پیشنهاد جدید دموکرات ها برای کمک به خانواده های آمریکایی/ کمک 3600دلاری به ازای هر فرزند

پیشنهاد جدید دموکرات ها برای کمک به خانواده های آمریکایی/ کمک 3600دلاری به ازای هر فرزند
بر اساس گزارشی که روز گذشته منتشر شد، دموکرات ها در پی آنند که قانونی با هدف تامین 3600 دلار در سال برای خانواده هایی که فرزند زیر شش سال دارند به عنوان بخشی از بسته کمک مالی 2 تریلیون دلاری جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده که در پی شیوع ویروس کرونا در پی تصویب آن است، ارائه کنند.
پیشنهاد جدید دموکرات ها برای کمک به خانواده های آمریکایی/ کمک 3600دلاری به ازای هر فرزند

اقتصادآنلاین - اکرم شعبانی؛ به گزارش فاکس نیوز و بر مبنای گزارشی از واشنگتن پست، این لایحه 22 صفحه ای قرار است امروز دوشنبه ارائه شود. بر اساس گزارش واشنگتن پست، در این طرح خانواده هایی که فرزندان زیر شش سال دارند، به ازای هر کودک 3600 دلار کمک مالی سالانه دریافت خواهند کرد؛ برای سنین بالاتر از شش سال این مبلغ سالانه به 3 هزار دلار کاهش خواهد یافت و اساسا مبلغی که به هر خانوار تعلق می گیرد وابسته به درآمد سالانه آنهاست.

واشنگتن پست همچنین گزارش داد که دموکرات ها برای تصویب این قانون با خطراتی روبرو هستند و تحلیل گران بر این باورند که با توجه به آنکه خانواده های زیادی از این قانون تاثیر می پذیرند، موفقیت و یا عدم موفقیت آن می تواند بر نتیجه انتخابات 2022 تاثیرگذار باشد. انتظار می رود این لایحه از همان ابتدا با مخالفت و سرسختی جمهوری خواهان مواجه شود.

بر اساس برنامه دموکرات های مجلس، این مبلغ برای والدینی که درآمد سالیانه آنها 75 هزار دلار و زوجینی که در مجموع 150 هزار دلار باشد، به صورت کامل تعلق خواهد گرفت. بر اساس این قانون، همه خانواده ها حتی در صورت عدم پرداخت مالیات بر درآمد فدرال، مبلغ را کامل دریافت کرده و پرداخت به خانواده ها ماهانه انجام خواهد پذیرفت.

دموکرات ها در تلاش برای تسریع روند تصویب لایحه کمکی بایدن هستند و بر همین اساس هفته گذشته مجلس سنا مصوبه بودجه ای را به تصویب رساند که به آنها اجازه می دهد تا با استفاده از ابزاری به نام «تلفیق» این مصوبه را تصویب کنند.

چه کسانی شامل دریافت بسته محرک سوم می شوند؟

بر اساس آنچه که اکنون می دانیم، پیش بینی می شود در بسته محرک سوم 160 میلیارد دلار برای توزیع واکسن در ایالات متحده در نظر گرفته شود، در این قانون بیمه بیکاری افراد به صورت هفتگی و 400 دلار تا سپتامبر آینده پرداخت خواهد شد و پرداخت مستقیم به افراد معادل 1400 دلار برای واجدین شرایط خواهد بود. گفته می شود این بسته در بزرگتر شدن کسری مالی بالقوه ایالات متحده که گفته می شود در سال 2020 به 3.1 تریلیون دلار رسیده بود تاثیرگذار نیست.

ریچارد نیل نماینده ایالت ماساچوست در این باره عنوان کرد: همه گیری ویروس کرونا خانواده ها را بیشتر و بیشتر به قعر فقر می کشاند و این کمک ها به افراد برای تامین حداقل های زندگی کمک خواهد کرد.

نیویورک تایمز در این باره در گزارشی آورده است که برخی از نمایندگان دموکرات قصد دارند این طرح را برای مقابله با فقر در ایالات متحده، به صورت دائمی تصویب و اجرا کنند. از سوی دیگر نمایندگان جمهوری خواه که عمدتا نگرانی آنها مرتبط با مساله بدهی ملی است، آماده رقابت بر سر عدم تصویب این قانون هستند.

لینک کوتاه لینک کپی شد دموکرات ها