دستاوردهای علمی و صنعتی ایران دنیا را زیر و رو خواهد کرد

دستاوردهای علمی و صنعتی ایران دنیا را زیر و رو خواهد کرد
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: نهادهای علمی به مرور زیرساخت ها را در کشور می سازند و در آینده نزدیک خواهیم دید که دستاوردهای علمی و صنعتی ایران دنیا را زیر و رو خواهد کرد به شرطی که در بستر ایمان و دین حرکت کنیم و این امر با وحدت و انسجام محقق خواهد شد.
دستاوردهای علمی و صنعتی ایران دنیا را زیر و رو خواهد کرد

دکتر علی اکبر صالحی در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه دائمی دستاوردهای صنعت هسته ای کشور که در سرای سعدالسلطنه قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: انقلاب انفجار نور بود و رنگ و بوی الهی داشت، بستری که انقلاب فراهم کرد بستر خداباوری و دین باوری بود و اساس انقلاب نیز اخلاق و ادب است.

وی با اشاره به گذشت 42 سال از عمر با برکت انقلاب عنوان کرد: علی رغم تهدیدها و تحریم ها فراز و نشیب های زیای داشتیم اما بالنده و روبه جلو در حال حرکت هستیم.

صالحی بیان کرد: دوره برانگیختگی از زمان مشروطه آغاز شد و به برکت رهبری امام راحل دین غبارگرفته احیا و عرضه شد و این عرضه نه تنها در ایران بلکه در سطح جهان بود به گونه ای که جوانان اروپایی که به پوچ گرایی رسیده بودند به دین گرایش پیدا کردند.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی فلسفه زندگی را برای جهانیان عرضه و هدف از زندگی را بیان کرد؛ طی 42 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با انواع توطئه ها از قبیل جنگ تحمیلی و تحریم ها روبه رو بودیم در خصوص جنگ تحمیلی باید بگوییم جنگ تحمیلی جنگ صدام نبود بلکه جنگ جهانی علیه ایران بود.

این مسئول ضمن تأکید روی این موضوع که رمز انقلاب الله اکبر و پیوند با الله است و در دنیا می بینیم که مردم کشورهای اسلامی متأثر از انقلاب اسلامی ایران هستند؛ بیان کرد: کشورهای غربی با نظام اسلامی مشکل دارند و انرژی هسته ای را بهانه قرار می دهند چون نمی توانند بگویند با نظام اسلامی مشکل دارند زیرا در این صورت آزادی بیان که مدعی آن هستند زیر سؤال خواهد رفت.

وی گفت: به لطف خداوند متعال و تلاش دانشمندان به تمامی آستانه های صنعت هسته ای دست یافته ایم و اکنون فناوری هسته ای را در اختیار داریم ولی برای بلوغ آن نیازمند زمان هستیم.

علی رغم همه محدودیت های 42 ساله دستاوردهای عظیمی داشته ایم؛ حال سؤال اینجاست کدام کشور می توانست با جنگ تحمیلی و تحریم های فلج کننده و کاهش صدور نفت به کمتر از 500 هزار بشکه به این دستاوردها دست پیدا کند؟

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: اما اکنون با اتکا به توان داخل نیازهای صنعتی، علمی، پزشکی، سلامت و کشاورزی کشور را تأمین می کنیم و تهیه بیش از 100 میلیون تن مواد غذایی در سال یک نمونه است. اگر تنها به یک دستاورد بخواهیم اشاره کنیم، لوله کشی 380 هزار کیلومتر گاز است که سالانه 10 هزار کیلومتر انجام شده ولی برای مردم عینیت ندارد.

وی بیان کرد: اوایل انقلاب 175 هزار دانشجو داشتیم ولی اکنون این آمار افزایش یافته و برای مثال در شهری مانند قزوین بیش از 80 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند و دانشگاه های مختلف دستاوردهای بزرگی برای این استان داشته اند.

پیشرفت ایران به دلیل پتانسیل داخلی است

صالحی تصریح کرد: همه دنیا پیشرفت کرده است و عده ای می گویند اگر انقلاب اسلامی اتفاق نمی افتاد هم همین پیشرفت ها در کشور صورت می گرفت در پاسخ این افراد باید بگوییم که دو نوع پیشرفت داریم اول پیشرفتی که ناشی از توان و پتانسیل داخلی است و پیشرفت دوم وابستگی و دریافت آن از بیگانگان است.

وی افزود: دستاوردهای علمی و فناوری ایران از درون جوشیده است، ما علم هسته ای را از کسی دریافت نکردیم و تنها با دسترسی به کتب و مقالات علمی توانستیم علم را به فناوری تبدیل کنیم که این کار آسانی نیست چون همه دنیا به این منابع دسترسی دارند و تبدیل علم به فناوری نیازمند تلاش مضاعف است.

