معاون رییس جمهوری: شبکه سازی بازارهای مجازی زنان در کشور طراحی شده است

معاون رییس جمهوری: شبکه سازی بازارهای مجازی زنان در کشور طراحی شده است
 سنندج - ایرنا - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: یکی از شاخص های اصلی تعیین زنجیره ارزش، بعد از آموزش و اشتغال زنان، ایجاد بازار کار برای آنهاست که به همین منظور شبکه سازی برای بازارهای مجازی زنان تدوین و ایجاد شده است.
معاون رییس جمهوری: شبکه سازی بازارهای مجازی زنان در کشور طراحی شده است

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز دوشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی کردستان اظهار داشت: این طرح به عنوان یک فن و تخصص، طرحی مشترک با معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و وزارت ارتباطات بوده که هدف اصلی آن افزایش توانمندی های زنان به منظور حضور موفق در بازارهای کار است و امیدواریم در کردستان هم استارت آپهایی در این زمینه برگزار و بانوان از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) به عنوان یک الگو و معیار سبک و مشی زندگی، شخصیت و مرامی دارد که متعلق به گذشته نیست افزود: این شخصیت والا به همه بشریت در همه زمان ها اختصای دارد و وظیفه ما الگو سازی بر اساس این شخصیت متعالی است.

ابتکار با اشاره به بحث عدالت جنسیتی تاکید کرد: این مساله برگرفته از مباحث پایه ای انقلاب اسلامی و از رویکردهای مهم امام راحل و رهبر معظم انقلاب برای تحقق عدالت در همه ابعاد است، که در قانون اساسی هم به آن با صراحت اشاره شده است.

ابتکار با بیان اینکه عدالت، مفهوم وسیعی دارد که نباید به شعار تقلیل یابد اضافه کرد: منحصر کردن عدالت به توزیع ثروت و زمینه های خاص، باعث می شود تا در ابعاد سیاسی و اجتماعی آن غفلت کنیم در حالی که حق دسترسی به مواهب توسعه و حق تعیین سرنوشت برای همه در قانون اساسی جمهوری اسلامی تصریح شده که این مهم از دیگر ابعاد عدالت است.

وی گفت: عدالت جنسیتی از جمله ابعاد عدالت است که به صراحت در قرآن کریم به آن اشاره شده و برگرفته از تفسیر اساتید بزرگی مانند شهید مطهری است و بر همین اساس الگوگذاری لازم انجام و سرمشق ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه قرار گرفته است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در کردستان بعد از یک سال از تصویب سند ارتقای وضعیت زنان خبرهای خوبی دریافت کرده ایم، افزود: اولین گام برنامه ریزی در حوزه زنان و خانواده برداشته شده که در گذشته با برنامه عدالت محور حرکت نکرده بودیم و حالا شاهد پیشرفت های خوبی هستیم.

وی با بیان اینکه یک برنامه نتیجه محور برای هر دستگاه اجرایی مشخص شده است افزود: باید برنامه ها و گام های مشخصی برداشته و رصد و پایش آن به صورت منظم و مستمر انجام شود.

ابتکار یادآور شد: کردستان تحولات خوبی در این عرصه به ویژه در دولت تدبیر و امید داشته و موضوع سند ارتقای زنان و خانواده را به طور جدی در شورای توسعه و برنامه ریزی استان پیگیری می کند و حرکت برنامه محور این استان برای تحولات بسیار خوب در حوزه زنان و خانواده و انسجام اجتماعی آغاز شده که باید با قدرت ادامه یابد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، در زمینه تصدی پست های مدیریتی توسط زنان هم اظهار داشت: هدف گذاری 30 درصدی از سوی رییس جمهوری برای دولت انجام شده که در حال حاضر 24 درصد آن محقق شده است.

ابتکار با بیان اینکه در سال 92 تعداد مدیران زن در دولت زیر پنج درصد بود تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا 6 درصد باقیمانده هم در 6 ماه پایانی دوره دولت محقق شود.

وی با بیان اینکه هر استانی شرایط خاص خود را دارد و بعضی ها پایه کارشان در این زمینه قوی بوده و حرکتی رو به رشد داشته اند تاکید کرد: در کردستان هم ظرفیت، سرمایه، تحول و پیشرفت خوبی را شاهد هستیم که امیدواریم برای تصدی مدیران زن تلاش بیشتری شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه یکی دیگر از طرح های دولت برای زنان، تلاش مبتنی بر دانش روز و تجربیات ملی و فراملی در بحث اشتغال است افزود: رسیدن به شغل پایدار و شرافتمندانه از جمله اهدافی است که دنبال می کنیم.

وی یکی از نقاط تمرکز دولت را زنان روستایی به ویژه در دولت دوازدهم اعلام کرد و افزود: هنوز تا تحولات فراگیر در این زمینه جای کار بسیاری داریم و طرح های متعددی با همکاری دستگاه های مختلف در کشور و در کردستان اجرا شده است .

