تاکید مراجع تقلید و علما بر ضرورت صیانت و دفاع ملت از آرمان های انقلاب

تاکید مراجع تقلید و علما بر ضرورت صیانت و دفاع ملت از آرمان های انقلاب
مراجع تقلید و علما بر لزوم صیانت از آرمان های انقلاب اسلامی تأکید کردند و لازمه استمرار حرکت پرشتاب انقلاب را حضور مردم در صحنه و کار و تلاش بی وقفه دانستند.
تاکید مراجع تقلید و علما بر ضرورت صیانت و دفاع ملت از آرمان های انقلاب

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، ملت سرافراز ایران همه ساله در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در راهپیمایی عظیم 22 بهمن حضور می یافتند و با این حضور تماشایی و با شکوه مشت کوبنده ای بر دهان استکبار جهانی می کوبیدند.

امسال اما بخاطر شیوع ویروس منحوس کرونا، مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، پایبندی مردم به رعایت این شیوه نامه های بهداشتی برای قطع زنجیره شیوع این بیماری، امکان حضور میلیونی ملت در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن وجود ندارد، گر چه بر اساس تدابیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی راهپیمایی های ماشینی و موتوری در همان مسیرهای پیاده روی برقرار است.

همه ساله مراجع تقلید و علما در چنین روزی از مردم شریف ایران برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن و خلق حماسه ای بزرگ دعوت به عمل می آوردند، اما امسال بخاطر شیوع ویروس منحوس کرونا، بر پایه عقلانیت دینی خواستار رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم شده و بر لزوم صیانت ملت از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی تأکید کرده اند.

به همین مناسبت گوشه هایی از تأکیدات رهبر معظم انقلاب، مراجع تقلید و علما در رابطه با صیانت از آرمان های انقلاب که طی سخنرانی های مختلف داشته اند را در زیر تقدیم خوانندگان گرامی می کنیم.

لازمه استمرار حرکت پرشتاب انقلاب؛ حضور مردم در صحنه و کار و تلاش بی وقفه است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در 19 بهمن ماه سال جاری در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، بیعت تاریخی همافران با امام خمینی(ره) در 19 بهمن 57 را یکی از شگفتی سازی های مهم و از عوامل اصلی پیروزی انقلاب و همچنین نشان دهنده خطای محاسباتی آمریکایی ها برشمردند و گفتند: لازمه استمرار حرکت پرشتاب انقلاب، حضور مردم در صحنه، کار و تلاش بی وقفه، اتحاد کلمه بخصوص میان مسئولان، اعتماد به وعده الهی و افزایش مؤلفه های قدرت ملی در عمل است.

ایشان همچنین قضایای فضاحت بار اخیر آمریکا و سقوط ترامپ را افول آبرو، قدرت و انتظام اجتماعی و سیاسی آمریکا خواندند و با اشاره به اظهارنظر مقام های اروپایی و آمریکایی درباره ی برجام و تحریم ها تأکید کردند: آمریکایی ها و اروپایی ها حق هیچ گونه شرط گذاری ندارند زیرا تعهدات برجامی خود را نقض کردند و آن طرفی که باید شرط بگذارد جمهوری اسلامی است زیرا به تعهدات خود پایبند بود. بنابراین ایران هنگامی به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت که آمریکا همه تحریم ها را در عمل و نه در حرف یا بر روی کاغذ، لغو کند و این لغو تحریم ها مورد راستی آزمایی ایران قرار گیرد. این، سیاست قطعی و غیرقابل برگشت جمهوری اسلامی و مورد اتفاق همه مسئولان است و هیچکس از آن عدول نخواهد کرد.

انقلاب اسلامی ایران آسان به دست نیامده تا آن را ارزان از دست بدهیم

حضرت آیت الله مکارم شیرازی نیز در سخنانی با تأکید بر لزوم صیانت و دفاع از آرمان های بلند انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر یعنی انقلاب اسلامی ایران ارزان به دست نیامده تا آن را ارزان از دست بدهیم.

این مرجع تقلید همچنین در سخنانی دیگر خاطرنشان کرد: هم مشکلات فرهنگی زیادی داریم، بویژه با فیلم هایی که اخیرا نشان می دهند، هم مشکلات اقتصادی وجود دارد، اما این مشکلات مانع از دست بر داشتن از اصولی که به آن ایمان داریم نیست.

انقلاب اسلامی برای ملت ایران عزت و عظمت به ارمغان آورد

حضرت آیت الله نوری همدانی نیز طی سخنانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای ملت ایران عزت و عظمت به ارمغان آورد، گفت: همه پیشرفت ها و دستاوردهای ما مرهون نعمت ولایت است.

