سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آماده گفت وگو هستیم ایران می داند

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آماده گفت وگو هستیم ایران می داند
سخنگوی کاخ سفید به این سوال که آیا مذاکره مستقیم با ایران داشته اند هم اینگونه پاسخ داد که ما طیفی از کانال برای هدایت یا تعامل مستقیم یا غیر مستقیم با ایران داریم اما جزئیات آن را مطرح نمی کنم.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آماده گفت وگو هستیم ایران می داند

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از تلاش آژانس بین المللی انرژی اتمی برای تایید برنامه هسته ای ایران قدردانی کرد و با تاکید بر دیپلماسی گفت ایرانی ها می دانند آماده گفت وگو هستیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آماده گفت وگو هستیم ایران می داند

به گزارش روز نو:ند پرایس روز دوشنبه در نشست خبری روزانه خود درباره سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران و دستیابی به یک توافق فنی افزود: ما از حرفه ای بودن آژانس بین المللی انرژی هسته ای که تلاش خود را برای مشارکت ایران در حفظ عملیات تأیید برنامه هسته ای نشان داده است، قدردانی می کنیم.

به موجب قانون راهبرد لغو تحریم، جمهوری اسلامی ایران از پنجم اسفندماه، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف می سازد.

به این منظور، رافائل گروسی روز شنبه به ایران آمد و با مقامات جمهوری اسلامی ایران گفت وگو کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: ما مطمئناً نگران شنیدن این موضوع هستیم که ایران در این هفته محدودیت پروتکل اضافی و اقدامات دیگر را کاهش می دهد. ما اعلام می کنیم که ایران به اجرای تعهدات خود تحت توافقنامه های جامع پادمان با آژانس بین المللی انرژی هسته ای به طور کامل و بدون محدودیت ادامه می دهد و آژانس بین المللی انرژی هسته ای و ایران به یک درک فنی موقت و دوجانبه در مورد فعالیت های تأیید و نظارت رسیده اند.

پرایس اضافه کرد: ما کاملاً از تلاش های مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی برای این منظور پشتیبانی می کنیم و در عین حال بار دیگر از ایران می خواهیم که به طور کامل به تعهدات خود در زمینه تأیید صحت برنامه هسته ای و منع گسترش سلاح های هسته ای عمل کند.

وی با تاکید بر اینکه ایران هرگز نمی تواند سلاح اتمی به دست آورد، گفت: رئیس جمهوری بایدن هم این را تصریح کرده است و البته ما نگران دور شدن ایران از تعهدات هسته ای خود هستیم که از زمان خروج دولت گذشته(آمریکا) از برجام آغاز شده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: به همین دلیل بوده است رئیس جمهوری اعلام کرد ما آماده ملاقات با ایرانیان در چارچوب 1+5 هستیم. این شروع دیپلماسی و مذاکرات برای پیشبرد گزاره هایی است که روی میز است.

پرایس بار دیگر خواستار پایبندی کامل ایران به تعهدات هسته ای تحت برجام شد و ادامه داد: در این صورت، ایالات متحده هم آمادگی دارد که همان کار را انجام دهد. ما از برجام به عنوان پایه ای برای یک توافق طولانی تر و قوی تر استفاده خواهیم کرد تا سایر موارد همچون برنامه موشک بالستیک ایران را هم در برگیرد.

وی با اشاره به بیانیه مشترک آمریکا و سه کشور اروپایی در پنج شنبه گذشته، اظهار کرد: این اقدام برای نخستین پس از مدت زیادی که آمریکا با متحدان اروپایی برای اهداف متقابل کار نمی کرد، صورت گرفت.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: ما در واقع در حال رایزنی و همکاری با متحدان اروپایی هستیم و فکر می کنم در مذاکرات 1 + 5 با متحدان اروپایی خود خواهیم بود تا دیپلماسی سخت را محقق سازیم. آن نقطه که در آن ایران می تواند انطباق کامل را از سر بگیرد و ایالات متحده آماده انجام همان کار خواهد بود.

پرایس در پاسخ به این سوال که آیا ایران پاسخی به پیشنهاد نشست در قالب 1+5 داده است، تاکید کرد: فکر می کنم ایران هنوز پاسخ رسمی به این درخواست نداده است. آمریکا آماده تعامل با ایران در چارچوب 1+5 است و امیدواریم که ایران هم مایل باشد در آن حضور داشته باشد.

وی اظهار کرد: معتقدیم که در چارچوب 1+5 می توانیم در زمینه این مساله به پیشرفت دست یابیم، طیف زیادی از پیشنهادها روی میز است که به طور خلاصه به «عمل در برابر عمل» تعریف می شود.

