پشت پرده ترور «لقمان سلیم» و اتهام زنی به حزب الله

پشت پرده ترور «لقمان سلیم» و اتهام زنی به حزب الله
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از پایگاه خبری النشره، ترور «لقمان سلیم» فعال سیاسی لبنان واکنش های زیادی در پی داشت و در این میان برخی بلافاصله شروع به بهره برداری از آن کردند که متهم کردن زودهنگام حزب الله در قتل لقمان سلیم در راستای همین بهره برداری ها صورت گرفت.این طرف های داخلی ...
پشت پرده ترور «لقمان سلیم» و اتهام زنی به حزب الله

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از پایگاه خبری النشره، ترور «لقمان سلیم» فعال سیاسی لبنان واکنش های زیادی در پی داشت و در این میان برخی بلافاصله شروع به بهره برداری از آن کردند که متهم کردن زودهنگام حزب الله در قتل لقمان سلیم در راستای همین بهره برداری ها صورت گرفت.
این طرف های داخلی و خارجی که انگشت اتهام خود را به سمت حزب الله گرفتند منتظر هیچگونه تحقیقات رسمی از سوی مقامات امنیتی و قضایی لبنان نماندند و این پیش داوری یادآور سناریوهای سال 2005 است که همین طرفها در ماجرای ترور «رفیق حریری» نخست وزیر فقید لبنان شروع به اتهام زنی علیه حزب الله و سوریه کردند.
اما این اتهامات بیانگر چیست و چرا برخی طرف ها خیلی سریع حزب الله را متهم کردند و چرا این بازه زمانی برای ترور انتخاب شد و هدف از آن چیست؟
- متهم کردن حزب الله به ترور این فعال سیاسی لبنان بلافاصله بعد از خبر انتشار قتل وی علامت سوال های بزرگی به وجود می آورد در این خصوص که این جنایت توسط طرف های مشکوکی انجام شده که پیش از آن می دانستند بنا به یک سری دلایل می توان حزب الله را در این ترور متهم کرد. از جمله دلایل در این زمینه آن است که لقمان سلیم در منطقه ای به قتل رسید که حزب الله نفوذ بالایی در آن جا دارد و همچنین شواهد نشان می دهد که این فعال سیاسی لبنان یکی از مخالفان حزب الله و مقاومت بود. بنابراین طرف هایی که پشت قتل لقمان سلیم ایستاده اند به خوبی می دانستند که می توان حزب الله را در این جریان متهم و شرایط را علیه آن تحریک کرد.
در این شرایط که دشمنان خارجی مقاومت لبنان و مهره های داخلی آنها در صدد تضعیف حزب الله و حذف آن از صحنه سیاسی کشور هستند قتل لقمان سلیم می تواند ابزار خوبی برای تنش آفرینی ضد حزب الله باشد. در واقع این طرف ها قصد دارند با فریب افکار عمومی بگویند که حزب الله لبنان از یک حزب مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی تبدیل به یک قدرت سرکوبگری و ارعاب در لبنان شده است؛ به طوری که همه مخالفان خود و کسانی که از آن انتقاد می کنند را حذف می کند.
- به نظر می رسد در این شرایط که برخی گروه های وابسته به خارج در لبنان در مخمصه قرار گرفته و به دلیل پرونده های مختلف فساد اعتماد مردم را از دست داده اند انتخاب این زمان برای ترور لقمان سلیم برای آنها مناسب باشد؛ چرا که می توانند با ایجاد فضای همدردی و طرح شعارهایی همچون رد سیاست های سرکوبگری و ارعاب مخالفان، حمایت جوانان را به دست آورند. پس از اینکه این گروه ها در تحقق اهداف خود به بن بست رسیدند و نتوانستند برنامه آمریکا را برای ایجاد کودتای سیاسی در لبنان و حذف حزب الله و متحدانش از دولت اجرا کنند، ترور یک فعال سیاسی مخالف مقاومت می تواند برگ برنده خوبی باشد. همانطور که این نیروها نیت خود را برای فتنه انگیزی در لبنان در راستای تحقق منافع و اهداف خود نشان دادند. تحریف اعتراضات مردمی اخیر در طرابلس و تبدیل آن به تحرکات آشوبگرانه و خشونت آمیز و موج سواری و بهره برداری از اوضاع وخیم اجتماعی و معیشتی ناشی از بحران اقتصادی و مالی لبنان که در نتیجه محاصره غرب و آمریکا حاصل شده در همین راستا انجام گرفت.
