شبکه شاد در آینده مکمل آموزش خواهد شد

شبکه شاد در آینده مکمل آموزش خواهد شد
خبرگزاری آریا- وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه شبکه شاد در آینده مکمل آموزش خواهد شد، از مدیران مدارس خواست تا از تحقق اهداف یادگیری مطمئن شوند و با روش های مختلف به این اهداف برسند.
شبکه شاد در آینده مکمل آموزش خواهد شد

شبکه شاد در آينده مکمل آموزش خواهد شد خبرگزاری آریا- وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه شبکه شاد در آینده مکمل آموزش خواهد شد، از مدیران مدارس خواست تا از تحقق اهداف یادگیری مطمئن شوند و با روش های مختلف به این اهداف برسند.
به گزارش خبرگزاری آریا، آقای محسن حاجی میرزایی در سلسله نشست های ارتباط هفته که با حضور بیش از8000 نفر از مدیران مدارس استان آذربایجان شرقی در بستر فضای مجازی و از طریق شبکه شاد برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: در پرتو انقلاب اسلامی نشیب و فرازهایی را پشت سر گذاشته ایم و تجربه کرده ایم. همین تجربیات به جامعه ما شکل داده و ظرفیت های ما را بهبود بخشیده و توانایی های ملی را افزایش داده است. امروز به برکت همین تجربیات توانستیم از زیر سلطه استکبار رهایی یابیم. همگام با انقلاب اسلامی تحولات عظیمی در حوزه آموزش از قبیل توسعه فرصت های آموزشی، کاهش اختلاف جنسیتی، منطقه ای و قومی در دریافت خدمات آموزشی، کاهش بیسوادی و باور ظرفیت ها و توانمندی های ملی در منطقه شکل گرفت.
برای استمرار فعالیت ها در شرایط شیوع کرونا به توسعه مهارت های خود نیاز داریم
این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه با شیوع کرونا تغییرات اساسی در آموزش کشور رخ داده است، گفت: با شرایط غیرمنتظره ای روبرو شده ایم که ما را ناگزیر وارد زیست بومی جدید کرد. در زیست بوم جدید ابزار و سیاست هایی که برای انجام مأموریت در سال های قبل داشتیم، مناسب نبود و نمی توانست به ما کمک کند بنابراین برای استمرار فعالیت خود در این شرایط باید مهارت هایی را بیاموزیم که تا به حال فرانگرفته ایم.
وی افزود: نظام تعلیم و تربیت در بطن انقلاب بزرگ آموزشی قرارگرفته است. اگر معتقدیم آموزش از نیازهای اساسی و حیاتی یک جامعه و آینده ساز و هویت دهنده است و اطمینان داریم آموزش رشد دهنده و توانمند کننده افراد جامعه است، باید مأموریت آموزش را که با چالش روبرو شده است، با نگاهی نو و تازه و با استفاده از روش های مبتکرانه و خلاقانه ادامه دهیم.
حاجی میرزایی آموزش و پرورش را متولی اصلی ارائه آموزش در جامعه دانست و اظهارکرد: موظف هستیم جامعه را برای حضور خلاق در امر آموزش آماده کنیم و با آموزش، زندگی مردم را ارتقا و توسعه دهیم اما این کار تنها با تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های گذشته ممکن نیست. امروز نیاز به درک و فهم فراوان داریم تا قادر به حل مسائل پیش رو باشیم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت نقش حمایتی خانواده ها در موضوع آموزش تصریح کرد: مدیران مدارس پیوند خود را با معلمان، دانش آموزان و خانواده ها تقویت و تلاش کنند نتایج ارزشیابی ها را با به کارگیری روش های خلاقانه به واقعیت نزدیک کنند و بر ارتقای کیفیت آموزش تأکید داشته باشند.
این عضو کابینه دولت تدبیر و امید افزود: مدیران مدارس موظف هستند از دسترسی تمام دانش آموزان به آموزش اطمینان حاصل کنند. با هر روشی که میسر است و می توانید و با از ابزارهایی که در اختیارتان قرارگرفته است، برای ارائه آموزش باکیفیت به دانش آموزان استفاده کنید و در این مسیر از روش های خلاقانه استقبال می کنیم.