حمله راکتی در عراق

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره حمله راکتی امروز به سفارت آمریکا در عراق و همچنین حمله هفته گذشته در اربیل این کشور هم گفت همانطور که گفتیم ما از این حملات خشمگین هستیم. امنیت، سلامتی و رفاه کارکنان و شهروندان ما در بالاترین اولویت ها قرار دارد.

پرایس که کشورش به اعتراف رئیس جمهوری فعلی آمریکا به نادرستی به عراق لشکرکشی کرد، مدعی شد مردم عراق از اینگونه حملات و خشونت برای مدت زیادی رنج می برند.

وی در عین حال مدعی شد ما ایران را مسئول اقدامات گروه های نیابتی آن می دانیم که به آمریکایی ها حمله می کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه هنوز تحقیقات درباره حملات اخیر تکمیل نشده و نمی تواند پیش از آن اعلام نظر کند، ادعا کرد در موارد مشابه گذشته و حمله به نیروهای ائتلاف، از تجهیزات ایرانی استفاده شده است.

پرایس همچنین اظهار کرد زمان و چگونگی پاسخ به این حملات را بر اساس محاسبه خود تعیین می کنند اما کاری نخواهند کرد که با خطر افزایش تنش در منطقه روبرو شوند.

وی اظهار کرد هرگونه پاسخ به این حملات با هماهنگی شرکای عراقی و نیروهای ائتلاف، انجام خواهد شد.

منتظر پاسخ تهران هستیم

همچنین جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید بیانیه وزیر خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی را بازتابی از گشایش برای دیپلماسی دانست و گفت مایلیم بدون برداشتن هیچ گام ابتدایی، با ایران در میز گفت وگوی دیپلماتیک بنشینیم.

جن ساکی روز دوشنبه درنشست خبری روزانه خود این مطلب را در پاسخ به سوالی درباره تصمیم ایران برای کاهش بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی مطرح کرد. این سوال به گزارش های آژانس بین المللی انرژی هسته ای و نوع بحث هایی که آنها درباره انطباق و دسترسی به تاسیسات هسته ای ایران داشتند، بر می گردد.

سخنگوی کاخ سفید با ارجاع به آژانس بین المللی انرژی اتمی در این زمینه به بیانیه مشترک وزیران خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی اشاره کرد و آن را بازتابی از گشایش دیپلماسی دانست.

ساکی افزود: این دعوتنامه توسط اروپایی ها صادر شد که ما و ایران را برای نشستن به میز مذاکره دعوت می کند. نشانه ای مبنی بر اینکه مایل هستیم پیش از این گام های دیگری برداریم، وجود ندارد.می خواهیم پشت میز بنشینیم و گفت وگوی دیپلماتیک داشته باشیم زیرا ما به دنبال جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای هستیم و معتقدیم دیپلماسی، بهترین راه برای انجام این کار است.

سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه ایران تا انطباق کامل با تعهدات برجامی خود فاصله زیادی دارد و تاکنون تغییری نکرده است، خاطرنشان کرد: همچنان که جیک سالیوان مشاور امنیت ملی گفت ما برای گفت وگوی دیپلماتیک با ایران آماده ایم. نظر ما این است که دیپلماسی بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است. ما و اروپا منتظر پاسخ ایران به این دعوت هستیم تا گفت وگویی در این زمینه داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات روز گذشته سالیوان درباره تعامل با ایران در زمینه آزادی زندانیان هم گفت: ما طیفی از کانال های ارتباطی با ایرانی ها داریم. موضوع آمریکایی های بازداشت شده در ایران را از طریق این کانال ها مطرح کردیم.

سخنگوی کاخ سفید به این سوال که آیا مذاکره مستقیم با ایران داشته اند هم اینگونه پاسخ داد که ما طیفی از کانال برای هدایت یا تعامل مستقیم یا غیر مستقیم با ایران داریم اما جزئیات آن را مطرح نمی کنم.


