ماجرای رد 2 پیشنهاد کرملین برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی

ماجرای رد 2 پیشنهاد کرملین برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی
دستیار ویژه و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی دستاوردهای سفر رئیس مجلس به روسیه را تشریح کرد.
ماجرای رد 2 پیشنهاد کرملین برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی

ماجرای رد 2 پیشنهاد کرملین برای رعایت پروتکل های بهداشتیبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی شب گذشته با اشاره به دستاوردهای سفر اخیر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به روسیه اظهار داشت: طی این سفر شاهد بودم که جریان خاص غربگرا در کشور چقدر به دنبال آن هستند که نگاه به شرق را تخریب کنند، ما در حقیقت به دنبال تخریب نگاه به غرب نیستیم و راه را باز گذاشته ایم، حتی آمریکایی ها هم اگر روزی در مسیر درست قرار بگیرند و منصفانه عمل کنند و عزت ملی ما حفظ شود، هیچگاه به دنبال قطع رابطه با هیچ طرفی نیستیم، بلکه طرف مقابل است که با رفتار خود باید به گونه ای برخورد کند که منافع ملی ما حفظ شود.

مفهوم شعار نه شرقی و نه غربی سردر وزارت خارجه

وی ضمن اشاره به شعار نه شرقی و نه غربی در سردر وزارت خارجه و قانون اساسی کشورمان افزود: عده ای زمانی که می بینند یک مسئولی به روسیه یا چین می رود، به وی در فضای مجازی اتهام می زنند و می گویند که ببینید اینها کشور را در دامان روسیه و چین کمونیست بردند، در صورتی که معنای شعار نه شرقی و نه غربی یعنی در حوزه سیاسی، زیر سلطه هیچ کشوری نرویم.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: ما در حوزه تأمین منافع به هر دو طرف نگاه می کنیم، سابقه تاریخی غرب با کشور ما مشکلاتی را ایجاد کرده است، ما در حوزه شرق تنها قرارداد ترکمنچای و گلستان را در زمان شوروی سابق به عنوان یک سابقه بد داریم.

توصیه سردار سلیمانی درباره چگونگی ارتباط با روس ها

دستیار ویژه و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی درباره همکاری ایران و روسیه در کشور سوریه نیز گفت: شهید سلیمانی زمانی که می خواستیم در بحث سوریه با روسیه مذاکره کنیم به ما گفت که من با روس ها در افغانستان کار کردم و باید با آنها حرف بزنید و در صورت توجیه روس ها و تعریف منافع مشترک می توانید از کار کردن با روسیه نتیجه بگیرید.

وی افزود: بنده در زمان حضورم در وزارت خارجه در زمان مذاکره با نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه، زمانی که شروع به بحث درباره بحران سوریه کردم، احساسم این بود که نمی شود با روس ها کار کرد، اما بعد از پنج سال کار نزدیک با آنها اعلام می کنم روسیه پوتین، متفاوت از جماهیر شوروی و حتی متفاوت از روسیه قبل از پوتین است و این را در راستای تأمین حداکثری منافع ملی در نگاه به حوزه آسیا و شرق بیان می کنم.

امیرعبداللهیان در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا سفر دیپلماتیک رئیس مجلس به روسیه اینقدر با حواشی همراه بوده است با بیان اینکه من به عنوان یک وزارت خارجه ای، مسئولیت هماهنگی های پروتکلی و هماهنگی های اصلی سفر را می پذیرم، اظهار داشت: با توجه به ویژگی های قالیباف و شخصیتی که روس ها از وی از دوران دفاع مقدس تاکنون شناخته اند، جایگاهی برای رئیس مجلس قائل هستند. آقای قالیباف در آستانه سفر خود، مأموریت جدیدی پیدا کرد تا پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی را در این مقطع زمانی خاص که با تغییر شرایط بین المللی و رئیس جمهور آمریکا همراه بوده، به رئیس جمهور روسیه برساند.