این مسئول خاطرنشان کرد: سازمان انرژی اتمی طیف وسیعی از فعالیت ها را دارد و جبهه های علم و فناوری را فتح می کند؛ سال 68 چند سانتریفیوژ مستعمل وارد کشور و از سال 68 تا 76 طول کشید تا مونتاژکاری را بیاموزیم، از سال 76 تا 85 نیز به فعالیت خود ادامه دادیم تا بتوانیم یک آبشار بسازیم و اکنون صفر تا 100 سانتریفیوژ را خودمان طراحی می کنیم و در حال حاضر با طراحی یک نرم افزار طراحی سانتریفیوژ هم سهل شده است.

وی اظهار کرد: همه این پیشرفت ها در سایه تحریم به دست آمده و اگر تحریم نبود پیشرفت های بیشتری اتفاق می افتاد، انقلاب اسلامی رو به قله پیشرفت در حال حرکت است ولی هنوز به قله نرسیدیم؛ رسیدن به قله تلاش و کوشش مضاعف می خواهد و تلاش دشمن برای این است که ما به قله نرسیم. اگر می خواهیم رو به جلو حرکت کنیم باید امید را به جامعه تزریق کنیم و نیمه پر لیوان را ببینیم هرچند مشکلات اقتصادی داریم اما برای رفع آن در کشورتلاش می شود.

صالحی در ادامه با اشاره به انتخاب بایدن در آمریکا گفت: بایدن نیامده درباره خروج از برجام سخن می گوید، بایدن محدودیت های مالی، بانکی و دارویی وضع کرده با این حال ادعای حقوق بشر نیز دارد؛ وی شعار ترامپ زدایی می دهد ولی خودش همان راه ترامپ را طی می کند. آمریکا باید فکر تسلیم شدن ایران را از سرش بیرون کند چون در این 42 سال نتیجه ای از اعمال فشار نگرفته است؛ فشار بایدن نیز به جایی نخواهد رسید.

وی تصریح کرد: یکی از گلوگاه های تولید واکسن، ساخت سانتریفیوژ بود که سازمان اتمی آن را ساخت و به بنیاد برکت تحویل داد. دشمن باید بداند هرچه بیشتر ما را محدود کند ما از پای نخواهیم نشست و نیازهایی که در ما ایجاد خواهد شد منجر به خلاقیت و اختراع می شود.

این مسئول ادامه داد: دشمن با ورود از در تقابل راه به جایی نخواهد برد و بهتر است تعامل بر اساس توازن را امتحان کند؛ صدام و داعش توطئه های آمریکا علیه ایران بودند تا ما را اسیر کرده و چهره اسلام را خدشه دار کنند اما حق را نمی توان پنهان کرد و برای همیشه کنار گذاشت؛ اکنون حقانیت ایران نمایان شده است و حتی ایرانیان مخالف انقلاب نیز به آن اذعان دارند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به این موضوع که هیچ ایرانی نمی تواند نسبت به اقتدار کشورش بی تفاوت باشد؛ بیان کرد: دشمنان نمی خواهند ایران به دانش موشکی و فناوری هسته ای مسلح باشد بنابراین ما باید قوی باشیم تا مانند صدام ما را بازیچه خود قرار ندهند. انقلاب اسلامی رهبری متفکر دارد که جامعه را هدایت می کند و ایشان همواره بر قوی شدن ایران تأکید دارند.

وی گفت: نهادهای علمی به مرور زیرساخت ها را می سازند و در آینده نزدیک خواهیم دید که دستاوردهای علمی و صنعتی ایران دنیا را زیر و رو خواهد کرد به شرطی که در بستر ایمان و دین حرکت کنیم و این امر با وحدت و انسجام محقق خواهد شد.

صالحی در پایان با اشاره به اختلاف سلیقه ها، تصریح کرد: ضمن داشتن اختلاف باید در یک مسیر حرکت کنیم اگر اختلاف درست باشد باعث حرکت جامعه خواهد شد؛ اختلاف باید سنجیده و معنی دار باشد و به ادب در بیان نیز توجه شود؛ چون یک مسلمان فاخر صحبت می کند.