کلیدواژه های این خبر
آمریکا   دیپلماسی   نظام جمهوری اسلامی ایران   مدیر کل آژانس بین المللی   آژانس بین المللی انرژی   رئیس جمهور   موشک بالستیک ایران   پروتکل   کشور اروپایی   وزارت خارجه آمریکا   پروتکل الحاقی   آژانس بین المللی انرژی هسته ای   غیر مستقیم   متحدان اروپایی   برجام   سلاح هسته ای   ایرانیان   بیانیه مشترک   سخنگوی کاخ سفید   سخنگوی وزارت خارجه آمریکا   مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی   رافائل گروسی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «روز نو» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
رویترز مدعی شد: تهدید ایران درباره پایان توافق اخیر با آژانس
رویداد 24
جلسه شورای حکام آژانس با تمرکز بر موضوع ایران
هم اندیشی
رایزنی لودریان و گروسی درباره برجام
میزان
اولین شوک بهارستان نشینان به حکام آژانس بین المللی وثاییرات آن/برگزاری جلسه شورای حکام آژانس و تلاش برای احیای کامل برجام و گزارش رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای حکام آژانس/منبع خبر شبکه العام
آرا نیوز
جلسه شورای حکام آژانس با تمرکز بر موضوع ایران برگزار می شود
جام جم آنلاین
تلاش دولت بایدن برای صدور قطعنامه ضد ایرانی در آژانس
مثلث
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: چالش هسته ای ایران برای ما فوری است
ایرنا
وزیر خارجه آمریکا: تمام تحریم ها علیه ایران به قوت خود باقی است
بلاغ مازندران
انتخاب بایدن، بازگشت به برجام است اما ...
انتخاب
رافائل گروسی: لغو اجرای پروتکل الحاقی شکستی جدی برای جامعه بین الملل بود
دیپلماسی ایرانی
واشنگتن پست: انتخاب بایدن، بازگشت به برجام است اما ...
مثلث
گروسی: توقف اجرای پروتکل الحاقی شکستی جدی بود
راه امروز
پول ایران در کره جنوبی چه ربطی به 5+1 دارد؟
سایت جماران
تحلیل رسانه های جهان درباره توافق ایران و آژانس
آفتاب
گروسی: توقف پروتکل الحاقی شکستی جدی برای جامعه بین الملل بود
رویداد 24
نسخه پیچی برجامی اصلاح طلبان برای دولت آیند
هم اندیشی
گروسی: با ایران توافق نکنید با شرایطی کاملا جدید مواجه می شوید
پارسینه
رافائل گروسی: لغو اجرای پروتکل الحاقی شکستی جدی برای جامعه بین الملل بود / اگر ایران و قدرت های جهانی از جمله آمریکا به توافق سیاسی نرسند، جامعه بین المللی با شرایطی کاملا جدید مواجه خواهد شد
انتخاب
هشدار مدیرکل آژانس درباره شکست برجام
آفتاب
گروسی: لغو اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران، خسارتی مهم است
عصر امروز
تحلیل رسانه های خارجی نسبت به توافق ایران و آژانس چه بود؟
خبرآنلاین
هشدار جدی گروسی به قدرت های جهانی درباره ایران
دنیای اقتصاد
ابراز نگرانی مدیر آژانس اتمی: عدم توافق با ایران یعنی مواجهه با وضعیتی جدید
سایت جماران
وزارت خارجه آمریکا: دارایی های ایران در کره جنوبی تنها بعد از مشورت با ما آزاد می شوند
رویداد 24
گروسی:توrف پروتکل الحاقی شکستی جدی برای جامعه بین الملل بود
خبرآنلاین
گروسی:توقف پروتکل الحاقی شکستی جدی برای جامعه بین الملل بود
خبرآنلاین
جامعه بین المللی به خاطر پیشرفت هسته ای ایران با شرایطی کاملا جدید مواجه می شود
مرور نیوز
لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی از سوی ایران شکست جدی برای جامعه بین المللی است
خبرگزاری موج
تحلیل رسانه های خارجی درباره توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی
ایرنا
لغو اجرای پروتکل الحاقی شکستی جدی برای جامعه بین الملل بود
ایسنا
اعتراف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: برجام کارایی داشت
مثلث
واشنگتن: مسائل برجام جزو چالش های فوری ما است
الف
ند پرایس: دعوت اروپا برای گفت وگو با ایران را پذیرفتیم /مسائل برجام جزو چالش های فوری ما است
پارسینه
پیشنهاد بایدن برای توافق با ایران
بدر پرس
موضع جدید آمریکا در خصوص آزادسازی دارایی های ایران در کره جنوبی!+جزییات
برنا نیوز
توافق ایران و آژانس انرژی هسته ای در صدر اخبار رسانه های چین و ژاپن
پارسینه
توافق ایران و آژانس در صدر اخبار رسانه های چین و ژاپن
ایرنا
آمریکا: اظهار نظری درباره تحویل اموال از کره جنوبی به ایران نداریم