مدیران مدارس باید از تحقق اهداف یادگیری مطمئن شوند
وی با اشاره به اینکه هر یک از مدیران مدارس در شرایط امروز بار عظیم تعلیم و تربیت را بر عهده دارند، گفت: در شرایط امروز اثربخشی و کارایی همه نظام تعلیم و تربیت، بر عهده مدیران مدرسه است. مدیران مدارس با تمام معلمان و دانش آموزانشان ارتباط مستمر برقرار و معلمان را با ارایه آموزش های لازم توانمندتر از قبل کنند تا بتوانند با دانش آموزان و خانواده ها ارتباط بگیرند. مدیران مدارس باید از تحقق اهداف یادگیری مطمئن شوند و با به گاررکیری روش های مختلف به این هدف برسند.
وزیر آموزش وپرورش افزود: امروز عرصه نوآوری، خلاقیت، قدرت نمایی و هنرنمایی انسان های بزرگ است. معلمان باید با حمایت مدیران در این عرصه به گونه ای رشد کنند و نمایان شوند که نام و خاطره آن ها در ذهن افراد جامعه برای همیشه ماندگار شود.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه در شرایط شیوع کرونا مدرسه به عنوان پایگاه اصلی نظام تعلیم و تربیت مشخص شده است، گفت: سال ها تلاش کردیم مدرسه محوری رشد پیدا کند و امروز مدرسه، محور و مدیر مدرسه کانون این تحول چشمگیر شده است. اگر زمان بگذرد و توان خود را بالا نبریم، با از دست دادن فرصت ها افسوس خواهیم خورد. باید به گونه ای عمل کنیم که بعد از دوران کرونا به یک انسان توانمندتر و خلاق تر تبدیل شده باشیم.
توسعه شبکه شاد را ادامه خواهیم داد
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا ظرفیت های شبکه شاد را بیش ازآنچه امروز در دسترس است، افزایش دهیم، گفت: پلتفرم شاد، یک نهال نوپا است که آن را تقویت خواهیم کرد تا به یک درخت تنومند تبدیل شود. امروز شبکه شاد جایگزین آموزش حضوری در کشور شده است و در آینده مکمل آموزش خواهد بود. از این مسیر برنمی گردیم و هرروز با خلاقیت و به کارگیری روش های جدید و نو در آن پیشرفت خواهیم کرد.
حاجی میرزایی، تلاش برای تأمین معیشت مدیران و معلمان را یکی از مهم ترین وظایف خود عنوان کرد و گفت: تمام تلاش خود را در ایجاد تسهیلات برای همکاران فرهنگی انجام خواهم داد .
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وزیر آموزش وپرورش در خصوص طرح رتبه بندی گفت: موضوع رتبه بندی در دستور کار هیئت دولت است و با جدیت پیگیری می شود.
کلیدواژه های این خبر
آموزش و پرورش   شیوع   آذربایجان شرقی   تعلیم و تربیت   وزیر آموزش و پرورش   جنسیت   پیروزی انقلاب اسلامی   کارایی   زیست بوم   استکبار   مدیران مدارس   بیسواد   محسن حاجی میرزایی   ویروس کرونا   سلسله نشست   همگام   کیفیت آموزش   معلمان   انقلاب اسلامی   فضای مجازی   دانش آموزان   دولت تدبیر و امید   شبکه شاد  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «آریا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
تلاش داریم برای بازگشایی مدارس فرهنگیان را در اولویت واکسیناسیون کرونا قرار دهیم
ملیت
حاجی میرزایی: تلاش داریم فرهنگیان را در اولویت واکسن قرار دهیم
روز پلاس
تلاش برای قرار دادن فرهنگیان در اولویت واکسیناسیون
میزان
مجلس دانش آموزی، یک نهاد تشریفاتی نیست / نباید اهداف تعلیم و تربیت به کنکور وصل شود
خبرگزاری دانشجو
توضیحات حاجی میرزایی درباره واکسن کرونای فرهنگیان و بازگشایی مدارس
ایران آنلاین
تلاش داریم فرهنگیان را در اولویت واکسیناسیون قرار دهیم
وانا نیوز
خبر مهم درباره بازگشایی مدارس! / وزیر چه گفت؟!
