سخنگوی نُجَباء:اخراج اشغالگران از منطقه قریب الوقوع است

سخنگوی نُجَباء:اخراج اشغالگران از منطقه قریب الوقوع است
سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء اخراج اشغالگران از عراق را قریب الوقوع پیش بینی کرد و گفت: مقاومت در عراق و لبنان نه فقط در معادله قدرت تاثیر دارد بلکه ...
سخنگوی نُجَباء:اخراج اشغالگران از منطقه قریب الوقوع است

العالم ـ عراق

بنابر گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه ای نُجَباء در ایران، «نصر الشَمَّری» سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء، در گفت و گویی با تبریک سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نقش جمهوری اسلامی در ساماندهی و اعتلای محور مقاومت را بی بدیل توصیف کرد و گفت: جنبش های مقاومت در منطقه پیش از انقلاب اسلامی در ایران شکل گرفته بودند، اما از تمامی جنبه ها ضعیف بودند. مهم ترین این جنبش ها در فلسطین شکل گرفته بود که با سنگ و حتی دست خالی با دشمن مقابله می کردند.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و حمایت همه جانبه آن از مقاومت در کشورهای لبنان و فلسطین، رژیم صهیونیستی به شکست سوق پیدا کرد؛ رژیمی که روز به روز مناطقی را از کشورهای عربی اشغال می کرد و حتی وارد بیروت هم شده بود، در جنگ 22 روزه علیه غزه نیز نتوانست کاری از پیش ببرد.

معاون دبیرکل نُجَباء با اشاره به پیشرفت های مقاومت و تاثیرگذاری این گروه ها بر معادلات بین المللی گفت: جنبش های مقاومت در منطقه باقی خواهند ماند و بعد از تشکیل محور کامل مقاومت به هدف این مرحله که اخراج کل نیروهای اشغالگر آمریکایی است خواهند رسید و این گروه ها منطقه را برای ظهور حضرت صاحب الامر عجل الله آماده خواهند کرد. مقاومت در عراق و لبنان نه فقط در معادله قدرت تاثیر دارد بلکه عنصر اصلی خلق معادله قدرت در این کشورها است.

الشَمَّری افزود: در لبنان هیچ جریانی توان تدوین استراتژی مقابله با رژیم صهیونیستی بدون حضور حزب الله را ندارد. در عراق نیز، مقاومت و الحشد الشعبی عناصر اصلی شکست داعش بودند و امروز نیز برای اخراج اشغالگران آمریکایی آماده هستند. مقاومت یمن امروز عمق عربستان سعودی را مورد حملات گسترده و سرتاسر رژیم صهیونیستی را مورد تهدید جدی قرار می دهد. جنبش انصارالله علی رغم تمام امکاناتی که آل سعود و همپیمانانش در اختیار دارند، توانسته شروط خود را بر آنان تحمیل کند و از سوی دیگر، دشمنان اعلام می کنند که باید از طریق گفت و گوی سیاسی مساله یمن حل شود که این نشان از قدرت مقاومت یمن و شکست آنان دارد.

وی با بیان اینکه جریان های مقاومت از قدرت سیاسی خوبی برخوردار هستند، تصریح کرد: مقاومت در برخی کشورها حتی اکثریت جامعه کنشگران سیاسی را به خود اختصاص داده است. در وجه بین المللی هم به مرحله ای رسیده که هیچ جریانی بدون جریان پشتیبانی مقاومت نمی تواند معادله جدیدی در منطقه ایجاد کند.

سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء در بخش دیگری به بیانیه گام دوم انقلاب رهبر انقلاب پرداخت و خاطرنشان کرد: ما در مقاومت اسلامی نُجَباء، خود را مخاطب این بیانیه می دانیم، چراکه امام خامنه ای رهبر دینی و مرجع تقلید بسیاری از مردم و مجاهدان مقاومت اسلامی عراق است. بر این اساس، شیعیان خود را ملزم به اطاعت از دستورات و عمل به منویات ایشان می دانند. علاوه بر این، امام خامنه ای امروز یک عقل استراتژیک بزرگ است که توانست این مبارزه بزرگ را به گونه ای مدیریت کند تا جمهوری اسلامی و هم پیمانان آن یک قدرت جهانی را در برابر استکبار تشکیل دهند.