دستیار ویژه رئیس و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متحدان و دوستان در دنیا نسبت به روابط بین المللی ما حساس بوده و رفتار ما را در این مورد رصد می کنند، بنابراین زمانی که قرار شد این سفر در راستای دعوت رئیس دومای روسیه انجام شود، نیاز به یک سری مقدمات داشت. دومای روسیه با آغاز مجلس یازدهم یک رفتار ویژه ای را نسبت به ما داشتند، رئیس دومای روسیه فردی معتبر و از نزدیکان پوتین در حاکمیت روسیه است.

وی تاکید کرد: رئیس دومای روسیه در آغاز مجلس یازدهم، رئیس کمیسیون روابط خارجی این کشور را برای تبریک همراه با یک دعوت نامه فرستاد و از آقای قالیباف خواست تا اولین سفر خارجی خود را به روسیه انجام دهد. این موضوع هم به دلیل نگاه راهبردی بود که در سطح دیدار رهبری با پوتین در سفر رئیس جمهور روسیه به ایران به وجود آمده بود، می خواستند ترجمان این دیدار را ایجاد کنند.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه مناسبات ویژه ای میان ایران و روسیه در سطح دولتی و پارلمانی طی سال های اخیر داشته ایم، بیان کرد: بحث های مختلفی مانند ساخت نیروگاه اتمی، کاهش فشارهای تحریمی آمریکا و … در کنار موضوع همسایگی، ارتباطات ویژه ای را به وجود آورده، بنابراین زمانی که قرار شد پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به پوتین داده شود، باید یکسری پروتکل هایی به دلیل شیوع بیماری کرونا رعایت می شد.

دستیار ویژه و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بعد از اعلام سفر رئیس مجلس به روسیه، من شخصاً پنج دیدار را سفیر روسیه در مجلس داشتم که اتفاقاً برخی از همین جریان های ضدروس در فضای مجازی با ارائه آمار غلط اعلام کردند که چرا اینقدر مجلسی ها در دامان روسیه غش کرده اند.

وی گفت: ابتدا به طرف روسی اعلام کردیم که باید این پیام تسلیم رئیس جمهور روسیه شود، اما آنها به ما گفتند که طبق پروتکل برای دیدار با پوتین، باید شخص مورد نظر با عزت و احترام بین 10 تا 14 روز همراه تیم پزشکی کرملین در این کشور حضور یافته و بعد از آن می تواند حتی با پوتین دیدار و مصافحه کند.

به روس ها گفتیم روئسای قوای ما بیکار نیستند که دو هفته برای رعایت پروتکل ها در روسیه بمانند

امیرعبداللهیان تاکید کرد: ما در پاسخ به طرف روسی اعلام کردیم که رؤسای قوای ما آنقدر بیکار نیستند که بتوانند دو هفته در آنجا بمانند، مجدداً روس ها با ما دیدار و پیام ها و یادداشت هایی بین ما رد و بدل شد، آنها بیان کردند که اگر می خواهید مدل پروتکلی که با رؤسای جمهور دو کشور CIS داشته باشید، یعنی تیم پزشکی کرملین به ایران بیاید و بین 10 تا 14 روز در کنار رئیس مجلس شورای اسلامی بماند و بعد با همان تیم به روسیه بیاید، که ما اعلام کردیم این موضوع عزتمند نیست و شرایط ما اجازه حضور تیم کرملین در مجلس را نمی دهد.