رکنا نت
نباید اهداف تعلیم و تربیت به کنکور وصل شود
خبرگزاری ایلنا
تلاش داریم فرهنگیان را در اولویت واکسیناسیون قرار دهیم/بازگشایی مدارس لازم است
ایسنا
استمرار کلاس های درس دوره آموزش ابتدایی تا پایان اردیبهشت
صدا و سیما
چراغ جان 45 معلم تهرانی در 14 ماه گذشته خاموش شد
جوان آنلاین
کرونا جان چند معلم تهرانی را گرفت؟
ایران آنلاین
فوت 45 معلم در 14 ماه گذشته در تهران
عصر ایران
وزیر آموزش و پرورش: مراقب سلامت روانی دانش آموزان باشید!
تسنیم
انعطاف در تدریس و نوآوری می تواند مانعی برای تعطیلی آموزش باشد
ایرنا
مدیران بیش از گذشته مراقب سلامت روانی و جسمی دانش آموزان باشند
مهر نیوز
مدیران مدارس مراقب سلامت جسمی و روانی دانش آموزان باشند
ایرنا
نظام آموزشی مجازی شرایط کرونا را به فرصت تبدیل کرد
برنا نیوز
حاجی میرزایی در ارومیه: حقوق معلمان را احیا می کنیم
تسنیم
وزیر آموزش و پرورش: نقصان های شبکه شاد با ارتقای کیفیت، برطرف می شود
ایرنا
وزیر: ارتقای کیفی آموزش مهمترین مسوولیت آموزش و پرورش است
ایرنا
«تعیین تکلیف نیروی انسانی» ؛ «رتبه بندی معلمان» و «ایجاد شبکه شاد» از اقدامات ستودنی وزیر آموزش و پرورش است
وزارت آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش در یزد: تجربیات ارزشمند فرهنگیان از دوران کرونا مبادله شود
تسنیم
کنکور به جان آموزش و پرورش افتاده است
قدس آنلاین
وزیر آموزش و پرورش در یزد: مدیران عمود خیمه تعلیم و تربیت هستند
تسنیم
بیش از 12 میلیون دانش آموز از طریق شبکه شاد در حال تحصیل هستند
ایرنا
حاجی میرزایی: باید آسیب های آموزش مجازی را کنترل و به حداقل برسانیم
سیتنا
وزیر آموزش و پرورش خواستار تدبیر برای کاهش آسیب های فضای مجازی شد
ایرنا
تصویب قانون حمایت از اطفال و نوجوانان
شیعه نیوز
ممنوعیت کار کودکان و انسداد خروج کودکان از چرخه آموزش
آریا
سالانه بیش از 550 هزار کودک اتباع از آموزش های رسمی برخوردار می شوند
خبرگزاری ایلنا
تشریح فعالیت های آموزش و پرورش در تاسیس شبکه شاد و استفاده از فناوری های نوین در دوران کرونا، ایجاد دسترسی برابر برای همه کودکان و نوجوانان به آموزش، تصویب و پیگیری اجرای قانون حمایت از اطفال و نوجوانان و پیگیری ممنوعیت کار کودکان و انسداد خروج کودکان از چرخه آموزش
وزارت آموزش و پرورش
کرونا خطوط قرمز آموزش را رد کرد/ نگرانی والدین از آسیب های آموزش آنلاین برای نوجوانان
میگنا
خداحافظی موقت آموزش و پرورش با آموزش مجازی
پانا
محرومیت اقتصادی نباید موجب محرومیت آموزشی شود
میزان
«محرومیت اقتصادی»، نباید موجب «محرومیت آموزشی» شود
برنا
تاکید وزیر بر رسیدگی بیشتر به دروس اول و دوم ابتداییها و دوازدهمیها
ایسنا
19 هزار نفر طی سال سال در سیستان و بلوچستان جذب آموزش و پرورش شدند
ایرنا
دهکده ورزش دانش آموزی آذربایجان شرقی افتتاح شد
آریا
نقش معلم در جامعه، حذف شدنی نیست
ایسنا
اخبار مرتبط
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.