وی تاکید کرد: انتظار داریم که با اعتبارات ملی و رویکرد عدالت جنسیتی و نیز در حوزه خانواده با رویکرد سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری تکلیف خود را برای تحکیم و تقویت خانواده ادا کرده و برای تقویت انسجام خانواده ایرانی گام های بزرگتری برداشته شود.

وی با بیان اینکه پروژه های مشترک در هر برنامه، نهالی را بنیانگذاری می کند، ابراز امیدواری کرد که نهالستان های فراگیری در استان داشته باشیم تا الگو و تجربیات موفق به تقویت برنامه های حوزه زنان و خانواده کمک کند.

ابتکار با اشاره به طرح گفتگوی ملی خانواده که با همکاری تشکل های علمی اجرا شده اظهار داشت: هدف از گفتگوی ملی، تقویت مهارتهای ارتباطی اعضای خانواده است که با همکاری وزارت آموزش و پرورش اجرا می شود و اهمیت زیادی در تقویت بنیان خانواده و مناسبات خانواده دارد و از این زاویه به حل معضلاتی مانند طلاق کمک خواهد کرد.

ابتکار به کمند به منظور کارآفرینی برای دختران دانشجو هم اشاره کرد و افزود: این طرح تجربه موفقی بوده که دختران دانشجو در آخرین ترم تحصیلی می توانند مهارت های کسب و کار را آموزش ببینند.

وی تاکید کرد: از آنجا که تعداد زنان و دختران به ویژه دختران فارغ التحصیل جویای کار بالاست، لذا باید برنامه ریزی و سیاستگذاری خوبی انجام گیرد تا حرفه آموزی دختران متناسب با توانمندی و استعدادهای آنان انجام شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه اشتغال در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم و کرونا اهمیت ویژه ای دارد گفت: با تمام این کمبودها، نمونه های موفقی داریم که در رای گیری مردمی برای انتخاب زنان کارآفرین برتر در رشته های مختلف، استان کردستان همواره سرمایه های انسانی و اجتماعی بالایی را داشته و در این زمینه موفق بوده است.

ابتکار به طرح تاب آوری اجتماعی هم اشاره کرد و افزود: این طرح بر اساس نقشه آسیبهای هر استان طراحی شده که جامعه هدف آن را زنان و خانواده تشکیل می دهد و در این طرح در هر استان برای جلوگیری از آسیب های متعدد اجتماعی استفاده می شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به تصویب قوانین و لوایح خوبی برای زنان و خانواده در دولت دوازدهم، افزود: از جمله این قوانین قانون تابعیت است.

ابتکار یکی دیگر از این اقدامات را لایحه حفظ کرامت زنان و حمایت در برابر خشونت اعلام کرد و اظهار داشت: این لایحه گام مهمی است که با همکاری قوه قضاییه برداشته شده و در مجلس اعلام وصول شده که انتظار می رود نمایندگان با سرعت و دقت بالا با توجه به اجماع بین دو قوه، قانونی قوی را برای جلوگیری از هرگونه خشونت که خانواده و جامعه را متزلزل می کند تصویب کنند. در این جلسه بعضی از مدیران دستگاههای اجرایی به ارائه اقدامات انجام شده در جهت ارتقا وضعیت زنان در استان پرداختند و حکم بازنشستگی اولین زن روستایی عضو صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان اهدا شد.

ابتکار،معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده روز دوشنبه از طریق فرودگاه سنندج وارد کردستان شد و مورد استقبال استاندار و جمعی از مسوولان این استان قرار گرفت.

شرکت در شورای توسعه و برنامه ریزی استان، نشست زن کرد، سرمایه اجتماعی، بازدید از مرکز اورژانس اجتماعی سنندج و حضور در برنامه گفتمان صداوسیمای مرکز کردستان از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به کردستان است.


کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   معصومه ابتکار   کردستان   جنسیت   دستگاه اجرایی   رئیس جمهور   معاونت علمی و فناوری   قرآن کریم   امور بانوان   قانون برنامه ششم توسعه   معاون رییس جمهور   تصدی   تعیین سرنوشت   اشتغال   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   سرمایه   بانوان   بازار کار   شهید مطهری   دولت تدبیر و امید   اشتغال زنان   سیاسی و اجتماعی   حضرت زهرا سلام الله علیها  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایرنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
بررسی چگونگی اجرای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان یزد
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
25 درصد مدیران دولت دوازدهم را زنان تشکیل می دهند
ایرنا
پیشگامی یزد در اجرای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده
صدا و سیما
افزایش انسجام خانواده ها مد نظر ما بوده و برایمان بسیار جدی است
شعار سال
دیگر نمی توان با اجبار و محدودیت نسل جوان را نگه داشت
آفتاب
ابتکار: توجه به نقش زنان در مناسبات صلح و امنیت ضروری است
ایرنا
ارتقای جایگاه زنان در دولت تدبیر و امید
ایرنا
معاون رییس جمهوری: شبکه سازی بازارهای مجازی زنان در کشور طراحی شده است
ایرنا
حاجی میرزایی: امام خمینی(س) یک معلم به معنای تمام بودند/ ابتکار: امام راحل با جوانان برخورد کلیشه ای و سلبی نداشتند/ امام راه را برای ورود زنان به عرصه های علمی و مدیریتی باز کردند
سایت جماران
امام راحل با جوانان هرگز برخورد کلیشه ای، جذبی و سلبی نداشتند
مهر نیوز
ابتکار بر ضرورت گفت وگوی بین نسلی تاکید کرد
ایرنا
ابتکار: من حامل پیام سپاسگزاری دولت از جمعیت هلال احمر هستم
ایرنا
نباید دختران را بین ازدواج و تحصیل نگهداریم تا مجبور شوند یکی را انتخاب کنند
خبرگزاری ایلنا
عیدی کارکنان دولت تعیین شد
روز پلاس
میزان عیدی کارکنان دولت، 15 میلیون ریال تعیین شد
جام جم آنلاین
عیدی سال 99 کارکنان دولت مشخص شد: 1.5 میلیون تومان
خبر داغ
عیدی کارمندان دولت در سال 99 یک میلیون و 500 هزار تومان اعلام شد
فرارو
عیدی کارکنان دولت یک میلیون و پانصد هزار تومان تعیین شد
ملیت
میزان پاداش پایان سال 99 (عیدی) کارکنان دولت 15 میلیون ریال تعیین شد
میزان
عیدی سال 99 کارکنان دولت مشخص شد
الف
میزان عیدی کارکنان دولت اعلام شد
العالم
عیدی کارکنان دولت؛ یک میلیون و پانصد هزار تومان
صدا و سیما
افزایش مدیران زن از 5 به 20 درصد در دولت تدبیر و امید/ برگزاری روز زن و اختتامیه جشنواره " دختران- خانواده- گذر از کرونا" با حضور معاون رئیس جمهور و وزیر آموزش وپرورش
وزارت آموزش و پرورش
مصوبات جلسه امروز هیات دولت
مثلث
میزان پاداش پایان سال (عیدی) کارکنان دولت مشخص شد
خبرآنلاین
افزایش مدیران زن از 5 به 20 درصد در دولت یازدهم و دوازدهم
خبرآنلاین
امروز 25 درصد مدیریت های میانی و عالی در اختیار خانم ها است
بازار نیوز
میزان پاداش پایان سال (عیدی) کارکنان دولت 15 میلیون ریال تعیین شد
برنا نیوز
میزان عیدی کارکنان دولت تعیین شد
خبرگزاری ایلنا
میزان پاداش پایان سال 1399 (عیدی) کارکنان دولت 15 میلیون ریال تعیین شد
ایرنا
افزایش مدیران زن از 5 به 20 درصد در دولت تدبیر و امید
خبرگزاری ایلنا
میزان عیدی سال 1399 کارکنان دولت تعیین شد
فارس
زنان پس از انقلاب اسلامی نقش پررنگی در عرصه های علم و ایثارگری دارند
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
هدفگذاری استقرار دولت الکترونیک
پانا
مکتب، مرام و اعتقاد ما، جایگاه برتری برای مرد قائل نیست و برتری در تقوی، علم، کار وکوشش و جهاد است/ زنان در تعیین سرنوشت آینده کشور و جامعه ما، همپای مردان هستند
العالم
روحانی: در هر انتخاباتی اگر زنان وارد صحنه شوند، منتخب آنها پیروز می شود
خبرآنلاین
روحانی: در هر انتخاباتی اگر زنان وارد شوند، منتخب آنها پیروز می شود
خبرآنلاین
یکی از رویکردهای دولت تدبیر و امید، استقرار دولت الکترونیک است
ایرنا
حق گرفتنی است و زنان حقشان را در انقلاب اسلامی بازستاندند/ امروز 25 درصد مدیریت های میانی و عالی در اختیار خانم ها است/ در هر انتخاباتی اگر زنان تصمیم بگیرند و وارد صحنه شوند، منتخب آنها پیروز می شود