دستیار ویژه و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی گفت: برای طرف روس مضمون پیام رهبری بسیار اهمیت داشت و می خواست هر چه سریع تر از آن اطلاع پیدا کند، بنابراین دبیر شورای عالی امنیت روسیه با کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه دیدار و اعلام کرد یکی از این روش ها را بپذیرید، زیرا منتظریم که شما هر چه سریع تر پیام مهم رهبری را به ما تحویل دهید، در نهایت آنها بعد از آنکه مخالفت های ما را با این پروتکل ها دیدند، پیشنهاد دیگری را مطرح کرده و گفتند که پوتین فردی را مکلف کند که این شخص نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی را تحویل بگیرد که البته در این میان باز هم اعلام شد هر کسی که می خواهد در روسیه دیدار داشته باشد، باید تست کرونا بدهد که باز ما ضمن مخالفت، بیان کردیم این موضوع با حفظ شئونات و عزت ما مطابقت ندارد و رئیس مجلس ما در روسیه تست نخواهد داد. ما تا این حد برای رعایت عزت ملی و پروتکل های مدنظر خود در جزئیات دقیق بودیم.

وی تصریح کرد: در نهایت آنها اعلام کردند ما فردی را با یادداشت رسمی برای دریافت پیام رهبری مشخص می کنیم که رئیس دومای روسیه از طرف رئیس جمهور روسیه مکلف به دریافت پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی شد و در کنار آن هم به ما اعلام کردند که رئیس مجلس ایران در روسیه تست کرونا نخواهد داد و بعد از این موضوع حتی ما در زمان سفر آقای قالیباف به روسیه، گفتیم ما حامل پیام هستیم که بسیار مهم است، ما پروتکل های طرف روسی را به دلیل عدم حفظ عزت ایرانی نپذیرفتیم و با اطلاع رسانی شفاف و به دور از جنجال های فضای مجازی و شفاف این سفر انجام شد.

امیرعبداللهیان اظهار کرد: این سفر در عالی ترین سطح دیپلماتیک خود و حتی به لحاظ محتوایی در جدی ترین فرم مباحث انجام و پیام رهبری تحویل داده شد و طرف روسی هم آنقدر پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی برایشان اهمیت داشت که حتی در تصاویر هم مشخص است که رئیس دومای روسیه حتی در زمان نشست خبری هم این پیام را در دستان خود نگاه داشته و بارها تاکید کرد که بعد از پایان دیدار با ما این پیام را به رئیس جمهور روسیه تحویل خواهد داد که ما در کمتر از 24 ساعت، اولین واکنش ها و بازخوردهای این پیام را در دیدار با شورای عالی امنیت ملی روسیه و مقامات ارشد این کشور دریافت کردیم و اهمیت این پیام مورد توجه جدی پوتین قرار گرفت. البته هنوز نمی توانم درباره محتوا و پاسخ پیام، مسائل را مطرح کنم.

دستیار ویژه و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی در ادامه این بحث در پاسخ به سوالی درباره اینکه ضرورت و تأثیر پیام رهبری بر روابط تهران و مسکو به چه میزان است، گفت: همواره رهبر معظم انقلاب اسلامی به ما سیاستمداران و دیپلمات ها توصیه داشته اند که در حوزه سیاست خارجی، متوازن عمل کرده و با چسبیدن به یک طرف، طرف دیگر را رها نکنیم.

وی ادامه داد: ما ایرادی در حوزه ارتباط با چین و روسیه که عضو دائم شورای امنیت هستند و هر کدام به لحاظ فرهنگی با ما مشترکاتی دارند، داریم و متأسفانه نتوانسته ایم این رابطه را طی چهار دهه خوب تنظیم کنیم. نگاه دولت آقای روحانی به غرب و آمریکا به صورت ویژه بوده و این موضوع در بیان واژه ها و سخنان رئیس جمهور کاملاً مشخص است تاجایی آقای روحانی صراحتاً از آمریکا به عنوان کدخدا نام برده بود.