- فرضیه سوم این است که برخی طرف های مشکوک پشت جنایت لقمان سلیم قرار دارند که مرتبط با توطئه آمریکایی صهیونیستی هستند. این طرف ها که به شکل علنی پشت اتهام زنی علیه حزب الله قرار داشتند دو هدف را در این جنایت دنبال می کنند:
- هدف اول دامن زدن به اختلافات و تحریک علیه مقاومت است که بخشی از برنامه کودتای آمریکایی به شمار می رود. این امر حاکی از تلاش آشکار برای دور جدید ترورها در لبنان است؛ همانطور که «دیوید هیل» مسئول سابق آمریکایی سال گذشته در کنگره اعتراف کرد گروه های افراطی بودجه مالی خود را توسط غرب و آمریکا تامین می کنند.
- مسئله دوم به محبوبیت مردمی مقاومت برمی گردد. در شرایطی که همه لبنانی ها معتقدند حزب الله یک جنبش مردمی برای دفاع از لبنان در برابر اشغالگری های رژیم صهیونیستی است، طرف های وابسته به دشمنان مقاومت تلاش می کنند تا با وارد کردن اتهاماتی همچون سرکوب آزادی بیان علیه حزب الله محبوبیت ملی این جنبش را از بین ببرند؛ چرا که طرف های مذکور در حال آماده سازی برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی لبنان به نفع احزاب غربگرا در راستای سیاستهای آمریکا هستند.
بر این اساس و طبق مواردی که گفته شد می توان به چند نتیجه رسید:
- هر طرفی که به شکل شتابزده حزب الله را مستقیم یا غیر مستقیم و عمدا یا سهوا متهم به ترور لقمان سلیم کرده است در خدمت برنامه های آمریکا که پشت تحریم ها علیه شخصیت های مقاومت و نیز محاصره اقتصادی و مالی لبنان قرار دارد، فعالیت می کند. این طرف ها همان کسانی هستند که بحران اقتصادی و رنج لبنانی ها را چند برابر می کنند.
همواره ثابت شده که واشنگتن از طریق نیروها و گروه های وفادار خود و برخی از رسانه هایی که بودجه آنها توسط ایالات متحده تأمین می شود به دنبال آن است که حزب الله را مسئول رنج های مردم لبنان دانسته و این جنبش و متحدانش را از صحنه سیاسی لبنان خارج کند. آمریکا به دنبال آن است که از طریق منزوی کردن مقاومت و خلع سلاح آن که از لبنان و ثروت های این کشور در برابر تجاوزات و جاه طلبی های رژیم صهیونیستی محافظت می کند و موجودیت اسرائیل را در معرض خطر قرار داده و لبنان را طی سال ها از موضع ضعف به قدرت رسانده، دیکته های خود را به لبنان تحمیل کرده و طمع ورزی های رژیم صهیونیستی در مرزهای دریایی و زمینی لبنان را تحقق بخشد.
- تاریخ حزب الله و مقاومت ملی و اسلامی آن تایید می کند که این جنبش به هیچ وجه نمی تواند نقشی در ترور لقمان سلیم داشته باشد؛ چرا که اولویت حزب الله همواره متوقف کردن فتنه و مسدود کردن راه ها در برابر توطئه های صهیونیستی و آمریکایی است و اقداماتی همچون جنایت ترور یک فعال سیاسی با سیاست های مقاومت لبنان همخوانی ندارد.
بعد از سال 2000 که مقاومت لبنان این کشور را از چنگال اشغالگری رژیم صهیونیستی نجات داد، با وجود ظلم و جنایت هایی که برخی طرف های داخلی لبنان طی اشغالگری های اسرائیل در جنوب این کشور علیه خود لبنانی ها انجام داده بودند، حزب الله از هر گونه اقدام تلافی جویانه مقابل آنها خودداری کرد تا از وحدت ملی در مناطق آزاد شده محافظت و مسیر فتنه را که دشمن در صدد ایجاد آن بود، مسدود کند.
