ترامپ بالاخره پیدا شد!

ترامپ بالاخره پیدا شد!
ترامپ بعد از چند روز ناپدید شدن در ملأ عام ظاهر شد.
ترامپ بالاخره پیدا شد!

به گزارش جماران به نقل از روزنامه رأی الیوم،«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا پس از آن که چند روز از دیده ها پنهان شد بالاخره روز دوشنبه در نزدیکی تجمع هوادارانش در منطقه «وست پالم بیچ» در ایالت«فلوریدا» دیده شد.

در ویدوئی که شبکه Right Side Broadcasting محافظه کار منتشر کرد شمار زیادی از هواداران ترامپ دیده می شوند که تجمع کرده اند و بیشتر آنها ماسک نزده بودند. طرفداران ترامپ با در دست داشتن پرچم های آمریکا ،پارچه نوشته هایی نیز در طرفداری از ترامپ در دست داشتند و شعار می دادند«USA،USA»این د رحالی بود که کاروان وی از کنار آنها عبور می کرد.

در این ویدیو یک زن دیده می شود که فریاد می زند«همه می دانند که تو پیروز شدی».برخی نیز فریاد می زدند«ترامپ دوستت داریم».

این در حالی است که مجلس سنای آمریکا روز شنبه ترامپ را از اتهام تحریک برای ورش تبرئه کرد.

57 سناتور - در مقابل 43 - علیه ترامپ رای دادند که کمتر از دو سوم لازم برای محکومیت بود.

چهارشنبه ششم ژانویه و تنها ساعتی بعد از پایان سخنرانی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در اجتماع هواداران خود، نشست مشترک کنگره با ریاست مایک پنس آغاز شد اما در همان ساعات اولیه، نمایندگانی که در حال تایید آرای الکترال کالج بودند، به خاطر هجوم حامیان ترامپ به ساختمان کنگره، مجبور به خروج از سالن یا پناه گرفتن در پشت صندلی ها شدند.نشست مشترک مجلس نمایندگان و سنای آمریکا برای شمارش آرای گزینشگران انتخابات ریاست جمهوری که با شور و یورش هواداران دونالد ترامپ به داخل ساختمان کنگره متوقف شد واکنش های بین المللی را در پی داشت و بسیاری از سران و مقامات عالی جهان ضمن سرزنش اقدام ترامپ و هوادارانش در به راه انداختن شورش، نسبت به وقایع واشنگتن ابراز نگرانی کردند.

در تیراندازی های رخ داده در جریان این شورش، دست کم 5 نفر کشته و دهها نفر هم زخمی شدند که تعدادی از آنها از نیروهای پلیس هستند. دست کم 68 نفر هم در جریان شورش بازداشت شدند. یکی از کسانی که در جریان حمله به ساختمان کنگره کشته شد یک افسر پلیس محافظ ساختمان کنگره بوده است و یکی دیگر نیز یک نظامی سابق در نیروی دریایی آمریکا بود.جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا هم این حادثه را محکوم کرد و آن را تروریسم داخلی نامید.بعد از حمله به کنگره آمریکا این کشور در وضعیت بی سابقه و ملتهبی قرار گرفت و هزاران نیروی گارد ملی این کشور در واشنگتن مستقر شدند.

از سوی دیگر، روزنامه یو اس ای تودی نیز گزارش داد که نظرسنجی جدید انجام شده توسط دانشگاه «کوئینیپیاک» نشان داد اکثریت آمریکایی ها فکر نمی کنند دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق، اجازه داشته باشد که در آینده به مقامی منصوب شود.

دو روز پیش، سنا برای دومین بار در جریان دادرسی استیضاح تاریخی، که در آن ترامپ به دامن زدن به شورش مرگبار در 6 ژانویه در کنگره متهم بود، تبرئه شد. پاسخ دهندگان به این نظرسنجی هفته گذشته، بسیاری از آنها قبل از رأی گیری سنا مورد بررسی قرار گرفتند.

اکثریت آمریکایی ها، 55٪ ، می گویند که حتی اگر ترامپ در مجلس سنا تبرئه شود، به این معنی که اگر بخواهد می تواند در سال 2024 کاندیدا شود، اجازه ندارد دوباره انتخاب شود. 43 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی ها مخالف این نظریه بودند.

با این حال، 87 درصد جمهوری خواهان در این نظرسنجی گفتند که باید به ترامپ اجازه این کار داده شود.

علاوه بر این، 75٪ جمهوری خواهان فراتر رفتند و گفتند که دوست دارند ترامپ در آینده حزب جمهوری خواه نقش برجسته ای داشته باشد، در حالی که 96٪ دموکرات ها و 61٪ استقلال طلبان نمی خواهند وی را در نقش برجسته ای ببینند.