انتهای پیام


کلیدواژه های این خبر
فناوری   دستاورد   قزوین   دکتر علی اکبر صالحی   پوچ گرایی   پیروزی انقلاب اسلامی   سانتریفیوژ   مشروطه   علم هسته ای   مراسم افتتاح   کشورهای اسلامی   هشت سال دفاع مقدس   الله اکبر   جنگ جهانی   نهادهای علمی   آزادی بیان   کشورهای غربی   فراز و نشیب   لوله کشی   کشاورزی کشور   وحدت و انسجام   بالنده   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   دانشگاه   نمایشگاه   مواد غذایی   دانشمندان   علمی و فناوری  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایسنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
مراسم کشوری جایزه بزرگ شهید رهنمون با محوریت شهدای مدافع سلامت در زاهدان برگزار شد
خبرگزاری بسیج
انقلاب اسلامی با قدرت، اقتدار و بالنده پیش می رود
صدا و سیما
دریادار فدوی: انقلاب اسلامی با قدرت و بالنده به پیش می رود
شبکه خبر
انقلاب اسلامی مقتدر و بالنده است/ در عرصه پزشکی در لبه تکنولوژی دنیا قرار داریم
خبرگزاری دفاع مقدس
وعده های الهی در راستای حذف صهیونیست ها بی تردید محقق می شود
شبستان
فرهیختگان حوزه و دانشگاه اندیشه های امام(ره) و رهبری را تبیین کنند
خبرگزاری حوزه
هشدار جدی سخنگوی سپاه به اسرائیل
پارسینه
نشست مجازی "ایران امروز" در ژاپن
صدا و سیما
نشست مجازی «ایران امروز» در ژاپن برگزار شد
ایرنا
رشد 5 برابری سهم تولیدات استان فارس در تجهیزات پزشکی/ شیراز از مهمترین پایگاه های صنعت سلامت است
شیرازه
الحاق شناورهای رزمی جدید به «ندسا»/ دستگیری جاسوسان فعال در مراکز حساس کشور
خبرگزاری دفاع مقدس
برگزاری مراسم گرامی داشت پیروز انقلاب اسلامی در بلغارستان
تقریب نیوز
کمیته های انقلاب اسلامی نقش تعیین کننده در امنیت کشور داشتند
صدا و سیما
علیرغم مشکلات اقتصادی مردم حضوری باشکوه در 22 بهمن داشتند/ مسئولان خاضعانه به مردم خدمت کنند
فارس
گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب در کشور های مختلف به همت دستگاه دیپلماسی
میزان
رئیس جمهور:پایان شب ظلمانی و طلوع فجر صادق برای همه آگاهان مشهود است
میزان
پیام سفیر ایران در عمان به مناسبت گرامیداشت سالگیرد پیروزی انقلاب اسلامی
میزان
بعیدی نژاد: دستاوردهای انقلاب اسلامی به دلیل حضور مردم در صحنه ها بوده است
میزان
امروز قدرت ها با رصد پیشرفت های ایران دچار هراس شده اند
جام جم آنلاین
پیروزی های انقلاب اسلامی و ذلت و خواری دشمنان ادامه خواهد داشت
راه دانا
پیروزی انقلاب عامل عزت ملی و شکوفایی کشور
صدا و سیما
واکسن کرونا با سانتریفیوژی که ما تولید کردیم، ساخته شد
شعار سال
صالحی: بایدن راه شکست خورده ترامپ را طی می کند
شهدای ایران
ایران تمام آستانه های قدرت هسته ای را دارد
صدای ایران
صالحی: همه آستانه های قدرت هسته ای را داریم
آفتاب
صالحی: دستاوردهای علمی ایران دنیا را زیر و رو می کند
جام نیوز
علی اکبر صالحی: دشمن باید بداند همه آستانه های قدرت هسته ای را برخوردار هستیم
رویداد 24
انرژی صلح آمیز هسته ای توقف ناپذیر است
جام جم آنلاین
رییس سازمان انرژی اتمی: آینده جمهوری اسلامی ایران درخشان است/ دشمن باور نمی کند که دنبال سلاح نیستیم/ هنوز تا رسیدن به قله راه داریم
عصر ایران
وزیر دفاع: استقلال دفاعی مبنای دستیابی به استقلال اقتصادی است
میزان
ایران اسلامی استقلال خود را حفظ خواهد کرد
برنا
سازمان انرژی هسته مهم ترین عنصر سازنده و توسعه دهنده کشور است
مهر نیوز
بایدن از 42 سال فشار و تهدید بی نتیجه علیه ایران درس بگیرد 
ایرنا
تجزیه طلبی ابزاری برای مبارزه با انقلاب اسلامی
خوزنیوز
استاندار قزوین: نادیده گرفتن دستاوردهای دولت ظلم به انقلاب است
ایرنا
بانوان، دوشادوش مردان در صحنه های انقلاب نقش داشته اند
ایسنا
انقلاب اسلامی برخواسته از بطن مردم است
ایسنا
توسعه نظامی پس از انقلاب با پیش از انقلاب غیرقابل مقایسه است
رادیو گفتگو
