چگونه از دستاوردهای انقلاب محافظت کنیم؟

چگونه از دستاوردهای انقلاب محافظت کنیم؟
عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی تحقق شعار «ما می توانیم» است، گفت: مقام معظم رهبری پیمودن چهل ساله دوم انقلاب را آسان تر از چهل سال اول می دانند به شرطی که جوانان شانه زیر بار مسئولیت بدهند.
چگونه از دستاوردهای انقلاب محافظت کنیم؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از سراج24 ، حسین خسروی اسفزار عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک معجزه بود و توصیف این معجزه در چند دقیقه کار دشواری است؛ مخاطبین باید وقت بیشتری بگذارند و منابع بیشتری را مطالعه کنند تا با دستاوردهای انقلاب آشنا شوند.

اولین دستاورد انقلاب ایستادگی در مقابل سلطه گران است

وی ادامه داد: اولین دستاورد نظام و مردم ایران ایستادگی در مقابل تمامی سلطه گران است و در سال های پس از پیروزی انقلاب انواع توطئه ها را شاهد بودیم، هدف دشمنان از انجام کودتای نوژه، جنگ تحمیلی و ترور 17 هزار شهید براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بود. در طول 4 دهه یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی این است که مردم نظام خود را در مقابل توطئه های جهانی حفظ کردند.

سازش نا پذیری از مظاهر اسلام ناب است

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نمونه ای از اسلام ناب را به دنیای اسلام و غیراسلام نشان داد، خاطرنشان کرد: سازش نا پذیری یکی از مظاهر اسلام ناب است. دشمنان، امام حسین(ع) را محاصره نظامی، محاصره اقتصادی و تحریم فرهنگی کردند اما شعار حضرت سیدالشهدا(ع) «هیئهات منا الذله» بود.

وی عنوان کرد: در اسلام ناب زندگی حضرت محمد(ص) و علی(ع) با طبقه محروم جامعه همخوانی دارد امروزه در جمهوری اسلامی این امر را شاهد هستیم هرچند متأسفانه برخی از افراد با فساد حرمت جمهوری اسلامی را در کشور نگه نداشتند ولی برای ما زندگی ساده امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری شاخص است.

خسروی مطرح کرد: حضرت علی(ع) همواره به مالک اشتر توصیه می کردند که طبقه ضعیف جامعه را دریابند. ما خیلی با اهداف دین فاصله داریم ولی در مقایسه با قبل از انقلاب، خدمات انقلاب اسلامی در عرصه زیرساخت ها مشهود است. کتاب 92 دستاورد انقلاب اسلامی یکی از منابع خوب برای آگاهی دستاوردهاست، البته این کتاب در حدود 15 سال پیش چاپ شده است و مسلماً دستاوردهای 15 سال اخیر نیز باید به آن افزوده شود.

وی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی تحقق شعار «ما می توانیم» است، تشریح کرد: مقام معظم رهبری پیمودن چهل ساله دوم انقلاب را آسان تر از چهل سال اول می دانند به شرطی که جوانان شانه زیر بار مسئولیت بدهند. برخی از عناصر غرب زده حتی برای ساخت ساده ترین امکانات احساس عجز می کردند و می گفتند نمی توانیم با دنیا رقابت کنیم. ما فراموش نمی کنیم برخی از وزرا از واردات مدیر سخن می گفتند. این تفکرات وجود دارد و در مقابل این تفکرات تحقق «ما می توانیم» یک دستاورد بزرگ است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس شب عملیات، بعضی مواقع، اسلحه سبک نداشتیم و نمی توانیم آن را با توان امروز مقایسه کنیم، تصریح کرد: آمریکا پس از شهادت شهید سلیمانی تهدید کرد که اگر ایران تلافی کند ما 52 نقطه را خواهیم زد، چرا ترامپ نزد؟! چون موشک های ایران به عین الاسد عامل بازدارنده بود و این در حالی است که در 70 سال اخیر کشوری جرئت تلافی با آمریکا را نداشت.

