گام موثر «قوی شدن» در سازمان رزم دریایی سپاه

گام موثر «قوی شدن» در سازمان رزم دریایی سپاه
طی مراسمی با حضور رئیس ستادکل نیرو های مسلح و فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 340 شناور رزمی و پشتیبانی به نیروی دریایی سپاه ملحق شد، تا در مسیر فرمان فرمانده معظم کل قوا برای «قوی شدن» گام مؤثری در تقویت و توان رزم دریایی سپاه برداشته شود.
گام موثر «قوی شدن» در سازمان رزم دریایی سپاه

سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش سپاه نیوز، رئیس ستاد کل نیرو های مسلح گفت: نیروی دریایی سپاه علاوه بر بهره گیری از شناور های تندرو، در عرصه موشکی نیز در حال رشد و پیشرفت قابل ملاحظه ای است.
سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو های مسلح در آیین الحاق 340 شناور رزمی و پشتیبانی درباره اتکای نیروی دریایی سپاه به شناور های رزمی تندرو عنوان کرد: این موضوع تنها یک مسئله تجهیزاتی نیست. نیروی دریایی در سپاه به دور از اینکه بخواهد تکرار و تقلید یک نیروی دریایی از دیگر کشور ها باشد، یک نیروی بالنده با اتکای به ظرفیت های درون زای خویش است. وی خاطرنشان کرد: عزیزان نیروی دریایی سپاه و نیروی دریایی ارتش به خوبی در کنار هم با در پیش گرفتن راهبردی جدید و رویکردی انقلابی مکمل خویش هستند.
رئیس ستاد کل نیرو های مسلح ادامه داد: شناور تندرو یک فرهنگ است که عامل اصلی تحرک و کارآمدی آن انسان مؤمن و شجاع و ایثارگری است که اگر آن انسان این ویژگی ها را نداشته باشد، این شناور هیچ گونه کارآمدی نخواهد داشت. ساختن و به کارگیری یک شناور تندرو چیزی نیست که از سایر کشور ها بر نیاید، اما عاملی که این شناور کوچک را به یک عامل قدرت بی بدیل تبدیل می کند، آن انسان شایسته ای است که در این شناور عهده دار دفاع و تهاجم به دشمن می شود. وی با تجلیل از شهدای دلاوری همچون شهید مهدوی ها و شهید رودکی ها که این صحنه ها را فرماندهی کردند و شهدای زنده ای که امروز این صحنه ها را می آفرینند و فرماندهی می کنند و همه رزمندگان دلاور و شجاع امروز نیروی دریایی سپاه، خاطرنشان کرد: همت بلند آنان و سلحشوری آنان است که می تواند یک عامل بی نظیر در نبرد دریایی از این وسیله بسازد.
انقلاب اسلامی موجب فرسایش قدرت امریکا شد
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهش در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد. سردار سلامی گفت: ما از تحریم و پیامد های آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.
فرمانده کل سپاه اضافه کرد: پیشرفت های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان تر و مدرن تر از فضای غیرتحریم بوده است. فرمانده کل سپاه افزود: قدرت های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهمند ایستاده اند. سردار سلامی تصریح کرد: در تمام فراز های سخت، ملت عزیز ایران و سایر ملت های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند. تا امروز که 42 سال از این انقلاب ناب می گذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است. امریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست های خود را پیش ببرد. قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.
هرجا مقابل دشمن ایستادیم قوی تر شدیم
سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد. ما با تجربه های زیاد از این 42 سال، دریافته ایم در هر نقطه ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.
وی افزود: تصور دشمنان این بود که می توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند. دشمن تصور می کرد می تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن ها را در مسیر تسلیم قرار دهند. ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبه رو هستیم. وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن ها رها نمی کنند و این سفارش قرآن است. باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن ها ندهیم. امروز برخی رژیم های مرتجع، سرزمین های اسلام را میزبان سیاست های صهیونیست ها کرده اند. صهیونیست ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می کنند ارمغانی جز آتش ندارند.