«تیم مالوی» تحلیلگر دانشگاه کوئینپیاک گفت در حالی که ترامپ «ممکن است سرنگون شود، اما او مطمئناً از حزب جمهوری خواه بیرون انداخته نخواهد شد. او دو بار استیضاح شد و توسط دموکرات ها در دادگاه مورد تحقیر قرار گرفت و توسط رسانه های اجتماعی عملاً ساکت شد ... با وجود همه اینها، دونالد ترامپ جای پای محکم خود را در حزب جمهوری خواه حفظ می کند.»

تقریباً از هر 10 آمریکایی 7 نفر، یعنی 68٪ گفتند که ترامپ برای جلوگیری از شورش در حد توان خود تلاش نکرد، در حالی که 50٪ از شرکت کنندگان در نظرسنجی ها گفتند که ترامپ به عمد ادعاهای اشتباه درباره تقلب در انتخابات را منتشر کرد.

42 درصد می گویند ترامپ واقعاً به اطلاعات غلطی که او به اشتراک گذاشته اعتقاد داشت.

نظرسنجی دانشگاه کوئینپیاک از 1056 بزرگسال آمریکایی در سراسر کشور بین 11 تا 14 فوریه با خطای +/- 3 درصد انجام گرفت.

این در حالی است که مدیران مجلس که پرونده ترامپ را در دادگاه استیضاح سنا تحت پیگرد قرار دادند، استدلال کردند که وی باید برای جلوگیری از تهدید به خشونت بیشتر محکوم شده و از داشتن پست در آینده رد صلاحیت شود. مدیران توضیح دادند که چگونه ترامپ ماه ها قبل از تشویق طرفداران خود در روز شورش برای «جنگ و نشان دادن قدرت»، ماه ها را به چالش کشاندن نتایج انتخابات گذراند.

اما تیم دفاعی ترامپ استدلال کردند که هر آنچه ترامپ قبلاً گفته و یا پس از آغاز شورش انجام داده را نمی توان تحریک دانست.

وکلای وی انکار کردند که او هر نوع خشونتی را خواستار شده و او به دنبال راه حل قانونی برای طرح شکایات خود در مورد انتخابات است. آنها همچنین استدلال کردند که سخنرانی ترامپ در روز اغتشاش دارای زبان سیاسی مشترک مانند «جنگ» است که توسط متمم اول قانونی اساسی محافظت می شود.

حمله فاجعه بار ششم ژانویه که از سوی معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به ساختمان کنگره صورت گرفت دست کم پنج کشته برجای گذاشت و خشم اغلب سیاستمداران از جناح های مختلف را در آمریکا بر انگیخت.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه در نامه ای به اعضای دموکرات این مجلس از تلاش برای تشکیل کمیسیونی به سبک یازدهم سپتامبر جهت بررسی این حمله خبر داد.

پلوسی در این نامه ضمن اشاره به طرح های در دست اجرا برای تشکیل کمیسیون یاد شده نوشت: «برای حفاظت از امنیت مان (سه بار تکرار) گام بعدی تشکیل کمیسیونی مستقل از نوع یازدهم سپتامبر است تا در آن کلیه حقایق و ریشه های حمله تروریستی داخلی ششم ژانونیه به ساختمان کنگره به دقت مورد بررسی قرار گیرد.»

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیش از این و قبل از استیضاح دونالد ترامپ نیز خواهان تشکیل چنین کمیسیونی شده و تحقق آنرا بسیار لازم و ضروری دانسته بود.

حتی «لیندسی گراهام» سناتور جمهوری خواهی که به تبرئه دونالد ترامپ رای داده بود نیز خواهان تشکیل کمیسیون یازده سپتامبری برای بررسی اتفاقات ششم ژانویه شده و تاکید کرده که برای جلوگیری از تکرار اقداماتی نظیری حمله به کنگره باید ریشه ها و دلایل این اقدام به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