امیرعبداللهیان با اشاره به یکی از سفرهای خود همراه با علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی به روسیه گفت: در این سفر یکی از مقامات ارشد روسیه به من گفت که شما هشت سال پیش با ما توافقات اساسی را انجام داده و ما براساس آن توافقات، زیرساخت هایی را آماده کردیم، اما بعد از آن رفتید و در مذاکرات هسته ای با دولتمردان غربی حضور پیدا کرده و زیرساخت ها ما معطل ماند. آن پروسه را پیش بردید و بعد که با نقض قرارداد اروپایی ها و آمریکایی ها مواجه شده اید، بار دیگر آمدید، بنابراین باید تضمینی وجود داشته باشد که شما دوباره با تغییر مسئولان کاخ سفید ما را رها نمی کنید.

دستیار ویژه و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیام رهبری به رئیس جمهور روسیه در شرایطی که اعلام می شود با حضور بایدن، شرایط بهتر می شود به روسیه ارسال شد در صورتی که تیم بایدن شناخت خوبی از ایران دارد و در مذاکرات هسته ای به عنوان معاون اوباما حضور داشته و حتی رفتار آنها دقیق تر، سنجیده تر و پیچیده و دشوارتر نسبت به ایران خواهد بود، بر این اساس با درک این مناسبات، نفس سفر رئیس مجلس شورای اسلامی و همراه داشتن پیام راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی یک پیام بسیار مهم برای روسیه، چین و متحدان ما و آمریکا و اروپا دارد و این موضوع در راستای تأمین حاکثری منافع ملی ما انجام شد.

وی اظهار کرد: صرف نظر از محتوا، مطالب بیان شده در پیام مبتنی بر نگاهی درازمدت در حوزه سیاست خارجی پایدار و حفظ امنیت و منافع ملی کشورمان است و به منافع مشترک ایران و روسیه توجه داشته که می تواند بر مناسبات ما با چین هم اثرگذار باشد، اتفاقاً این سفر و پیام رهبری می تواند باعث شود سه کشور غربی بازیگر در برجام و آمریکایی ها به این فکر بیفتند که رفتار غلط شأن را با ایران باید اصلاح کنند.

امیرعبداللهیان گفت: پیام رهبری در حقیقت، راهبردی، مهم و در یک مقطع زمانی درست بود که بعداً در زمان مناسب درباره جزئیات پیام ایشان و پاسخ روس ها به آن صحبت خواهم کرد، اما تنها می گویم که طرف روسی با جدیت این پیام را بررسی و مورد توجه ویژه پوتین قرار گرفت و ما بعد از ملاقات با رئیس دومای روسیه و تقدیم پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی، در ملاقات های بعدی بازخوردها و نحوه ورود روس ها به صورت جدی به محتوا را شاهد بودیم که بدون تردید ملت ما آثار این سفر را در عرصه عبور ازتحریم ها و فشارهای بایدن به شکل دیگر مشاهده خواهند کرد.

دستیار ویژه و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه دستاوردهای سفر رئیس مجلس به روسیه غیر از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی چیست، گفت: این سفر دستاوردهایی درحوزه های راهبردی، سیاستی و اجرایی داشت، مقامات روس جایگاه و موقعیت ایران در نظام کنونی و در منطقه می دانند و آنها تجربه موفقی از همکاری با ایران در برخی حوزه ها مانند سوریه داشته اند. ایران در پرونده سوریه دست برتر را داشته و دارد، اما در یک مقطعی روس ها متقاعد شدند که در پرونده سوریه ورود کرده و کمک کنند و در این پرونده منافع مشترکی میان ایران، روسیه و سوریه تعریف شد و این موضوع یک نمونه موفق در بحث همکاری ما و روسیه بود. همچنین نیروگاه برق اتمی یکی از کارهای بزرگ با روس ها بود که آنها در حال ساخت نیروگاه 2 و سه هستند و با یک سرعت خوب پیش می روند و حتی روابط و پروژه های اقتصادی هم در کشور ما از طرف روس ها در حال انجام است.