حکام منطقه ای در دوستی با صهیونیست ها افراط نکنند
سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست. در دوستی با صهیونیست ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می دهد. مسلمانان چنین رفتار هایی را از حاکمان شان نمی پذیرند. سردار سلامی خطاب به امریکایی ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست های شکست خورده را تکرار نکنید. دریا یکی از جبهه های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب های جهان گسترش یافته است. این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است. نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند. وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است. از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، 200 فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صد ها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.
سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناور های دشمن مجهز می شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی کند؛ روی سطح، افق های بلندی برای نیرو ها طراحی شده است و باز هم گسترش می یابد. در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می یابد. سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فناوری های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می گیرد وجود دارد. وی از همه مهندسان، تکنسین ها و کارگران شریف وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
دریادار پاسدارعلیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه نیز در این مراسم در گزارشی با اشاره به بخشی از دستاورد های نیروی دریایی سپاه گفت: این مراسم چهارمین مراسم الحاق است که نخستین آن در خرداد امسال بوده و 112 فروند شناور موشک انداز وارد سازمان رزم این نیرو شد و در مهرماه هم 188 فروند پهپاد شناسایی از دور به این نیرو ملحق شد. وی با اشاره به اینکه در آبان ماه هم شناور اقیانوس پیما مزین به نام شهید رودکی نیز به نیروی دریایی سپاه ملحق شده است، افزود: با افتخار اعلام می کنم که امروز 340 فروند شناور رزمی دیگر هم به نیروی دریایی سپاه الحاق خواهد شد. بنده و همرزمانم امروز مفتخریم که فرموده فرمانده کل قوا را برای قوی شدن عملی نموده ایم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: تولید بالغ بر 100 فروند شناور در یک شرکت دانش بنیان خصوصی و بیش از 30 فروند شناور موشک انداز در سال جاری آماده شده است و همچنین تولید 35 فروند شناور از شناور های مختلف در یک شرکت دانش بنیان کوچک انجام شده و 10 فروند شناور کلاس عاشورا نیز تولید شده است.

کلیدواژه های این خبر
آمریکا   الحاق   فرسوده   رزمی   محمد باقری   جنگ اقتصادی   کل قوا   کارآمدی   نیروی دریایی ارتش   نیروی دریایی سپاه   کل سپاه   بالنده   انقلاب اسلامی   آنلاین   فرمانده کل سپاه  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «جوان آنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
درخشش هوافضای سپاه در ارتقای قدرت موشکی ایران +عکس
دنیای اقتصاد
بیانیه سپاه فجر استان فارس به مناسبت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
خبرگزاری بسیج
سپاه آماده پاسخ سریع، قاطع و پشیمان کننده به تهدیدات آمریکا
اعتدال
وحدت ارتش و سپاه آرزوهای دشمن را باطل ساخته است
ایرنا
در مسیر قوی شدن لحظه ای درنگ نمی کنیم