البته از آن زمان تاکنون حزب الله بارها در معرض اتهامات و فتنه های مختلفی از این قبیل قرار گرفته که نقطه اوج آن در ماجرای ترور رفیق حریری بود، اما مقاومت با نهایت صبوری تلاش کرده تا دستاوردهای استراتژیک و تاریخی مقاومت که موجب شکست ارتش پرمدعای رژیم اشغالگر صهیونیستی شد را حفظ کند و به منظور جلوگیری از اختلافات فرقه ای از دامن زدن به هرگونه آشوب جلوگیری کرده است.
بنابراین حزب الله که چنین سیاستی را برای جلوگیری از بروز فتنه در لبنان دنبال می کند و به شدت به وحدت ملی و صلح مدنی پایبند است نمی تواند پشت جنایتی باشد که به خوبی می داند در خدمت دشمنان مقاومت خواهد بود؛ دشمنانی که هیچ فرصتی را برای تضعیف چهره و اعتبار مقاومت از دست نمی دهند.
- در این شرایط وظیفه ملی لبنانی ها این است که در دام آمریکا علیه حزب الله نیفتند. در همین راستا پرونده ترور لقمان سلیم باید بلافاصله توسط مقامات قضایی پیگیری شده و عاملان واقعی این جنایت و همه کسانی که در آن دست داشتند، دستگیر شوند. در عین حال باید اهداف کمپین های دروغین که علیه حزب الله ایجاد شده محکوم و افشا شود.

کلیدواژه های این خبر
لبنان   آمریکا   سوریه   حزب الله لبنان   بحران اقتصادی   طرابلس   مقامات امنیتی   اتهام افکنی   موج سواری   مقاومت لبنان   مخمصه   متهم کردن   ماجرای ترور   سرکوبگری   مهره   جنایت   فرضیه   بین الملل   نخست وزیر   خشونت   اعتراضات مردمی   افکار عمومی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «خبرگزاری دانشجو» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
معاون دبیر کل حزب الله: آمریکا یکی از عوامل بحران در لبنان است
فارس
ایا بایدن موفق شد گربه را دم حجله بکشد؟
العالم
چرا باکو و آنکارا کودتا در ارمنستان را محکوم کردند؟
تسنیم
راه مقابله با محور شرارت همراهی با محور مقاومت است
صدا و سیما
لبنان| بن زاید چه وعده ای به حریری داد؟/ دیدار مشکوک سفیر عربستان و آمریکا
تسنیم
حمله به فرودگاه اربیل پیام آمریکا به بغداد و تهران بود/ انتقال داعش و رساندن تجهیزات، خبر از بحران جدید می دهد
خبرگزاری ایلنا
برگزاری زودتر از موعد رزمایش هوایی رژیم صهیونیستی
خبرگزاری دانشجو
پروپاگاندای کمک نظامی غرب به لبنان؛ هیاهوی فراوان بر سر هیچ
تسنیم
رزمایش شبیه سازی مقابله با حملات موشکی از سوی رژیم صهیونیستی و آمریکا
خبرگزاری دفاع مقدس
حمله اسرائیل به ایران خیلی بعید است اما... / چرا اولویت بایدن احیای برجام است؟
انتخاب
پایگاه جدید داعش در سوریه؛ تروریست ها در حال احیای خود در کمپ های آوارگان
شفاف نیوز
داعش در حال احیای خود در کمپ های آوارگان سوریه
عصر ایران
واکنش حزب الله لبنان به ترور کور «لقمان سلیم»
تابناک
ترور فعال رسانه ای لبنانی برای ضربه زدن به ایران انجام شد؟
سایت جماران
ترور کور «لقمان سلیم»؛ و دست های پشت پرده
ایرنا
آیا اسرائیل در تدارک حمله نظامی به ایران است؟!
