوب ، دریچهء احیای پروژه کناره گیری از ائتلاف سیاسی عدن را مجدداً فعال می کند و این به معنای شکست دیگری برای حریف سیاسی انصارالله است. مأرب پایگاه سنتی حضور و فعالیت حزب اصلاح به عنوان نماینده جریان اخوان المسلمین در یمن است. با توجه به این موضوع می توان بهتر فهمید که چرا شورای انتقالی جنوب هیچ نیروی شبه نظامی برای کمک به حفظ مأرب ارسال نکرده است.

کلیدواژه های این خبر
داعش   نظامی   آخرین وضعیت   القاعده   گروه تروریستی   منصور هادی   مزدور   انصار الله   مزدوران   ساحل   نیروهای ائتلاف   انبار مهمات   کمیته های مردمی   تکفیر   موشک بالستیک   نظامیان خارجی   کشته و زخمی شدن   المیادین   نیروهای ارتش   مارب   فرقه   معطوف   نشست نظامی   عربستان سعودی   یمن   ائتلاف سعودی   عدن   تعز   کمیته های مردمی یمن   یمنی   حمله موشکی   انگلیسی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «مردم نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
سرکرده های داعشی در «ابین» یمن/ نبرد در چند کیلومتری شهر مارب
تسنیم
افشای همکاری القاعده با ائتلاف سعودی در مارب
العالم
افشای همکاری القاعده با ائتلاف سعودی در مارب/ ادامه درگیری میان انصارالله و نیروهای متجاوز
ایسنا
ترکیه در کنار داعش رسماً وارد جنگ یمن شد
بولتن نیوز
ورود تفنگداران دریایی آمریکا به شرق یمن
تسنیم
ورود تفگنداران دریایی آمریکا به شرق یمن
مشرق نیوز
عملیات 30 شعبان یمن در عمق خاک عربستان؛ حمله به آرامکو/ درگیری شدید مزدوران عربستان و امارات در جنوب یمن
آریا
فتح قریب الوقوع مارب
بولتن نیوز
نبرد شدید در شمال و شرق مارب و فروپاشی نیروهای ائتلاف سعودی
تسنیم
تداوم فتوحات ارتش و کمیته های مردمی یمن در مارب
مهر نیوز
پیشروی ارتش یمن در نزدیکی پادگان استراتژیک مزدوران ائتلاف سعودی در مارب
ایسنا
پیشروی های جدید یمن در جبهه مارب و فرار فرمانده نیروهای «هادی»
العالم
پیشروی های جدید انصارالله در جبهه مارب و فرار فرمانده نیروهای «هادی»
تسنیم
مارب در آستانه آزادی؛ محمد بن سلمان به پای رزمندگان مقاومت افتاده است
میزان
نمی توان یمنی ها را فریب سیاسی داد... آزادسازی مارب نزدیک تر شده است
العالم
یمن| سیطره انصارالله بر 3 تپه راهبردی در مارب/ کشته و زخمی شدن 200 نفر از نیروهای هادی و ائتلاف سعودی
تسنیم
هلاکت 200 نیروی ائتلاف سعودی در یمن
مشرق نیوز
واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به دستاوردهای ارتش یمن در مارب
العالم
ضربه سنگین به ائتلاف سعودی در تعز/ 70 درصد مارب در کنترل ارتش و کمیته های مردمی یمن
آریا
ادامه پیشروی های ارتش و کمیته های مردمی یمن در مارب
صدا و سیما
فتوحات جدید ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه مارب/ کشته و زخمی شدن مزدوران سعودی در میدان نبرد
رجانیوز
درگیری شدید در مناطق صحرایی استان های مارب و الجوف
بولتن نیوز
هلاکت فرمانده ارشد ائتلاف سعودی در غرب تعز/ درگیری شدید در مناطق صحرایی استان های مارب و الجوف
تسنیم
هلاکت فرمانده ارشد ائتلاف سعودی در غرب تعز
عصر امروز
یمن؛ 6 سال مقاومت مردانه
ایرنا
هر حمله به یمن را با موشک پاسخ می دهیم/ مناطق غرب مارب کامل آزاد شد/ سرویس اطلاعاتی سعودی داعش و القاعده را مدیریت می کند
مشرق نیوز
طرح صلح یا سناریوی سعودی برای خرید زمان؟
تابناک
استان مارب به زودی و به طور کامل آزاد می شود
مهر نیوز
درگیری های شدید در ورودی غربی شهر مارب یمن
شبکه الکوثر
جزئیات عملیات راهبردی 6ساله علیه عربستان و متحدانش/انصار الله یمن در دروازه های شهر مهم مارب
سایت جماران
نادیده گرفتن اراده ملت یمن نمی تواند عربستان را نجات دهد
صدا و سیما
نیروهای یمنی در آستانه آزادسازی منطقه راهبردی صرواح/ ارتش و کمیته های مردمی یمن به غرب مارب رسیدند
العالم
تسلط کامل نیرو های انصارالله بر العطیف/ استقرار سامانه گنبد آهنین صهیونیست ها در عربستان
آریا
از جولان کرونا در منطقه تا پیروزیهای انصارالله یمن
صدا و سیما
یمن| نبرد سنگین در شمال مارب/ هشدار درباره تحرکات نظامی ترکیه در باب المندب
تسنیم
سایه انصارالله بر مارب
مثلث
ارتش یمن به 3 کیلومتری شهر مارب رسید
جوان آنلاین
