قالیباف درتیم مشاوران و برنامه ریزان خود تجدیدنظر کند

قالیباف درتیم مشاوران و برنامه ریزان خود تجدیدنظر کند
گروه سیاسی/ محمد باقر قالیباف پس از سفر پر حاشیه به روسیه، دیروز در بهارستان حاضر شد و در جلسه ای غیرعلنی گزارشی به نمایندگان ارائه داد؛ جلسه ای که البته در همان غیرعلنی بودن خلاصه نشد و نمایندگان بحث در مورد این سفر را به جلسه علنی هم کشاندند و به انتقاد از رئیس مجلس هم پرداختند.
قالیباف درتیم مشاوران و برنامه ریزان خود تجدیدنظر کند

در این میان محمود احمدی بیغش که عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است در انتقاد به حاشیه های سفر رئیس مجلس به روسیه و لغو دیدار پوتین با قالیباف گفت که با وجود این همه مشاور و دستیار «مدعی التیم» عریض و طویل تشریفات رئیس مجلس، چرا یک سفر رسمی و معمولی نباید بدرستی راهبری و مدیریت شود که این همه جنجال به پا کند. او خطاب به قالیباف گفت که آیا بهتر نیست در حجم، کمیت، کیفیت و مشاوران و دستیاران و برنامه ریزان دفتر خودتان تجدیدنظر اساسی کرده و اندکی هم برای انتخاب، نمایندگان مجلس را به حساب بیاورید. ساده انگاری نسبت به کشور روسیه و آداب بسیار سخت و پیچیده رسمی در ساختار حاکمیت این کشور است که در قصور مسئولان سفارت ایران در روسیه و متأسفانه تیم غیرحرفه ای برنامه ریز مجلس مورد توجه قرار نگرفته و منجر به این حد از حرف و حدیث برای مجلس شده است. احمدی بیغش اشاره ای هم به جلسات رئیس مجلس در تهران داشت که به دلیل همین موضوع کرونا از حضور در آن ممنوع شده بود. او گفت: آقای قالیباف در کشور خودمان به دلیل مبتلا شدن به کرونا رئیس جمهوری روحانی به جنابعالی برای تشکیل جلسه و نشست سران قوا وقت نداد و آن نشست را کنسل کرد. حال شما انتظار دارید پوتین که از حرفه ای ترین و مرموزترین سیاستمداران دنیاست بدون اطمینان از سلامت کرونایی شما و هیأت همراه با جنابعالی ملاقات کند؟ صدای تریبون احمدی بیغش در ادامه و در حالی که می گفت:«اگر این اتفاق مهم و رخداد تلخ را مقایسه کنیم با نامه حضرت امام به گورباچف و عظمت، ابهت و اقتدار نمایندگان حضرت امام برای انتقال نامه به رهبر اتحاد جماهیر شوروی»... به دلیل اتمام زمان مقرر شده برای بیان نطق قطع شد.
پس از پایان نطق احمدی بیغش، علی نیکزاد در پاسخ به او گفت: مقایسه سفر فرستاده امام راحل برای ارائه پیام بنیانگذار انقلاب اسلامی به گورباچف با سفر اخیر رئیس مجلس به روسیه، درست نیست. آن سفر تنها برای تسلیم پیام امام راحل انجام شد، ولی سفر قالیباف یک سفر بین پارلمانی بود که در کنار آن قرار بود پیام رهبر معظم انقلاب نیز به پوتین رئیس جمهوری روسیه تسلیم شود. عزیزان این موضوع را در نظر داشته باشند. در ادامه جلسه علنی دیروز، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به صحبت های احمدی بیغش به دفاع از قالیباف و سفر او به مسکو پرداخت و گفت: سفر هیأت پارلمانی کشورمان به روسیه موجب آشفتگی و عصبانیت اردوگاه غربی ها بویژه امریکایی ها و هم پیمانانشان شد که دلیلی بر درست بودن و موفقیت آمیز بودن این سفر است.
طرح شفافیت آرای نمایندگان بار دیگر در صحن؟
اما طرح شفافیت آرای نمایندگان که در هفته های گذشته کلیات آن با همه وعده وعیدهای نمایندگان اصولگرای مجلس یازدهم به تصویب نرسید همچنان دغدغه مجلس است و برخی از مجلسی ها در تلاش هستند تا بار دیگر آن را به صحن بیاورند. محمدجواد نیک بین نماینده کاشمر در جلسه علنی دیروز در تذکری آیین نامه ای گفت: بعد از رأی نیاوردن کلیات طرح شفافیت آرای نمایندگان، هجمه هایی علیه مجلس شکل گرفت. وی با انتقاد از شرکت نکردن نمایندگان در رأی گیری گفت: باید ضمن حفظ انتظام در مجلس شورای اسلامی فرق خادم و خائن مشخص شود. مردم با فرد منافق برخورد می کنند درخواست ما این است که موضوع شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار جلسه روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی قرار گیرد. در پاسخ به این تذکر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در توضیحاتی اعلام کرد که کلیات طرح شفافیت آرای نمایندگان برای تصویب به رأی دو سوم نمایندگان نیاز داشت که تنها سه رأی کم آورد. او از پیگیری نمایندگان برای بررسی دوباره این طرح خبر داد و گفت: طبق ماده 130 آیین نامه در صورتی که 50 نماینده درخواستی را امضا کنند که طرح 6 ماه زودتر در دستور کار قرار گیرد می توان مجدداً آن طرح را در دستور مجلس قرار داد. بیش از 50 نماینده این درخواست را امضا کردند لذا طرح شفافیت آرای نمایندگان می تواند در دستور هفته جاری مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.