پیروزی انقلاب عامل عزت ملی و شکوفایی کشور است
ایرنا
توسعه نظامی پس از انقلاب اسلامی با پیش از انقلاب غیرقابل مقایسه است
رادیو گفتگو
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری بسیج : مراسم کشوری جایزه بزرگ شهید رهنمون با محوریت شهدای مدافع سلامت در زاهدان برگزار شد
bltصدا و سیما : انقلاب اسلامی با قدرت، اقتدار و بالنده پیش می رود
bltشبکه خبر : دریادار فدوی: انقلاب اسلامی با قدرت و بالنده به پیش می رود
bltخبرگزاری دفاع مقدس : انقلاب اسلامی مقتدر و بالنده است/ در عرصه پزشکی در لبه تکنولوژی دنیا قرار داریم
bltشبستان : وعده های الهی در راستای حذف صهیونیست ها بی تردید محقق می شود
bltخبرگزاری حوزه : فرهیختگان حوزه و دانشگاه اندیشه های امام(ره) و رهبری را تبیین کنند
bltپارسینه : هشدار جدی سخنگوی سپاه به اسرائیل
bltصدا و سیما : نشست مجازی "ایران امروز" در ژاپن
bltایرنا : نشست مجازی «ایران امروز» در ژاپن برگزار شد
bltشیرازه : رشد 5 برابری سهم تولیدات استان فارس در تجهیزات پزشکی/ شیراز از مهمترین پایگاه های صنعت سلامت است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : الحاق شناورهای رزمی جدید به «ندسا»/ دستگیری جاسوسان فعال در مراکز حساس کشور
bltتقریب نیوز : برگزاری مراسم گرامی داشت پیروز انقلاب اسلامی در بلغارستان
bltصدا و سیما : کمیته های انقلاب اسلامی نقش تعیین کننده در امنیت کشور داشتند
bltفارس : علیرغم مشکلات اقتصادی مردم حضوری باشکوه در 22 بهمن داشتند/ مسئولان خاضعانه به مردم خدمت کنند
bltمیزان : گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب در کشور های مختلف به همت دستگاه دیپلماسی
bltمیزان : رئیس جمهور:پایان شب ظلمانی و طلوع فجر صادق برای همه آگاهان مشهود است
bltمیزان : پیام سفیر ایران در عمان به مناسبت گرامیداشت سالگیرد پیروزی انقلاب اسلامی
bltمیزان : بعیدی نژاد: دستاوردهای انقلاب اسلامی به دلیل حضور مردم در صحنه ها بوده است
bltجام جم آنلاین : امروز قدرت ها با رصد پیشرفت های ایران دچار هراس شده اند
bltراه دانا : پیروزی های انقلاب اسلامی و ذلت و خواری دشمنان ادامه خواهد داشت
bltصدا و سیما : پیروزی انقلاب عامل عزت ملی و شکوفایی کشور
bltشعار سال : واکسن کرونا با سانتریفیوژی که ما تولید کردیم، ساخته شد
bltشهدای ایران : صالحی: بایدن راه شکست خورده ترامپ را طی می کند
bltصدای ایران : ایران تمام آستانه های قدرت هسته ای را دارد
bltآفتاب : صالحی: همه آستانه های قدرت هسته ای را داریم
bltجام نیوز : صالحی: دستاوردهای علمی ایران دنیا را زیر و رو می کند
bltرویداد 24 : علی اکبر صالحی: دشمن باید بداند همه آستانه های قدرت هسته ای را برخوردار هستیم
bltجام جم آنلاین : انرژی صلح آمیز هسته ای توقف ناپذیر است
bltعصر ایران : رییس سازمان انرژی اتمی: آینده جمهوری اسلامی ایران درخشان است/ دشمن باور نمی کند که دنبال سلاح نیستیم/ هنوز تا رسیدن به قله راه داریم
bltمیزان : وزیر دفاع: استقلال دفاعی مبنای دستیابی به استقلال اقتصادی است
bltبرنا : ایران اسلامی استقلال خود را حفظ خواهد کرد
bltمهر نیوز : سازمان انرژی هسته مهم ترین عنصر سازنده و توسعه دهنده کشور است
bltایرنا : بایدن از 42 سال فشار و تهدید بی نتیجه علیه ایران درس بگیرد 
bltخوزنیوز : تجزیه طلبی ابزاری برای مبارزه با انقلاب اسلامی
bltایرنا : استاندار قزوین: نادیده گرفتن دستاوردهای دولت ظلم به انقلاب است
bltایسنا : بانوان، دوشادوش مردان در صحنه های انقلاب نقش داشته اند
bltایسنا : انقلاب اسلامی برخواسته از بطن مردم است
bltرادیو گفتگو : توسعه نظامی پس از انقلاب با پیش از انقلاب غیرقابل مقایسه است
bltایرنا : پیروزی انقلاب عامل عزت ملی و شکوفایی کشور است
bltرادیو گفتگو : توسعه نظامی پس از انقلاب اسلامی با پیش از انقلاب غیرقابل مقایسه است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.