ارتش یمن در ورودی شهر مارب/ تسلط نیروهای یمنی بر دریاچه السد و شهر صرواح/ فرار گروهی مزدوران سعودی در نجران
آریا
پیشروی ارتش یمن در مارب و حمله موشکی به محل تجمع نیرو های «منصورهادی»
خبرگزاری دفاع مقدس
هلاکت و زخمی شدن ده ها نظامی سعودی در تازه ترین حملات یمنی ها/ حمله موشکی به محل تجمع نیروهای «منصورهادی»
هم اندیشی
اخبار مرتبط
bltتسنیم : سرکرده های داعشی در «ابین» یمن/ نبرد در چند کیلومتری شهر مارب
bltالعالم : افشای همکاری القاعده با ائتلاف سعودی در مارب
bltایسنا : افشای همکاری القاعده با ائتلاف سعودی در مارب/ ادامه درگیری میان انصارالله و نیروهای متجاوز
bltبولتن نیوز : ترکیه در کنار داعش رسماً وارد جنگ یمن شد
bltتسنیم : ورود تفنگداران دریایی آمریکا به شرق یمن
bltمشرق نیوز : ورود تفگنداران دریایی آمریکا به شرق یمن
bltآریا : عملیات 30 شعبان یمن در عمق خاک عربستان؛ حمله به آرامکو/ درگیری شدید مزدوران عربستان و امارات در جنوب یمن
bltبولتن نیوز : فتح قریب الوقوع مارب
bltتسنیم : نبرد شدید در شمال و شرق مارب و فروپاشی نیروهای ائتلاف سعودی
bltمهر نیوز : تداوم فتوحات ارتش و کمیته های مردمی یمن در مارب
bltایسنا : پیشروی ارتش یمن در نزدیکی پادگان استراتژیک مزدوران ائتلاف سعودی در مارب
bltالعالم : پیشروی های جدید یمن در جبهه مارب و فرار فرمانده نیروهای «هادی»
bltتسنیم : پیشروی های جدید انصارالله در جبهه مارب و فرار فرمانده نیروهای «هادی»
bltمیزان : مارب در آستانه آزادی؛ محمد بن سلمان به پای رزمندگان مقاومت افتاده است
bltالعالم : نمی توان یمنی ها را فریب سیاسی داد... آزادسازی مارب نزدیک تر شده است
bltتسنیم : یمن| سیطره انصارالله بر 3 تپه راهبردی در مارب/ کشته و زخمی شدن 200 نفر از نیروهای هادی و ائتلاف سعودی
bltمشرق نیوز : هلاکت 200 نیروی ائتلاف سعودی در یمن
bltالعالم : واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به دستاوردهای ارتش یمن در مارب
bltآریا : ضربه سنگین به ائتلاف سعودی در تعز/ 70 درصد مارب در کنترل ارتش و کمیته های مردمی یمن
bltصدا و سیما : ادامه پیشروی های ارتش و کمیته های مردمی یمن در مارب
bltرجانیوز : فتوحات جدید ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه مارب/ کشته و زخمی شدن مزدوران سعودی در میدان نبرد
bltبولتن نیوز : درگیری شدید در مناطق صحرایی استان های مارب و الجوف
bltتسنیم : هلاکت فرمانده ارشد ائتلاف سعودی در غرب تعز/ درگیری شدید در مناطق صحرایی استان های مارب و الجوف
bltعصر امروز : هلاکت فرمانده ارشد ائتلاف سعودی در غرب تعز
bltایرنا : یمن؛ 6 سال مقاومت مردانه
bltمشرق نیوز : هر حمله به یمن را با موشک پاسخ می دهیم/ مناطق غرب مارب کامل آزاد شد/ سرویس اطلاعاتی سعودی داعش و القاعده را مدیریت می کند
bltتابناک : طرح صلح یا سناریوی سعودی برای خرید زمان؟
bltمهر نیوز : استان مارب به زودی و به طور کامل آزاد می شود
bltشبکه الکوثر : درگیری های شدید در ورودی غربی شهر مارب یمن
bltسایت جماران : جزئیات عملیات راهبردی 6ساله علیه عربستان و متحدانش/انصار الله یمن در دروازه های شهر مهم مارب
bltصدا و سیما : نادیده گرفتن اراده ملت یمن نمی تواند عربستان را نجات دهد
bltالعالم : نیروهای یمنی در آستانه آزادسازی منطقه راهبردی صرواح/ ارتش و کمیته های مردمی یمن به غرب مارب رسیدند
bltآریا : تسلط کامل نیرو های انصارالله بر العطیف/ استقرار سامانه گنبد آهنین صهیونیست ها در عربستان
bltصدا و سیما : از جولان کرونا در منطقه تا پیروزیهای انصارالله یمن
bltتسنیم : یمن| نبرد سنگین در شمال مارب/ هشدار درباره تحرکات نظامی ترکیه در باب المندب
bltمثلث : سایه انصارالله بر مارب
bltجوان آنلاین : ارتش یمن به 3 کیلومتری شهر مارب رسید
bltآریا : ارتش یمن در ورودی شهر مارب/ تسلط نیروهای یمنی بر دریاچه السد و شهر صرواح/ فرار گروهی مزدوران سعودی در نجران
bltخبرگزاری دفاع مقدس : پیشروی ارتش یمن در مارب و حمله موشکی به محل تجمع نیرو های «منصورهادی»
bltهم اندیشی : هلاکت و زخمی شدن ده ها نظامی سعودی در تازه ترین حملات یمنی ها/ حمله موشکی به محل تجمع نیروهای «منصورهادی»
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.