پیشرفت های علمی کشور در طول انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه امروز بالاترین نعمت خداوند، نعمت ولایت است، ابراز کرد: همه این پیشرفت ها و دستاوردها مرهون نعمت ولایت هستیم، از همین جهت امام راحل فرمودند برای حفظ انقلاب اسلامی باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به اهتمام روایات نسبت به قدردانی از نعمت ولایت مطرح کرد: امروز باید بدانیم که اگر قدردان نعمت ولایت نباشیم و نسبت به آن کفران بورزیم، همه نعمات و آسایش خود را از دست خواهیم داد، زیرا این ولایت است که کشتی انقلاب اسلامی را در طوفان های سهمگین حفظ کند.

خداوند در 22 بهمن همه چیز را به مسلمانان داد و باید شکرگزار این نعمت باشیم

حضرت آیت الله سبحانی نیز با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: خداوند در 22 بهمن همه چیز را به مسلمانان داد و باید شکرگزار این نعمت باشیم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم وقایع 22 بهمن را درسی برای جوانان و جامعه امروز دانست و تأکید کرد که شکرگزاری از نعمت انقلاب بدین معنا است که با همه توان از آن صیانت کنیم.

همچنین حضرت آیت الله جوادی آملی طی سخنانی ابراز داشت: اگر در صیانت از انقلاب کوتاهی کنیم در دنیا و آخرت مسؤول خواهیم بود.

مفسر برجسته قرآن کریم با اشاره به اینکه ما موظفیم که قرآن و عترت، نظام و استقلال را حفظ کنیم، عنوان کرد: همه باید در عرصه دفاع از انقلاب حضور داشته باشند و در انجام مسؤولیت و وظیفه کوتاهی نکنند تا این امانت را به دست صاحب اصلی آن وجود مبارک حضرت ولی عصر(عج) برسانند.

تأکید بر لزوم پاسداری ملت از مرزهای انقلاب اسلامی

حضرت آیت الله علوی گرگانی نیز با تأکید بر لزوم پاسداری ملت از مرزهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: امروز از یک طرف انتظارات به حق ملت ایران اعم از وضعیت اقتصادی و گرانی و مبارزه با فساد و رانت خواری بعضا برآورده نشده است و از طرف دیگر تحریم سنگین استکبار جهانی در کنار عملیات روانی دشمنان از طریق رسانه ها و فضای مجازی بیش از هر زمان دیگر امید دشمنان را در تزلزل ملت در پاسداری از خون شهدا و حفظ استقلال و عزت ملی پر رنگ تر کرده است، از این رو مردم باید توجه ویژه ای به دفاع از آرمان های انقلاب داشته باشند.

بیش از هر زمانی نیازمند تقویت مبانی ایمانی و بصیرت انقلابی هستیم

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم در بیانیه ای به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب، بر لزوم حراست و پاسداری از آرمان های والای انقلاب و حضرت امام تاکید کرد.

ملت متعهد و معتقد ما هر ساله با حضور در راهپیمایی های بزرگ یوم الله 22 بهمن نشان می دادند که ملتی مقاوم، شکور و قدردان هستند. گرچه امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا این فرصت گران قدر در اختیار ملت ما نیست؛ اما حسب اعلام شیوه نامه ها و برنامه ریزی های ستاد ملی مبارزه با کرونا، یوم الله 22 بهمن گرامی داشته خواهد شد. نام و یاد شهیدان سرافراز نهضت اسلامی، فریادهای مرگ بر آمریکا و غریو شور انگیز «الله اکبر» همچنان بر زبان ملت ما جاری است و خاموش شدنی نیست./841/ت302/ب1


کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   مشکلات اقتصادی   آمریکا   شیوع   آیت الله مکارم   لغو تحریم   قدرت ملی   پیروزی انقلاب اسلامی   ویروس   نیروی هوایی   مقام های اروپایی   ویروس کرونا   مشکلات فرهنگی   مرهون   ماشینی   مراجع تقلید   بهمن ماه   آیت الله حسین نوری همدانی   گوشه   علما   آرمان های انقلاب   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   برجام   راهپیمایی 22 بهمن   22 بهمن   دونالد ترامپ   پیاده روی   استکبار جهانی   شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی   پیروزی انقلاب   سیاسی و اجتماعی   ایام دهه فجر   تعهدات برجام   ستاد ملی مقابله با کرونا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «رسانیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
انتظار فرج، انتظاری هدفمند، پویا، سازنده و همراه با امید و اقدام است
ابنا
استکبارستیزی و مقابله با ظلم لازمه گام برداشتن در مسیر ظهور است
ایسنا
وزیر بهداشت: ایران در مرز خودکفایی تجهیزات مدیریت کرونا است
ایرنا
وزیر بهداشت با مراجع تقلید در قم دیدار کرد
ایرنا
بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع عملی تحریم ها نفعی ندارد
ایران آنلاین
بیانیه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام و آمریکا
فرارو
مجلس خبرگان رهبری: بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع عملی تحریم ها نفعی ندارد
پانا
بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تحریم ها مضر است
شبکه خبر
بیانیه مجلس خبرگان رهبری: بازگشت آمریکا به برجام، بدون لغو تحریم ها نفعی ندارد
آفتاب
بیانیه پایانی هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم
بولتن نیوز
بازگشت یا عدم بازگشت آمریکا به برجام اثری در مقاومت ملت ایران ندارد/گرانی مردم را آزار می دهد
راه دانا
هشدار مجلس خبرگان درباره مذاکره مجدد با آمریکا
دنیای اقتصاد
هشدار مجلس خبرگان درباره مذاکره با آمریکا /در انتخابات 1400سیاه نمایی نشود
خبرآنلاین
بیانیه پایانی هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری «دوره پنجم»: بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تحریم، مضر است
سایت جماران
اقدام هوشمندانه ملت ایران در انتخابات 1400 تضمین کننده آینده روشن است
خبرگزاری موج
مذاکره مجدد برجام خط قرمز نظام است/درانتخابات 1400سیاه نمایی نشود
مهر نیوز
نیروهای مسلح به امر فرمانده معظم کل قوا 10 رزمایش برگزار کرد/ تلاش آمریکا برای بازگشت به برجام نشان اقتدار ایران است
راه دانا
سرلشکر باقری: تلاش آمریکا برای بازگشت به برجام نشان اقتدار ایران است
ایرنا
امامان جمعه:موضع جمهوری اسلامی در برجام فرمایشات رهبر معظم انقلاب است
ایرنا
امام جمعه سمنان: برداشتن واقعی و یک باره تحریم ها شرط بازگشت ایران به تعهدات برجامی است
تسنیم
اقتدار و عزت ایران اسلامی در منطقه رو به افزایش است؛ آمریکا و اروپا حق شرط گذاری ندارند
تسنیم
به خاطر کارهای صورت نگرفته طلب عفو می کنم
روزنامه شرق
امام جمعه قشم: کاهش اقلام ضروری نتیجه ضعف مدیریت است
تسنیم
امام جمعه کرمانشاه: آمریکای نقض کننده برجام حق تعیین پیش شرط ندارد
تسنیم
امام جمعه موقت بوشهر: محاکمه عاملان شهادت سرداران مقاومت خواسته ملت و مسئولان ایران و عراق است
تسنیم
برگزاری جشن صبر و شکر پیروان ادیان/ مخابره همزمان پیام صلح و دوستی از مسجد، کلیسا، کنیسه و آتشگاه
شبستان
اعتماد به آمریکا یک خطای راهبردی است
مهر نیوز
محورهای خطبه های نمازجمعه شهرهای استان بوشهر
ایرنا
انقلاب اسلامی عامل عزت همه مردم ایران/شیعه وسنی متحد تر از همیشه
آرا نیوز
راهپیمایی خودرویی و موتوری 22 بهمن در استان تهران برگزار شد
آرا نیوز
شکوه جشن انقلاب در خوزستان/ کرونا هم مانع از حضور مردم نشد + تصاویر
رهیاب نیوز
راهپیمایی باشکوه 22 بهمن به صورت ماشینی و موتوری در قم برگزار شد
رسانیوز
انقلاب اسلامی طرحی نو در برابر الگو های غربی و شرقی بود / تنها راه قطع امید از دشمنان، توسعه کشور به دست متخصصان داخلی است
خبرگزاری دانشجو
ایران قوی در 42 سالگی انقلاب| نمایشی متفاوت از اقتدار ملت بزرگ ایران
ایران اکونومیست
مردم روز های متفاوت؛ 22 بهمن در 42 سال چگونه گذشت؟
صدا و سیما
مردم ایران شور و شعور انقلابی را به نمایش گذاشتند
قدس آنلاین