وی گفت: به برکت خون شهدا و درایت مقام معظم رهبری و حضور جوانان متدین دستاوردهای بی شماری در حوزه های علم و فناوری به دست آورده ایم. ایرانیان با شعار«ما می توانیم» هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را با سامانه سوم خرداد سرنگون کردند که به لحاظ قیمتی 200 میلیون دلار ارزش داشت.

«استقلال» دیگر دستاورد انقلاب اسلامی است

خسروی با بیان اینکه یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی «استقلال» است، تشریح کرد: برای مثال در زمینه سیاسی سران کشورهای بیگانه در تهران حضور داشتند و شاه ایران از حضور آنان اطلاع نداشت، محمدرضا پهلوی پس از اطلاع برای حضور در جلسه درخواست می کند که او را راه نمی دهند و پس از التماس می تواند در حد یک عکس گرفتن اجازه حضور پیدا کند. امروز باید ابهت جمهوری اسلامی را با پیش از انقلاب مقایسه کنید، نخست وزیر ژاپن پیام ترامپ را برای ایران می آورد ولی مقام معظم معظم رهبری پاکت وی را تحویل نمی گیرند و آمریکایی ها را شایسته ارتباط نمی دانند. پوتین نیز برای حضور در اجلاسیه ای در تهران، به محض رسیدن به ایران خدمت مقام معظم رهبری می رسد و 2 ساعت جلوی رهبر انقلاب زانو می زند که این نشان از قدرت و اقتدار انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه دارای استقلال نظامی و سیاسی هستیم و در حدی نیز استقلال اقتصادی داریم، افزود: خداوند متعال در قرآن کریم بر لبیک گفتن به فراخوان رهبران الهی تأکید کرده و آن را عامل حیات جامعه می داند. اگر مسئولان به این نکته توجه و آن را اجرایی می کردند مسلماً پیشرفت اقتصادی نیز داشتیم.

شکل دهی جریان مقاومت مهم ترین دستاورد انقلاب در سطح بین الملل

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف با اشاره به اینکه مهم ترین دستاورد انقلاب در خارج از کشور شکل دهی جریان قدرتمند مقاومت است، توضیح داد: امروز حزب الله بر تن اسرائیل لرزه می اندازد، این شعار و جنگ روانی نیست بلکه در جنگ 33 روزه دیدیم که اسرائیل شکست خورده بازگشت. رهبر حزب الله لبنان یک طلبه ای است که در قم تربیت شده و میوه انقلاب اسلامی است او در لبنان یک جریان را تشکیل داد و امروز قدرتمند در مقابل اسرائیل ایستاده است.

وی متذکر شد: در خصوص داعش نیز باید بگوییم که رهبر انقلاب فرموده بودند که اگر در خارج از مرزها دفاع نکنیم داعش به مرزهای کرمانشاه خواهد رسید، دیدیم که داعش به مجلس شورای اسلامی و محوطه حرم امام خمینی(ره) رسید اما شهید حاج قاسم سلیمانی سرباز جمهوری اسلامی و میوه انقلاب اسلامی با تمام توان جلوی داعش ایستاد.

خسروی تأکید کرد: مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی شکل گیری جریان قوی مقاومت اسلامی است که در حال حاضر در لبنان، فلسطین، یمن، رزمندگان فاطمیون و افغانستان متبلور است.

چگونه از دستاوردهای انقلاب محافظت کنیم؟

وی با اشاره به اینکه باقی ماندن بر یک عمل از خود عمل سخت تر است، اظهار کرد: برای به ثمر رسیدن انقلاب شهدای زیادی را تقدیم کردیم و هنوز آمار شهدای 17 شهریور، سال 57 دقیقاً مشخص نیست و عده ای شهادت 4000 هزار نفر را بیان می کنند. ما برای انقلاب هزینه زیادی دادیم، امروز بعد از 42 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی نگه داری انقلاب از خود انقلاب سخت تر است.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: باید بدانیم هر عاملی که انقلاب را به وجود آورد همان عامل، انقلاب را نگه می دارد، از عوامل شکل گیری انقلاب می توان به آموزه های دینی، رهبری دینی و مردم اشاره کرد که هر سه عامل نقش اساسی در نگهداری انقلاب دارند.