خبرگزاری بسیج
مقام سپاه: دشمن را جا می گذاریم و کشور را از عوارض تحریم بی نیاز می کنیم
آفتاب
سردار تنگسیری: دشمن را جا می گذاریم و از راهبردش عبور می کنیم
مشرق نیوز
برای رفع مشکلات اقتصادی در کشور، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود
پانا
فرمانده نیروی دریایی سپاه: در مسیر قوی شدن لحظه ای درنگ نمی کنیم
مثلث
غول های نظامی ایران در دریا
تابناک
آغاز به کار غول های نظامی ایران در دریا/4 دستاورد دریایی در سال99
آرا نیوز
غول های نظامی ایران در دریا + عکس
خبرآنلاین
دریادار تنگسیری: تولیدات دفاعی در سال جاری تقویت خواهد شد
الف
وظیفه داریم با جان و دل از جزایر دفاع کنیم
خبرگزاری دفاع مقدس
دریادار تنگسیری: وظیفه داریم با جان و دل از جزایر دفاع کنیم
العالم
فرمانده نیروی دریایی سپاه: تنها راه عبور از مشکلات راهکار رهبر انقلاب است/ برای مقابله با قاچاق سوخت و کالا آماده ایم
خبرآنلاین
دریادار تنگسیری: وظیفه داریم با جان و دل از جزایر دفاع کنیم
مثلث
خبر ویژه سپاه پاسداران برای آمریکا
دنیای اقتصاد
سورپرایز جدید سپاه پاسداران برای آمریکا /افزایش برد موشک های کروز دریایی
خبرآنلاین
نیروهای مسلح در بهار سال کرونایی/ از رژه متفاوت ارتش تا شگفتی های فضایی سپاه
فارس
شناور های فراساحلی نیروی دریایی سپاه وارد دریا می شوند/ بُرد پهپاد های رزمی، شناسایی و تهاجمی ندسا فراتر از هزار کیلومتر است/ افزایش سرعت قایق های تندرو| پاسخ تهدید با تهدید
میزان
رونمایی از شهر جدید موشکی سپاه
شعار سال
دستاورد های حوزه جنگ الکترونیک از اجزای قدرت سپاه است
صدا و سیما
فرمانده کل سپاه: ملت ایران دشمن را در اعمال فشار و تحریم خسته کرده اند
پانا
دستیابی ایران به پیشرفت های فناورانه بزرگ عرصه دفاعی در دوران تحریم/ دستاوردهای حوزه جنگ الکترونیک از اجزای قدرت سپاه است
العالم
اظهارات مهم فرمانده کل سپاه در مراسم رونمایی از شهر موشکی جدید
ساعت 24
ملت ایران دشمن را در اعمال فشار و تحریم خسته کرده اند
خبرگزاری موج
تا آخر ایستاده ایم و صحنه را ترک نمی کنیم
برنا نیوز
ملت در جنگ اقتصادی به ما روحیه و قوت قلب داد
جوان آنلاین
فرمانده سپاه: بارها تا لبه جنگ پیش رفته ایم اما ولی فقیه دشمن را عقب رانده است
مثلث
فرمانده کل سپاه: هر دشمنی ما را تهدید کند، می ایستیم، چه آمریکا باشد چه اسرائیل
مثلث
الحاق شناورهای رزمی جدید به «ندسا»/ دستگیری جاسوسان فعال در مراکز حساس کشور
خبرگزاری دفاع مقدس
الحاق شناور های رزمی عملیاتی به نیروی دریایی سپاه
شعار سال
دریادار تنگسیری: سرعت شناور های نیروی دریایی سپاه به 110 نات خواهد رسید
میزان
اخطار فرمانده کل سپاه به مرتجعان منطقه
پانا
ویژگی شناورهای تندرو و هجومی سپاه از زبان سرلشکر باقری
پانا
اخطار فرمانده سپاه به کشورهای منطقه
فرارو
سرلشکر باقری: سپاه توانسته مسئولیت امنیت تنگه هرمز را به خوبی اجرا کند/ سپاه در دوران تحریم ایران را قدرتمندتر کرد
آرا نیوز
سرلشکر سلامی: انقلاب اسلامی موجب فرسایش قدرت آمریکا شد/ دریا یکی از جبهه های دفاعی ما است
الف
نگاهتان را به ایران عوض کنید
عصر پرس
اخبار مرتبط
bltدنیای اقتصاد : درخشش هوافضای سپاه در ارتقای قدرت موشکی ایران +عکس
bltخبرگزاری بسیج : بیانیه سپاه فجر استان فارس به مناسبت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
bltاعتدال : سپاه آماده پاسخ سریع، قاطع و پشیمان کننده به تهدیدات آمریکا
bltایرنا : وحدت ارتش و سپاه آرزوهای دشمن را باطل ساخته است