الشَمَّری اضافه کرد: امام خمینی می فرمایند "کسی که با خدا ارتباط دارد هیچ گاه شکست نمی خورد"، لذا ما در محور مقاومت شکست نخواهیم خورد و آنان ما را با چیزی که آرزویش را داریم تهدید می کنند یعنی شهادت! امروز آمریکا به اندازه ای که از خطر جمهوری اسلامی سخن می گوید، در مورد چین که یک قدرت اقتصادی بزرگ در جهان است سخن نمی گوید، چراکه امروز جمهوری اسلامی ایران رهبر محور مقابله با آمریکا است و این محور برخلاف محوری که آمریکا آن را رهبری می کند و رو به افول است؛ روز به روز پیشرفت می کند. ما از شهید ابومهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی می شنیدیم که چگونه شهادت آرزوی آنان بود و از همه دوستان مومن خود می خواستند که برای آن ها دعای شهادت کنند.

وی به ضرورت تبعیت از ولی فقیه اشاره کرد و ابراز داشت: ولی فقیه مرجع تقلید است و مسلمانان از او پیروی می کنند. او جانشین امام زمان عجل الله است و لذا ارتباط با ولی فقیه یک واجب شرعی است. به دوره قبل از عمل به نظریه ولایت فقیه و دوره پس از آن بنگرید! اکنون شیعیان و مسلمانان به عنوان قدرتی جدی در برابر آمریکا و استکبار مطرح شده اند. شهید محمد باقر صدر که خود از مدافعان نظریه ولایت فقیه است، می فرماید "ما قبل از نظریه ولی فقیه شبیه مردگان بودیم، ولی امروز گویا دوباره زنده شده ایم و ما ارتباط با ولی فقیه را شرافتی برای خود می دانیم".

معاون دبیرکل نُجَباء با بیان اینکه کسی که در دوره صدام زندگی نکرده نمی تواند وضعیت آن زمان را تصور کند، عنوان کرد: در آن دوره اگر کتابی داشتید، یا در نماز جماعت شرکت می کردید و یا به صورت متوالی به زیارت امام حسین علیه السلام می رفتید، به اعدام محکوم می شدید! با این وضعیت، همه گمان می کردند که پس از ورود آمریکایی ها، ملت عراق با گُل از اشغالگران استقبال خواهند کرد، ولی مقاومت در کمتر از یک سال شکل گرفت و ملت ما با اسلحه از آنان استقبال کردند، چراکه مردم می دانستند صدام مزدور آمریکا بود.

الشَمَّری با بیان اینکه مجاهدان عصر حاضر همواره تحت تاثیر انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) بوده اند، یادآور شد: حاج قاسم و ابو مهدی مصداق واقعی سخن شهید صدر بودند که می فرمود "در امام خمینی(ره) ذوب شوید، همانطور که او در اسلام ذوب شده است" و این دو شهید عالی مقام در بنیانگذار انقلاب اسلامی ذوب شده بودند، لذا بعدها منبع تاثیرگذاری در دیگران شده و خود مکتبی تشکیل دادند که ما ایمان داریم این مکتب هزاران فرمانده مجاهد همچون سلیمانی و المهندس را تربیت خواهد کرد.

وی با تاکید بر بیان اینکه "ما اکنون در مرحله زوال آمریکا از منطقه و قدرت گیری مقاومت هستیم" بیان کرد: در دوره ترامپ فشارها و مشکلات زیاد بود و مهم تر، فتنه های داخلی زیاد بود. دردناک بود که ببینیم بخشی از جامعه تحت تاثیر تبلیغات دشمن قرار گرفته و علیه کسانی که برایشان از خانواده و جان و مال خود گذشته اند، اقدامات سلبی انجام می دهد. اما در نهایت جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی پیروز و دشمنان، یکی پس از دیگری نابود شدند. جدیدترین آن نیز رییس جمهور آمریکا بود که با وضع فضاحت باری از کاخ سفید بیرون رانده شد.

سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء اخراج اشغالگران از سرزمین عراق را قریب الوقوع پیش بینی کرد و گفت: آمریکایی ها در دهه اول قرن حاضر با 300 هزار سرباز، امکانات و تجهیزات بی شمار دپو شده، قدرت هوا فضا و نیز سیطره کامل بر عراق نتوانستند در این کشور بمانند و به ناچار شکست خوردند. اکنون که آمریکا توانایی محافطت از خود را نداشته و سفیر آن سفیر فقط به فکر محافظت از سربازان و منابع داخل عراقشان است؛ دیگر توانایی تحمیل امری را ندارد.


کلیدواژه های این خبر
عراق   مقام معظم رهبری   داعش   لبنان   آمریکا   آل سعود   روزه   محور مقاومت   نظام جمهوری اسلامی ایران   مقاومت اسلامی   الحشد الشعبی   صاحب الامر   پیروزی انقلاب اسلامی   استکبار   بیروت   قدرت سیاسی   مقابله با آمریکا   قدرت اقتصادی   کشور های عرب   قدرت جهانی   مراجع تقلید   نیروهای اشغالگر   چین   عربستان سعودی   نوار غزه   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   یمن   رژیم صهیونیستی   فلسطین   پیش بینی   گام دوم انقلاب   جنبش انصارالله  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «العالم» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
سید حسن نصرالله: ایران یک ابرقدرت منطقه ای و حجتی است برای تمام ملت های دنیا
بلاغ مازندران
محور مقاومت نقشه شوم آمریکایی ها را خنثی کرد
صدا و سیما
محور مقاومت نقشه شوم آمریکایی ها را خنثی کرد/ حاج قاسم با تجربیات دفاع مقدس حکومت داعش را از بین برد
خبرگزاری دفاع مقدس
آمریکا بزرگ ترین مبارزان ضد تروریسم را شهید کرد
ایرنا
انقلاب اسلامی به رشد محور مقاومت کمک کرد
شبستان
ظهور انقلاب اسلامی سرآغاز تحولات مهم در منطقه غرب آسیا
خبرگزاری دفاع مقدس
انقلاب ایران بنیانگذار جنبش بیداری اسلامی در جهان بود
ایکنا
انقلاب اسلامی نقطه عطفی در اعتلای مقاومت بود / امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار
ایکنا
سخنگوی نجباء: امام خامنه ای امروز یک عقل استراتژیک بزرگ است
جام نیوز
امام خامنه ای، جبهه مبارزان با استکبار را به یک قدرت جهانی تبدیل کرد
جام نیوز
امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار
بولتن نیوز
اخراج اشغالگران از منطقه قریب الوقوع است
برنا
انقلاب اسلامی نقطه عطفی در اعتلای مقاومت بود
سایت جماران
سخنگوی نُجَباء:اخراج اشغالگران از منطقه قریب الوقوع است
ایرنا
انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی در اعتلای مقاومت بود
مهر نیوز
سخنگوی نُجَباء:امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار
افکار نیوز
استمرار رزق لایحتسب
جام جم آنلاین
روسیه : کشور فلسطین تشکیل شود
شبکه الکوثر
تنها راه دستیابی به قدرت، رسیدن به مرزهای دانش و فناوری است
ایسنا
قدرت جمهوری اسلامی ایران، بازدارنده و امنیت آفرین است
صدا و سیما
تحلیلگر لبنانی: فشار بر دولت بایدن نشان دهنده ترس اسرائیل و اعراب از لغو تحریم های ایران است
خبرآنلاین