وی با اشاره به دستاوردهای ملموس سفر قالیباف به روسیه گفت: نفس انجام سفر در سطح رئیس قوه یک پیام مثبتی برای طرف روس داشت و یک شتاب دهی بالایی را نسبت به سایر پرونده های بین کشورها ارائه کرد و به وضوح دیدم که در این سفر مخصوصاً بعد از دریافت پیام رهبری، برخی مسائل را که در ردیف هشت و 9 قرار داده بودیم، روس ها بسیار زودتر از ما مطرح کردند.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: در این سفر درباره همکاری های پایدار و مستمر نیز بحث و بررسی صورت گرفت، ما هنوز بین تهران و مسکو یک سند راهبردی و درازمدت نداریم، بلکه تنها یک سندی داریم که باید به روزرسانی شود. از سال گذشته مقامات وزارت امور خارجه یعنی آقایان ظریف و لاوروف وارد این بحث شده اند، اما این موضوع هم نیاز به یک شتاب و کاتالیزور داشت که در این سفر بر روی اهمیت این موضوع تمرکز شد.

دستیار ویژه و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون بحث هسته ای و برجام یکی از موضوعات بین المللی و مهم است که درگیر آن هستیم و مصوبه مجلس هم تاکید دارد که در 21 فوریه مطابق با پنجم شهریور خروج ما از پروتکل الحاقی است و از سوی دیگر روسیه عضو دائم شورای امنیت است که ما در کنار رایزنی های سیاسی قالیباف به روسیه درباره جدیت ایران برای اجرای این مصوبه، می تواند تأثیر و پیام خود را داشته باشد. دوستان روس ما براساس همان توصیه شهید سلیمانی که روس ها بعد از توجیه در کنار ما هستند و اگر سه کشور اروپایی و آمریکا بخواهند هر رفتاری را انجام دهند، بدانند که جمهوری اسلامی ایران یک رفتار حکیمانه و منطقی در پشت مصوبه مجلس خود دارد و این کار را انجام خواهد داد.