احضار وزیران ارتباطات و اطلاعات به مجلس
نمایندگان بار دیگر سراغ وزیران کابینه هم رفتند. پس از محمدجواد آذری جهرمی که به دلیل اظهاراتش مبنی بر اینکه «امام یاد داد نه به کاخ سفید اعتمادی هست، نه به کاخ کرملین امیدی»، مورد هجمه نمایندگان قرار گرفت و به دلیل همزمانی این صحبت ها با سفر قالیباف به روسیه، مجلسی ها به دنبال جمع آوری امضا برای سؤال از وزیر ارتباطات هستند، نوبت به سیدمحمود علوی هم رسید. وزیر اطلاعات که در گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما در 20 بهمن حاضر شده بود و در مورد سیاست های کلی جمهوری اسلامی در خصوص تولید سلاح هسته ای صحبت کرد، دیروز نمایندگان را به تکاپو انداخت تا طرح سؤال از او را هم کلید بزنند. علی خضریان نماینده تهران در گفت و گو با ایسنا با اعلام این خبر گفت: با توجه به اظهارات سید محمود علوی وزیر اطلاعات پیرامون احتمال نقض سیاست های کلی جمهوری اسلامی و در مخالفت با فتوای رهبر معظم انقلاب درباره حرام بودن تولید سلاح هسته ای که متأسفانه منجر به ایجاد هزینه سیاسی برای نظام جمهوری اسلامی شده، طرح سؤال از وی تهیه و در سامانه مجلس ثبت شده است تا این عضو کابینه پاسخگوی نمایندگان باشد. وی با بیان اینکه وزیر اطلاعات بعد از گذشت چند روز درصدد جبران اظهارات خود اقدامی نکرده است، افزود: اظهارات علوی بر خلاف جایگاه سازمانی وزارت اطلاعات مبنی بر افزایش امنیت برای کشورمان بوده و امنیت ملی را دچار مشکل کرده است. ضمن اینکه در حوزه سیاست خارجی هم ممکن است این اظهارات، جمهوری اسلامی را دچار مشکلاتی کند. رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل نود ادامه داد: هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس، کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی این کمیسیون را موظف کرده تا نسبت به طرز کار این موضوع بررسی های لازم را صورت دهد که اگر این اظهارات از منظر این کمیسیون امکان بررسی داشته باشد و خسارت بار بودن اظهارات وزیر اطلاعات محرز شود، موضوع بررسی شده و پس از طی مراحل لازم از وزیر اطلاعات توضیحاتی پیرامون این موضوع خواسته شود تا رسیدگی های لازم به این پرونده انجام شود.
اعلام وصول طرح ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مقامات و مدیران دارای تابعیت مضاعف
در جلسه دیروز مجلس مصوباتی هم به تصویب رسید و چند طرح هم اعلام وصول شد. در ادامه بررسی های مرتبط با طرح جهش تولید و تأمین مسکن، نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند وزارت راه برای اجرای برنامه های حمایتی نسبت به واگذاری اراضی مورد نیاز ساخت مسکن به صورت اجاره 99 ساله اقدام کند. همچنین نمایندگان سازمان ملی زمین و مسکن را مکلف کردند زمین های مستعد توسعه شهری با اولویت شهرهای در حال تهیه طرح جامع شهری را شناسایی و مقدمات الحاق آنها به شهرها را فراهم نمایند. در مصوبه ای دیگر با تصویب مجلس، مددجویان، معلولان و ایثارگران از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی برای یکسال معاف شدند.