انتخاب
توقف پروتکل الحاقی به چه معناست؟
مشرق نیوز
آمریکا: نظری درباره تحویل اموال از کره جنوبی به ایران نداریم
سایت جماران
اخبار مرتبط
bltرویداد 24 : رویترز مدعی شد: تهدید ایران درباره پایان توافق اخیر با آژانس
bltهم اندیشی : جلسه شورای حکام آژانس با تمرکز بر موضوع ایران
bltمیزان : رایزنی لودریان و گروسی درباره برجام
bltآرا نیوز : اولین شوک بهارستان نشینان به حکام آژانس بین المللی وثاییرات آن/برگزاری جلسه شورای حکام آژانس و تلاش برای احیای کامل برجام و گزارش رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای حکام آژانس/منبع خبر شبکه العام
bltجام جم آنلاین : جلسه شورای حکام آژانس با تمرکز بر موضوع ایران برگزار می شود
bltمثلث : تلاش دولت بایدن برای صدور قطعنامه ضد ایرانی در آژانس
bltایرنا : سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: چالش هسته ای ایران برای ما فوری است
bltبلاغ مازندران : وزیر خارجه آمریکا: تمام تحریم ها علیه ایران به قوت خود باقی است
bltانتخاب : انتخاب بایدن، بازگشت به برجام است اما ...
bltدیپلماسی ایرانی : رافائل گروسی: لغو اجرای پروتکل الحاقی شکستی جدی برای جامعه بین الملل بود
bltمثلث : واشنگتن پست: انتخاب بایدن، بازگشت به برجام است اما ...
bltراه امروز : گروسی: توقف اجرای پروتکل الحاقی شکستی جدی بود
bltسایت جماران : پول ایران در کره جنوبی چه ربطی به 5+1 دارد؟
bltآفتاب : تحلیل رسانه های جهان درباره توافق ایران و آژانس
bltرویداد 24 : گروسی: توقف پروتکل الحاقی شکستی جدی برای جامعه بین الملل بود
bltهم اندیشی : نسخه پیچی برجامی اصلاح طلبان برای دولت آیند
bltپارسینه : گروسی: با ایران توافق نکنید با شرایطی کاملا جدید مواجه می شوید
bltانتخاب : رافائل گروسی: لغو اجرای پروتکل الحاقی شکستی جدی برای جامعه بین الملل بود / اگر ایران و قدرت های جهانی از جمله آمریکا به توافق سیاسی نرسند، جامعه بین المللی با شرایطی کاملا جدید مواجه خواهد شد
bltآفتاب : هشدار مدیرکل آژانس درباره شکست برجام
bltعصر امروز : گروسی: لغو اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران، خسارتی مهم است
bltخبرآنلاین : تحلیل رسانه های خارجی نسبت به توافق ایران و آژانس چه بود؟
bltدنیای اقتصاد : هشدار جدی گروسی به قدرت های جهانی درباره ایران
bltسایت جماران : ابراز نگرانی مدیر آژانس اتمی: عدم توافق با ایران یعنی مواجهه با وضعیتی جدید
bltرویداد 24 : وزارت خارجه آمریکا: دارایی های ایران در کره جنوبی تنها بعد از مشورت با ما آزاد می شوند
bltخبرآنلاین : گروسی:توrف پروتکل الحاقی شکستی جدی برای جامعه بین الملل بود
bltخبرآنلاین : گروسی:توقف پروتکل الحاقی شکستی جدی برای جامعه بین الملل بود
bltمرور نیوز : جامعه بین المللی به خاطر پیشرفت هسته ای ایران با شرایطی کاملا جدید مواجه می شود
bltخبرگزاری موج : لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی از سوی ایران شکست جدی برای جامعه بین المللی است
bltایرنا : تحلیل رسانه های خارجی درباره توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی
bltایسنا : لغو اجرای پروتکل الحاقی شکستی جدی برای جامعه بین الملل بود
bltمثلث : اعتراف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: برجام کارایی داشت
bltالف : واشنگتن: مسائل برجام جزو چالش های فوری ما است
bltپارسینه : ند پرایس: دعوت اروپا برای گفت وگو با ایران را پذیرفتیم /مسائل برجام جزو چالش های فوری ما است
bltبدر پرس : پیشنهاد بایدن برای توافق با ایران
bltبرنا نیوز : موضع جدید آمریکا در خصوص آزادسازی دارایی های ایران در کره جنوبی!+جزییات
bltپارسینه : توافق ایران و آژانس انرژی هسته ای در صدر اخبار رسانه های چین و ژاپن
bltایرنا : توافق ایران و آژانس در صدر اخبار رسانه های چین و ژاپن
bltانتخاب : آمریکا: اظهار نظری درباره تحویل اموال از کره جنوبی به ایران نداریم
bltمشرق نیوز : توقف پروتکل الحاقی به چه معناست؟
bltسایت جماران : آمریکا: نظری درباره تحویل اموال از کره جنوبی به ایران نداریم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.