نواندیش
احتمال سوءاستفاده داعش از حوادث طرابلس/ لزوم مسئولیت پذیری گروه های سیاسی لبنانی برای آرام کردن اوضاع
خبرگزاری دفاع مقدس
دولت لبنان گروگان رویکردهای سعودی-غربی
مشرق نیوز
دولت لبنان گروگان رویکرد های سعودی-غربی
جوان آنلاین
دیپلمات آمریکایی: سیاست آمریکا در سوریه شکست خورده؛ اسد از نظر نظامی قدرتمندتر شده است
فارس
عون،حریری را به "تک روی" در تشکیل دولت متهم کرد
ایسنا
آشوب لبنان، اسم رمز حذف حزب الله از ساختار سیاسی
جوان آنلاین
آمریکا و سعودی دو مانع آرامش سیاسی و تشکیل دولت در لبنان
ایرنا
5 کتاب پر فروش نمایشگاه مجازی کتاب تهران در حوزه مقاومت
میزان
مصاحبه| افشاگری جنبش النجباء از نقش همپیمانان آمریکا در انفجارهای خونین بغداد
تسنیم
مصاحبه جدید وزیر خارجه سعودی درباره ایران، یمن و سوریه با آمدن «بایدن»
دیپلماسی ایرانی
ادعای وزیر خارجه هربستان: دست ما همواره برای گفت وگو دراز است؛ در گذشته با ایرانی ها وارد گفت وگو شدیم اما آنها پایبند نبودند / آماده ایم در صورتی که از ما خواسته شود، در پرونده هسته ای ایران مشارکت کنیم
انتخاب
لفاظی گزینه بایدن برای پنتاگون: ایران تهدیدی در خاورمیانه است
جوان آنلاین
پروژه ناشیانه بی بی سی برای نجات نتانیاهو از باتلاق فساد! +عکس
جام نیوز
سخنان دبیرکل حزب الله لبنان
صدا و سیما
حوادث اخیر آمریکا دروغین بودن دموکراسی آمریکا را برملا کرد
جامعه مهندسین
آشوب در آمریکا حقیقت این کشور را برملا کرد
جوان آنلاین
سید حسن نصرالله: حوادث اخیر آمریکا دروغین بودن دموکراسی آمریکا را برملا کرد
رادیو گفتگو
واکنش سید حسن نصرالله به اتهام قاچاق مخدر به حزب الله
سیمرغ
آشوب در آمریکا حقیقت این کشور را برملا کرد/ دموکراسی آمریکا پوشالی است/ ترامپ نمونه خام استکبار آمریکاست
خبرگزاری دفاع مقدس
2020؛ سال شوک های سیاسی و اقتصادی در لبنان
ایرنا
ایران خودش درباره انتقام تصمیم می گیرد
شبکه الکوثر
سیدحسن نصرالله: ایران قدرتمند است و خودش تصمیم می گیرد چگونه و چه زمانی انتقام بگیرد
پانا
ایران به مقاومت لبنان و فلسطین موشک داد تا آنان از خود دفاع کنند / شهادت حاج قاسم نیروهای آمریکا را روی خط خروج از عراق قرار داده
بولتن نیوز
سخنرانی سیدحسن نصرالله به مناسبت سالگرد شهادت شهیدان مقاومت
العالم
اخبار مرتبط
bltفارس : معاون دبیر کل حزب الله: آمریکا یکی از عوامل بحران در لبنان است
bltالعالم : ایا بایدن موفق شد گربه را دم حجله بکشد؟
bltتسنیم : چرا باکو و آنکارا کودتا در ارمنستان را محکوم کردند؟
bltصدا و سیما : راه مقابله با محور شرارت همراهی با محور مقاومت است
bltتسنیم : لبنان| بن زاید چه وعده ای به حریری داد؟/ دیدار مشکوک سفیر عربستان و آمریکا
bltخبرگزاری ایلنا : حمله به فرودگاه اربیل پیام آمریکا به بغداد و تهران بود/ انتقال داعش و رساندن تجهیزات، خبر از بحران جدید می دهد
bltخبرگزاری دانشجو : برگزاری زودتر از موعد رزمایش هوایی رژیم صهیونیستی
bltتسنیم : پروپاگاندای کمک نظامی غرب به لبنان؛ هیاهوی فراوان بر سر هیچ
bltخبرگزاری دفاع مقدس : رزمایش شبیه سازی مقابله با حملات موشکی از سوی رژیم صهیونیستی و آمریکا
bltانتخاب : حمله اسرائیل به ایران خیلی بعید است اما... / چرا اولویت بایدن احیای برجام است؟
bltشفاف نیوز : پایگاه جدید داعش در سوریه؛ تروریست ها در حال احیای خود در کمپ های آوارگان
bltعصر ایران : داعش در حال احیای خود در کمپ های آوارگان سوریه
bltتابناک : واکنش حزب الله لبنان به ترور کور «لقمان سلیم»
bltسایت جماران : ترور فعال رسانه ای لبنانی برای ضربه زدن به ایران انجام شد؟
bltایرنا : ترور کور «لقمان سلیم»؛ و دست های پشت پرده
bltنواندیش : آیا اسرائیل در تدارک حمله نظامی به ایران است؟!