انتهای پیام/ 151


کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   افغانستان   منافع ملی   آمریکا   سوریه   روسیه   محمدباقر قالیباف   رییس جمهور آمریکا   قالیباف   سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی   ریاست مجلس   رئیس جمهور   حسین امیر عبداللهیان   کرملین   شوروی   منافع مشترک   هشت سال دفاع مقدس   کمونیست   دومای روسیه   خاور میانه   نماینده ویژه   مجلس شورای اسلامی   چین   آسیا   فضای مجازی   بحران سوریه   ایران و روسیه   مجلس یازدهم   دستورالعمل های بهداشتی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «خبرگزاری دفاع مقدس» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
وقتی آمریکا در شطرنج ایرانی-روسی کیش و مات می شود
مشرق نیوز
وقتی آمریکا در بازی شطرنج ایرانی روسی کیش و مات می شود
باشگاه خبرنگاران
تغییر اولویت ها در کلوپ قدرتمندان
مردم سالاری
تهران – مسکو و گام های جدی جدید
قدس آنلاین
در دیدار قالیباف و لاوروف چه گذشت
رسانیوز
جزئیات دیدار قالیباف و لاوروف
تابناک
قالیباف در دیدار لاوروف: با تسریع در ارسال بیشتر واکسن به ایران تاکید داریم
عصر ایران
پاسخ پوتین به نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
خبرگزاری دفاع مقدس
پاسخ پوتین به نامه رهبرانقلاب حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
روز پلاس
حزئیات دیدار قالیباف و لاوروف
انتخاب
قالیباف در دیدار لاوروف: پاسخ پوتین به نامه رهبرانقلاب حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
تسنیم
پاسخ پوتین به نامه رهبر انقلاب حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
شبستان
قالیباف در دیدار لاوروف: 1+4 درباره خرابکاری نطنز، موضع شفاف داشته باشند
همشهری آنلاین
قالیباف: پاسخ پوتین به نامه رهبر انقلاب حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
فارس
پاسخ پوتین به نامه رهبر معظم انقلاب تحویل ولایتی شد
صدای ایران
پاسخ پوتین به نامه رهبر انقلاب
فرارو
تقدیم پیام رئیس جمهور روسیه به رهبر انقلاب در دیدار ولایتی با سفیر روسیه
صبح تهران
پیام پوتین به رهبر معظم انقلاب تقدیم ولایتی شد
العالم
تقدیم پیام رئیس جمهور روسیه به رهبر معظم انقلاب اسلامی
راه دانا
پیام پوتین به رهبر انقلاب به ولایتی تقدیم شد+ جزییات
پارسینه
پاسخ پوتین به پیام رهبر حکیم انقلاب
میزان
پاسخ پوتین به پیام رهبر معظم انقلاب
مشرق نیوز
پاسخ ولادیمیر پوتین به پیام رهبر انقلاب
خبرآنلاین
سفر رئیس مجلس ایران به روسیه نوید بخش روابط بهتر اقتصادی
خبرگزاری خانه ملت
رهاورد سفر رئیس مجلس به مسکو/ ایران عضو دائم اوراسیا می شود
خبرگزاری دفاع مقدس
کنایه امیرعبداللهیان به رئیس جمهور: نگاه روحانی به آمریکا ویژه است، به واشنگتن گفته «کدخدا»
نامه نیوز
انتقاد کنایه آمیز دستیار قالیباف از روحانی
سایت جماران
امیرعبداللهیان: نگاه روحانی به آمریکا ویژه است، به واشنگتن گفته «کدخدا»
انتخاب
قالیباف برای دیداربا پوتین هم باید 14 روز قرنطینه می شد
رویداد 24
اجرای پروتکل الحاقی متوقف می شود/ دولت جدید آمریکا همچنان در مسیر غلط ترامپ حرکت می کند
خبرگزاری بسیج
قالیباف برای دیدار و مصاحفه با پوتین هم باید 14 روز قرنطینه می شد هم تست کرونا می داد
خبرآنلاین
پیشنهادات روس ها برای فرستادن پزشک به ایران قبل از سفر قالیباف
دنیای اقتصاد
رسانه های بیگانه به دنبال تخریب روابط مجلس انقلابی با شرق /عده ای در حال قربانی کردن منافع ملی و مصالح هستند
نماینده
چرا قالیباف نامه رهبری را به رییس دومای روسیه تحویل داد؟
وانا نیوز
مجلس وزارت خارجه را مقصر دیدار نکردن پوتین با قالیباف معرفی کرد
سایت جماران
وزارت خارجه نتوانست هماهنگی لازم برای تحویل پیام رهبر انقلاب را انجام دهد
خبرگزاری بسیج
فرهنگی: وزارت خارجه نتوانست هماهنگی لازم برای تحویل پیام رهبر انقلاب را انجام دهد