کمیسیونی از نوع یازده سپتامبر قاعدتا با اساسنامه ای ویژه که به تصویب نمایندگان دو مجلس کنگره برسد و رئیس جمهور نیز آن را امضا کند قابلیت تشکیل شدن را دارد. اعضای این کمیسیون را عمدتا افرادی خارج از دولت تشکیل می دهند.کلیدواژه های این خبر
نظامی   واشنگتن   آمریکا   سناتور   جمهوری خواه   شورش   نظرسنجی ها   مجلس سنا   کنگره   رئیس جمهور سابق   ناپدید شدن   کاندیدا   استیضاح   کالج   رئیس جمهور   افسر پلیس   واکنش های بین المللی   سنای آمریکا   گارد ملی   یو اس ای تودی   کنگره آمریکا   مایک پنس   سرزنش   مجلس نمایندگان   پالم   محافظه کار   نشست مشترک   یورش   نیروهای پلیس   روزنامه   انتخابات ریاست جمهوری   تروریست   حادثه   دانشگاه   دونالد ترامپ   هواداران   مجلس سنای آمریکا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «سایت جماران» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
واشنگتن در آماده باش؛ 2300 نیروی گارد ملی در کنگره ماندنی شدند
مثلث
هواداران و مخالفان ترامپ در منهتن به جان هم افتادند +تصاویر
خبرگزاری دانشجو
بمب گذاری در انتخابات محلی در ایالت آیووا آمریکا
مشرق نیوز
بمب گذاری در انتخابات محلی ایالت آیووا در آمریکا
فارس
درخواست استقرار 10 هزار گارد ملی را داده بودیم
خبرگزاری دفاع مقدس
درخواست استقرار ده هزار گارد ملی را داده بودیم
خبرگزاری دفاع مقدس
ترامپ: چند روز قبل از وقوع حمله به کنگره، هشدار داده بودم / درخواست استقرار ده هزار گارد ملی را داده بودیم
انتخاب
ادعاهای جدید ترامپ درباره حمله به کنگره
مشرق نیوز
ادعاهای جدید ترامپ درباره حمله به کنگره: درخواست استقرار ده هزار گارد ملی را داده بودیم
فارس
رونمایی از مجسمه طلایی ترامپ + عکس
الف
رونمایی از مجسمه طلایی ترامپ در گردهمایی «اقدام سیاسی محافظه کار»
فارس
آیا طرفداران ترامپ کنگره آمریکا را منفجر می کنند؟
سایت جماران
خودداری پنس از شرکت در همایشی با حضور ترامپ
فارس
آینده ترامپ و جمهوریخواهان آمریکا
ایرنا
ترامپ، کاندیدای منتخب اکثر جمهوری خواهان در 2024
ایران آنلاین
ترامپ، کاندیدای منتخب اکثر جمهوری خواهان در 2024/ اکثر آمریکایی ها خواهان منع صلاحیت وی
ایسنا
ترامپ بالاخره پیدا شد
عصر ایران
دونالد ترامپ بالاخره پیدا شد! + فیلم برخورد مردم آمریکا با ترامپ
نامه نیوز
ترامپ بعد از چند روز ناپدید شدن، در ملا عام ظاهر شد
انتخاب
ترامپ بالاخره پیدا شد!
خرداد نیوز
ترامپ از اتهام تحریک به شورش تبرئه شد
جام نیوز
رای سنای آمریکا به ادامه دادگاه ترامپ بدون شهود/ استیضاح رئیس جمهور سابق آمریکا در مجلس سنا رای کافی نیاورد
ملیت
رای رهبر جمهوری خواهان سنای آمریکا به تبرئه ترامپ
افکار نیوز
رهبر جمهوری خواهان به تبرئه ترامپ رای می دهد
ساعت 24
رهبر جمهوری خواهان سنای آمریکا به تبرئه ترامپ رای می دهد
فارس
چرا باید ترامپ را محاکمه کرد؟
فرارو
نظرسنجی؛ اکثر آمریکایی ها خواستار محکوم شدن ترامپ هستند
شبستان
دموکرات های آمریکا: اگر ترامپ محکوم نشود، حمله به کنگره تکرار می شود
راه دانا
سومین روز از محاکمه ترامپ آغاز شد
مشرق نیوز
می خواستند سر نانسی پلوسی را ببرند/ مایک پنس در آستانهء اسیر شدن بود
قدس آنلاین
قانونی بودن محاکمه ترامپ تصویب شد
تیتر یک
سناتور جمهوری خواه: ترامپ در دادگاه سنا محکوم نخواهد شد
خبرگزاری دانشجو
احتمال ضعیف محکوم شدن دونالد ترامپ در دادگاه سنا
مرور نیوز
ترامپ در حال برنامه ریزی برای انتقام از جمهوری خواهان
بولتن نیوز
ترامپ در حال برنامه ریزی برای انتقام از جمهوری خواهان مخالف
فارس
ترامپ درخواست برای ارائه ادله خود در دادگاه استیضاح را رد کرد