bltخبرگزاری دفاع مقدس : احتمال سوءاستفاده داعش از حوادث طرابلس/ لزوم مسئولیت پذیری گروه های سیاسی لبنانی برای آرام کردن اوضاع
bltمشرق نیوز : دولت لبنان گروگان رویکردهای سعودی-غربی
bltجوان آنلاین : دولت لبنان گروگان رویکرد های سعودی-غربی
bltفارس : دیپلمات آمریکایی: سیاست آمریکا در سوریه شکست خورده؛ اسد از نظر نظامی قدرتمندتر شده است
bltایسنا : عون،حریری را به "تک روی" در تشکیل دولت متهم کرد
bltجوان آنلاین : آشوب لبنان، اسم رمز حذف حزب الله از ساختار سیاسی
bltایرنا : آمریکا و سعودی دو مانع آرامش سیاسی و تشکیل دولت در لبنان
bltمیزان : 5 کتاب پر فروش نمایشگاه مجازی کتاب تهران در حوزه مقاومت
bltتسنیم : مصاحبه| افشاگری جنبش النجباء از نقش همپیمانان آمریکا در انفجارهای خونین بغداد
bltدیپلماسی ایرانی : مصاحبه جدید وزیر خارجه سعودی درباره ایران، یمن و سوریه با آمدن «بایدن»
bltانتخاب : ادعای وزیر خارجه هربستان: دست ما همواره برای گفت وگو دراز است؛ در گذشته با ایرانی ها وارد گفت وگو شدیم اما آنها پایبند نبودند / آماده ایم در صورتی که از ما خواسته شود، در پرونده هسته ای ایران مشارکت کنیم
bltجوان آنلاین : لفاظی گزینه بایدن برای پنتاگون: ایران تهدیدی در خاورمیانه است
bltجام نیوز : پروژه ناشیانه بی بی سی برای نجات نتانیاهو از باتلاق فساد! +عکس
bltصدا و سیما : سخنان دبیرکل حزب الله لبنان
bltجامعه مهندسین : حوادث اخیر آمریکا دروغین بودن دموکراسی آمریکا را برملا کرد
bltجوان آنلاین : آشوب در آمریکا حقیقت این کشور را برملا کرد
bltرادیو گفتگو : سید حسن نصرالله: حوادث اخیر آمریکا دروغین بودن دموکراسی آمریکا را برملا کرد
bltسیمرغ : واکنش سید حسن نصرالله به اتهام قاچاق مخدر به حزب الله
bltخبرگزاری دفاع مقدس : آشوب در آمریکا حقیقت این کشور را برملا کرد/ دموکراسی آمریکا پوشالی است/ ترامپ نمونه خام استکبار آمریکاست
bltایرنا : 2020؛ سال شوک های سیاسی و اقتصادی در لبنان
bltشبکه الکوثر : ایران خودش درباره انتقام تصمیم می گیرد
bltپانا : سیدحسن نصرالله: ایران قدرتمند است و خودش تصمیم می گیرد چگونه و چه زمانی انتقام بگیرد
bltبولتن نیوز : ایران به مقاومت لبنان و فلسطین موشک داد تا آنان از خود دفاع کنند / شهادت حاج قاسم نیروهای آمریکا را روی خط خروج از عراق قرار داده
bltالعالم : سخنرانی سیدحسن نصرالله به مناسبت سالگرد شهادت شهیدان مقاومت
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.