bltخبرگزاری بسیج : در مسیر قوی شدن لحظه ای درنگ نمی کنیم
bltآفتاب : مقام سپاه: دشمن را جا می گذاریم و کشور را از عوارض تحریم بی نیاز می کنیم
bltمشرق نیوز : سردار تنگسیری: دشمن را جا می گذاریم و از راهبردش عبور می کنیم
bltپانا : برای رفع مشکلات اقتصادی در کشور، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود
bltمثلث : فرمانده نیروی دریایی سپاه: در مسیر قوی شدن لحظه ای درنگ نمی کنیم
bltتابناک : غول های نظامی ایران در دریا
bltآرا نیوز : آغاز به کار غول های نظامی ایران در دریا/4 دستاورد دریایی در سال99
bltخبرآنلاین : غول های نظامی ایران در دریا + عکس
bltالف : دریادار تنگسیری: تولیدات دفاعی در سال جاری تقویت خواهد شد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : وظیفه داریم با جان و دل از جزایر دفاع کنیم
bltالعالم : دریادار تنگسیری: وظیفه داریم با جان و دل از جزایر دفاع کنیم
bltخبرآنلاین : فرمانده نیروی دریایی سپاه: تنها راه عبور از مشکلات راهکار رهبر انقلاب است/ برای مقابله با قاچاق سوخت و کالا آماده ایم
bltمثلث : دریادار تنگسیری: وظیفه داریم با جان و دل از جزایر دفاع کنیم
bltدنیای اقتصاد : خبر ویژه سپاه پاسداران برای آمریکا
bltخبرآنلاین : سورپرایز جدید سپاه پاسداران برای آمریکا /افزایش برد موشک های کروز دریایی
bltفارس : نیروهای مسلح در بهار سال کرونایی/ از رژه متفاوت ارتش تا شگفتی های فضایی سپاه
bltمیزان : شناور های فراساحلی نیروی دریایی سپاه وارد دریا می شوند/ بُرد پهپاد های رزمی، شناسایی و تهاجمی ندسا فراتر از هزار کیلومتر است/ افزایش سرعت قایق های تندرو| پاسخ تهدید با تهدید
bltشعار سال : رونمایی از شهر جدید موشکی سپاه
bltصدا و سیما : دستاورد های حوزه جنگ الکترونیک از اجزای قدرت سپاه است
bltپانا : فرمانده کل سپاه: ملت ایران دشمن را در اعمال فشار و تحریم خسته کرده اند
bltالعالم : دستیابی ایران به پیشرفت های فناورانه بزرگ عرصه دفاعی در دوران تحریم/ دستاوردهای حوزه جنگ الکترونیک از اجزای قدرت سپاه است
bltساعت 24 : اظهارات مهم فرمانده کل سپاه در مراسم رونمایی از شهر موشکی جدید
bltخبرگزاری موج : ملت ایران دشمن را در اعمال فشار و تحریم خسته کرده اند
bltبرنا نیوز : تا آخر ایستاده ایم و صحنه را ترک نمی کنیم
bltجوان آنلاین : ملت در جنگ اقتصادی به ما روحیه و قوت قلب داد
bltمثلث : فرمانده سپاه: بارها تا لبه جنگ پیش رفته ایم اما ولی فقیه دشمن را عقب رانده است
bltمثلث : فرمانده کل سپاه: هر دشمنی ما را تهدید کند، می ایستیم، چه آمریکا باشد چه اسرائیل
bltخبرگزاری دفاع مقدس : الحاق شناورهای رزمی جدید به «ندسا»/ دستگیری جاسوسان فعال در مراکز حساس کشور
bltشعار سال : الحاق شناور های رزمی عملیاتی به نیروی دریایی سپاه
bltمیزان : دریادار تنگسیری: سرعت شناور های نیروی دریایی سپاه به 110 نات خواهد رسید
bltپانا : اخطار فرمانده کل سپاه به مرتجعان منطقه
bltپانا : ویژگی شناورهای تندرو و هجومی سپاه از زبان سرلشکر باقری
bltفرارو : اخطار فرمانده سپاه به کشورهای منطقه
bltآرا نیوز : سرلشکر باقری: سپاه توانسته مسئولیت امنیت تنگه هرمز را به خوبی اجرا کند/ سپاه در دوران تحریم ایران را قدرتمندتر کرد
bltالف : سرلشکر سلامی: انقلاب اسلامی موجب فرسایش قدرت آمریکا شد/ دریا یکی از جبهه های دفاعی ما است
bltعصر پرس : نگاهتان را به ایران عوض کنید
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.