همچنین سیدناصر موسوی لارگانی ، عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان جلسه علنی دیروز از اعلام وصول طرح ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مقامات و مدیران دارای تابعیت مضاعف مرتبط با کشورهای خارجی خبر داد. سؤال ملی مجتبی یوسفی نماینده اهواز و تعدادی از نمایندگان از عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور هم درباره نظارت بر عملکرد شهرداری ها و عدم اجرای مفاد قانون شرایط انتصاب شهرداران اعلام وصول شد.کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   علی نیکزاد   روسیه   حدیث   محمدباقر قالیباف   قالیباف   محمد باقر قالیباف   ریاست مجلس   کمیت   رئیس جمهور   محمود احمدی   منافق   خائن   مشاوران   مسکو   گورباچف   لغو دیدار   ویروس کرونا   نشست سران قوا   مجلس شورای اسلامی   کاشمر   امام خمینی (ره)   مجلس یازدهم   کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی   مبتلا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایران آنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
در دیدار قالیباف و لاوروف چه گذشت
رسانیوز
جزئیات دیدار قالیباف و لاوروف
تابناک
قالیباف در دیدار لاوروف: پاسخ پوتین به نامه رهبرانقلاب حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
آفتاب
حزئیات دیدار قالیباف و لاوروف
انتخاب
قالیباف در دیدار لاوروف: 1+4 درباره خرابکاری نطنز، موضع شفاف داشته باشند
همشهری آنلاین
قالیباف: پاسخ پوتین به نامه رهبر انقلاب حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
فارس
رسوایی پاک نشدنی مجلس /دو تذکر از رهبر انقلاب در کمتر از 10 ماه /و داستان آن سفر پرماجرای روسیه...
خبرآنلاین
تقدیم پیام رئیس جمهور روسیه به رهبر معظم انقلاب اسلامی
رهیاب نیوز
پاسخ پوتین به نامه رهبر انقلاب
فرارو
تقدیم پیام رئیس جمهور روسیه به رهبر انقلاب در دیدار ولایتی با سفیر روسیه
صبح تهران
پاسخ رئیس جمهور روسیه به پیام رهبر انقلاب
انتخاب
پیام پوتین به رهبر انقلاب به ولایتی تقدیم شد+ جزییات
پارسینه
پاسخ پوتین به پیام رهبر معظم انقلاب
مشرق نیوز
پاسخ ولادیمیر پوتین به پیام رهبر انقلاب
خبرآنلاین
دیدار سفیر ایران در روسیه با نماینده ویژه پوتین
شفاف نیوز
روند همکاری های ایران و روسیه بررسی شد
خبرگزاری دانشجو
بررسی روند همکاری های ایران و روسیه در دیدار جلالی با معاون وزیر خارجه روسیه
فارس
قالیباف: مجلس به دنبال اجرای فرمایشات رهبر انقلاب برای تفاهم و وحدت است
تسنیم
فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر حفظ وحدت وظیفه همه ما است
صبح تهران
سفر پرحاشیه به مسکو؛ ناشی گری هایی که گریبان قالیباف را گرفت
رویداد 24
رهاورد سفر رئیس مجلس به مسکو/ ایران عضو دائم اوراسیا می شود
خبرگزاری دفاع مقدس
انتظار داشتید مرموزترین سیاستمدار با شما دیدار کند؟
نصف جهان
قالیباف برای دیداربا پوتین هم باید 14 روز قرنطینه می شد
رویداد 24
سریال سفرهای پرحاشیه آقای رئیس
روز نو
سریال سفرهای پرحاشیه قالیباف؛ شکست انتخاباتی در مسکو با هزینه تراشی برای نظام
آفتاب
قالیباف برای دیدار و مصاحفه با پوتین هم باید 14 روز قرنطینه می شد هم تست کرونا می داد
خبرآنلاین
مقایسه قالیباف با فرستاده امام راحل به روسیه درست است؟
نامه نیوز
سریال سفرهای پرحاشیه آقای رئیس/ این قسمت؛ قالیباف در مسکو
خبرگزاری ایلنا
روزنه
روزنامه شرق
مقایسه قالیباف با فرستاده امام راحل به روسیه درست است؟
روزنامه شرق
دیوارکوتاه ظریف!