وی توضیح داد: باید از خود بپرسیم برای فرهنگ اسلام و معارف قرآن کریم در جامعه چه کرده ایم، وقتی از معارف قرآن کریم سخن می گوییم عده ای گمان می کنند منظور ما فقط برگزاری جلسه تجوید و ترتیل قرآن کریم است اما اینطور نیست، مرحوم فرج الله سلحشور با به تصویر کشیدن سوره مبارک یوسف(ع) با زبان هنر مفاهیم را منتقل کرد که مردم حدود 78 کشور به تماشای آن نشستند. باید به متولیان امر بگوییم که ترویج فرهنگ دینی هم نیازمند بودجه است. برای حفظ انقلاب باید به صورت عملی مقید به آموزه های دینی باشیم و سخنان رهبر معظم انقلاب را با گوش جان بشنویم و لبیک بگوییم.

خسروی در پایان متذکر شد: اگرچه ملت ایران بصیر هستند و انقلاب را با سوء مدیریت بعضی از مسئولان قضاوت نخواهند کرد اما باید بپذیریم که باید اقتصاد را تقویت کنیم چون معیشت بر مردم تنگ شده است و بر بازار کنترل وجود ندارد، باید بازار کنترل شود و به مردم آرامش دهیم.


کلیدواژه های این خبر
فناوری   مقام معظم رهبری   اسلحه   دستاورد   آمریکا   نظام جمهوری اسلامی ایران   کرمان   هواپیمای بدون سرنشین   امام علی علیه السلام   سازش   سوم خرداد   مالک اشتر   تلافی   وزرا   موشک های ایران   هشت سال دفاع مقدس   محاصره اقتصادی   مخاطبین   مجلس شورای اسلامی   امام حسین علیه السلام   هزار شهید   فرهنگی   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   دونالد ترامپ   ایرانیان   پیروزی انقلاب   دستاوردهای انقلاب   عین الاسد  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «کرمان خبر» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
گمانه زنی ها درباره تایید یا رد داوطلبان 1400 به هیچ وجه معتبر نیست/ افراد مختلفی سخنگوی شورای نگهبان شده اند
خبرگزاری بسیج
تضمینی نیست کسی تایید شد به همه وعده هایش عمل کند/ مذاکره یک طرفه فایده ندارد
خبرگزاری دانشجو
صدای کدخدایی درآمد / همه شدن سخنگوی شورای نگهبان!
تیک نیوز
استنکاف دولت از اقدام راهبردی مجلس به قوه قضائیه ارجاع شد/ آقایان 7 سال مشکلات مردم را به برجام گره زدند
تیتر یک
کسی حق ندارد بگوید داوطلبی رد یا تایید صلاحیت می شود/انتقاد کنید اما انصاف و حق را هم در نظر بگیرید
خبرگزاری موج
کدخدایی: گمانه زنی درباره رد یا تایید داوطلبان معتبر نیست
دنیای اقتصاد
گمانه زنی درباره رد یا تایید داوطلبان اصلا معتبر نیست/ آمریکا التماس می کند که بیایید مذاکره کنیم
خبرگزاری ایلنا
بی رحمانه انتقاد کنید اما انصاف هم داشته باشید
قدس آنلاین
گمانه زنی درباره رد یا تایید داوطلبان انتخابات 1400 معتبر نیست
مهر نیوز
گمانه زنی درباره رد یا تایید داوطلبان اصلا معتبر نیست
ایسنا
سردار جلالی: استراتژی بایدن بازتولید داعش است
مثلث
سردار جلالی: هدف آمریکا از ایجاد و تجهیز داعش، ایجاد یک منطقه حائل بین ایران و رژیم صهیونیستی بود / استراتژی بایدن بازتولید داعش در سوریه و عراق است
خرداد نیوز
استراتژی بایدن بازتولید داعش در سوریه و عراق است
شبستان
سردار جلالی: استراتژی بایدن برای بازتولید داعش در سوریه و عراق است
ایرنا
سردار جلالی: استراتژی بایدن بازتولید داعش در سوریه و عراق است
ایسنا