تسنیم
ارزیابی سفر رئیس مجلس به مسکو
خبرآنلاین
فرهنگی: سفر قالیباف به روسیه دستاوردهای خوبی داشت
میزان
ناهماهنگی وزارت خارجه برای رساندن پیام رهبرانقلاب به پوتین
مشرق نیوز
اخبار مرتبط
bltمشرق نیوز : وقتی آمریکا در شطرنج ایرانی-روسی کیش و مات می شود
bltباشگاه خبرنگاران : وقتی آمریکا در بازی شطرنج ایرانی روسی کیش و مات می شود
bltمردم سالاری : تغییر اولویت ها در کلوپ قدرتمندان
bltقدس آنلاین : تهران – مسکو و گام های جدی جدید
bltرسانیوز : در دیدار قالیباف و لاوروف چه گذشت
bltتابناک : جزئیات دیدار قالیباف و لاوروف
bltعصر ایران : قالیباف در دیدار لاوروف: با تسریع در ارسال بیشتر واکسن به ایران تاکید داریم
bltخبرگزاری دفاع مقدس : پاسخ پوتین به نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
bltروز پلاس : پاسخ پوتین به نامه رهبرانقلاب حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
bltانتخاب : حزئیات دیدار قالیباف و لاوروف
bltتسنیم : قالیباف در دیدار لاوروف: پاسخ پوتین به نامه رهبرانقلاب حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
bltشبستان : پاسخ پوتین به نامه رهبر انقلاب حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
bltهمشهری آنلاین : قالیباف در دیدار لاوروف: 1+4 درباره خرابکاری نطنز، موضع شفاف داشته باشند
bltفارس : قالیباف: پاسخ پوتین به نامه رهبر انقلاب حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
bltصدای ایران : پاسخ پوتین به نامه رهبر معظم انقلاب تحویل ولایتی شد
bltفرارو : پاسخ پوتین به نامه رهبر انقلاب
bltصبح تهران : تقدیم پیام رئیس جمهور روسیه به رهبر انقلاب در دیدار ولایتی با سفیر روسیه
bltالعالم : پیام پوتین به رهبر معظم انقلاب تقدیم ولایتی شد
bltراه دانا : تقدیم پیام رئیس جمهور روسیه به رهبر معظم انقلاب اسلامی
bltپارسینه : پیام پوتین به رهبر انقلاب به ولایتی تقدیم شد+ جزییات
bltمیزان : پاسخ پوتین به پیام رهبر حکیم انقلاب
bltمشرق نیوز : پاسخ پوتین به پیام رهبر معظم انقلاب
bltخبرآنلاین : پاسخ ولادیمیر پوتین به پیام رهبر انقلاب
bltخبرگزاری خانه ملت : سفر رئیس مجلس ایران به روسیه نوید بخش روابط بهتر اقتصادی
bltخبرگزاری دفاع مقدس : رهاورد سفر رئیس مجلس به مسکو/ ایران عضو دائم اوراسیا می شود
bltنامه نیوز : کنایه امیرعبداللهیان به رئیس جمهور: نگاه روحانی به آمریکا ویژه است، به واشنگتن گفته «کدخدا»
bltسایت جماران : انتقاد کنایه آمیز دستیار قالیباف از روحانی
bltانتخاب : امیرعبداللهیان: نگاه روحانی به آمریکا ویژه است، به واشنگتن گفته «کدخدا»
bltرویداد 24 : قالیباف برای دیداربا پوتین هم باید 14 روز قرنطینه می شد
bltخبرگزاری بسیج : اجرای پروتکل الحاقی متوقف می شود/ دولت جدید آمریکا همچنان در مسیر غلط ترامپ حرکت می کند
bltخبرآنلاین : قالیباف برای دیدار و مصاحفه با پوتین هم باید 14 روز قرنطینه می شد هم تست کرونا می داد
bltدنیای اقتصاد : پیشنهادات روس ها برای فرستادن پزشک به ایران قبل از سفر قالیباف
bltنماینده : رسانه های بیگانه به دنبال تخریب روابط مجلس انقلابی با شرق /عده ای در حال قربانی کردن منافع ملی و مصالح هستند
bltوانا نیوز : چرا قالیباف نامه رهبری را به رییس دومای روسیه تحویل داد؟
bltسایت جماران : مجلس وزارت خارجه را مقصر دیدار نکردن پوتین با قالیباف معرفی کرد
bltخبرگزاری بسیج : وزارت خارجه نتوانست هماهنگی لازم برای تحویل پیام رهبر انقلاب را انجام دهد
bltتسنیم : فرهنگی: وزارت خارجه نتوانست هماهنگی لازم برای تحویل پیام رهبر انقلاب را انجام دهد
bltخبرآنلاین : ارزیابی سفر رئیس مجلس به مسکو
bltمیزان : فرهنگی: سفر قالیباف به روسیه دستاوردهای خوبی داشت
bltمشرق نیوز : ناهماهنگی وزارت خارجه برای رساندن پیام رهبرانقلاب به پوتین
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.