فشار بر دولت بایدن، نشان دهنده ترس اسرائیل و اعراب از لغو تحریم های ایران است/ راهکار دو کشوری، در دولت جدید آمریکا نیز در حد حرف باقی خواهد ماند/ آشتی اخیر عربی، سطحی و موقتی است
خبرگزاری ایلنا
بزرگداشت مناسبت های دهه فجر ضمن رعایت دستورات ستاد کرونا برگزار شود
خبرگزاری بسیج
از حمله توپخانه ای به غزه تا استقبال از پیشنهاد قطر
صدا و سیما
مقاومت اسلامی؛ عامل شکست راهبردهای آمریکا در منطقه
ایسنا
حضور ثبات ساز منطقه ای
خبرآنلاین
«اشغال فلسطین» تنها بحران موجود در قلب اسلام است
رادیو گفتگو
نقش حاج «قاسم سلیمانی» در قدرت گیری محور مقاومت
خبرگزاری دفاع مقدس
آزادی قدس از چنگال صهیونیست ها هدف نهایی محور مقاومت/ چه کسی جغرافیای مقاومت را توسعه داد؟
خبرگزاری دفاع مقدس
شهید سلیمانی و تصویر فرامرزی گفتمان مقاومت
دیپلماسی ایرانی
ایران به مقاومت لبنان و فلسطین موشک داد تا آنان از خود دفاع کنند / شهادت حاج قاسم نیروهای آمریکا را روی خط خروج از عراق قرار داده
بولتن نیوز
سید حسن نصرالله: ایران به مقاومت لبنان و فلسطین موشک داد تا آنان از خود دفاع کنند / شهادت حاج قاسم نیروهای آمریکا را روی خط خروج از عراق قرار داده
انتخاب
سردار حاجی زاده: هرچه از قدرت موشکی در غزه و لبنان می بینید با حمایت ایران است/ محدودیت برد 2هزار کیلومتر موشکی ابدی نیست
آرا نیوز
هرچه از قدرت موشکی در غزه و لبنان می بینید با حمایت ایران است
اوشیدا
هشدار صریح سردار حاجی زاده به کشورهای حاشیه خلیج فارس
مثلث
سردار سلیمانی صبور، آگاهانه و شجاعانه می جنگید
روزنامه شرق
هشدار صریح سپاه درباره مذاکره موشکی
دنیای اقتصاد
سردار حاجی زاده: غلط می کند کسی بخواهد در بحث توان موشکی مذاکره کند / محدودیت برد 2هزار کیلومتر موشکی ابدی نیست
خبر داغ
حاجی زاده: غلط مى کند کسى درباره موشک مذاکره کند
نواندیش
سردار حاجی زاده: غلط می کند کسی بخواهد در بحث توان موشکی مذاکره کند
نامه نیوز
اخبار مرتبط
bltبلاغ مازندران : سید حسن نصرالله: ایران یک ابرقدرت منطقه ای و حجتی است برای تمام ملت های دنیا
bltصدا و سیما : محور مقاومت نقشه شوم آمریکایی ها را خنثی کرد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : محور مقاومت نقشه شوم آمریکایی ها را خنثی کرد/ حاج قاسم با تجربیات دفاع مقدس حکومت داعش را از بین برد
bltایرنا : آمریکا بزرگ ترین مبارزان ضد تروریسم را شهید کرد
bltشبستان : انقلاب اسلامی به رشد محور مقاومت کمک کرد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : ظهور انقلاب اسلامی سرآغاز تحولات مهم در منطقه غرب آسیا
bltایکنا : انقلاب ایران بنیانگذار جنبش بیداری اسلامی در جهان بود
bltایکنا : انقلاب اسلامی نقطه عطفی در اعتلای مقاومت بود / امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار
bltجام نیوز : سخنگوی نجباء: امام خامنه ای امروز یک عقل استراتژیک بزرگ است
bltجام نیوز : امام خامنه ای، جبهه مبارزان با استکبار را به یک قدرت جهانی تبدیل کرد
bltبولتن نیوز : امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار
bltبرنا : اخراج اشغالگران از منطقه قریب الوقوع است
bltسایت جماران : انقلاب اسلامی نقطه عطفی در اعتلای مقاومت بود
bltایرنا : سخنگوی نُجَباء:اخراج اشغالگران از منطقه قریب الوقوع است
bltمهر نیوز : انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی در اعتلای مقاومت بود
bltافکار نیوز : سخنگوی نُجَباء:امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار
bltجام جم آنلاین : استمرار رزق لایحتسب
bltشبکه الکوثر : روسیه : کشور فلسطین تشکیل شود
bltایسنا : تنها راه دستیابی به قدرت، رسیدن به مرزهای دانش و فناوری است
bltصدا و سیما : قدرت جمهوری اسلامی ایران، بازدارنده و امنیت آفرین است
bltخبرآنلاین : تحلیلگر لبنانی: فشار بر دولت بایدن نشان دهنده ترس اسرائیل و اعراب از لغو تحریم های ایران است
bltخبرگزاری ایلنا : فشار بر دولت بایدن، نشان دهنده ترس اسرائیل و اعراب از لغو تحریم های ایران است/ راهکار دو کشوری، در دولت جدید آمریکا نیز در حد حرف باقی خواهد ماند/ آشتی اخیر عربی، سطحی و موقتی است
bltخبرگزاری بسیج : بزرگداشت مناسبت های دهه فجر ضمن رعایت دستورات ستاد کرونا برگزار شود
bltصدا و سیما : از حمله توپخانه ای به غزه تا استقبال از پیشنهاد قطر
bltایسنا : مقاومت اسلامی؛ عامل شکست راهبردهای آمریکا در منطقه
bltخبرآنلاین : حضور ثبات ساز منطقه ای
bltرادیو گفتگو : «اشغال فلسطین» تنها بحران موجود در قلب اسلام است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : نقش حاج «قاسم سلیمانی» در قدرت گیری محور مقاومت
bltخبرگزاری دفاع مقدس : آزادی قدس از چنگال صهیونیست ها هدف نهایی محور مقاومت/ چه کسی جغرافیای مقاومت را توسعه داد؟
bltدیپلماسی ایرانی : شهید سلیمانی و تصویر فرامرزی گفتمان مقاومت
bltبولتن نیوز : ایران به مقاومت لبنان و فلسطین موشک داد تا آنان از خود دفاع کنند / شهادت حاج قاسم نیروهای آمریکا را روی خط خروج از عراق قرار داده
bltانتخاب : سید حسن نصرالله: ایران به مقاومت لبنان و فلسطین موشک داد تا آنان از خود دفاع کنند / شهادت حاج قاسم نیروهای آمریکا را روی خط خروج از عراق قرار داده
bltآرا نیوز : سردار حاجی زاده: هرچه از قدرت موشکی در غزه و لبنان می بینید با حمایت ایران است/ محدودیت برد 2هزار کیلومتر موشکی ابدی نیست
bltاوشیدا : هرچه از قدرت موشکی در غزه و لبنان می بینید با حمایت ایران است
bltمثلث : هشدار صریح سردار حاجی زاده به کشورهای حاشیه خلیج فارس
bltروزنامه شرق : سردار سلیمانی صبور، آگاهانه و شجاعانه می جنگید
bltدنیای اقتصاد : هشدار صریح سپاه درباره مذاکره موشکی
bltخبر داغ : سردار حاجی زاده: غلط می کند کسی بخواهد در بحث توان موشکی مذاکره کند / محدودیت برد 2هزار کیلومتر موشکی ابدی نیست
bltنواندیش : حاجی زاده: غلط مى کند کسى درباره موشک مذاکره کند
bltنامه نیوز : سردار حاجی زاده: غلط می کند کسی بخواهد در بحث توان موشکی مذاکره کند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.