بسیج کردن توانمندی ها رسالت اصلی سپاه پاسداران است
خبرگزاری دفاع مقدس
روحانی: ما نمی خواهیم فعالیت هسته ای مخفی داشته باشیم/ 8 بار به من پیام دادند که ترامپ می خواهد با شما ملاقات کند
ایران آنلاین
روحانی: سلاح کشتار جمعی در برنامه دفاعی ما جایی ندارد
ایرنا
بررسی نقش اقلیت های دینی در پیروزی انقلاب اسلامی
صدا و سیما
فروپاشی نظام دوقطبی جهان از دستاوردهای انقلاب اسلامی بود
مهر نیوز
خطیب جمعه قم:ادب اسلامی در جامعه گسترش یابد 
ایرنا
بازگشت به آرمان های انقلاب نیاز حقیقی جامعه است
تابناک
انقلاب اسلامی با عزم قاطع به سوی آرمان ها گام برمی دارد
آرا نیوز
گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب در کشور های مختلف به همت دستگاه دیپلماسی
میزان
جمهوری اسلامی ایران یک قدرت است/ نتیجه مذاکرات باید برد برد باشد
رادیو گفتگو
شکوه حضور مردم انقلابی استان سمنان در رژه خودرویی 22 بهمن
مرآت نیوز
پیروزی های انقلاب اسلامی و ذلت و خواری دشمنان ادامه خواهد داشت
راه دانا
شعاع نور انقلاب اسلامی جهان را فراگرفته و چشم دشمنان اسلام را کور می کند
تقریب نیوز
ملت ایران همواره از دستاوردهای انقلاب اسلامی صیانت کرده است/ جمهوری اسلامی متکی بر اراده مردم است
برنا
پیش از انقلاب حتی سلاح های سبک نیز مونتاژ می شد
رادیو گفتگو
آمریکا تحریم ها را لغو کند، ایران پس از راستی آزمایی، تعهدات برجامی را انجام می دهد
خبرگزاری خانه ملت
تقویت راهیان نور از تحریف حقیقت دفاع مقدس و انقلاب جلوگیری می کند
مهر نیوز
توسعه نظامی پس از انقلاب با پیش از انقلاب غیرقابل مقایسه است
رادیو گفتگو
انقلاب اسلامی الگویی برای ملت های مستضعف است
کرمان خبر
استقلال، عزت و امنیت از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است
آریا
یادواره شهدای ایل قجر برگزار شد
ایسنا
انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف به استقلال رسیده است
فارس
نظام جمهوری اسلامی مردم ایران امروز در زمره امن ترین کشورهای جهان و قطب پزشکی خاورمیانه است
برنا نیوز
نبود تبعیض بین ادیان الهی در جمهوری اسلامی محقق شده است
ایرنا
دستگاه قانون گذاری نباید به عنوان نماینده قوه مجریه عمل کند
رسانیوز
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری بسیج : گمانه زنی ها درباره تایید یا رد داوطلبان 1400 به هیچ وجه معتبر نیست/ افراد مختلفی سخنگوی شورای نگهبان شده اند
bltخبرگزاری دانشجو : تضمینی نیست کسی تایید شد به همه وعده هایش عمل کند/ مذاکره یک طرفه فایده ندارد
bltتیک نیوز : صدای کدخدایی درآمد / همه شدن سخنگوی شورای نگهبان!
bltتیتر یک : استنکاف دولت از اقدام راهبردی مجلس به قوه قضائیه ارجاع شد/ آقایان 7 سال مشکلات مردم را به برجام گره زدند
bltخبرگزاری موج : کسی حق ندارد بگوید داوطلبی رد یا تایید صلاحیت می شود/انتقاد کنید اما انصاف و حق را هم در نظر بگیرید
bltدنیای اقتصاد : کدخدایی: گمانه زنی درباره رد یا تایید داوطلبان معتبر نیست
bltخبرگزاری ایلنا : گمانه زنی درباره رد یا تایید داوطلبان اصلا معتبر نیست/ آمریکا التماس می کند که بیایید مذاکره کنیم
bltقدس آنلاین : بی رحمانه انتقاد کنید اما انصاف هم داشته باشید