جانسون و مرکل در باره برجام گفت وگو کردند
پارسینه
ندای الله اکبر در سراسر کشور طنین انداز شد
تقریب نیوز
پیروزی های انقلاب اسلامی و ذلت و خواری دشمنان ادامه خواهد داشت
راه دانا
پیروزی انقلاب عامل عزت ملی و شکوفایی کشور
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltابنا : انتظار فرج، انتظاری هدفمند، پویا، سازنده و همراه با امید و اقدام است
bltایسنا : استکبارستیزی و مقابله با ظلم لازمه گام برداشتن در مسیر ظهور است
bltایرنا : وزیر بهداشت: ایران در مرز خودکفایی تجهیزات مدیریت کرونا است
bltایرنا : وزیر بهداشت با مراجع تقلید در قم دیدار کرد
bltایران آنلاین : بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع عملی تحریم ها نفعی ندارد
bltفرارو : بیانیه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام و آمریکا
bltپانا : مجلس خبرگان رهبری: بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع عملی تحریم ها نفعی ندارد
bltشبکه خبر : بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تحریم ها مضر است
bltآفتاب : بیانیه مجلس خبرگان رهبری: بازگشت آمریکا به برجام، بدون لغو تحریم ها نفعی ندارد
bltبولتن نیوز : بیانیه پایانی هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم
bltراه دانا : بازگشت یا عدم بازگشت آمریکا به برجام اثری در مقاومت ملت ایران ندارد/گرانی مردم را آزار می دهد
bltدنیای اقتصاد : هشدار مجلس خبرگان درباره مذاکره مجدد با آمریکا
bltخبرآنلاین : هشدار مجلس خبرگان درباره مذاکره با آمریکا /در انتخابات 1400سیاه نمایی نشود
bltسایت جماران : بیانیه پایانی هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری «دوره پنجم»: بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تحریم، مضر است
bltخبرگزاری موج : اقدام هوشمندانه ملت ایران در انتخابات 1400 تضمین کننده آینده روشن است
bltمهر نیوز : مذاکره مجدد برجام خط قرمز نظام است/درانتخابات 1400سیاه نمایی نشود
bltراه دانا : نیروهای مسلح به امر فرمانده معظم کل قوا 10 رزمایش برگزار کرد/ تلاش آمریکا برای بازگشت به برجام نشان اقتدار ایران است
bltایرنا : سرلشکر باقری: تلاش آمریکا برای بازگشت به برجام نشان اقتدار ایران است
bltایرنا : امامان جمعه:موضع جمهوری اسلامی در برجام فرمایشات رهبر معظم انقلاب است
bltتسنیم : امام جمعه سمنان: برداشتن واقعی و یک باره تحریم ها شرط بازگشت ایران به تعهدات برجامی است
bltتسنیم : اقتدار و عزت ایران اسلامی در منطقه رو به افزایش است؛ آمریکا و اروپا حق شرط گذاری ندارند
bltروزنامه شرق : به خاطر کارهای صورت نگرفته طلب عفو می کنم
bltتسنیم : امام جمعه قشم: کاهش اقلام ضروری نتیجه ضعف مدیریت است
bltتسنیم : امام جمعه کرمانشاه: آمریکای نقض کننده برجام حق تعیین پیش شرط ندارد
bltتسنیم : امام جمعه موقت بوشهر: محاکمه عاملان شهادت سرداران مقاومت خواسته ملت و مسئولان ایران و عراق است
bltشبستان : برگزاری جشن صبر و شکر پیروان ادیان/ مخابره همزمان پیام صلح و دوستی از مسجد، کلیسا، کنیسه و آتشگاه
bltمهر نیوز : اعتماد به آمریکا یک خطای راهبردی است
bltایرنا : محورهای خطبه های نمازجمعه شهرهای استان بوشهر
bltآرا نیوز : انقلاب اسلامی عامل عزت همه مردم ایران/شیعه وسنی متحد تر از همیشه
bltآرا نیوز : راهپیمایی خودرویی و موتوری 22 بهمن در استان تهران برگزار شد
bltرهیاب نیوز : شکوه جشن انقلاب در خوزستان/ کرونا هم مانع از حضور مردم نشد + تصاویر
bltرسانیوز : راهپیمایی باشکوه 22 بهمن به صورت ماشینی و موتوری در قم برگزار شد
bltخبرگزاری دانشجو : انقلاب اسلامی طرحی نو در برابر الگو های غربی و شرقی بود / تنها راه قطع امید از دشمنان، توسعه کشور به دست متخصصان داخلی است
bltایران اکونومیست : ایران قوی در 42 سالگی انقلاب| نمایشی متفاوت از اقتدار ملت بزرگ ایران
bltصدا و سیما : مردم روز های متفاوت؛ 22 بهمن در 42 سال چگونه گذشت؟
bltقدس آنلاین : مردم ایران شور و شعور انقلابی را به نمایش گذاشتند
bltپارسینه : جانسون و مرکل در باره برجام گفت وگو کردند
bltتقریب نیوز : ندای الله اکبر در سراسر کشور طنین انداز شد
bltراه دانا : پیروزی های انقلاب اسلامی و ذلت و خواری دشمنان ادامه خواهد داشت
bltصدا و سیما : پیروزی انقلاب عامل عزت ملی و شکوفایی کشور
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.