اعتدال
حمله شدید احمدی بیغش به قالیباف به خاطر لغو دیدار با پوتین
سایت جماران
حاشیه های سفر قالیباف به روسیه ادامه دارد/ انتقاد یک نماینده از آقای رئیس
صدای ایران
واکنش نیکزاد به مقایسه ارسال پیام امام (ره) به گورباچف با سفر اخیر قالیباف
روز پلاس
تذکر نیکزاد به یک نماینده درباره مقایسه سفر قالیباف با فرستاده امام راحل به روسیه
پانا
مقایسه سفر فرستاده امام به شوروی با سفر رییس مجلس به روسیه درست نیست
شبستان
انتقاد نماینده مجلس از روند سفر قالیباف به روسیه
نواندیش
واکنش نیکزاد و ذالنور به اظهارات احمدی بیغش
مشرق نیوز
انتقاد تند یک نماینده از قالیباف
فرارو
انتظار داشتید مرموزترین سیاستمدار دنیا این گونه با جنابعالی ملاقات کند؟ / در کیفیت مشاوران خود تجدید نظر اساسی کنید
رویداد 24
اخبار مرتبط
bltرسانیوز : در دیدار قالیباف و لاوروف چه گذشت
bltتابناک : جزئیات دیدار قالیباف و لاوروف
bltآفتاب : قالیباف در دیدار لاوروف: پاسخ پوتین به نامه رهبرانقلاب حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
bltانتخاب : حزئیات دیدار قالیباف و لاوروف
bltهمشهری آنلاین : قالیباف در دیدار لاوروف: 1+4 درباره خرابکاری نطنز، موضع شفاف داشته باشند
bltفارس : قالیباف: پاسخ پوتین به نامه رهبر انقلاب حاکی از اراده رهبران دو کشور برای ارتقای روابط است
bltخبرآنلاین : رسوایی پاک نشدنی مجلس /دو تذکر از رهبر انقلاب در کمتر از 10 ماه /و داستان آن سفر پرماجرای روسیه...
bltرهیاب نیوز : تقدیم پیام رئیس جمهور روسیه به رهبر معظم انقلاب اسلامی
bltفرارو : پاسخ پوتین به نامه رهبر انقلاب
bltصبح تهران : تقدیم پیام رئیس جمهور روسیه به رهبر انقلاب در دیدار ولایتی با سفیر روسیه
bltانتخاب : پاسخ رئیس جمهور روسیه به پیام رهبر انقلاب
bltپارسینه : پیام پوتین به رهبر انقلاب به ولایتی تقدیم شد+ جزییات
bltمشرق نیوز : پاسخ پوتین به پیام رهبر معظم انقلاب
bltخبرآنلاین : پاسخ ولادیمیر پوتین به پیام رهبر انقلاب
bltشفاف نیوز : دیدار سفیر ایران در روسیه با نماینده ویژه پوتین
bltخبرگزاری دانشجو : روند همکاری های ایران و روسیه بررسی شد
bltفارس : بررسی روند همکاری های ایران و روسیه در دیدار جلالی با معاون وزیر خارجه روسیه
bltتسنیم : قالیباف: مجلس به دنبال اجرای فرمایشات رهبر انقلاب برای تفاهم و وحدت است
bltصبح تهران : فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر حفظ وحدت وظیفه همه ما است
bltرویداد 24 : سفر پرحاشیه به مسکو؛ ناشی گری هایی که گریبان قالیباف را گرفت
bltخبرگزاری دفاع مقدس : رهاورد سفر رئیس مجلس به مسکو/ ایران عضو دائم اوراسیا می شود
bltنصف جهان : انتظار داشتید مرموزترین سیاستمدار با شما دیدار کند؟
bltرویداد 24 : قالیباف برای دیداربا پوتین هم باید 14 روز قرنطینه می شد
bltروز نو : سریال سفرهای پرحاشیه آقای رئیس
bltآفتاب : سریال سفرهای پرحاشیه قالیباف؛ شکست انتخاباتی در مسکو با هزینه تراشی برای نظام
bltخبرآنلاین : قالیباف برای دیدار و مصاحفه با پوتین هم باید 14 روز قرنطینه می شد هم تست کرونا می داد
bltنامه نیوز : مقایسه قالیباف با فرستاده امام راحل به روسیه درست است؟
bltخبرگزاری ایلنا : سریال سفرهای پرحاشیه آقای رئیس/ این قسمت؛ قالیباف در مسکو
bltروزنامه شرق : روزنه
bltروزنامه شرق : مقایسه قالیباف با فرستاده امام راحل به روسیه درست است؟
bltاعتدال : دیوارکوتاه ظریف!
bltسایت جماران : حمله شدید احمدی بیغش به قالیباف به خاطر لغو دیدار با پوتین
bltصدای ایران : حاشیه های سفر قالیباف به روسیه ادامه دارد/ انتقاد یک نماینده از آقای رئیس
bltروز پلاس : واکنش نیکزاد به مقایسه ارسال پیام امام (ره) به گورباچف با سفر اخیر قالیباف
bltپانا : تذکر نیکزاد به یک نماینده درباره مقایسه سفر قالیباف با فرستاده امام راحل به روسیه
bltشبستان : مقایسه سفر فرستاده امام به شوروی با سفر رییس مجلس به روسیه درست نیست
bltنواندیش : انتقاد نماینده مجلس از روند سفر قالیباف به روسیه
bltمشرق نیوز : واکنش نیکزاد و ذالنور به اظهارات احمدی بیغش
bltفرارو : انتقاد تند یک نماینده از قالیباف
bltرویداد 24 : انتظار داشتید مرموزترین سیاستمدار دنیا این گونه با جنابعالی ملاقات کند؟ / در کیفیت مشاوران خود تجدید نظر اساسی کنید
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.