bltمهر نیوز : گمانه زنی درباره رد یا تایید داوطلبان انتخابات 1400 معتبر نیست
bltایسنا : گمانه زنی درباره رد یا تایید داوطلبان اصلا معتبر نیست
bltمثلث : سردار جلالی: استراتژی بایدن بازتولید داعش است
bltخرداد نیوز : سردار جلالی: هدف آمریکا از ایجاد و تجهیز داعش، ایجاد یک منطقه حائل بین ایران و رژیم صهیونیستی بود / استراتژی بایدن بازتولید داعش در سوریه و عراق است
bltشبستان : استراتژی بایدن بازتولید داعش در سوریه و عراق است
bltایرنا : سردار جلالی: استراتژی بایدن برای بازتولید داعش در سوریه و عراق است
bltایسنا : سردار جلالی: استراتژی بایدن بازتولید داعش در سوریه و عراق است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : بسیج کردن توانمندی ها رسالت اصلی سپاه پاسداران است
bltایران آنلاین : روحانی: ما نمی خواهیم فعالیت هسته ای مخفی داشته باشیم/ 8 بار به من پیام دادند که ترامپ می خواهد با شما ملاقات کند
bltایرنا : روحانی: سلاح کشتار جمعی در برنامه دفاعی ما جایی ندارد
bltصدا و سیما : بررسی نقش اقلیت های دینی در پیروزی انقلاب اسلامی
bltمهر نیوز : فروپاشی نظام دوقطبی جهان از دستاوردهای انقلاب اسلامی بود
bltایرنا : خطیب جمعه قم:ادب اسلامی در جامعه گسترش یابد 
bltتابناک : بازگشت به آرمان های انقلاب نیاز حقیقی جامعه است
bltآرا نیوز : انقلاب اسلامی با عزم قاطع به سوی آرمان ها گام برمی دارد
bltمیزان : گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب در کشور های مختلف به همت دستگاه دیپلماسی
bltرادیو گفتگو : جمهوری اسلامی ایران یک قدرت است/ نتیجه مذاکرات باید برد برد باشد
bltمرآت نیوز : شکوه حضور مردم انقلابی استان سمنان در رژه خودرویی 22 بهمن
bltراه دانا : پیروزی های انقلاب اسلامی و ذلت و خواری دشمنان ادامه خواهد داشت
bltتقریب نیوز : شعاع نور انقلاب اسلامی جهان را فراگرفته و چشم دشمنان اسلام را کور می کند
bltبرنا : ملت ایران همواره از دستاوردهای انقلاب اسلامی صیانت کرده است/ جمهوری اسلامی متکی بر اراده مردم است
bltرادیو گفتگو : پیش از انقلاب حتی سلاح های سبک نیز مونتاژ می شد
bltخبرگزاری خانه ملت : آمریکا تحریم ها را لغو کند، ایران پس از راستی آزمایی، تعهدات برجامی را انجام می دهد
bltمهر نیوز : تقویت راهیان نور از تحریف حقیقت دفاع مقدس و انقلاب جلوگیری می کند
bltرادیو گفتگو : توسعه نظامی پس از انقلاب با پیش از انقلاب غیرقابل مقایسه است
bltکرمان خبر : انقلاب اسلامی الگویی برای ملت های مستضعف است
bltآریا : استقلال، عزت و امنیت از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است
bltایسنا : یادواره شهدای ایل قجر برگزار شد
bltفارس : انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف به استقلال رسیده است
bltبرنا نیوز : نظام جمهوری اسلامی مردم ایران امروز در زمره امن ترین کشورهای جهان و قطب پزشکی خاورمیانه است
bltایرنا : نبود تبعیض بین ادیان الهی در جمهوری اسلامی محقق شده است
bltرسانیوز : دستگاه قانون گذاری نباید به عنوان نماینده قوه مجریه عمل کند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.