برنا نیوز
مراسم تقدیر از بانوی کارآفرین برتر کشوری از روستای نظام آباد نقده
برنا
اخبار مرتبط
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : بررسی چگونگی اجرای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان یزد
bltایرنا : 25 درصد مدیران دولت دوازدهم را زنان تشکیل می دهند
bltصدا و سیما : پیشگامی یزد در اجرای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده
bltشعار سال : افزایش انسجام خانواده ها مد نظر ما بوده و برایمان بسیار جدی است
bltآفتاب : دیگر نمی توان با اجبار و محدودیت نسل جوان را نگه داشت
bltایرنا : ابتکار: توجه به نقش زنان در مناسبات صلح و امنیت ضروری است
bltایرنا : ارتقای جایگاه زنان در دولت تدبیر و امید
bltایرنا : معاون رییس جمهوری: شبکه سازی بازارهای مجازی زنان در کشور طراحی شده است
bltسایت جماران : حاجی میرزایی: امام خمینی(س) یک معلم به معنای تمام بودند/ ابتکار: امام راحل با جوانان برخورد کلیشه ای و سلبی نداشتند/ امام راه را برای ورود زنان به عرصه های علمی و مدیریتی باز کردند
bltمهر نیوز : امام راحل با جوانان هرگز برخورد کلیشه ای، جذبی و سلبی نداشتند
bltایرنا : ابتکار بر ضرورت گفت وگوی بین نسلی تاکید کرد
bltایرنا : ابتکار: من حامل پیام سپاسگزاری دولت از جمعیت هلال احمر هستم
bltخبرگزاری ایلنا : نباید دختران را بین ازدواج و تحصیل نگهداریم تا مجبور شوند یکی را انتخاب کنند
bltروز پلاس : عیدی کارکنان دولت تعیین شد
bltجام جم آنلاین : میزان عیدی کارکنان دولت، 15 میلیون ریال تعیین شد
bltخبر داغ : عیدی سال 99 کارکنان دولت مشخص شد: 1.5 میلیون تومان
bltفرارو : عیدی کارمندان دولت در سال 99 یک میلیون و 500 هزار تومان اعلام شد
bltملیت : عیدی کارکنان دولت یک میلیون و پانصد هزار تومان تعیین شد
bltمیزان : میزان پاداش پایان سال 99 (عیدی) کارکنان دولت 15 میلیون ریال تعیین شد
bltالف : عیدی سال 99 کارکنان دولت مشخص شد
bltالعالم : میزان عیدی کارکنان دولت اعلام شد
bltصدا و سیما : عیدی کارکنان دولت؛ یک میلیون و پانصد هزار تومان
bltوزارت آموزش و پرورش : افزایش مدیران زن از 5 به 20 درصد در دولت تدبیر و امید/ برگزاری روز زن و اختتامیه جشنواره " دختران- خانواده- گذر از کرونا" با حضور معاون رئیس جمهور و وزیر آموزش وپرورش
bltمثلث : مصوبات جلسه امروز هیات دولت
bltخبرآنلاین : میزان پاداش پایان سال (عیدی) کارکنان دولت مشخص شد
bltخبرآنلاین : افزایش مدیران زن از 5 به 20 درصد در دولت یازدهم و دوازدهم
bltبازار نیوز : امروز 25 درصد مدیریت های میانی و عالی در اختیار خانم ها است
bltبرنا نیوز : میزان پاداش پایان سال (عیدی) کارکنان دولت 15 میلیون ریال تعیین شد
bltخبرگزاری ایلنا : میزان عیدی کارکنان دولت تعیین شد
bltایرنا : میزان پاداش پایان سال 1399 (عیدی) کارکنان دولت 15 میلیون ریال تعیین شد
bltخبرگزاری ایلنا : افزایش مدیران زن از 5 به 20 درصد در دولت تدبیر و امید
bltفارس : میزان عیدی سال 1399 کارکنان دولت تعیین شد
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : زنان پس از انقلاب اسلامی نقش پررنگی در عرصه های علم و ایثارگری دارند
bltپانا : هدفگذاری استقرار دولت الکترونیک
bltالعالم : مکتب، مرام و اعتقاد ما، جایگاه برتری برای مرد قائل نیست و برتری در تقوی، علم، کار وکوشش و جهاد است/ زنان در تعیین سرنوشت آینده کشور و جامعه ما، همپای مردان هستند
bltخبرآنلاین : روحانی: در هر انتخاباتی اگر زنان وارد صحنه شوند، منتخب آنها پیروز می شود
bltخبرآنلاین : روحانی: در هر انتخاباتی اگر زنان وارد شوند، منتخب آنها پیروز می شود
bltایرنا : یکی از رویکردهای دولت تدبیر و امید، استقرار دولت الکترونیک است
bltبرنا نیوز : حق گرفتنی است و زنان حقشان را در انقلاب اسلامی بازستاندند/ امروز 25 درصد مدیریت های میانی و عالی در اختیار خانم ها است/ در هر انتخاباتی اگر زنان تصمیم بگیرند و وارد صحنه شوند، منتخب آنها پیروز می شود
bltبرنا : مراسم تقدیر از بانوی کارآفرین برتر کشوری از روستای نظام آباد نقده
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.