جام جم آنلاین
پسر ترامپ: پدرم محبوب ترین چهره سیاسی تاریخ آمریکا است
روز پلاس
ادعای پسر ترامپ درباره پدرش
خبر خودرو
پدرم محبوب ترین چهره سیاسی تاریخ آمریکا است
افکار نیوز
پسر ترامپ ادعا کرد: پدرم محبوب ترین چهره سیاسی تاریخ آمریکا
رکنا نت
اخبار مرتبط
bltمثلث : واشنگتن در آماده باش؛ 2300 نیروی گارد ملی در کنگره ماندنی شدند
bltخبرگزاری دانشجو : هواداران و مخالفان ترامپ در منهتن به جان هم افتادند +تصاویر
bltمشرق نیوز : بمب گذاری در انتخابات محلی در ایالت آیووا آمریکا
bltفارس : بمب گذاری در انتخابات محلی ایالت آیووا در آمریکا
bltخبرگزاری دفاع مقدس : درخواست استقرار 10 هزار گارد ملی را داده بودیم
bltخبرگزاری دفاع مقدس : درخواست استقرار ده هزار گارد ملی را داده بودیم
bltانتخاب : ترامپ: چند روز قبل از وقوع حمله به کنگره، هشدار داده بودم / درخواست استقرار ده هزار گارد ملی را داده بودیم
bltمشرق نیوز : ادعاهای جدید ترامپ درباره حمله به کنگره
bltفارس : ادعاهای جدید ترامپ درباره حمله به کنگره: درخواست استقرار ده هزار گارد ملی را داده بودیم
bltالف : رونمایی از مجسمه طلایی ترامپ + عکس
bltفارس : رونمایی از مجسمه طلایی ترامپ در گردهمایی «اقدام سیاسی محافظه کار»
bltسایت جماران : آیا طرفداران ترامپ کنگره آمریکا را منفجر می کنند؟
bltفارس : خودداری پنس از شرکت در همایشی با حضور ترامپ
bltایرنا : آینده ترامپ و جمهوریخواهان آمریکا
bltایران آنلاین : ترامپ، کاندیدای منتخب اکثر جمهوری خواهان در 2024
bltایسنا : ترامپ، کاندیدای منتخب اکثر جمهوری خواهان در 2024/ اکثر آمریکایی ها خواهان منع صلاحیت وی
bltعصر ایران : ترامپ بالاخره پیدا شد
bltنامه نیوز : دونالد ترامپ بالاخره پیدا شد! + فیلم برخورد مردم آمریکا با ترامپ
bltانتخاب : ترامپ بعد از چند روز ناپدید شدن، در ملا عام ظاهر شد
bltخرداد نیوز : ترامپ بالاخره پیدا شد!
bltجام نیوز : ترامپ از اتهام تحریک به شورش تبرئه شد
bltملیت : رای سنای آمریکا به ادامه دادگاه ترامپ بدون شهود/ استیضاح رئیس جمهور سابق آمریکا در مجلس سنا رای کافی نیاورد
bltافکار نیوز : رای رهبر جمهوری خواهان سنای آمریکا به تبرئه ترامپ
bltساعت 24 : رهبر جمهوری خواهان به تبرئه ترامپ رای می دهد
bltفارس : رهبر جمهوری خواهان سنای آمریکا به تبرئه ترامپ رای می دهد
bltفرارو : چرا باید ترامپ را محاکمه کرد؟
bltشبستان : نظرسنجی؛ اکثر آمریکایی ها خواستار محکوم شدن ترامپ هستند
bltراه دانا : دموکرات های آمریکا: اگر ترامپ محکوم نشود، حمله به کنگره تکرار می شود
bltمشرق نیوز : سومین روز از محاکمه ترامپ آغاز شد
bltقدس آنلاین : می خواستند سر نانسی پلوسی را ببرند/ مایک پنس در آستانهء اسیر شدن بود
bltتیتر یک : قانونی بودن محاکمه ترامپ تصویب شد
bltخبرگزاری دانشجو : سناتور جمهوری خواه: ترامپ در دادگاه سنا محکوم نخواهد شد
bltمرور نیوز : احتمال ضعیف محکوم شدن دونالد ترامپ در دادگاه سنا
bltبولتن نیوز : ترامپ در حال برنامه ریزی برای انتقام از جمهوری خواهان
bltفارس : ترامپ در حال برنامه ریزی برای انتقام از جمهوری خواهان مخالف
bltجام جم آنلاین : ترامپ درخواست برای ارائه ادله خود در دادگاه استیضاح را رد کرد
bltروز پلاس : پسر ترامپ: پدرم محبوب ترین چهره سیاسی تاریخ آمریکا است
bltخبر خودرو : ادعای پسر ترامپ درباره پدرش
bltافکار نیوز : پدرم محبوب ترین چهره سیاسی تاریخ آمریکا است
bltرکنا نت : پسر ترامپ ادعا کرد: پدرم محبوب ترین چهره سیاسی تاریخ آمریکا
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.